Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, STATYSS said:

κατεβασε oxygen update

 

Screenshot_2024-03-26-18-57-31-28_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Thanks ας ελπισουμε οτι βελτιωθηκε και το delay μετα το σκρολαρισμα και δεν θα χρειαστει να περιμενουμε αλλους 2 μηνες.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, Mikepan_1 said:

Thanks ας ελπισουμε οτι βελτιωθηκε και το delay μετα το σκρολαρισμα και δεν θα χρειαστει να περιμενουμε αλλους 2 μηνες.. 

εγω το βλεπω γρηγορο χωρις κολληματα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ισως χαζη...

Στην ενημερωση που λαβαμε σημερα την .604, εχουν συμπεριληφθεί αραγε αυτα που ειχε η εκδοση .602 που την ειχαν δωσει ομως μονο για την Ινδια;

 

Screenshot_2024-03-26-21-00-15-86_82c2b94334496b2dcb6a8708ac4aa2b9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ακομα με την ενημερωση ασφαλειας Ιανουαριου εσεις το κανατε μεσω oxygen update λογικα τωρα ετσι οπως παει το πραγμα παω για την ενημερωση απριλιου.

Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chris1974 said:

Εγω ειμαι ακομα με την ενημερωση ασφαλειας Ιανουαριου εσεις το κανατε μεσω oxygen update λογικα τωρα ετσι οπως παει το πραγμα παω για την ενημερωση απριλιου.

Εγω μεσω VPN Γαλλιας την περασα, οχι με oxygen.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Fulgore1 said:

Σε προσφορά από τον Κώτσο το 12ρι, μόνο η πιο μεγάλη έκδοση

image.thumb.png.8ed1f3c7e388a31f30b3e6b46c829c5d.png

Ωραίος,αυτό ήθελα να γράψω στα παιδιά με πρόλαβες!Μόνο να πω ότι σύμφωνα με το site μάλλον είναι για 10 ώρες ακόμα η προσφορά γιατί μετράει αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ισχύει το παραπάνω, δεν είδα το banner του Κώτσου πάνω πάνω.

Ειναι στις προσφορές του Κώτσου για 8 30 ώρες ακόμα.

image.thumb.png.6a9c68c382e7700226accd3f27cc1ab7.png

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος που κανει το OIS απο την καμερα τον ακουω και με ελαφρια κινηση της συσκευης οταν το βαζω στο αυτι να μιλησω για παραδειγμα, χωρίς να χρειαζεται να το κουναω εντονα. Οταν ανοιγω την telephoto καμερα, σταματαει οπως ειναι το σωστό. Σε προηγουμενες συσκευες με OIS ακουγα τον θορυβο μονο σε εντονο κουνημα, οχι με την παραμικρη κινηση. Τουλαχιστον δεν το ειχα προσεξει να ειναι τοσο ευαισθητη η κινηση. Δεν ειναι πολυ εντονος ο θορυβος αλλα οταν βαζω τη συσκευη στο αυτι να μιλησω και το κουναω ελαφρως ακουγεται σαν κατι να κινειται μεσα..

Ετσι ειναι και σε εσας;

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ο ηχος που κανει το OIS απο την καμερα τον ακουω και με ελαφρια κινηση της συσκευης οταν το βαζω στο αυτι να μιλησω για παραδειγμα, χωρίς να χρειαζεται να το κουναω εντονα. Οταν ανοιγω την telephoto καμερα, σταματαει οπως ειναι το σωστό. Σε προηγουμενες συσκευες με OIS ακουγα τον θορυβο μονο σε εντονο κουνημα, οχι με την παραμικρη κινηση. Τουλαχιστον δεν το ειχα προσεξει να ειναι τοσο ευαισθητη η κινηση. Δεν ειναι πολυ εντονος ο θορυβος αλλα οταν βαζω τη συσκευη στο αυτι να μιλησω και το κουναω ελαφρως ακουγεται σαν κατι να κινειται μεσα..

