Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Spirospe40 said:

Speedtest 5g+  σβάρνα..... 

Screenshot_20240613_141519_Opera.jpg

Και τέλειο ping

Ποια περιοχή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σαν... δημοσκόπηση.

Ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείτε για τις κλήσεις και τα μηνύματα στην συσκευή και γιατί;

Της Samsung ή της Google;

Ποια πιστεύετε πως είναι τα πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα της κάθε μίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιώ της Samsung, αλλά διαβάζω διαρκώς ότι η Google εμπλουτίζει τις εφαρμογές της με όλο και περισσότερες δυνατότητες και αρχίζω να έχω ενδοιασμούς...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, jimmis11 said:

Να ρωτήσω κάτι σαν... δημοσκόπηση.

Ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείτε για τις κλήσεις και τα μηνύματα στην συσκευή και γιατί;

Της Samsung ή της Google;

Ποια πιστεύετε πως είναι τα πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα της κάθε μίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιώ της Samsung, αλλά διαβάζω διαρκώς ότι η Google εμπλουτίζει τις εφαρμογές της με όλο και περισσότερες δυνατότητες και αρχίζω να έχω ενδοιασμούς...

στα μηνυματα προτεινω google . καλυτερο μπλοκαρισμα σε μηνυματα διαφημιστηκα η spam απο αγνωστους η κρυφους αριθμους . για παραδειγματα  μου ερχοντουσαν spam απο ενα κωλο city unity college , στη σαμσουγκ το εκανε  απλα αθορυβο , στη google το μπλοκαρε εντελως , δεν το βλεπω πουθενα . επισης απο μονο του εχει μπλοκαρει και πολλα phishing μηνυματα .

συν οτι το δουλευεις και απο browser στο pc αν θελεις

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά. Γιατί η samsung δεν σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς τον φακό στην 0.6 κάμερα των samsung; Υπάρχει κάποια λογική απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Livas said:

 Εκασε και του Ιουνίου!

SmartSelect_20240614_104844_Software update.jpg

Ποια έκδοση csc έχεις φίλε; είχες βελτίωση σε κάμερες; 

18 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Μια ερώτηση βρε παιδιά. Γιατί η samsung δεν σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς τον φακό στην 0.6 κάμερα των samsung; Υπάρχει κάποια λογική απάντηση;

Τι εννοείς δεν σου επιτρέπει φίλε; 

Παιδιά τι θερμοκρασίες παίζεται;; έχω την εντύπωση ότι ανεβάζει πολύ εμένα, ίσως φταίει η θήκη.. Μπορείτε να ανεβάσετε καμία φώτο; 

Η φώτο αυτή είναι μετά από μισή ώρα δίχως χρήση σε δωμάτιο με κλιματιστικό Screenshot_20240614_152459_CPU-Z.thumb.jpg.85d0578500c490bd395fbd33c7fba4ef.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p.stafoj said:

Ποια έκδοση csc έχεις φίλε; είχες βελτίωση σε κάμερες; 

 

EUX κλασικό 😁

Ασφαλείας λογικά ειναι μόνο! 

Για κάμερες τα ιδια ειναι! Για την αναβάθμιση που ακούγεται για τις κάμερες θα αργήσει λίγο ακόμα! Ισως στα μεσα καλοκαιριού τα δωσει! Αποτι ακούγεται δεξια και αριστερά θα εχει μεγαλη βελτίωση στην καμερα. (Και η αληθεια ειναι οτι χρειάζεται γιατί ρεζιλι γινόμαστε! 😅😅). 

 

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Livas said:

EUX κλασικό 😁

Ασφαλείας λογικά ειναι μόνο! 

Για κάμερες τα ιδια ειναι! Για την αναβάθμιση που ακούγεται για τις κάμερες θα αργήσει λίγο ακόμα! Ισως στα μεσα καλοκαιριού τα δωσει! Αποτι ακούγεται δεξια και αριστερά θα εχει μεγαλη βελτίωση στην καμερα. (Και η αληθεια ειναι οτι χρειάζεται γιατί ρεζιλι γινόμαστε! 😅😅). 

 

Εγώ έχω πίστη στο gcam.. Θα πειραματιστώ το σκ να βρω κάτι καλό γιατί ο ξάδερφος μου με το 15 pro max επιμένει ότι έπρεπε να πάρω και εγω iphone.. (ποτέ όμως, αρνούμαι!) 

Ρε παιδιά κάτι δε πάει καλα με τη μπαταρία.. Έχω κάνει όλα τα update αλλά μου βγάζει περίπου 3ωρες και 10 λεπτά screen on time και 13ωρες αναμονή, στο ενδιάμεσο όμως είχα και λειτουργία πτήσης.. Ειναι δεύτερη μέρα που έχω το τηλέφωνο και ανησυχώ, να το δω για doa μήπως; έχετε θέμα και εσείς με μπαταρία; βιάζομαι μήπως; 

Screenshot_20240614_172651_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

GCAM που την βρίσκουμε...? Και 5G PLUS Απο μονο του θα κάνει σύνδεση Να έχει η θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι,??

Edited by lepe_21
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, p.stafoj said:

Εγώ έχω πίστη στο gcam.. Θα πειραματιστώ το σκ να βρω κάτι καλό γιατί ο ξάδερφος μου με το 15 pro max επιμένει ότι έπρεπε να πάρω και εγω iphone.. (ποτέ όμως, αρνούμαι!) 

