Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ! Όπως έγραψε ο φίλος πάνω ότι το χρησιμοποιεί επαγγελματικά για φωτογραφίες. Αυτό είναι λάθος. Υπάρχουν φωτογραφικές για αυτήν την δουλειά. Δεν πας να δώσεις 1κ+- για να έχεις τα πάντα. Όσον αφορά το κινητό, και εγώ είχα το s21u και το άλλαξα καθαρά και μόνο από θέμα εγγύησης-ενημερώσεων. Ουσιαστική αναβάθμιση δεν είδα πέρα από την οθόνη που και αυτή τώρα με τις ζεστές και την μείωση της έντασης, νομίζω θα με απογοητεύσει. Θα δούμε. Και όντως το s21 έκαψε μητρική 2 μήνες μετά που πήρα το 24... 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, vasilis69 said:

Συγγνωμη τωρα που ρωταω,αλλα το να εχεις s23u ταυτοχρονα με το s24u ειναι γιατι δεν σε καλυπτε το s23u ή λογω εργασιας χρειαζεσαι 2 συσκευες;απο περιεργεια δλδ κι αν θες μου απαντας γιατι ανηκω στους ανθρωπους που δεν αλλαζουν συχνα συσκευη και μαλιστα μια premium οπως το s23u που εχει 1,5 χρονο εμφανισης,μια σχετικα καινουρια συσκευη και δεν την λες και φθηνη.Φιλικα.

Εχω το s23 plus οχι το ultra....λογω μεγεθους στην δουλεια εχω το s23 plus και το s24 ultra το χω για πιο καλη εμπειρια χρησης....εχω διπλη sim οποτε με εξυπηρετει αναλογα τις αναγκες μου....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω το Galaxy s24 το μικρό, μενω  Γερμανία με ελληνικό μενού γλώσσα, το πρόβλημα μου είναι όταν πάω να μεταφράσω ένα κείμενο, από κάποια εφαρμογή που γράφει καποιος, πχ eBay, aliexpress,.. Κλπ μου βγάζει της γλώσσες που έχει το ΑΙ ως προς μετάφραση που βέβαια δεν έχει ελληνικά, πως μπορώ να το αλλάξω αυτό, να μου βγάζει μετάφραση της Google,που μπορώ φυσικά να μεταφράσω σε ελληνικά οποιαδήποτε σχεδόν γλώσσα, χωρίς να χρειάζεται αντιγραφή του κειμένου, σε κάποια εξωτερική εφαρμογή μεταφραστή, από ποιες ρύθμισεις,.. Ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, lagoudakis said:

 

 

18 ώρες πριν, vasilis69 said:

Συγγνωμη τωρα που ρωταω,αλλα το να εχεις s23u ταυτοχρονα με το s24u ειναι γιατι δεν σε καλυπτε το s23u ή λογω εργασιας χρειαζεσαι 2 συσκευες;απο περιεργεια δλδ κι αν θες μου απαντας γιατι ανηκω στους ανθρωπους που δεν αλλαζουν συχνα συσκευη και μαλιστα μια premium οπως το s23u που εχει 1,5 χρονο εμφανισης,μια σχετικα καινουρια συσκευη και δεν την λες και φθηνη.Φιλικα.

Οπως ειπα πριν εχω το s23 plus και οχι το ultra...λογω μεγεθους το χρησιμοποιω στην δουλεια μου και το s24 ultra το χω για καλυτερη εμπειρια χρησης λογω οθονης...αναλογα τις αναγκες μου χρησιμοποιω και τα 2 παραλληλα εχοντας διπλη καρτα sim.

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Gorge said:

Συμφωνώ! Όπως έγραψε ο φίλος πάνω ότι το χρησιμοποιεί επαγγελματικά για φωτογραφίες. Αυτό είναι λάθος. Υπάρχουν φωτογραφικές για αυτήν την δουλειά. Δεν πας να δώσεις 1κ+- για να έχεις τα πάντα. Όσον αφορά το κινητό, και εγώ είχα το s21u και το άλλαξα καθαρά και μόνο από θέμα εγγύησης-ενημερώσεων. Ουσιαστική αναβάθμιση δεν είδα πέρα από την οθόνη που και αυτή τώρα με τις ζεστές και την μείωση της έντασης, νομίζω θα με απογοητεύσει. Θα δούμε. Και όντως το s21 έκαψε μητρική 2 μήνες μετά που πήρα το 24... 

