Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, kountoura said:

Μόλις τακτοποιήσω και τον αφμ με την ααδε θα ολοκληρώσω την αγορά. 

 

Καλησπερα την διαδικασια με την ΑΑΔΕ την κανει ο λογιστης ή εμεις και αν ναι ποια ειναι τα βηματα.

Ευχαριστω..

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, konakis said:

Και η έξτρα φωτεινή του οθόνη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι του 23U η φωτεινότητα δεν είναι επαρκεστατη και σούπερ ευανάγνωστη κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες...

Ακριβώς ναι!

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, merkon said:


Το ερωτημα ειναι αν αξιζει η μεταβαση γενικοτερα ή οχι.

Φιλική συμβουλή. Αποφεύγετε γενικές ερωτήσεις όπως η παραπάνω και γίνετε πιο συγκεκριμένοι όταν ρωτάτε κάτι, πχ τι δεν σας καλύπτει από την τωρινή σας συσκευή και άρα γιατί κοιτάτε άλλη.

Τα Specs/διαφορές με μια πρώτη ματιά είναι στο πρώτο σχόλιο για το αν αξίζει γενικά ή όχι....

Για μένα που είχα το S23Ultra και το έδωσα σε αναμονή του S24Ultra, αξίζει η μετάβαση για τους παρακάτω λόγους

α)επίπεδη οθόνη επιτέλους. Ενα από τους κύριους λόγους που δεν με κράτησε το S23Ultra, η κυρτή οθόνη+οτι δεν μπορούσα να βάλω τζαμάκι.

β)πιο φωτεινή οθόνη για έξω στον ήλιο. Οχι ότι στα S23 ήταν άσχημη, αλλά είχε μείνει από πέρυσι πίσω από τον ανταγωνισμό η Samsung, σε επίπεδα S22, πράγμα ψιλό fail για ναυαρχίδα.

Το φετινό Poco X6 των 250ευρώ, έχει(λίγο) πιο φωτεινή οθόνη από το Galaxy S23 ultra. 

γ)12gb ram η βασική έκδοση. Το λέγαμε και πέρυσι ότι ήταν απαράδεκτα τα 8gb ram για τόσο ακριβή ναυαρχίδα. Πολλοί έδωσαν παραπάνω χρήματα να πάνε στην ακριβότερη έκδοση μόνο για αυτό.

δ)Τέλος για ψυχολογικούς λόγους μου αρέσουν τα 7χρόνια υποστήριξης(δεν θα το κρατήσω τόσο φυσικά). Νιώθεις πελάτης Α κατηγορίας για ακριβή ναυαρχίδα με τόσο μεγάλη υποστήριξη, μεγαλύτερη ακόμα και από Apple, και στην παρούσα φάση μόνο η Google δίνει τόσο.

Και το τιτάνιο είναι καλή φάση, σε σχέση με το γυαλιστερό αλουμίνιο που φαίνονται για πλάκα οι γρατζουνιές στο πλάι.

Κοινώς, μεταξύ S23 και S24Ultra δεν μιλάμε για αναβάθμιση, όπως δεν μιλάγαμε για αναβάθμιση και για το S23Ultra σε σχέση με το S22Ultra, αλλά πολλοί το αγόρασαν καθαρά και μόνο λόγω επεξεργαστή.

Βέβαια προσωπικά θα περιμένω να δώ και reviews/πρώτες εντυπώσεις, και να πέσει και η τιμή του κάτω από το ψυχολογικό των 1000ευρώ να δώ και τι άλλο θα βγει από ανταγωνισμό μεριά. 

Για S24 και S24+ δεν αναφέρω καν σαν εναλλακτικές για ευνόητους λόγους.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zorbas100 said:

Καλησπερα την διαδικασια με την ΑΑΔΕ την κανει ο λογιστης ή εμεις και αν ναι ποια ειναι τα βηματα.

Ευχαριστω..

https://www.aade.gr/epiheiriseis/forologikes-ypiresies/fpa/yperesia-arthroy-39a

Έχει οδηγίες αν δεν μπορείς μόνος σου τότε ο λογιστής σου θα ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vwbestakos said:

Μόλις παράγγειλα και την ποιοτική θηκούλα της Spigen την διάφανη για να φαίνεται το ωραίο χρωματάκι, αυτό το εργαλείο χωρίς θήκη δεν γίνεται. 

