Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, strathgos said:

Λοιπον παραγγελια από samsung μειον 10% μειον αποφορολογιση μείον pandas όσα βγαλει

987.98€ 512GB

1075.08 1TB

Δεν αφήνουμε τίποτα στην τύχη.

Edited by netgeo
Link to comment
Share on other sites

Αν και δε πρόκειται να το πάρω (δεν αλλάζω το S22 Ultra αν δε πάρει και το τελευταίο major update πρώτα και είμαι κατευχαριστημένος), το S24 Ultra το βρίσκω σαν συσκευή φανερά καλύτερη και ως βήμα μεγαλύτερο απ΄οτι ήταν το 23άρι σε σχέση με το 22άρι τόσο σε hardware αλλά ειδικά με τη προσθήκη του AI στο software.

Αυτό που προσπαθεί να ξεκινήσει η samsung απλά θα είναι κάτι που σε καμια 10ριά το πολύ (το πολύ ξαναλέω) χρόνια θα το θυμόμαστε όπως θυμόμαστε το τι λέγανε κάποιοι όταν έβγαζε το Note και το Mega περί παντοφλών και μιλαγαν για το πως θέλαν ο αντίχειρας να πηγαίνει από τη μια γωνιά του κινητού στην άλλη (αχεμ...) χωρις να καταλαβαίνουν τα βασικά περί content consumption και ότι το device είναι κάτι εντελως άσχετο με το τηλέφωνο αν εξαιρέσουμε την πραγματοποίηση κλήσεων. 

Σε 2 το πολύ χρόνια που θα αλλάξω συσκευή, το ΑΙ που κάνει introduce στο 24άρι θα έχει ωριμάαει / εμπλουτιστεί σε βαθμό που θα είναι φοβερό.

 

Καλή διασκέδαση σε όποιους ήδη το αγοράσαν!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος s23u μόνο εγω βλέπω τελείως αχρείαστη την μετάβαση;

νιώθω οτι δεν έδωσαν κάτι φέτος...

οσον αφορά το AI δεν θεωρώ οτι είναι ακόμα ώριμο για να αλλάξει κάποιος απο το s23u στο s24u και δεν ξέρω και τι θα κερδίσει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aroutis said:

Αν και δε πρόκειται να το πάρω (δεν αλλάζω το S22 Ultra αν δε πάρει και το τελευταίο major update πρώτα και είμαι κατευχαριστημένος), το S24 Ultra το βρίσκω σαν συσκευή φανερά καλύτερη και ως βήμα μεγαλύτερο απ΄οτι ήταν το 23άρι σε σχέση με το 22άρι τόσο σε hardware αλλά ειδικά με τη προσθήκη του AI στο software.

Αυτό που προσπαθεί να ξεκινήσει η samsung απλά θα είναι κάτι που σε καμια 10ριά το πολύ (το πολύ ξαναλέω) χρόνια θα το θυμόμαστε όπως θυμόμαστε το τι λέγανε κάποιοι όταν έβγαζε το Note και το Mega περί παντοφλών και μιλαγαν για το πως θέλαν ο αντίχειρας να πηγαίνει από τη μια γωνιά του κινητού στην άλλη (αχεμ...) χωρις να καταλαβαίνουν τα βασικά περί content consumption και ότι το device είναι κάτι εντελως άσχετο με το τηλέφωνο αν εξαιρέσουμε την πραγματοποίηση κλήσεων. 

Σε 2 το πολύ χρόνια που θα αλλάξω συσκευή, το ΑΙ που κάνει introduce στο 24άρι θα έχει ωριμάαει / εμπλουτιστεί σε βαθμό που θα είναι φοβερό.

 

Καλή διασκέδαση σε όποιους ήδη το αγοράσαν!

Διαφωνώ κάθετα…. Το S 23 ultra είναι  έτη φωτός καλύτερο από το S 22 ultra, αντίστοιχα το S24 ultra Δεν θα μου δώσει τίποτα περισσότερο σε ταχύτητα και φαντάζομαι και σε διαχείριση μπαταρίας…

14 minutes ago, arxontas2323 said:

σαν κατοχος s23u μόνο εγω βλέπω τελείως αχρείαστη την μετάβαση;

νιώθω οτι δεν έδωσαν κάτι φέτος...

