Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, Yiorgos said:

Eμενα το πενακι ειναι κανονικο, οπως στο note s10+ που εχω , αντε ενα χιλιοστο πιο εξω να ειναι , θα προσπαθησω πιο μετα για φωτογραφια

 

Επειδή κι εγώ το Note 10+ εχω να πω ότι το πενάκι εξέχει ελαφρώς 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vlgeor said:

Η Speedex είναι τραγική.Εχει παραλάβει τη συσκευή απο 22 του μηνός και ακόμη να την παραδώσει. (θεσσαλία αστικός ιστός). Ενδεικτικά: Εχθές 17:30 παρήγγειλα απο αθήνα τον φορτιστή 45w της samsung με acs και σήμερα στις 11:30 παραδόθηκε. Ταυτόχρονα η speedex Δεν απαντά σε κανένα τηλ..

Κανονικά περνάει κωδικό. Το δοκίμασα σήμερα με τον δικό μου. Ο κωδικός είχε αποσταλλεί την πρώτη μέρα της παρουσίασης

 

Το φαντάστηκα αλλά ποτέ δε ξέρεις, σίγουρα όχι για να πληρώσει κάποιος κωδικό.

Εγώ είχα ενα 10% και τον έσβησα, τους ζήτησα να μου τον βρουν από το αρχείο τους και δεν ήθελαν να βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω για να το ακούσω κι εγώ για να μη χάσω την ψυχραιμία μου...

Σίγουρα θα έπρεπε να είναι έτοιμη η συσκευή ώστε να τα βάλει με τα υπόλοιπα θηρία εκεί έξω, δεν το συζητώ... Μπορεί να φτάσαμε στο σημείο (εμείς που δεν παραλάβαμε ακόμα) να παρακαλάμε να μας έρθει η συσκευή μετά απο το πολυαναμενόμενο update fix! (πείτε μου ότι δεν αισθάνομαι μόνος σε αυτό 😝)

Αλλά.... όσοι παρέλαβαν και θα παραλάβουν... ΥΠΟΜΟΝΗ! Ναυαρχίδα είναι και δεν θα το αφήσουν έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο 24ωρο με την συσκευή.. 

Φοβερή συσκευή όπως ήταν αναμενόμενο. 

Ερχόμενος από το s23 ultra φυσικά εκ πρώτης όψεως δεν βλέπω αμάν διαφορές. 

Άξιζε κατά την γνώμη μου η αγορά του με προ παραγγελία όπως και πέρσι με τις σχεδόν ίδιες προωθητικές της Samsung. 

990 που μου βγήκε όπως και σε πολλούς το 512 (με κουπόνι 10%, τιμολόγιο, 100 pandas). Θα φτάσει θεωρώ σε αρκετούς μήνες ή ίσως και ποτέ. 

Γιατί στο skroutz οκ πέφτουν οι τιμές αλλά τιμολόγιο δεν περνάει εύκολα εκεί. 

Εύκολο τιμολόγιο από μεγάλες αλυσίδες 990 δεν θα φτάσει ποτέ λογικά όπως έγινε και με το περσινό μοντέλο. 

Πλέον με φλατ οθόνη είναι η χαρά του tempered glass! 🙂 

Να το χαρείτε όσοι το πήρατε και με το καλό να παραλάβετε και όσοι το περιμένετε. 

Είμαστε και φέτος με την καλύτερη android ναυαρχίδα! 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα 100 Pandas ,μπορεις να στειλεις κ παλια που δε δουλεύει?Ή εστω παλια που δουλεύει αλλα προφανως μηδενικης αξιας?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konsniper said:

Αυτο με τα 100 Pandas ,μπορεις να στειλεις κ παλια που δε δουλεύει?Ή εστω παλια που δουλεύει αλλα προφανως μηδενικης αξιας?

Μόνο παλιά που δε δουλεύει 😆

Αλλιώς σε πιάνουν κότσο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο και όρεξη, τα έβγαλα από το κουτί και έβαλα προστασίες οθόνης. Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

Αριστερά το Grey με anti-reflecting μεμβράνη Samsung, δεξιά το Yellow με Whitestone Dome EA. Καθαρή νίκη.

