Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, gregpec2 said:

Όπως είπαμε και παραπάνω, e-sim στα Κινέζικα 1+12 δεν υποστηρίζεται.

Το ξέρω. Απλά μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει στο μενού κανονικά και δεν ενεργοποιείται. Κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει καν στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

36 minutes ago, damierom said:

Το ξέρω. Απλά μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει στο μενού κανονικά και δεν ενεργοποιείται. Κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει καν στο μενού.

Σε όλους (και στο δικό μου) με τα κινέζικα και την επίσημη oxygen ρομ περιλαμβάνεται η επιλογή της e-sim στο μενού. Απλά δεν δουλεύει. 

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, damierom said:

Το ξέρω. Απλά μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει στο μενού κανονικά και δεν ενεργοποιείται. Κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει καν στο μενού.

Αυτό αναφέραμε ήδη, ότι στη Ρομ βγάζει και δείχνει ότι θέλει.
Εδώ και χρόνια μάλιστα αλλάζαμε τα ροοτ κινητά μας σε άλλα τελείως μοντέλα κινητού, για να έχουμε πρόσβαση σε κάποιες επιπλέον δυνατότητες.

Όμως το esim δεν είναι απλά θέμα software. Λείπει και το hardware από το κινέζικο δωδεκάρι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσείς με vodafone κατά την διάρκεια κλήσης.  Έχετε δεδομένα;; Λειτουργούν κανονικά;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, STATYSS said:

Εσείς με vodafone κατά την διάρκεια κλήσης.  Έχετε δεδομένα;; Λειτουργούν κανονικά;

Πριν καποιες μερες δεν ειχες το συγκεκριμενο προβλημα; Ειχες αναφερει πως το εφτιαξες - διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Πριν καποιες μερες δεν ειχες το συγκεκριμενο προβλημα; Ειχες αναφερει πως το εφτιαξες - διορθωθηκε.

Ναι το ίδιο είχα...και ειχα ενεργοποίηση το wifi calling .

Σήμερα τώρα κατά την διάρκεια κλήσης χρειαζόμουν  ίντερνετ και πάλι δεν είχα... 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, STATYSS said:

Ναι το ίδιο είχα...και ειχα ενεργοποίηση το wifi calling .

Σήμερα τώρα κατά την διάρκεια κλήσης χρειαζόμουν  ίντερνετ και πάλι δεν είχα... 

Και σε μένα έγινε αυτό σήμερα με Cosmote.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα

ενδιαφέρομαι να πάρω το 12αρι από Κίνα 24/1tb 

ο Κινέζος μας δίνει τη δυνατότητα για αγγλοκινεζικη ή oxygen Ρομ.

το μοντέλο είναι το CPH2581

το έχει πάρει κανείς με την αγγλοκινεζικη (coloros?)

βασικά με ενδιαφέρει να λειτουργεί το native call recording χωρίς ανακοίνωση και το gpay. 

έχει κάποιος εμπειρία από το συγκεκριμένο μοντέλο συνολικά για λειτουργία στην Ελλάδα?

 

ευχ πολύ

On 28/5/2024 at 3:33 ΠΜ, kountoura said:

 

 

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

VoLTE υπηρεσια απο vodafone το εχει ενεργοποιησει κανεις?? 

Ειναι ιδιο με το wifi calling? 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είναι το ίδιο, απλά ενεργοποιούνται με μια διαδικασία ταυτόχρονα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, απενεργοποιησα αυτη την επιλογη εγω και προσεξα ελαφρος καλυτερη καταναλωση στην μπαταρια, απ' οταν την ειχα ενεργοποιημενη.

Με μια γρηγορη αναζητηση και στο ιντερνετ πολλοι ανεφεραν πως η συγκεκριμενη ρυθμιση καταναλωνε παραπανω ενεργεια...

 

Screenshot_2024-07-11-13-04-04-63_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

4 ώρες πριν, STATYSS said:

VoLTE υπηρεσια απο vodafone το εχει ενεργοποιησει κανεις?? 

Ειναι ιδιο με το wifi calling? 