Η Spigen οσες θηκες εχω πάρει σε παλιά τηλέφωνα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο για την ποιότητα της και τις καλές τιμές αν και δεν θα το ελεγα οτι ειναι οικονομικές.

https://www.spigen.com/products/galaxy-s24-series-case-ultra-hybrid

Βγηκε στα 18,90 με μεταφορικα. 

Δεν είναι τόσο αθώες. 
Έχω δεί σε s23u φίλου στο edge κομμάτι τις οθόνης, να έχει κάνει επιφανειακές γρατζουνιές εκεί που ακουμπούσε η θήκη την οθόνη και δεν έφτανε το screen protector. 

Είχα και γώ και γύρισα σε original samsung που έχουν και επένδυση μέσα.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέλος φιλική συμβουλή επειδή είναι κάτι που συμβαίνει κάθε φορά σε νέα Samsung/Apple κυκλοφορια και ενοχλεί πολύ κόσμο.

Αποφεύγετε τα σχόλια για τιμολόγια και απαλλαγή ΦΠΑ, να μείνει το θέμα καθαρό για την ίδια την συσκευή.

Επίσης αν θέλουν οι υπόλοιποι, μπορεί να ανοιχτεί ξεχωριστό θέμα και για τα αξεσουάρ(θήκες,φορτιστές, τζαμάκια), 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fulgore1 said:

Φιλική συμβουλή. Αποφεύγετε γενικές ερωτήσεις όπως η παραπάνω και γίνετε πιο συγκεκριμένοι όταν ρωτάτε κάτι, πχ τι δεν σας καλύπτει από την τωρινή σας συσκευή και άρα γιατί κοιτάτε άλλη.

Τα Specs/διαφορές με μια πρώτη ματιά είναι στο πρώτο σχόλιο για το αν αξίζει γενικά ή όχι....

Για μένα που είχα το S23Ultra και το έδωσα σε αναμονή του S24Ultra, αξίζει η μετάβαση για τους παρακάτω λόγους

α)επίπεδη οθόνη επιτέλους. Ενα από τους κύριους λόγους που δεν με κράτησε το S23Ultra, η κυρτή οθόνη+οτι δεν μπορούσα να βάλω τζαμάκι.

β)πιο φωτεινή οθόνη για έξω στον ήλιο. Οχι ότι στα S23 ήταν άσχημη, αλλά είχε μείνει από πέρυσι πίσω από τον ανταγωνισμό η Samsung, σε επίπεδα S22, πράγμα ψιλό fail για ναυαρχίδα.

Το φετινό Poco X6 των 250ευρώ, έχει(λίγο) πιο φωτεινή οθόνη από το Galaxy S23 ultra. 

γ)12gb ram η βασική έκδοση. Το λέγαμε και πέρυσι ότι ήταν απαράδεκτα τα 8gb ram για τόσο ακριβή ναυαρχίδα. Πολλοί έδωσαν παραπάνω χρήματα να πάνε στην ακριβότερη έκδοση μόνο για αυτό.

δ)Τέλος για ψυχολογικούς λόγους μου αρέσουν τα 7χρόνια υποστήριξης(δεν θα το κρατήσω τόσο φυσικά). Νιώθεις πελάτης Α κατηγορίας για ακριβή ναυαρχίδα με τόσο μεγάλη υποστήριξη, μεγαλύτερη ακόμα και από Apple, και στην παρούσα φάση μόνο η Google δίνει τόσο.

Και το τιτάνιο είναι καλή φάση, σε σχέση με το γυαλιστερό αλουμίνιο που φαίνονται για πλάκα οι γρατζουνιές στο πλάι.

Κοινώς, μεταξύ S23 και S24Ultra δεν μιλάμε για αναβάθμιση, όπως δεν μιλάγαμε για αναβάθμιση και για το S23Ultra σε σχέση με το S22Ultra, αλλά πολλοί το αγόρασαν καθαρά και μόνο λόγω επεξεργαστή.

Βέβαια προσωπικά θα περιμένω να δώ και reviews/πρώτες εντυπώσεις, και να πέσει και η τιμή του κάτω από το ψυχολογικό των 1000ευρώ να δώ και τι άλλο θα βγει από ανταγωνισμό μεριά. 

Για S24 και S24+ δεν αναφέρω καν σαν εναλλακτικές για ευνόητους λόγους.