20240126_125957.jpg

20240126_125726.jpg

20240126_125724.jpg

20240126_125729.jpg

20240126_125703.jpg

 

Παρεμπιπτόντως, η Spigen έκανε την Ultra Hybrid S (stand) λίγο γκουμουτσα φέτος σε σχέση με πέρσι, για να χωρέσει το stand στο σώμα της θηκης και να μην προεξέχει όπως στο S23 Ultra.

 

 

20240126_133529.jpg

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ros100 said:

Σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο και όρεξη, τα έβγαλα από το κουτί και έβαλα προστασίες οθόνης. Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

Αριστερά το Grey με anti-reflecting μεμβράνη Samsung, δεξιά το Yellow με Whitestone Dome EA. Καθαρή νίκη.

20240126_125957.jpg

20240126_125726.jpg

20240126_125724.jpg

20240126_125729.jpg

20240126_125703.jpg

Μπαίνει εύκολα η μεμβράνη από samsung?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, strathgos said:

Μπαίνει εύκολα η μεμβράνη από samsung?

Ίδια διαδικασία με του s23, ελαφρώς βελτιωμένη (ενα εξτρα αυτοκόλλητο για αρχικη τοποθέτηση. Αρκετά εύκολα θα έλεγα αλλά έχω εξοικειωθεί με τις μεμβράνες τους από πέρσι, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είμαι αντικειμενικος. Και τα δύο πολύ εύκολα μπαίνουν μόνο λίγο προσοχή στη σκόνη του χώρου χρειάζεται.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

@George6633 συγνώμη για το σχόλιο μου απλα είναι η δικιά μου αποψη.  Για επαγγελματία φωτογράφο πιστεύω ότι είναι άκυρο απο την αρχή να σου αρέσουν τα κορεσμένα χρώματα κ δεν μπορώ να φανταστώ ότι ένας φωτογράφος θα δώσει τέτοια αποτελέσματα φωτογραφίας από ένα κινητό σε πελάτη.. γενικά η samsung ποτέ δεν τα πήγαινε καλά σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό κ κυρίως σε πρόσωπα , (μπροστά στις επαγγελματικές φωτογραφικές μηχανές) πιστεύω είναι ιεροσυλία να συγκρίνεις το κινητό με επαγγελματικους φακούς.  ( έχω μια μικρή λόξα πάνω στο αποτέλεσμα της φωτογραφίας για αυτό πήρα κ το θάρρος)  σίγουρα εσείς ξέρετε καλύτερα απλά έτσι το βλέπω εγώ σαν αδαής που είμαι. 

Όταν πρόκειται για επαγγελματική δουλειά,μπαίνει η κάμερα στη μέση δεν το συζητάμε,με τους κατάλληλους φακούς,χρώματα και τα σχετικά.Οσον αφορά τα χρώματα ήταν καθαρά προσωπική άποψη,όταν ήμουν πιο μικρός και δεν είχα ξεκινήσει επαγγελματικα μου άρεσε να βλέπω τα χρώματα που έβγαζε η Samsung στις φωτογραφίες,αυτά τα κορεσμένα,ήταν προσωπική άποψη η οποία φυσικά πέρασε με τον καιρό και αφού ξεκίνησα επαγγελματικα να ασχολούμαι με την κάμερα.Βεβαια ακόμα ίσως καμία φορά να δω μια πιο τονισμένη φωτογραφία καιν στα μάτια μου να μου αρέσει πιο πολύ,αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπικό. 

 

@LELELOαπό Huawei είχα πάει στο P20 Pro,εξαιρετικό καμεροτηλεφωνο απλά μετά λίγο με τη Google και όλα αυτά τα άφησα γιατί πέρα από κάμερα θες και τα υπόλοιπα και γενικώς μετά το Iphone 12 Pro Max σταμάτησα λίγο με τις ναυαρχίδες που έπαιρνα κατά κυριο λόγο να δοκιμάσω την κάμερα και μετά τα πουλούσα.

