Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, goldeneye said:

Το ιδιο παρατηρω και στο Oneplus 11 και σε iphone 14 pro max οπως στο βιντεο. Αλλα εχει να κανει μονο με swipe κινησεις (κανει 2 δευτερολεπτα να παρει την επομενη εντολη). Αμα κανω swipe και μετα tap καποια συντομευση ανταποκρινεται κανονικα και αμεσα. 

Αυτό συμβαίνει και σε μένα. Η καθυστέρηση υπάρχει όταν swipe ακολουθεί swipe. Μην τύχει και κάνει μια μαλακία η Apple και δεν την αντιγράψει κάποιος.
Στο tap μετά από swipe είναι κανονική η ανταπόκριση και στον launcher και στα settings

Με nova launcher παίζουν όλα σωστά αλλά με navigation buttons. Με gestures αργούν πολύ τα animation

Edited by alanthast0s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, hasiotis_john said:

Ρε σεις, περιμένετε λίγο (ή βάλτε κάποιον άλλον luncher), σιγά το ζήτημα που θα σας κάνει να ξεφορτωθείτε αυτό το διαμαντάκι. Ένα μήνα κυκλοφορεί, θα βγουν αναβαθμίσεις! Εδώ ολόκληρη Samsung τα έκανε σκατά και βγάζει τώρα αναβαθμίσεις και διορθώνει τα βασικά...  Εντωμεταξύ η μπαταρία του είναι τέρας παιδιά, μέρα με την μέρα το SOT γίνεται και μεγαλύτερο, το σκίζω το κινητό και η μπαταρία είναι απίστευτη! Χθες έβγαλα φωτογραφίες βραδινές σε αρκετά δύσκολες συνθήκες φωτισμού και ομολογώ πως το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό, το μαύρο του ουρανού είναι ...... μαύρο! Περιμένω τις επόμενες αναβαθμίσεις που θα το απογειώσουν.

Δεν το λες και διαμαντακι οταν χανει touches η συσκευη. Το να παιρνει/δεχεται κλήσεις, να σε ακουνε να τους ακους, να υπαρχει συνδεσιμοτητα και να κανει smooth scrolling ειναι οι 4 βασικες λειτουργιες που πρεπει να εχει καθε κινητό και μετά πάμε και στις λεπτομερειες. Αν γινεται fail σε καποια απο τις βασικές λειτουργιες μια συσκευη, κλάφτα.

2 minutes ago, alanthast0s said:

Αυτό συμβαίνει και σε μένα. Η καθυστέρηση υπάρχει όταν swipe ακολουθεί swipe. Μην τύχει και κάνει μια μαλακία η Apple και δεν την αντιγράψει κάποιος.
Στο tap μετά από swipe είναι κανονική η ανταπόκριση και στον launcher και στα settings

  Reveal hidden contents
  Reveal hidden contents
  Reveal hidden contents

 

 

 

 

Το πρόβλημα στα settings υπάρχει οταν κανεις scroll down και μετά πατησεις στο search να γράψεις. Πρεπει να περιμενεις 2-3 sec για να πιασει η εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κι εγω σημερα στην παρεα του 12 16GB/512GB απο το 10 pro 8GB/128GB.

Σε αναμονη να ερθει η θηκη, το watch 2 και τα buds 3 που τα ειχε gift για pre-order.

Τζαμακι δεν βρηκα, δυστυχως.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από τη σελίδα της OnePlus με τιμολόγιο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την θήκη Spigen liquid Air και είναι καταπληκτική παιδιά, πανάλαφρη, αγκαλιάζει τέλεια το κινητό χωρίς να το μεγαλώνει καθόλου, έχει περιμετρικά την γνωστή διακριτική προστασία της Spigen και είναι τέλεια στο κράτημα. Είναι απόλαυση να κρατάς το κινητό με αυτήν, γιατί σκέτο το κινητό γλιστράει σαν χέλι 😛. Σας την προτείνω ...
Καλώς ήρθες στην παρέα FoT1s

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, junglist said:

Έχει πάρει κανείς από τη σελίδα της OnePlus με τιμολόγιο;

Δεν γίνεται.. πάρε από κοτσωβολο 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, hasiotis_john said:

Έβαλα σήμερα την θήκη Spigen liquid Air και είναι καταπληκτική παιδιά, πανάλαφρη, αγκαλιάζει τέλεια το κινητό χωρίς να το μεγαλώνει καθόλου, έχει περιμετρικά την γνωστή διακριτική προστασία της Spigen και είναι τέλεια στο κράτημα. Είναι απόλαυση να κρατάς το κινητό με αυτήν, γιατί σκέτο το κινητό γλιστράει σαν χέλι 😛. Σας την προτείνω ...
Καλώς ήρθες στην παρέα FoT1s

Και γω αυτή έχω, πολύ ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, hasiotis_john said:

Έβαλα σήμερα την θήκη Spigen liquid Air και είναι καταπληκτική παιδιά, πανάλαφρη, αγκαλιάζει τέλεια το κινητό χωρίς να το μεγαλώνει καθόλου, έχει περιμετρικά την γνωστή διακριτική προστασία της Spigen και είναι τέλεια στο κράτημα. Είναι απόλαυση να κρατάς το κινητό με αυτήν, γιατί σκέτο το κινητό γλιστράει σαν χέλι 😛. Σας την προτείνω ...
Καλώς ήρθες στην παρέα FoT1s

Εγω ειμαι λατρης της sandstone. Μονο αυτη παιρνω. Στο 10αρη ειχα και την carbon που οπως ηρθε, μπηκε στο κουτι ξανα. Τζαμακι που θα βρουμε αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις τίποτα, η μεμβράνη που ήδη φοράει είναι καλής ποιότητας και με Victus 2 τζάμι  δεν θα έχεις (έχουμε) πρόβλημα!
Είναι πάντως απολαυστική η οθόνη παιδιά, απολαμβάνεις χρώματα, ευκρίνεια και φωτεινότητα ακόμα και κάτω από την ήλιο...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Ρε σεις, περιμένετε λίγο (ή βάλτε κάποιον άλλον luncher), σιγά το ζήτημα που θα σας κάνει να ξεφορτωθείτε αυτό το διαμαντάκι. Ένα μήνα κυκλοφορεί, θα βγουν αναβαθμίσεις! Εδώ ολόκληρη Samsung τα έκανε σκατά και βγάζει τώρα αναβαθμίσεις και διορθώνει τα βασικά...  Εντωμεταξύ η μπαταρία του είναι τέρας παιδιά, μέρα με την μέρα το SOT γίνεται και μεγαλύτερο, το σκίζω το κινητό και η μπαταρία είναι απίστευτη! Χθες έβγαλα φωτογραφίες βραδινές σε αρκετά δύσκολες συνθήκες φωτισμού και ομολογώ πως το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό, το μαύρο του ουρανού είναι ...... μαύρο! Περιμένω τις επόμενες αναβαθμίσεις που θα το απογειώσουν.

Καλησπέρα

Επειδή παρακολουθώ και το θέμα του s24 Ultra, είδα ότι έχεις ή είχες και το s24 ultra. Μπορείς να πεις δυο λόγια στη σύγκριση των δύο αυτών σε σχέση με την κάμερα; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε το support σχετικά με ένα ticket που είχα ανοίξει πριν 2+ εβδομάδες με το dsda, τους έγραψα ότι δεν δουλεύει μου πρότειναν να κάνω factory reset κλπ, δεν δούλεψε και απλά μετά μου είπαν να το στείλω πίσω για αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων.

Το άλλο ticket με το flickering δεν απάντησαν ποτέ οπότε απλά είπα στο άλλο με το dsda να κάνω αντικατάσταση.

Είπαν θα πάει για έλεγχο, αυτό περίπου πόσες μέρες παίρνει και μέχρι να εγκριθεί; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

@Arinos το dsda δεν λειτουργεί σε κανέναν κ νομίζω πως τους ξέφυγε όπως για το ufs4 στο oneplus 12R. Οπότε λογικό σε όσους διαμαρτυρηθούν να τους πουν για χρήματα πίσω φαντάζομαι.. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Έβαλα σήμερα την θήκη Spigen liquid Air και είναι καταπληκτική παιδιά, πανάλαφρη, αγκαλιάζει τέλεια το κινητό χωρίς να το μεγαλώνει καθόλου, έχει περιμετρικά την γνωστή διακριτική προστασία της Spigen και είναι τέλεια στο κράτημα. Είναι απόλαυση να κρατάς το κινητό με αυτήν, γιατί σκέτο το κινητό γλιστράει σαν χέλι 😛. Σας την προτείνω ...
Καλώς ήρθες στην παρέα FoT1s