Ρε φιλε με ολο το σεβασμο, τα θες και τα λες αυτα;
Τι σχεση εχει το S21U με τον τραγικο exynos σε ρολλαρισμα, μπαταρια και αποδοση με τον 8 Gen 3;
Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ επαφη σε ταχυτητα και smoothness αυτα τα δυο κινητα, δεν εχουν καμια επαφη σε φωτεινοτητα οθονης καθως και μεγαλυτερη εχει το S24U και η ειδικη επιστρωση της οθονης του κανει καταπληκτικη δουλεια.
Επιπλεον με το S24U εχεις:
- πιο γρηγορη φορτιση
- νεοτερης γενιας (και ταχυτερο) ultrasonic fingerprint scanner
- καλυτερη ποιοτητα βιντεο
- καλυτερες φωτο σε δυσκολες συνθηκες 
- καλυτερο zoom

Αυτα που γραφεις θα ειχαν καποιο νοημα αν ειχες π.χ. το S23U.

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, megatr0n said:

Ρε φιλε με ολο το σεβασμο, τα θες και τα λες αυτα;
Τι σχεση εχει το S21U με τον τραγικο exynos σε ρολλαρισμα, μπαταρια και αποδοση με τον 8 Gen 3;
Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ επαφη σε ταχυτητα και smoothness αυτα τα δυο κινητα, δεν εχουν καμια επαφη σε φωτεινοτητα οθονης καθως και μεγαλυτερη εχει το S24U και η ειδικη επιστρωση της οθονης του κανει καταπληκτικη δουλεια.
Επιπλεον με το S24U εχεις:
- πιο γρηγορη φορτιση
- νεοτερης γενιας (και ταχυτερο) ultrasonic fingerprint scanner
- καλυτερη ποιοτητα βιντεο
- καλυτερες φωτο σε δυσκολες συνθηκες 
- καλυτερο zoom

Αυτα που γραφεις θα ειχαν καποιο νοημα αν ειχες π.χ. το S23U.

Εχεις το S24u? 

Γιατι το καμια επαφη που λες, ειναι μεγαλη κουβεντα. (και μολις επιασα ενα j6 που μου εφεραν. Αυτο το λες καμια επαφη χαχα)

Η οθονη ειπα οτι ειναι καλη. Η φωτεινότητα ειναι καλη για τα πρωτα 10λεπτα κατω απο τον ηλιο μετα πεφτει χωρις επιλογη να την ανεβασεις παλι.
Γρήγορη φόρτιση με κραταει αδιάφορο γιατι φορτιζω παντα αργα.
το scanner Που λες δεν ειδα διαφορα
για βιντεο και φωτο ειναι νωρις να πουμε ερχονται και αλλε αναβαθμίσεις 

Και μη μου πεις οτι ειναι πιο κρυος ο 8 gen3. γιατι με 5g και κατω απο τον ηλιο, μια χαρα το ιδιο ψηστηρι με το s21u γινετε. 
Μπορει να κρυωνει πιο γρηγορα αλλα ζεσταινετε το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gorge said:

Εχεις το S24u? 

Γιατι το καμια επαφη που λες, ειναι μεγαλη κουβεντα. (και μολις επιασα ενα j6 που μου εφεραν. Αυτο το λες καμια επαφη χαχα)

Η οθονη ειπα οτι ειναι καλη. Η φωτεινότητα ειναι καλη για τα πρωτα 10λεπτα κατω απο τον ηλιο μετα πεφτει χωρις επιλογη να την ανεβασεις παλι.
Γρήγορη φόρτιση με κραταει αδιάφορο γιατι φορτιζω παντα αργα.
το scanner Που λες δεν ειδα διαφορα
για βιντεο και φωτο ειναι νωρις να πουμε ερχονται και αλλε αναβαθμίσεις 

Και μη μου πεις οτι ειναι πιο κρυος ο 8 gen3. γιατι με 5g και κατω απο τον ηλιο, μια χαρα το ιδιο ψηστηρι με το s21u γινετε. 
Μπορει να κρυωνει πιο γρηγορα αλλα ζεσταινετε το ιδιο.