Με καλύπτει απόλυτα η παρούσα συσκευή που έχω. Και στην οθόνη, και στην φωτεινότητα, και στην διάρκεια μπαταρίας, κάμερα, και στο μέγεθος της μνήμης RAM καθότι έχω την έκδοση με τα 12gb.

Ο λόγος για τον οποίο κοιτάω να προχωρήσω σε αναβάθμιση είναι κατά κύριο λόγο το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή η αναβάθμιση θα μου κοστίσει περίπου 250 £ ενώ του χρόνου σίγουρα θα είναι τα διπλά ή και παραπάνω.

Προσωπικά θεωρώ πως η αναβάθμιση από S22 Ultra σε S23 Ultra ήταν αναμφίβολα μία από τις καλύτερες αναβαθμίσεις κυρίως για το λόγο του Snapdragon επεξεργαστή και κατ επέκταση της αυξημένης διαρκείας μπαταρίας κλπ, όταν το S24 Ultra δε ξέρω τι πραγματικά διαφορετικό μπορεί να προσφέρει σε σχέση με τον προκάτοχο του.

 

Link to comment
Share on other sites

ελευθερη αγορα ειμαστε οποιος θελει αγοραζει οποιος θελει οχι το αν αξιζει η μεταβαση ειναι καθαρα προσωπικο θεμα

γιατι τηλεφωνο πρωταρχικα ειναι και μετα ολα τα αλλα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, merkon said:

Με καλύπτει απόλυτα η παρούσα συσκευή που έχω. Και στην οθόνη, και στην φωτεινότητα, και στην διάρκεια μπαταρίας, κάμερα, και στο μέγεθος της μνήμης RAM καθότι έχω την έκδοση με τα 12gb.

Ο λόγος για τον οποίο κοιτάω να προχωρήσω σε αναβάθμιση είναι κατά κύριο λόγο το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή η αναβάθμιση θα μου κοστίσει περίπου 250 £ ενώ του χρόνου σίγουρα θα είναι τα διπλά ή και παραπάνω.

Προσωπικά θεωρώ πως η αναβάθμιση από S22 Ultra σε S23 Ultra ήταν αναμφίβολα μία από τις καλύτερες αναβαθμίσεις κυρίως για το λόγο του Snapdragon επεξεργαστή και κατ επέκταση της αυξημένης διαρκείας μπαταρίας κλπ, όταν το S24 Ultra δε ξέρω τι πραγματικά διαφορετικό μπορεί να προσφέρει σε σχέση με τον προκάτοχο του.

 

Και πέρσυ στη παρουσίαση του S23U το ίδιο γινόταν vs S22U ώσπου ξεκίνησαν τα πρώτα long term reviews. Ακόμα hands on υπάρχουν μόνο.

Μπορεί να βγεί φόλα, μπορεί να βγεί ανούσια αλλαγή, μπορεί να βγεί τρελό leap ahead το S24u,

Είναι νωρίς να κριθεί ακόμα αυτό.

Εκεί που πιστεύω ότι θα υπάρξει ενα καλό debate είναι στο 5x vs 10x optical zoom.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikolasn80 said:

γιατι τηλεφωνο πρωταρχικα ειναι και μετα ολα τα αλλα.

καλα πλεον ειναι πολλα περισσοτερα πρωτα, μετα τηλεφωνο και μετα ακομα περισσοτερα. Γι αυτο και τα χρυσοπληρωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, merkon said:

Με καλύπτει απόλυτα η παρούσα συσκευή που έχω. Και στην οθόνη, και στην φωτεινότητα, και στην διάρκεια μπαταρίας, κάμερα, και στο μέγεθος της μνήμης RAM καθότι έχω την έκδοση με τα 12gb.

Ο λόγος για τον οποίο κοιτάω να προχωρήσω σε αναβάθμιση είναι κατά κύριο λόγο το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή η αναβάθμιση θα μου κοστίσει περίπου 250 £ ενώ του χρόνου σίγουρα θα είναι τα διπλά ή και παραπάνω.

όταν το S24 Ultra δε ξέρω τι πραγματικά διαφορετικό μπορεί να προσφέρει σε σχέση με τον προκάτοχο του.

Δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης μεταξύ S22 και S23Ultra. Γιατί ενώ υπήρχαν όντως διαφορές σε επεξεργαστή και αυτονομία, σε άλλους τομείς ήταν αυτό που λέμε μια από τα ίδια.