Ειναι διαφορετικες υπηρεσιες, αλλα για να ενεργοποιηθει το volte πρεπει πρωτα να ενεργοποιηθει η υπηρεσια wifi calling που ενσωματώνει την υπηρεσια volte.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα Hoco Hydrogel Pro Hd Matte Screen Protector.

Θετικά: Πολύ ωραία αίσθηση αφής προς το παρόν.Λεω προς το παρόν επειδή μία φορά την ημέρα θα το περάσω με αντισηπτικά μαντηλάκια... οπότε αυτό θα φανεί στην πορεία αν θα υπάρχει αλλοίωση.Το δάχτυλο γλυσταει όπως πρέπει.Ξεχνάμε δαχτυλιές και ότι άλλο ενοχλητικό μπορεί να συγκεντρώνεται στην οθόνη.Επισης έχει οπή στην κάμερα.

Αρνητικά: Σκοτεινιάζει την οθόνη ένα 10-15% αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αυτό.Δεν καλύπτει όλη την οθόνη.Στα πλαϊνά θα ήθελα να έχει ένα κλικ περισσότερο κάλυψη αλλά εκτιμώ ότι λόγω του πάχους της θα έπαιρνε αέρα οπότε καλύτερα έτσι.Τώρα στο κάτω μέρος έχει σχεδόν ένα χιλιοστό κενό από την θήκη μου (Sandstone).Βεβαια δεν με ενοχλεί σχεδόν καθόλου όταν κάνω scroll up αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται.

Εν τω μεταξύ από τότε που πέρασα την 810 και για δύο μέρες τωρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : Οταν δέχομαι ή κάνω κλήσεις μέσω bluetooth στο αυτοκίνητο ενώ ακούω τον συνομιλητή κανονικότατα αυτός δεν με ακούει.Με το που κάνω επανεκκίνηση το κινητό όλα καλά.

Φυσικά και διέγραψα τη σύζευξη συσκευής στο αυτοκίνητο στο κινητό και στα ακουστικά και ξανασυνδέθηκα αλλά πάλι το έκανε.Αυτο μου έχει συμβεί δύο τρεις φορές μέχρι στιγμής.

Edited by CRISPAF77

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dynamic4 said:

Ξέρεις κανείς μετά την αναβάθμιση πως διορθώνεται να καθαρίζει τις ανοιχτές καρτέλες των εφαρμογών;

Αν τις διωχνεις και ξανα εμφανιζονται, νομιζω ειναι bug. Καπου το πηρε το ματι μου ο,τι το ανεφερε και καποιος αλλος στην κοινοτητα...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, FoT1s said:

Αν τις διωχνεις και ξανα εμφανιζονται, νομιζω ειναι bug. Καπου το πηρε το ματι μου ο,τι το ανεφερε και καποιος αλλος στην κοινοτητα...

Στο community υπαρχουν αρκετα παραπονα για την 810. Αρκετοι, βλεπω, γραφουν πως εχει χειροτερεψει και το delay/freeze οταν αλλαζεις apps. Δεν μου εχει ερθει ακομα αλλα μαλλον θα την κανω skip οταν ερθει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dynamic4 said:

Ναι τις καθαρίζω και ξανά εμφανίζονται 

Ειναι bug. Το εχουν αναφερει πολλοι χρηστες στην κοινοτητα. Υπομονη μεχρι την επομενη ενημερωση μηπως το φτιαξουν.

Στα αλλα νεα, μετα την απενεργοποιηση του προσαρμοστικου τονου η μπαταρια ειναι απιστευτα πολυ καλυτερη, απ' οτι οταν την ειχα ενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2024 at 12:22 ΠΜ, FoT1s said:

Ειναι bug. Το εχουν αναφερει πολλοι χρηστες στην κοινοτητα. Υπομονη μεχρι την επομενη ενημερωση μηπως το φτιαξουν.

Στα αλλα νεα, μετα την απενεργοποιηση του προσαρμοστικου τονου η μπαταρια ειναι απιστευτα πολυ καλυτερη, απ' οτι οταν την ειχα ενεργοποιημενη.