Ναι το εχω προφανως για να εκφερω γνωμη!
Σου αραδιασα ενα σωρο τομεις που ειναι καλυτερο το S24U, ειναι κι αλλοι που δεν τους ανεφερα (π.χ. UFS 4.0 storage vs 3.1, titanium frame vs aluminum frame, s pen vs no s pen κτλ)
Σε ολα τα κινητα πεφτει η φωτεινοτητα κατω απο τον ηλιο μετα απο καποια ωρα. 
Τωρα, αν δε σε νοιαζει το s pen, το πιο γρηγορο fast charge, η καλυτερη μπαταρια και ΟΛΑ αυτα που σου εγραψα παραπανω, ειναι καθαρα υποκειμενικο/δικο σου θεμα, αλλα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ δεν εχουν καμια επαφη οι συσκευες.
Τα γραφω με φιλικο υφος για να μην παρεξηγηθουμε...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, megatr0n said:

Ναι το εχω προφανως για να εκφερω γνωμη!
Σου αραδιασα ενα σωρο τομεις που ειναι καλυτερο το S24U, ειναι κι αλλοι που δεν τους ανεφερα (π.χ. UFS 4.0 storage vs 3.1, titanium frame vs aluminum frame, s pen vs no s pen κτλ)
Σε ολα τα κινητα πεφτει η φωτεινοτητα κατω απο τον ηλιο μετα απο καποια ωρα. 
Τωρα, αν δε σε νοιαζει το s pen, το πιο γρηγορο fast charge, η καλυτερη μπαταρια και ΟΛΑ αυτα που σου εγραψα παραπανω, ειναι καθαρα υποκειμενικο/δικο σου θεμα, αλλα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ δεν εχουν καμια επαφη οι συσκευες.
Τα γραφω με φιλικο υφος για να μην παρεξηγηθουμε...

Πραγματικά φίλε είσαι υπερβολικός στην άποψη σου. (το καμία σχέση)  που αναφέρεις απλά δεν κολλάει.  Κ δείχνει τα κολλημένα μυαλά με τα exynos. Επειδή τα μηνύματα ειναι απροσωπα κ μπορούν να παραξηγηθουν δεν το γράφω με κακία το μήνυμα ΑΠΛΑ κ εννοείται ότι είναι μια κατηγορία πάνω το s24u Κ σίγουρα καλύτερο από το s21u  ΑΠΛΆ αυτό που διευκρινιζουμε Μετά από 3 μοντέλα η διαφορές είναι ΑΜΕΛΗΤΈΑ κ όχι χαοτική όπως το περιεγραψες.  Κ μεταξύ μας αν σου δίνανε να δουλέψεις αυτά τα 2 κινητά στην καθημερινότητα σου χωρίς να αναγνωρίζεις ποιο είναι τι δεν θα καταλάβεις ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΆ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΣΟΥ, όπως υπάρχουν εννοείται κ πολλά παραδείγματα στο internet κ όπως το βλέπω και εγώ στα χέρια μου.  Το μεγαλύτερο βήμα στο 24 είναι η οθόνη του κάτω από τον ήλιο που δεν κανει αντανάκλαση κ μπράβο τους .όμως όντως μετά από λίγο πέφτει όπως είπε ο φίλος ποιο πάνω που κάτι τέτοιο στο 21 δεν κάνει σε αυτό τον χρόνο ο παλιό exynos όπως περιεγραψες.  Μέχρι τώρα το 21υ βγάζει πάνω από 6.5 sot ενώ με το 24 είμαι κοντά στις 7.5 ναι μπορεί να φορτίζει λίγο ποιο γρήγορα ε εντάξει... αν νομίζεις ότι είναι χαοτικά καλύτερο το 24 κ δεν έχει καμία σχέση με το 21 τότε δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω άποψη.  Εγώ πάντως διαφορά δεν είδα που να με συγκίνησε κ να έμεινα με το στόμα ανοιχτό.  Συγνώμη για το σεντόνι απλά κόλλησα στην λέξη τι σχέση έχει το 21 με το 24 ,δεν ξέρω τι συσκευή είχες ποιο πριν αλλά αν μού έλεγες ότι ήρθα από note10 στο 24 ναι εκεί κ εγώ θα ήμουν με το στόμα ανοιχτό. Όσο για το σασί κ τα υπόλοιπα είναι για να λέγατε..... 