οσον αφορά το AI δεν θεωρώ οτι είναι ακόμα ώριμο για να αλλάξει κάποιος απο το s23u στο s24u και δεν ξέρω και τι θα κερδίσει

Συμφωνώ απόλυτα εγώ θα μείνω στο 23… Πιο πολύ βλέπω software αναβάθμισεις Τις οποίες είμαι σίγουρος ότι θα πάρει και το δικό μας…

Για τους υπόλοιπους οι οποίοι για τους δικούς τους λόγους θέλουν να πάνε στο καινούργιο μεγια τους….

Τα λέμε ξανά για αγορά στο 25 ultra…

Ερώτηση….

Τέλος το Tapatalk στο myphone?

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

 

Τα λέμε ξανά για αγορά στο 25 ultra…

Και επιτέλους στο 25 να αλλάξουν και λίγο τον σχεδιασμό...σαν κάτοχος και iphone 15 pro max, το πιάνεις και το χειριζεσαι πολύ πιο εύκολα απο το s23u...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!!

Βρίσκομαι Σαουδική Αραβία αυτό τον καιρό και για άλλους 2-3 μήνες, αλλά με ψήνει ιδιαίτερα η αγορά του s 24 ultra! Εδώ με preorder βγαίνει το 512 στην τιμή του 256, δηλαδή 1320€ (με έκπτωση 120€ λόγω preorder) με δώρο την free standing grip case και το Samsung care + (που όμως μου είναι άχρηστο μιας και σε λίγους μήνες θα είμαι πίσω στην Ελλάδα). Αξίζει λέτε η αγορά ενός τόσο ακριβού κινητού στο οποίο ουσιαστικά θα στερηθώ την εγγύηση μόλις επιστρέψω Ελλάδα? 

Ή μήπως να πάρω το s 23 ultra 12/256 που το βρίσκω από το τοπικό amazon στα 830€?

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε PWM και screen response time (hz) ?

Το βρίσκω τραγικό σε αυτά τα δύο η Samsung να είναι τόσο πίσω… Για μένα είναι πολύ βασικά Και επειδή έχω δουλέψει συσκευές με υψηλό PWM Και οθόνες απόκρισης 360 + 480 Hz Οι διαφορές είναι εμφανέστατες…

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, μπορείς να αγοράσεις 2 κινητά στην ίδια παραγγελία με το κουπόνι του 10%!

Μόλις το κάναμε εμείς και μάλιστα με αποφορολόγηση.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Τελικά για ποιο λόγο να πάρεις το Καινούργιο?

IMG_0040.jpeg

υποθετω αν εχεις το s23 δεν σε ενδιαφερει και πολυ , αλλα σε περιπτωση που εισαι απο αυτους που περνουν το νεο μοντελο καθε χρονο παλι δεν σε ενδιαφερει και πολυ αν εχουν μεγαλες διαφορες. επισεις αν πουλησεις το περσινο σε μια καλη τιμη , δινεις ενα ακομα μικρο ποσο τωρα που τρεχουν οι προσφορες και το τσιμπας. και εχεις  7 χρονια αναβαθμισεις να το εχεις μεχρι το 2030 .

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, txds said:

υποθετω αν εχεις το s23 δεν σε ενδιαφερει και πολυ , αλλα σε περιπτωση που εισαι απο αυτους που περνουν το νεο μοντελο καθε χρονο παλι δεν σε ενδιαφερει και πολυ αν εχουν μεγαλες διαφορες. επισεις αν πουλησεις το περσινο σε μια καλη τιμη , δινεις ενα ακομα μικρο ποσο τωρα που τρεχουν οι προσφορες και το τσιμπας. και εχεις  7 χρονια αναβαθμισεις να το εχεις μεχρι το 2030 .

Όλοι εδώ μέσα που γράφουμε σχεδόν έχουμε το 23 ultra… Το να το δώσω στην καλύτερη εφτάμιση με οχτώ κατοστάρικα και να βάλω ένα 600αρι δεν το βλέπω μικρό ποσό…

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις έτσι κι αλλιώς και το 23 θα πάει μέχρι το 2027… Για μένα λοιπόν οι αλλαγές του δεν προσφέρουν την αιτιολογία για αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μενω στο S23 ULTRA καθως ειναι εξαιρετικη συσκευη σε ολα του,εξαλλου η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη και δε θα εχω καμια διαφορα στη δικη μου χρηση.