Αναβάθμιση θεωρείται όταν αλλάζεις κατηγορία ή όταν έχεις πχ παλιότερη συσκευή, που υπάρχουν αισθητές διαφορές σε πολλούς τομεις πχ το να πάς στο S24 Ultra από το μικρο 6 ιντσών S22 ή από το πιο παλιό S10+ ας πούμε.

Από εκεί και πέρα, το θέμα δεν είναι πόσο θα σου κοστίζει η μετάβαση. Το θέμα είναι γιατί να δώσεις αυτά τα επιπλέον χρήματα από την στιγμή που σε καλύπτει απόλυτα η τωρινή συσκευή, και δεν υπάρχει κάτι που να σε ενθουσιάζει στην καινούργια?

Το λέω αυτό γιατί άλλοι πχ το παραδέχονται ότι κάνουν την μετάβαση λόγω μικροβίου. Εγώ πχ έγραψα πιο πάνω πριν καν πάρω την συσκευή, τι με χάλασε στο προηγούμενο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω όσοι έχετε παραγγείλει έχετε καταλήξει σε τζαμί προστασίας? Βλέπω φέτος το Official έχει 15 ευρώ επιπλέων από του s23 και παραμένει Film. 

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ παραγγελία, μιας και πούλησα ακριβώς ίδια τιμή το 23ρι. Το σκεφτόμουν είναι η αλήθεια αλλά όπως και να το κάνουμε συμφέρει. Αναμένω να φτάσει, αν και δεν περιμένω να έχει καμία τρομερή  διαφορά  πέραν του ψυχολογικού. Από το 22 στο 23 η διαφορά στην μπαταρία τουλάχιστον ήταν μεγάλη, για να δούμε τώρα από το 23 στο 24 αν και κρατάω μικρό καλάθι 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikosaek2121 said:

Ήθελα να ρωτήσω όσοι έχετε παραγγείλει έχετε καταλήξει σε τζαμί προστασίας? Βλέπω φέτος το Official έχει 15 ευρώ επιπλέων από του s23 και παραμένει Film. 

Δεν είναι μόνο τα +15ε, ειναι οτι πλεον δεν έχουν έκπτωση στα αξεσουάρ μαζί με την προπαραγγελία όπως είχαν πέρσυ.

Εγώ πάντως έβαλα καλού κακού μαζί και μια μεμβράνη μιας και στο 23u έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τις original samsung.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, OverClocker said:

Δεν είναι τόσο αθώες. 
Έχω δεί σε s23u φίλου στο edge κομμάτι τις οθόνης, να έχει κάνει επιφανειακές γρατζουνιές εκεί που ακουμπούσε η θήκη την οθόνη και δεν έφτανε το screen protector. 

Είχα και γώ και γύρισα σε original samsung που έχουν και επένδυση μέσα.

την είχα 2 χρόνια στο Note 20 Ultra που είναι Edge η οθόνη χωρίς γρατσουνιές χωρίς τίποτα το μόνο μειονέκτημα για εμένα όπως ανέφερε ένας ποιο πάνω ότι μετά από καιρό κιτρινίζει όπως όλες φυσικά  οι διαφανείς θήκες λόγο της ακτινοβολίας του ήλιου. 

αν θυμάμαι καλά μετά τα 2 χρόνια άρχισε να κιτρινίζει έντονα και χάλασε τελείως η αίσθηση της διαφάνειας. εδω που τα λέμε και 2 χρόνια να βγάλει καλά είναι.

Μ'αρέσει που διαλέγουμε χρώμα κινητού οι περισσότεροι και πάμε του βάζουμε μια μαύρη θήκη που στην ουσία και Ροζ να είναι το τηλέφωνο με την θήκη πάλι μαύρο θα γίνει 😄😁

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vwbestakos said:

την είχα 2 χρόνια στο Note 20 Ultra που είναι Edge η οθόνη χωρίς γρατσουνιές χωρίς τίποτα το μόνο μειονέκτημα για εμένα όπως ανέφερε ένας ποιο πάνω ότι μετά από καιρό κιτρινίζει όπως όλες φυσικά  οι διαφανείς θήκες λόγο της ακτινοβολίας του ήλιου. 