Και για να μιλήσουμε κ λίγο με νούμερα χρόνων ανάμεσα σε αυτές τις 2 συσκευες το asplahalt9 ανοίγει κατά 4 δευτερα ποιο γρήγορα το 24 , στο ege of empire κ το royal match με τον παλιό exynos ανοίγουν στον ίδιο χρόνο.  Δεν θα αναφερθώ καν στις εφαρμογές . Δεν είναι ντροπή να λέμε τα θετικά κ τα αρνητικά σε μια συσκευή κ δεν ντρέπομαι να πω ότι εγώ ποιο πολύ από χόμπι την αγορά κ όχι ότι είχα πρόβλημα με την παλιά συσκευή. Απλά στο μοντέλο αυτό εκτός της οθόνης δεν βλέπουμε μεγάλο άλμα από την εταιρεία. 

IMG-1cf4b3d5643117409dfe7327dd207eab-V.jpg

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Πραγματικά φίλε είσαι υπερβολικός στην άποψη σου. (το καμία σχέση)  που αναφέρεις απλά δεν κολλάει.  Κ δείχνει τα κολλημένα μυαλά με τα exynos. Επειδή τα μηνύματα ειναι απροσωπα κ μπορούν να παραξηγηθουν δεν το γράφω με κακία το μήνυμα ΑΠΛΑ κ εννοείται ότι είναι μια κατηγορία πάνω το s24u Κ σίγουρα καλύτερο από το s21u  ΑΠΛΆ αυτό που διευκρινιζουμε Μετά από 3 μοντέλα η διαφορές είναι ΑΜΕΛΗΤΈΑ κ όχι χαοτική όπως το περιεγραψες.  Κ μεταξύ μας αν σου δίνανε να δουλέψεις αυτά τα 2 κινητά στην καθημερινότητα σου χωρίς να αναγνωρίζεις ποιο είναι τι δεν θα καταλάβεις ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΆ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΣΟΥ, όπως υπάρχουν εννοείται κ πολλά παραδείγματα στο internet κ όπως το βλέπω και εγώ στα χέρια μου.  Το μεγαλύτερο βήμα στο 24 είναι η οθόνη του κάτω από τον ήλιο που δεν κανει αντανάκλαση κ μπράβο τους .όμως όντως μετά από λίγο πέφτει όπως είπε ο φίλος ποιο πάνω που κάτι τέτοιο στο 21 δεν κάνει σε αυτό τον χρόνο ο παλιό exynos όπως περιεγραψες.  Μέχρι τώρα το 21υ βγάζει πάνω από 6.5 sot ενώ με το 24 είμαι κοντά στις 7.5 ναι μπορεί να φορτίζει λίγο ποιο γρήγορα ε εντάξει... αν νομίζεις ότι είναι χαοτικά καλύτερο το 24 κ δεν έχει καμία σχέση με το 21 τότε δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω άποψη.  Εγώ πάντως διαφορά δεν είδα που να με συγκίνησε κ να έμεινα με το στόμα ανοιχτό.  Συγνώμη για το σεντόνι απλά κόλλησα στην λέξη τι σχέση έχει το 21 με το 24 ,δεν ξέρω τι συσκευή είχες ποιο πριν αλλά αν μού έλεγες ότι ήρθα από note10 στο 24 ναι εκεί κ εγώ θα ήμουν με το στόμα ανοιχτό. Όσο για το σασί κ τα υπόλοιπα είναι για να λέγατε..... 