Ετσι ειναι και σε εσας;

Θυμάμαι πως το άκουγα και εγώ αυτό βάζοντας το στο αυτί με ελαφριά κίνηση και όχι απότομα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arinos said:

Θυμάμαι πως το άκουγα και εγώ αυτό βάζοντας το στο αυτί με ελαφριά κίνηση και όχι απότομα.

Thanks. Με την παραμικρη κινηση κανει λίγο θορυβο που τον καταλαβαινω οταν το εχω κοντα στο αυτι μου - απλά η αληθεια ειναι πως το προσεξα εδώ και 2-3 μερες οποτε δν ημουν βεβαιος αν ηταν εξαρχης έτσι ή χειροτερεψε μετά την τουμπα που εφαγε η συσκευη τις προαλλες.

Link to comment
Share on other sites

Το delay σας έφτιαξε? Πώς το βλέπετε?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που έκαναν την 604 αναβάθμιση πως σας φαίνεται η μπαταρία; την έκαναν χειρότερη ή καλύτερη; δεν την έχω κάνει ακόμη περιμένω να δω εντυπώσεις. 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

Το delay σας έφτιαξε? Πώς το βλέπετε?

Αν εννοεις στις ρυθμισεις με σκρολαρισμα και πατημα στην αναζητηση, τωρα ειναι οκ, ανταποκρινεται αμεσως.

9 minutes ago, teopanta1 said:

Για αυτούς που έκαναν την 604 αναβάθμιση πως σας φαίνεται η μπαταρία; την έκαναν χειρότερη ή καλύτερη; δεν την έχω κάνει ακόμη περιμένω να δω εντυπώσεις. 

Ειμαι με 5 ωρες οθονη και με υπολοιπο μπαταριας ακομα 52%. Ολα ανοιχτα, wifi, data, ρολοι, ακουστικα κτλ. Γενικα, πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια του και σε συγκριση με το 10 προ που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Stuttering στο scrolling σε internet browsers κλπ στο κανονικό mode, ΟΧΙ στο high performance υπάρχει ακόμα ή έστρωσε στη νέα έκδοση?!

Είμαι με s24 ultra τώρα γιατί δεν την πάλευα με τον launcher του. Αλλά αν ξαναβάλει την ίδια προσφορά που έβαλε χθες βράδυ ο Κωτσόβολος με αποφορολόγηση κιόλας βγαίνει λουκούμι και θα ξαναπάω στο 12αρι. Και ασχέτως που δεν μπορώ τον στοκ launcher γιατί χρειάζομαι 6x7 τουλάχιστον αναγκαστικά θα τον ανεχτώ, σαν οθόνη μου αρέσει περισσότερο το oneplus 12 και σαν μπαταρία.. 

Αλλά δε νοείται να υπάρχει stuttering σε σκρολάρισμα σε browsers σε συσκευή με snapdragon 8 gen 3 στο κανονικό προφίλ επεξεργαστή τη στιγμή που το S24 ultra είναι αλοιφή όλα ακόμα και στο light performance mode.. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Αν εννοεις στις ρυθμισεις με σκρολαρισμα και πατημα στην αναζητηση, τωρα ειναι οκ, ανταποκρινεται αμεσως.

Καλο αυτο. Στο system launcher που το γρηγορο σκρολαρισμα δεν επιανε; Οπως στο video:

https://files.fm/u/mx9hd2zghv

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, FoT1s said:

Ειμαι με 5 ωρες οθονη και με υπολοιπο μπαταριας ακομα 52%. Ολα ανοιχτα, wifi, data, ρολοι, ακουστικα κτλ. Γενικα, πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια του και σε συγκριση με το 10 προ που ειχα.

Την τελευταία αναβάθμιση έχεις; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ChrisNikol said:

Stuttering στο scrolling σε internet browsers κλπ στο κανονικό mode, ΟΧΙ στο high performance υπάρχει ακόμα ή έστρωσε στη νέα έκδοση?!