αν θυμάμαι καλά μετά τα 2 χρόνια άρχισε να κιτρινίζει έντονα και χάλασε τελείως η αίσθηση της διαφάνειας. εδω που τα λέμε και 2 χρόνια να βγάλει καλά είναι.

Μ'αρέσει που διαλέγουμε χρώμα κινητού οι περισσότεροι και πάμε του βάζουμε μια μαύρη θήκη που στην ουσία και Ροζ να είναι το τηλέφωνο με την θήκη πάλι μαύρο θα γίνει 😄😁

και γω ήμουν με τα χιλια υπέρ της spigen με κλειστά μάτια και είχα θήκες της στο Νοτε4, και Νοτε9 και δεν είχα κανένα θέμα και γω στο 9αρι που ήταν φουλ edge.

Αλλά φαίνεται ότι στο 23 ήταν πιο μαλακό το γυαλί ή πιο "άγρια" η θήκη στην άκρη που το είδα με τα ίδια μου τα ματια και τις έκανα άκρη αμέσως για τις original.

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα σήμερα σε μαγαζί από κοντά. Να πω την αλήθεια μου άρεσε πάρα πολύ νιώθω ότι είναι μία διαφορετική συσκευή από τα προηγούμενα. Και μου κάθεται πολύ ωραία στο χέρι. Από το τρία επί στο πέντε επί έχει ένα μικρό lag Αλλά δεν με ενοχλεί. Η αλήθεια είναι ότι έχουνε βελτιώσει όταν παίρνεις φωτογραφία στα 200. Τουλάχιστον από προηγούμενη εμπειρία που έχω στο 22 είναι σαν να τραβάει κανονική φωτογραφία δεν καθυστερεί καθόλου

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2024 at 9:59 ΜΜ, Dimitris_w said:

Ναι αλλά μένω εδώ !! Οποτε στης 24 το στέλνουν σε 2 μέρες εδώ θα είναι !!!

Πως γινεται να παραγγειλεις απο Γερμανια και να μενεις Ελλαδα? Προσπαθησα και δεχεται παραγγελιες μονον με διευθυνση Γερμανιας...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thalassi said:

Πως γινεται να παραγγειλεις απο Γερμανια και να μενεις Ελλαδα? Προσπαθησα και δεχεται παραγγελιες μονον με διευθυνση Γερμανιας...

Εννοεί ότι μένει εκεί (στη Γερμανία) όχι εδώ (στην Ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

Παντως στα πρωτα δειγματα το ultra και plus εχουν χλωμες οθονες και χανουν περισσοτερο απο γωνια .Το απλο S24 εχει την καλυτερη και ποιο φωτεινη οθονη .Εχω κανει πολλους ελεγχους σε πολλα δειγματα συσκευων .

 

20240119_205843.jpg

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικούς χώρους θα σκοτώνουν 

Στην αυτόματη φωτεινότητα με το  peak level στα 2600 nits 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλα στην πραξη δεν ισχυει γιατι η οθονη ειναι καρα-ιδια με το plus που εχει victus2  ενω το ultra εχει armor. Χλωμες και τα δυο σαν διδυμα αδερφακια ενω στο απλο s24 ειναι διαφορετικη .Επισης η διαβαθμιση των χρωματων απ το μενου ειναι πολυ μικροτερη   απ του απλου s24....Στο S24 εχει πολυ ποιο πλουσια ενταση εαν ανεβασεις το κοκκινο η το πρασινο. Στο ultra και plus ειναι πολυ ασθενης...Τι κιαν ανεβοκατεβαζεις το κοκκινο η το  πρασινο ελαχιστοτατη διαφορα...Οταν τα πλαγιαζεις δε σκοτεινιαζουν ενω στο Απλο s24 κανενα θεμα.

Λεπτομεριες αναφερω που για καποιον ισως ενδιαφερουν...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω... μετάβαση από Α52s 5g 8/256 (πάρα πολύ ευχαριστημένος), λέω να το πάρω σε γνωστή αλυσίδα με πλάνο δόσεων τώρα που της έχει άτοκες σε προπαραγγελία...

Σίγουρα θα δω τεράστιες διάφορες...

Αν δώσω το Α52s 5g 8/256 σε πολύ καλή κατάσταση τι τιμή θα πιάσει? Γιατί λυπάμαι και να το δώσω...

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε το s24 plus snapdragon και τους αισθητηρες του s24 ultra θα ηταν η τελεια επιλογη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...