Και για να μιλήσουμε κ λίγο με νούμερα χρόνων ανάμεσα σε αυτές τις 2 συσκευες το asplahalt9 ανοίγει κατά 4 δευτερα ποιο γρήγορα το 24 , στο ege of empire κ το royal match με τον παλιό exynos ανοίγουν στον ίδιο χρόνο.  Δεν θα αναφερθώ καν στις εφαρμογές . Δεν είναι ντροπή να λέμε τα θετικά κ τα αρνητικά σε μια συσκευή κ δεν ντρέπομαι να πω ότι εγώ ποιο πολύ από χόμπι την αγορά κ όχι ότι είχα πρόβλημα με την παλιά συσκευή. Απλά στο μοντέλο αυτό εκτός της οθόνης δεν βλέπουμε μεγάλο άλμα από την εταιρεία. 

 

Το οτι δεν εχει καμια σχεση (σε ενεργειακη αποδοση, graphics/cpu score) ο exynos του 2021 με εναν snapdragon του 2024, σημαινει οτι εχω εμπαθεια με τους exynos;; Οχι φιλε μου. 
Σας αραδιασα 10-12 τομεις (δεν εβαλα μεσα καν τα AI features) που ειναι καλυτερο/βελτιωμενο το S24U και επιμενετε οτι η μονη ουσιαστικη διαφορά ειναι η... οθονη;
Ολοι αυτοι οι τομεις που ειναι λιγο βελτιωμενο δημιουργουν συνολικα μια τεραστια διαφορά.
Φανταζομαι δεν περιμενει κανεις τα κινητα μεσα σε 3 χρονια να... φτιαχνουν και καφε για να θεωρησουμε αλματωδη την εξελιξη.
Δεν ειναι αναγκη να φλεξαρω λεγοντας τις συσκευες που περνουν απο τα χερια μου. Θα αρκεστω να πω οτι ειχα και τα S21U, S22U και S23U.

ΥΓ. Oταν ειχα S21U ουτε καν πλησιαζα τις 6,5ωρες SOT, αλλα αυτο εχει να κανει και με την χρηση/σημα του καθενος.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ χάνουμε το νόημα κ χαλάμε το νήμα με τέτοια θέματα ας αρκεστούμε στο θέμα του 24 ο κάθε ένας έχει διαφορετική άποψη κ παραδείγματα,όπως ανέβασα το 24 με την τρομερή λάθος φωτομετρηση που έκανε σε πολλά σκηνικά μπροστά στο παλιό exynos.  Εννοείται ότι όλα αυτά φτιάχνουν με update απλά μεγάλα λάθη από την εταιρία να μην ειναι μερικά βήματα μπροστά από παλιές ναυαρχίδες.  Τέλος πάντων η συζήτηση θεωρείτε λήξαν πίστευε αυτό που θεωρείς σωστό κ εγώ αυτό που βλέπω ζωντανά στα χέρια μου. Καλή συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας εγραψε τα επιχειρηματα του. Θα μπορουσε να μην ειπωθει απο την αρχη η συγκριση μεταξυ των δυο συσκευων.
Anyway, καλη συνεχεια!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγω απο εχθές (πρώην κάτοχος oneplus 11 και παλαιότερος κάτοχος s10 lite με το one ui της samsung). Τρελές διάφορες δεν μπορώ να πω οτι έχει. Γενικά τα κινητά μετά το 2019-20 είναι πολύ δυνατά και οι διάφορες στην καθημερινή χρήση δεν φαίνονται τόσο έντονα. Το μόνο που με ξενέρωσε είναι η φόρτιση όπου απο τα 100w να πέσεις στα 45w είναι διαφορά. Η μπαταρία κρατάει βέβαια καλύτερα απο το oneplus 11 αλλα με τα 45w φόρτιση είναι μια η άλλη. Πολύ καλή κάμερα εννοείται και τρομερή ποιότητα κατασκευής. Οθόνη τέλεια και ήχος άψογος. Δεύτερη επιλογή είχα το oneplus 12 αλλα για μένα ήταν 200ευρω η διαφορά τους οπότε προτίμησα s24u και λόγο μεταπωλητικης αξίας. 