 

Ζητώ συγνώμη για το off-topic,ελπίζω να το χαρείτε όλοι το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ros100 said:

Σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο και όρεξη, τα έβγαλα από το κουτί και έβαλα προστασίες οθόνης. Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

Αριστερά το Grey με anti-reflecting μεμβράνη Samsung, δεξιά το Yellow με Whitestone Dome EA. Καθαρή νίκη.

20240126_125957.jpg

20240126_125726.jpg

20240126_125724.jpg

20240126_125729.jpg

20240126_125703.jpg

 

Παρεμπιπτόντως, η Spigen έκανε την Ultra Hybrid S (stand) λίγο γκουμουτσα φέτος σε σχέση με πέρσι, για να χωρέσει το stand στο σώμα της θηκης και να μην προεξέχει όπως στο S23 Ultra.

 

 

20240126_133529.jpg

Εγώ που μόλις έβαλα το Film της Samsung και έχει μια γραμμή στη μέση; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nasosvasedis said:

Εγώ που μόλις έβαλα το Film της Samsung και έχει μια γραμμή στη μέση; 

Αν θυμάμαι καλά θα φύγει μέχρι αύριο.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Δε δικαιολογείται νεότερο κινητό και μάλιστα samsung να χάνει κατά κράτος στις νυχτερινές λήψεις όπου ήταν το φόρτε της. Χάνει ακόμα και από vivo και oppo...

Φιλικά πάντα αλλά μόνο αδιάφορες δεν είναι οι oppo και Vivo στις κάμερες στα τελευταία τους τηλέφωνα.

Ακόμα και το dxomark να προσπεράσουμε, μόνο τα καλύτερα λέει ο κόσμος για αυτές.

Ούτε θυμάμαι τα τελευταία χρόνια τον κόσμο να λέει ότι τα Samsung ήταν κορυφή στις νυχτερινές λήψεις, ακόμα και εδώ στο forum, εκτός αν κάνω λάθος.

image.thumb.png.ff1b0524c76cd71634091454d62aaae6.png

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nasosvasedis said:

Εγώ που μόλις έβαλα το Film της Samsung και έχει μια γραμμή στη μέση; 

Φεύγει μόνη της, όπως σωστά αναφέρθηκε. 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ros100 said:

Φεύγει μόνη της, όπως σωστά αναφέρθηκε. 

Μακάρι παιδιά, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nasosvasedis said:

Μακάρι παιδιά, ευχαριστώ!

Μην αγχώνεσαι, φεύγει, και στο S23 που έμπαινε με τον ίδιο τρόπο σε ένα 24ώρο έφευγαν οι γραμμές

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Αυτό με το πενακι που προεξέχει Για μένα προσωπικά είναι τραγικό και χαλάει πολύ την συμμετρία της συσκευής… Για την γκρι γραμμή η οποία δε φεύγει Ελπίζω να μην εφαρμοστεί στο S 23 ultra… Όσον αφορά την χειρότερη χρωματική απεικόνιση από το περσινό μοντέλο επίσης τραγικό…

Βλέπουμε του χρόνου για κάτι καλύτερο λοιπόν 🙂

Επιβεβαιώνω όντως προεξέχει και χαλάει την αίσθηση.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

@OverClocker τι εκανες με τη γρατζουνια;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Yiorgos said:

Εμένα πάντως δεν μου χαλάει καμία αισθητική

20240126_160416.jpg

20240126_160408.jpg

Σε αλλες φωτογραφίες παραπανω δειχνει να εξεχει περισσότερο. Αυτο που δειχνεις ειναι μια χαρα! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Φιλικά πάντα αλλά μόνο αδιάφορες δεν είναι οι oppo και Vivo στις κάμερες στα τελευταία τους τηλέφωνα.

Ακόμα και το dxomark να προσπεράσουμε, μόνο τα καλύτερα λέει ο κόσμος για αυτές.