Θα σκεφτω το S25 ULTRA εαn εχει FLAT οθονη, στο S24 ULTRA λενε ειναι Flat αλλα εκει στην ακρη σαν μα μου φαινεται κανει μια αποτομη κουρμπα ,εγω θελω τελειως flat να ξεκινα απο το πλαισιο.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η edge οθόνη του S23 Ultra,στα μάτια μου δείχνει πιο premium και ξεχωριστό από οποιοδήποτε κινητό με flat οθόνη.

Δεν βλέπω λόγο να αναβαθμίσω στο S24 Ultra γιατί όλα τα έξτρα που έχει δεν μου χρειάζονται.

Όμως είμαι θύμα και λογικά στην 1η ευκαιρία θα αλλάξω γιατί έτσι κι αλλιώς θα το βαρεθω( το έχω ήδη 11 μήνες).

Θα ήθελα να πάω σε άλλη εταιρεία,αλλά δυστυχώς στο Android για μένα η Samsung παίζει μόνη της μπάλα αν όχι στο hardware,σίγουρα όμως σε software και φυσικά οθόνη.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

taxudromos is back !

χρονια και ζαμανια παλικαρια , ελπιζω ολοι να ειστε καλα και να εχετε μια καλη χρονια.

ας μπουμε στο ψητο τωρα !

χθες στην παρουσιαση ξυπνησε το μικροβιο μεσα μου , μου το πουλησαν οι ατιμοι !

βρε konstantine , οι περισσοτεροι που αλλαζουν συσκευες καθε χρονο σαν τα πουκαμισα δεν θα πανε να το παρουν 1400 ευρω , εχει βρωμισει ο τοπος με κουπονια / τιμολογια  και trade in προσφορες, τωρα οποιος το παρει 1400 ευρω ενω εχει ειδη το 23 , μην τους λυπασαι αυτους .

 τωρα φυσικα και δεν αξιζει η μεταβαση απο το ενα μοντελο να πηδας στο επομενο σε καμια εταιρεια (ενταξει , μονο στην apple 😄 ) , ολοι μας το ξερουμε και οταν το κανουμε ο λογος συνηθως δεν ειναι γιατι δεν μας καλυπτει το προηγουμενο.

το περιμενω και εγω να δω αν εχει λαγκαρισματα ακομα η samsung ... μην μου πειτε οτι τα εχει ξεπερασει αυτα , δεν σας εμπιστευομαι εσας τους samsungακιδες , εχετε ανοσια στο lag και στα σκαλωματα !

πιστευω σε 15 μερες θα εχω μαθει αν ειναι αξιος αντικαταστατης του iphone 6s , αλλιως θα περιμενω το solana phone 2 !!!

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, taxudromos said:

taxudromos is back !

χρονια και ζαμανια παλικαρια , ελπιζω ολοι να ειστε καλα και να εχετε μια καλη χρονια.

ας μπουμε στο ψητο τωρα !

χθες στην παρουσιαση ξυπνησε το μικροβιο μεσα μου , μου το πουλησαν οι ατιμοι !

βρε konstantine , οι περισσοτεροι που αλλαζουν συσκευες καθε χρονο σαν τα πουκαμισα δεν θα πανε να το παρουν 1400 ευρω , εχει βρωμισει ο τοπος με κουπονια / τιμολογια  και trade in προσφορες, τωρα οποιος το παρει 1400 ευρω ενω εχει ειδη το 23 , μην τους λυπασαι αυτους .

 τωρα φυσικα και δεν αξιζει η μεταβαση απο το ενα μοντελο να πηδας στο επομενο σε καμια εταιρεια (ενταξει , μονο στην apple 😄 ) , ολοι μας το ξερουμε και οταν το κανουμε ο λογος συνηθως δεν ειναι γιατι δεν μας καλυπτει το προηγουμενο.

το περιμενω και εγω να δω αν εχει λαγκαρισματα ακομα η samsung ... μην μου πειτε οτι τα εχει ξεπερασει αυτα , δεν σας εμπιστευομαι εσας τους samsungακιδες , εχετε ανοσια στο lag και στα σκαλωματα !