Έβαλα το συγκεκριμένο Τζαμακι και είναι χάλια. Χαλάει την ποιότητα της selfie κάμερας και την ταχύτητα του δαχτυλικου αποτυπωματος. Μακρυά. 

https://www.skroutz.gr/s/49696581/Fingerprint-Unlock-Full-Face-Tempered-Glass-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-660411358A.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, jtzimitras said:

Πως ορίζω συγκεκριμένο ήχο ειδοποίησης είτε στην στοκ εφαρμογή "Μηνύματα" είτε στο "Messeges" ??

https://www.youtube.com/watch?v=T3Xq-fkxSvo

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Gorge said:

Εχεις το S24u? 

Γιατι το καμια επαφη που λες, ειναι μεγαλη κουβεντα. (και μολις επιασα ενα j6 που μου εφεραν. Αυτο το λες καμια επαφη χαχα)

Η οθονη ειπα οτι ειναι καλη. Η φωτεινότητα ειναι καλη για τα πρωτα 10λεπτα κατω απο τον ηλιο μετα πεφτει χωρις επιλογη να την ανεβασεις παλι.
Γρήγορη φόρτιση με κραταει αδιάφορο γιατι φορτιζω παντα αργα.
το scanner Που λες δεν ειδα διαφορα
για βιντεο και φωτο ειναι νωρις να πουμε ερχονται και αλλε αναβαθμίσεις 

Και μη μου πεις οτι ειναι πιο κρυος ο 8 gen3. γιατι με 5g και κατω απο τον ηλιο, μια χαρα το ιδιο ψηστηρι με το s21u γινετε. 
Μπορει να κρυωνει πιο γρηγορα αλλα ζεσταινετε το ιδιο.

Καλοπροαιρετη ερωτηση,που καθεστε τοση ωρα με το κινητο κατω απο τον ηλιο;στην θαλασσα χωρις ομπρελα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasilis69 said:

Καλοπροαιρετη ερωτηση,που καθεστε τοση ωρα με το κινητο κατω απο τον ηλιο;στην θαλασσα χωρις ομπρελα;

Στις κούνιες με το παιδί;  χωρίς δέντρα; ντάλα ήλιο με ένα μικρό βιντεακι να τραβάς;  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vasilis69 said:

Καλοπροαιρετη ερωτηση,που καθεστε τοση ωρα με το κινητο κατω απο τον ηλιο;στην θαλασσα χωρις ομπρελα;

Αν εχεις ανοικτο το 5g που απο μονο του ζεσταινει την συσκευη, πιστεψε με δεν θελει πολυ ωρα για να ριξει τον φωτισμο. Παιζει να ειναι και στο 10λεπτο. Και εγω που ειμαι εξω για δουλεια ειναι ενα θεμα.. Να δουμε μπορει να διορθώσουν κατι

Ασε που απο αυριο λεει 35αρια. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Gorge said:

Αν εχεις ανοικτο το 5g που απο μονο του ζεσταινει την συσκευη

Έχεις δίκιο αλλά για μένα κλείσε το 5g κ θα δεις κ μεγαλύτερη αυτονομία της τάξεως 15 με 20% που έχω παρατηρήσει.  (Θα μου πεις κ με το δίκιο σου γιατί να το κλείσω σπο την στιγμή που μου το προσφέρει.... )  Έχεις δίκιο αλλά.... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, challenge143 said:

Έχεις δίκιο αλλά για μένα κλείσε το 5g κ θα δεις κ μεγαλύτερη αυτονομία της τάξεως 15 με 20% που έχω παρατηρήσει.  (Θα μου πεις κ με το δίκιο σου γιατί να το κλείσω σπο την στιγμή που μου το προσφέρει.... )  Έχεις δίκιο αλλά.... 

Θα το δοκιμασω! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Gorge said:

Αν εχεις ανοικτο το 5g που απο μονο του ζεσταινει την συσκευη, πιστεψε με δεν θελει πολυ ωρα για να ριξει τον φωτισμο. Παιζει να ειναι και στο 10λεπτο. Και εγω που ειμαι εξω για δουλεια ειναι ενα θεμα.. Να δουμε μπορει να διορθώσουν κατι

Ασε που απο αυριο λεει 35αρια. 