Είμαι με s24 ultra τώρα γιατί δεν την πάλευα με τον launcher του. Αλλά αν ξαναβάλει την ίδια προσφορά που έβαλε χθες βράδυ ο Κωτσόβολος με αποφορολόγηση κιόλας βγαίνει λουκούμι και θα ξαναπάω στο 12αρι. Και ασχέτως που δεν μπορώ τον στοκ launcher γιατί χρειάζομαι 6x7 τουλάχιστον αναγκαστικά θα τον ανεχτώ, σαν οθόνη μου αρέσει περισσότερο το oneplus 12 και σαν μπαταρία.. 

Αλλά δε νοείται να υπάρχει stuttering σε σκρολάρισμα σε browsers σε συσκευή με snapdragon 8 gen 3 στο κανονικό προφίλ επεξεργαστή τη στιγμή που το S24 ultra είναι αλοιφή όλα ακόμα και στο light performance mode.. 

Εγω απο την 502 εκδοση δεν βλεπω stuttering στο chrome. Μου εχει κανει 1-2 κολληματα αλλα οχι stuttering μονιμο. Αυτο που υπαρχει επισης ειναι 1-2 δευτερολεπτα καθυστερηση να φορτωσει το chrome καθε φορα που αλλαζεις app.

ΥΓ: Δεν χρησιμοποιω performance mode και εχω σταθερα στα 60 το ρυθμο ανανεωσης. Δεν ξερω αν υπαρχει stuttering αν επιλεξεις δυναμικο ρυθμο ανανεωσης λογω αυξομοιωσης του ρυθμου. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, teopanta1 said:

Την τελευταία αναβάθμιση έχεις; 

Ναι, αν και με την προηγουμενη εκδοση παλι ειχε εξαιρετικα αποτελεσματα η μπαταρια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Είμαι σε αναζήτηση συσκευής εδώ και κάνα δίμηνο,και εκεί που λέω θα πάω σε κάτι low badget(Redmi 13pro+,Xiaomi 13t)μετά ανεβαίνω πάλι(vivox100,honor magic6 pro,oneplus 12)!

Δεν πρόλαβα την προσφορά στον κωτσο,και στο ψάξιμο μπήκα στο αξιόπιστο trandingshezen! Δίνει το δωδέκαρι 16/512 με oxygen os 729e!

Κάτι δεν καταλαβαίνω καλά?γιατί είναι τόσο χαμηλά,αφού θα έρθει κανονικά σαν να είναι ευρωπαϊκό! Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχει περασει κανεις μεμβρανη στο irepair; Πηρα τηλ να ρωτησω και μου ειπαν υπαρχει η μεμβρανη στα 10€ και στα 15€ η UV. Εχει περασει κανενας καποια απο τις δυο και ναι, ποια; Επισης, εντυπωσεις;

Ρωταω γιατι χθες πηγα να περασω την mocolo και δουλεια δεν εγινε με αποτελεσμα να εχω αφαιρεσει και την προηγουμενη και τωρα εμεινα χωρις προστασια και θα ηθελα κατι αμεσο να βαλω μεχρι να διαλεξω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, FoT1s said:

Καλημερα! Εχει περασει κανεις μεμβρανη στο irepair; Πηρα τηλ να ρωτησω και μου ειπαν υπαρχει η μεμβρανη στα 10€ και στα 15€ η UV. Εχει περασει κανενας καποια απο τις δυο και ναι, ποια; Επισης, εντυπωσεις;

Ρωταω γιατι χθες πηγα να περασω την mocolo και δουλεια δεν εγινε με αποτελεσμα να εχω αφαιρεσει και την προηγουμενη και τωρα εμεινα χωρις προστασια και θα ηθελα κατι αμεσο να βαλω μεχρι να διαλεξω κατι αλλο.

Εχει αναφερθει στο thread απο κατοχο OP11 οτι περασε στο irepair την απλη μεμβρανη και ηταν ευχαριστημενος. 