Ούτε θυμάμαι τα τελευταία χρόνια τον κόσμο να λέει ότι τα Samsung ήταν κορυφή στις νυχτερινές λήψεις, ακόμα και εδώ στο forum, εκτός αν κάνω λάθος.

image.thumb.png.ff1b0524c76cd71634091454d62aaae6.png

Δεν υποτιμώ τις εταιρείες αυτές αλλά έχουν χαμηλότερη τιμή και όχι το brand name της Samsung. Δε νοειται μοντέλα από κινεζικές εταιρείες 1 χρόνο παλιά και που κοστίζουν πολύ λιγότερο,  να έχουν καλύτερη κάμερα από ναυαρχιδα της Samsung που βγήκε προχτές. Θα πρέπει να κάνει μεγάλο άλμα με τη σειρά s25..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Φιλικά πάντα αλλά μόνο αδιάφορες δεν είναι οι oppo και Vivo στις κάμερες στα τελευταία τους τηλέφωνα.

Ακόμα και το dxomark να προσπεράσουμε, μόνο τα καλύτερα λέει ο κόσμος για αυτές.

Ούτε θυμάμαι τα τελευταία χρόνια τον κόσμο να λέει ότι τα Samsung ήταν κορυφή στις νυχτερινές λήψεις, ακόμα και εδώ στο forum, εκτός αν κάνω λάθος.

image.thumb.png.ff1b0524c76cd71634091454d62aaae6.png

Αδιάφορες δεν είναι σίγουρα και μπράβο που έχουν φτάσει έως εκεί. Όσο για τον κόσμο, ούτε εγώ θυμάμαι να λένε ότι ήταν κορυφή στις νυχτερινές λήψεις τα samsung. Συγκεκριμένα, στο dxomark σαν γενικό συμπέρασμα, επίσης δεν θυμάμαι samsung σε καλή θέση (ισως να κανω και λαθος). Φυσικά και δεν πάμε με γνώμονα το site, αλλά η καθημερινότητα τα λέει όλα.

Τέλος, υπάρχουν άλλα Site που τα έχουν στην κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Αδιάφορες δεν είναι σίγουρα και μπράβο που έχουν φτάσει έως εκεί. Όσο για τον κόσμο, ούτε εγώ θυμάμαι να λένε ότι ήταν κορυφή στις νυχτερινές λήψεις τα samsung. Συγκεκριμένα, στο dxomark σαν γενικό συμπέρασμα, επίσης δεν θυμάμαι samsung σε καλή θέση (ισως να κανω και λαθος). Φυσικά και δεν πάμε με γνώμονα το site, αλλά η καθημερινότητα τα λέει όλα.

Τέλος, υπάρχουν άλλα Site που τα έχουν στην κορυφή.

Σύμφωνα με το dxo mark, το iphone 13 pro έχει καλύτερη κάμερα από το s23 ultra...

Δεν έχω δουλέψει vivo και oppo, μπορώ να σας πω όμως (και το λένε και πολλοί reviewers) ότι το s23 ultra τραβάει καλύτερα τη νύχτα από το 14 pro max. Οφειλε η samsung να χτυπήσει το νέο iphone. Μιλάμε για 1500 ευρώ κινητο...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αν το αποτελεσμα αρεσει σε εμενα, δεν θα κατω να διαβασω εδω ή τι θα πει καποιος reviewer ή καποια σελιδα αν ειναι καποιο κινητο καλυτερο. 
Αν θελει καποιος την καλυτερη καμερα θα παει σε dslr. 
Δεν θα βρεις το καλυτερο κινητο οσο και να ψαχνεις. Το ενα θα ειναι καλο στην καμερα και οχι στο λογισμικο το αλλο στο λογισμικο οχι στην καμερα και το 3ο θα εχει υποστηριξη για τοσα χρονια που δεν θα εχει το αλλο. 

Αν καποιος καλυπτεται με το vivo ας παει σε αυτο. 

Εγω ακομα και σημερα με το s21ultra λεω οτι εχω βγαλει τις καλυτερες φωτογραφιες μου. Να δουμε το 24 αν κανει κατι... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...