πιστευω σε 15 μερες θα εχω μαθει αν ειναι αξιος αντικαταστατης του iphone 6s , αλλιως θα περιμενω το solana phone 2 !!!

Ερωτηση: Ξέρουμε αν κάνουν οι θηκες του s23 ultra?

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ παιδιά...

 

1089 μου έκατσε με απαλλαγή ΦΠΑ και το 10% από το chat ..

Άντε να δούμε τι θα βγει...

Just now, strathgos said:

Ερωτηση: Ξέρουμε αν κάνουν οι θηκες του s23 ultra?

Μακάρι αλλά χλωμό

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netgeo said:

Παίδες κάποιοι έχουν κουπόνια με 20% από το eshop, ψαχτείτε.

που μπορούμε να βρούμε ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netgeo said:

Παίδες κάποιοι έχουν κουπόνια με 20% από το eshop, ψαχτείτε.

Της Samsung το eshop? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, netgeo said:

Παίδες κάποιοι έχουν κουπόνια με 20% από το eshop, ψαχτείτε.

 

15 minutes ago, supermario said:

που μπορούμε να βρούμε ?

 

14 minutes ago, kountoura said:

Της Samsung το eshop? 

Τα κουπονια αυτα ειναι απο υπαλληλους της Samsung Ελλαδας και οντως υπαρχουν για το e-shop της Samsung και ειναι 20%.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alfaeffe said:

 

 

Τα κουπονια αυτα ειναι απο υπαλληλους της Samsung Ελλαδας και οντως υπαρχουν για το e-shop της Samsung και ειναι 20%.

υπάρχει περίπτωση να βρουμε κάποιο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί ποσες συσκευες και τι μπορούμε να δώσουμε για trade in γιατί έχω κάτι πολύ παλιές αλλά δουλεύουν ξέρετε κάτι με πληκτρα

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα σημερα το πρωι. 1ΤΒ μαυρο. Θα δωσω το S23 ultra στη γυναικα. Η επιπεδη οθονη και η εξτρα φωτεινοτητα μου το πουλησαν αμεσως!  Ηδη εχω παραγγειλει και full body wrap απο την Ultra skins και την  Supcase UB XT MAG για θηκη. Προστασια οθονης ακομα δεν παραγγειλα, περιμενω να βγαλει η Whitestone αλλα μπορει να παρω καποια αλλη προς το παρον μιας και με την επιπεδη οθονη θα υπαρχουν πολλες. Δεν περιμενω ουσιαστικες διαφορες σε τιποτε αλλο απο το 23 αλλα αν υπαρχουν, ευπροσδεκτες!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, dimkit said:

Πως στο έδωσαν? Τους το ζήτησες?

38 minutes ago, supermario said:

υπάρχει περίπτωση να βρουμε κάποιο?

 

 

40 minutes ago, alfaeffe said:

 

 

Τα κουπονια αυτα ειναι απο υπαλληλους της Samsung Ελλαδας και οντως υπαρχουν για το e-shop της Samsung και ειναι 20%.

Όντως το παραγγειλα σήμερα τι πρωί μου έστειλε ένα παλικάρι τον κωδικό και πέρασε κανονικά, 1199,20 βγήκε το 512, ρώτησα πώς βγήκαν στην φόρα αυτά τα κουπόνια αλλά δεν μου απάντησε, οποίος έχει κάποια πληροφορία έχω και εγώ σπορεία. Στο Live chat δεν ήξεραν τίποτα για το κουπόνι αυτό, μόνο 10% μπορούσαν να παρέχουν 

Edited by nikosaek2121
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, strathgos said:

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί ποσες συσκευες και τι μπορούμε να δώσουμε για trade in γιατί έχω κάτι πολύ παλιές αλλά δουλεύουν ξέρετε κάτι με πληκτρα

Για το trade in μπορείς να δώσεις και 3310 ακομα και να μην δουλευει, απλά θα στο κοστολογίσουν 0€. Οποτε θα σου δωσουν 0+100€.

Αν δώσεις κάποια συσκευή που στην κοστολογισουν 250ε, θα σου δώσουν 250€+100€

 

Εγώ πέρσι έδωσα ένα Galaxy S3 neo που είχε πεθάνει

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...