Εγω επισης ενδιαφερομαι αλλα ειχα επικοινωνησει πριν περιπου 10 ημερες και μου ειχαν πει οτι ειχαν τοτε για το 12R και οχι για το 12. Καλό το οτι πλεον υπαρχει διαθεσιμοτητα. 

Δεν εχω καταλαβει ακομα αν η απλη μεμβρανη τους, που απ οσο καταλαβαινω ειναι κοπης, ειναι tpu ή hydrogel ή κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mikepan_1 said:

Εχει αναφερθει στο thread απο κατοχο OP11 οτι περασε στο irepair την απλη μεμβρανη και ηταν ευχαριστημενος. 

Εγω επισης ενδιαφερομαι αλλα ειχα επικοινωνησει πριν περιπου 10 ημερες και μου ειχαν πει οτι ειχαν τοτε για το 12R και οχι για το 12. Καλό το οτι πλεον υπαρχει διαθεσιμοτητα. 

Δεν εχω καταλαβει ακομα αν η απλη μεμβρανη τους, που απ οσο καταλαβαινω ειναι κοπης, ειναι tpu ή hydrogel ή κατι αλλο.

Εγω τους ρωτησα αν περνανε μεμβρανη για κινητο oneplus 12 και μου ειπαν ναι, περναμε κανονικα. Τωρα, δεν ξερω αν επεσα σε υπαλληλο που ισως να μην γνωριζε και πολλα. Του ανεφερα ο,τι διαβασα αυτο στο site τους: https://irepair.gr/blog/article/προστασία-οθόνης-με-νανοτεχνολογία-fonefx/

Και αν ισχυει και τι τιμη εχει. Μου ειπε 10 απλη, 15 η uv. Το παραξενο της υποθεσης ειναι αντε μεμβρανη την κοβουν εκεινη την ωρα κτλ βαση μοντελου, το τζαμακι που το βρηκαν που εμεις ψαχνουμε και δεν βρισκουμε; 😂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, FoT1s said:

Εγω τους ρωτησα αν περνανε μεμβρανη για κινητο oneplus 12 και μου ειπαν ναι, περναμε κανονικα. Τωρα, δεν ξερω αν επεσα σε υπαλληλο που ισως να μην γνωριζε και πολλα. Του ανεφερα ο,τι διαβασα αυτο στο site τους: https://irepair.gr/blog/article/προστασία-οθόνης-με-νανοτεχνολογία-fonefx/

Και αν ισχυει και τι τιμη εχει. Μου ειπε 10 απλη, 15 η uv. Το παραξενο της υποθεσης ειναι αντε μεμβρανη την κοβουν εκεινη την ωρα κτλ βαση μοντελου, το τζαμακι που το βρηκαν που εμεις ψαχνουμε και δεν βρισκουμε; 😂

Παντως οσες φορες εχω τοποθετησει μεμβράνη ή τζάμι (οχι UV καθως UV δεν βαζω ποτε) στο συγκεκριμενο καταστημα μπορώ να πω οτι ήταν απο τα καλύτερα που ειχα τοποθετήσει οσον αφορά την αφη, ευκρινεια, δαχτυλιές, σκονη. Φαινοταν ποιοτικά προιόντα. Χωρις να σημαινει πως το ιδιο ισχυει για ολες τις μεμβρανες τους - ισως απλα να ημουν τυχερος με τα συγκεκριμενα μοντελα. Αν τυχόν τοποθετήσεις απο εκει κρατα μας ενημερους διοτι οταν αλλάξω μεμβράνη, θα παω εκει να το δοκιμασω αν υπάρχει πλεον διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

H uv που λέει το κατάστημα δεν είναι liquid είναι καλύτερης ποιότητας από αυτήν των 10 ευρώ, είναι πολύ κατά των liquid από ότι κατάλαβα μετά από επικοινωνία που είχα με υπάλληλο τους 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...