Να σου πω κάτι μήπως είναι κλειδωμένες? 

https://streamable.com/h1to4t

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Ανάφερα και πως λύνεται το θέμα με τις καρτέλες.. 

Απενεργοποιείς από το developers mode αυτές τις δύο επιλογές.. 

Μετά καθαρίζουν ξανά κανονικά τα recents με το close all. 

Screenshot_2024-07-19-00-29-25-18_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2024 at 12:12 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Στο community υπαρχουν αρκετα παραπονα για την 810. Αρκετοι, βλεπω, γραφουν πως εχει χειροτερεψει και το delay/freeze οταν αλλαζεις apps. Δεν μου εχει ερθει ακομα αλλα μαλλον θα την κανω skip οταν ερθει. 

Επιβεβαιώνω... και αν πριν ήταν σε βαθμό που δεν το παρατηρούσα επειδή χρησιμοποιώ το κινητό με αργές κινήσεις, τώρα το βλέπω έντονα. Το delay στην πρώτη επαφή στην οθόνη μετά από αλλαγή από app σε app είναι εκνευριστικό. Το delay μάλιστα έχει να κάνει στο οπτικό κομμάτι, αφού μόλις "ξεκολλήσει" παρατηρείς ότι το scroll που δεν έχεις δει να γίνεται, έχει τελικά γίνει. Ενώ με το 810 η σμουθίλα στο scroll είναι πολύ πολύ βελτιωμένη, αυτό το delay καταστρέφει τα πάντα.
Επίσης με το 810 έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στο Android Auto. Πρέπει να ορίσω κατά τη σύνδεση να βλέπει την συσκευή ως MIDI ή Data Transfer / Auto μπας και πάρει μπρος και συνδεθεί με το αμάξι. Επίσης όσες φορές και να το ορίσω σαν default στο Developer Settings να συνδέεται ως MIDI, αυτό με αγνοεί.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, alanthast0s said:

Επιβεβαιώνω... και αν πριν ήταν σε βαθμό που δεν το παρατηρούσα επειδή χρησιμοποιώ το κινητό με αργές κινήσεις, τώρα το βλέπω έντονα. Το delay στην πρώτη επαφή στην οθόνη μετά από αλλαγή από app σε app είναι εκνευριστικό. Το delay μάλιστα έχει να κάνει στο οπτικό κομμάτι, αφού μόλις "ξεκολλήσει" παρατηρείς ότι το scroll που δεν έχεις δει να γίνεται, έχει τελικά γίνει. Ενώ με το 810 η σμουθίλα στο scroll είναι πολύ πολύ βελτιωμένη, αυτό το delay καταστρέφει τα πάντα.

Αστα να πανε 5 μηνες να μην μπορουν να λυσουν ενα βασικο bug καταντια σκετη. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2024 at 10:59 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Αστα να πανε 5 μηνες να μην μπορουν να λυσουν ενα βασικο bug καταντια σκετη. 

Αν ο λόγος είναι ότι δεν μπορούν, κάποια στιγμή θα μπορέσουν. Εγώ φοβάμαι μήπως δεν θέλουν γιατί "καλύπτουν" με αυτό το delay κάποιο άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά  

Έχω μια καλή πρόταση να δώσω το s24u 512 και να πάω σε καινούργιο op12 512.

Αξίζει λέτε η μετάβαση? 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά  

Έχω μια καλή πρόταση να δώσω το s24u 512 και να πάω σε καινούργιο op12 512.

Αξίζει λέτε η μετάβαση? 

Ποιες προτεραιότητες έχεις σαν χρήστης; 

Τι ζητάς ιεραρχικά από μια συσκευή; 

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, megatr0n said:

Ποιες προτεραιότητες έχεις σαν χρήστης; 

Τι ζητάς ιεραρχικά από μια συσκευή; 

Σταθερότητα, καλό πιάσιμο στο χέρι, customization, εγγύηση. 

Απλά με ξύνει να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. 

Παλιότερα είχα το oneplus 7 pro που ήταν εξαιρετικό.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...