πολυ ωραια θηκη. να φανταστω εχεις το μαυρο τηλεφωνο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς ρολόι της Huawei με το κινητό αυτό? Έβαλα το "Υγεία Huawei" (για όσους δε γνωρίζουν έχει βγει το app από το store και πλέον το κατεβάζεις σαν apk και το εγκαθιστάς. Το θέμα είναι πως δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι, όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις , στις ειδοποιήσεις του συστήματος στην συγκεκριμένη εφαρμογή είναι σε κατάσταση "απορρίφθηκε" και με το προσπαθώ να το ενεργοποιήσω ΔΕΝ με αφήνει να το κάνω, μου βγάζει "" Περιορισμένη ρύθμιση, Για την ασφάλειά σας αυτή η ρύθμιση δεν είναι διαθέσιμη αυτήν τη στιγμή"", χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Κάποια λύση??

Edit, βρήκα λύση και το αφήνω το μήνυμα και για κάποιον άλλον που μπορεί να το συναντήσει.
Πας στις εφαρμογές --> διαχείρηση εφαρμογών -->  βρίσκεις το app Yγεία Huawei --> πάνω δεξιά έχει 3 τελίτσες τις πατάς και ενεργοποιείς την επιλογή! Μετά σε αφήνει να επιτρέψεις στην εφαρμογή να έχει ειδοποιήσεις!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Από όσες έχω δοκιμάσει η παρακάτω είναι η καλύτερη. Τέλεια εφαρμογή αίσθηση ποιοτητα

Screenshot_2024-02-29-09-58-42-20_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, junglist said:

Έχει πάρει κανείς από τη σελίδα της OnePlus με τιμολόγιο;Έσκασε νέα 

Έσκασε νέα αναβάθμιση.. βαρατεεε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βρει κανείς τις λεπτομέρειες του update? Μήπως φτιάχνει το flickering?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, STATYSS said:

Δεν γίνεται.. πάρε από κοτσωβολο 

Προς ενημε΄ρωση, γίνεται.
Μίλησα νωρ΄ίτερα με το CS.

Αφού έρθει το προϊoν, μπαίνεις στην παραγγελία και δηλώνεις στοιχεία της εταιρείας σου.
Μάλιστα γίνεται και επιστροφή του VAT.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου σήμερα έγινα και εγώ κάτοχος OnePlus 12  για πρώτη φορά στην ζωή μου μετά από χρόνια πού είχα συνέχεια κινητά Xiaomi οπότε θα χρειαστώ την βοήθεια σας .Θα το στήσω μετά την δουλειά και θα επανέλθω 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Προς ενημε΄ρωση, γίνεται.
Μίλησα νωρ΄ίτερα με το CS.

Αφού έρθει το προϊoν, μπαίνεις στην παραγγελία και δηλώνεις στοιχεία της εταιρείας σου.
Μάλιστα γίνεται και επιστροφή του VAT.

για δωσε κατι παραπανω.. εγω πιστευω δεν υπαρχει περιπτωση να γινεται

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Προς ενημε΄ρωση, γίνεται.
Μίλησα νωρ΄ίτερα με το CS.

Αφού έρθει το προϊoν, μπαίνεις στην παραγγελία και δηλώνεις στοιχεία της εταιρείας σου.
Μάλιστα γίνεται και επιστροφή του VAT.

Αυτό με την επιστροφή του ΦΠΑ σε 2ο χρόνο, δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι...

 

Χίλιες φορές από amazon.de (για όσους έχουν ενεργοποιημένες τις ΕνδοΚοινοτικές συναλλαγές) απευθείας τιμή χωρίς ΦΠΑ...

Και τα 2 μοντέλα (12/16) είναι διαθέσιμα από σήμερα - οι τιμές είναι ελάχιστα τσιμπημένες (σε σχέση με το Official) αλλά θα στρώσουν σύντομα φανταζομαι

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hasiotis_john said:

" Improves system stability " λέει στις λεπτομέρειες...

Ελαφρώς smoother μου φαινεται ειναι. Τα θέματα με το σκρολινγκ δεν διορθωθηκαν παρ ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ελαφρώς smoother μου φαινεται ειναι. Τα θέματα με το σκρολινγκ δεν διορθωθηκαν παρ ολα αυτα.

Στο επόμενο μεγαλύτερο update που έρχεται άμεσα θα φτιάξουν ολα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...