Ρε παιδιά κάτι δε πάει καλα με τη μπαταρία.. Έχω κάνει όλα τα update αλλά μου βγάζει περίπου 3ωρες και 10 λεπτά screen on time και 13ωρες αναμονή, στο ενδιάμεσο όμως είχα και λειτουργία πτήσης.. Ειναι δεύτερη μέρα που έχω το τηλέφωνο και ανησυχώ, να το δω για doa μήπως; έχετε θέμα και εσείς με μπαταρία; βιάζομαι μήπως; 

Screenshot_20240614_172651_Device care.jpg

Σίγουρα χρειάζεται λίγος καιρός για να στρώσει η μπαταρία. Παρόλα αυτά όμως μην περιμένεις και θαύματα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lepe_21 said:

GCAM που την βρίσκουμε...? Και 5G PLUS Απο μονο του θα κάνει σύνδεση Να έχει η θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι,??

5g+ ακομα δεν εχει ερθει. οταν ερθει η αναβαθμιση θα γινεται μονο του

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Σίγουρα χρειάζεται λίγος καιρός για να στρώσει η μπαταρία. Παρόλα αυτά όμως μην περιμένεις και θαύματα

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω τόσο λάθος και πέφτει σα νερό ή μπαταρία και άλλοι βγάζουν 6-7 ώρες screen time.. Τόσο χάλια η δική μου συσκευή;; 

On 12/6/2024 at 5:40 ΜΜ, redcom7 said:

Καλησπέρα σε όλους..

 

Υπάρχει κάποιος με csc THL που να του δουλεύει το Google wallet για πληρωμές?

εγω φιλε, δουλευει κανονικοτατα αψογα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p.stafoj said:

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω τόσο λάθος και πέφτει σα νερό ή μπαταρία και άλλοι βγάζουν 6-7 ώρες screen time.. Τόσο χάλια η δική μου συσκευή;; 

Δες τι εφαρμογές έχεις κατεβάσει κ τι τρέχουν στο παρασκήνιο . Φορτισε το από 20 %  στο 100%  κ δες πως θα πάει.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, challenge143 said:

Δες τι εφαρμογές έχεις κατεβάσει κ τι τρέχουν στο παρασκήνιο . Φορτισε το από 20 %  στο 100%  κ δες πως θα πάει.  

Μπορείς να δεις σε παρακαλώ αν έχεις τη δυνατότητα, να κατεβάσεις το electron (εφαρμογή από το play store) και να μας γράψεις τι θερμοκρασίες έχει η συσκευή σε ήπια και σε έντονη χρήση ή ακόμη και όταν δε το έχεις ακουμπισμένο για ώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.. έχω το s21 ultra και γράφω εδώ γιατί το νήμα έχει πεθάνει.. χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της samsung και τις περισσότερες φορές όταν θέλω να γράψω κάποιο μήνυμα το γράφω με φωνητική απαγόρευση μέσω google.. παρατηρώ τελευταία ότι αρκετές λέξεις είτε τις γράφει λάθος είτε κολλάει απίστευτα και πρέπει να το πω δεύτερη και τρίτη φορά.. παλαιότερα δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό ενώ αν το υπαγορεύσω με το ρολόι galaxy watch 4 οι πιθανότητες λάθος είναι λιγότερες... καμία ιδέα σε αυτό έτσι ώστε να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, thursday6 said:

Υπάρχει κάποιος αξιοπρεπής φορτιστής για το αυτοκίνητο για το s24 ultra με ασυρματη φόρτιση?

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-wireless-car-charger_3886255

 

 

Έχω αυτόν από εποχή galaxy flip3.δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις ούτε και είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Μόνο όταν φοράω ανακλαστικά γιλέκα  (λόγω δουλειάς) ανοίγω κλείνει ο σενσορας συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, p.stafoj said:

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω τόσο λάθος και πέφτει σα νερό ή μπαταρία και άλλοι βγάζουν 6-7 ώρες screen time.. Τόσο χάλια η δική μου συσκευή;; 

εγω φιλε, δουλευει κανονικοτατα αψογα!

Φίλε μου , από ότι βλέπω δεν φορτίσεις το κινητό μέχρι το 100%.

Το περιορίζεις μέχρι το 80% .

Έτσι χάνεις τουλάχιστον 1.30 με 2.00 ώρες SOT 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Spirospe40 said:

Ναι όπως θες μικρά μεγάλα 

Απο εκει που αλλαζω και το χρωμα?

 

2 ώρες πριν, thalassi said:

Απο εκει που αλλαζω και το χρωμα?

 

Πλεον δεν το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει την ζελατίνα της samsung, spigen τζαμακι έχω να πω ότι της  torras που έβαλα τώρα είναι μακράν το καλύτερο ακόμα και στην ευαισθησία της οθόνης 

Συνδυάστηκε η Αγορά με pitaka case καθώς  με κούρασαν οι άλλες θηκες

από προστασία όμως άστα αλλά είναι μακράν η πιο όμορφη και minimal θήκη που καταλαβαίνεις πόσο ωραίο είναι το τηλέφωνο. 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p.stafoj said:

Παιδιά ξέρει κανένας πως να αφαιρέσω το εικονίδιο για ξυπνητήρι πάνω στη status bar? 

Μου το εμφανησε ξαφνικά σήμερα! 

 

Screenshot_20240617_200301_Clock.thumb.jpg.e4b7250c64e9a2ea3cdd30101eda4d0e.jpg

Απενεργοποιησε το ξυπνητηρι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...