Η αλήθεια είναι το παρατήρησα προχθές. Επειδή ζεσταίνεται μόνο του πλέον το κινητό με τα 30αρια που κοντεύουμε, χωρίς να το δουλεύω, πήγα να πάρω τηλεφωνο κάτω απο τον ήλιο και είδα ότι πήγε περίπατο αυτή η αντιανακλαστική ιδιότητα. Δηλαδή βάζεις ενα χαρακτηριστικό που το οποίο υποτίθεται ότι σε βοηθάει να δεις καλύτερα κάτω από τον ήλιο αλλά επειδή ζεσταίνεται από τον ήλιο δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Είναι απλά τραγικό. 

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τροπο να κλειδωνω την οθονη οσο μιλαω στο viber γιατι το παιρνει ο μικρος και παταει οπου βρει; Κλειδωνω την εφαρμογη να μην μπορει να βγει να παει σε αλλες εφαρμογες, αλλα μπαινει  στο στα αλλα τσατ και παταει οτι βρει.

Θα μου πειτε να μην του το δινω, αλλα οταν πρεπει να μιλησει με τη γιαγια και τον παππου που ειναι μακρια και ουρλιαζει μεσα στο αυτι σου για να το κρατησει εκεινος, δεν υπαρχει αλλη λυση δυστυχως.

Ψαχνω δλδ καποιο τροπο να κλειδωνει σε συγκεκριμενη οθονη ενω ειναι ανοιχτη και να μπορει να φυγει το κλειδωμα με το δακτυλικο αποτυπωμα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Ψαχνω ενα τροπο να κλειδωνω την οθονη οσο μιλαω στο viber γιατι το παιρνει ο μικρος και παταει οπου βρει; Κλειδωνω την εφαρμογη να μην μπορει να βγει να παει σε αλλες εφαρμογες, αλλα μπαινει  στο στα αλλα τσατ και παταει οτι βρει.

Θα μου πειτε να μην του το δινω, αλλα οταν πρεπει να μιλησει με τη γιαγια και τον παππου που ειναι μακρια και ουρλιαζει μεσα στο αυτι σου για να το κρατησει εκεινος, δεν υπαρχει αλλη λυση δυστυχως.

Ψαχνω δλδ καποιο τροπο να κλειδωνει σε συγκεκριμενη οθονη ενω ειναι ανοιχτη και να μπορει να φυγει το κλειδωμα με το δακτυλικο αποτυπωμα.

δοκιμασε το καρφιτσωμα εφαρμογης . απλα ζηταει κωδικό,  δε γινεται με δαχτυλικο .  ρυθμίσεις- ασφαλεια και απορρητο - περισσότερες ρυθμισεις - καρφιτσωμα εφαρμογης 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stelioz78 said:

δοκιμασε το καρφιτσωμα εφαρμογης . απλα ζηταει κωδικό,  δε γινεται με δαχτυλικο .  ρυθμίσεις- ασφαλεια και απορρητο - περισσότερες ρυθμισεις - καρφιτσωμα εφαρμογης 

Αυτο εχω κανει, αλλα ενω ειμαστε σε κληση παταει το back και παει και ανοιγει αλλα τσατ στην τυχη και μπορει να στειλει κατι κατα λαθος. Με αυτον τον τροπο απλα δεν μπορει να βγει απο το viber.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ γίνομαι σπαστικός με το συγκεκριμένο αλλά θα με οδηγήσει στην τρελα το συγκεκριμένο πρόβλημα. Η φωτο πριν πατήσω το κουμπί και αφού το πατήσω. Στην μπροστινή κάμερα δεν το κάνει. ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Screenshot_20240517_185047_Messenger.jpg

Screenshot_20240517_185057_Messenger.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tsigdi said:

Σορρυ γίνομαι σπαστικός με το συγκεκριμένο αλλά θα με οδηγήσει στην τρελα το συγκεκριμένο πρόβλημα. Η φωτο πριν πατήσω το κουμπί και αφού το πατήσω. Στην μπροστινή κάμερα δεν το κάνει. ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Screenshot_20240517_185047_Messenger.jpg

Screenshot_20240517_185057_Messenger.jpg

To data Saver υποψιάζομαι.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...