Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλη η 810 σε θεμα μπαταριας.
Χτες ειχα 4,5 ωρες SOT με 40%.
Γενικα το κινητο ειναι αριστο σε ολα, οθοναρα, ηχειαρες, τελειο ρολλαρισμα, φοβερη μπαταρια, εξαιρετικη καμερα, ομορφο UI, ποιοτικος μηχανισμος δονησης.
 

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, megatr0n said:

Πολυ καλη η 810 σε θεμα μπαταριας.
Χτες ειχα 4,5 ωρες SOT με 40%.
Γενικα το κινητο ειναι αριστο σε ολα, οθοναρα, ηχειαρες, τελειο ρολλαρισμα, φοβερη μπαταρια, εξαιρετικη καμερα, ομορφο UI, ποιοτικος μηχανισμος δονησης.
 

Τωρα που αλλαξαν την εμφανιση μπαταριας σε sot, πως το καταλαβαινεις;

 

Screenshot_2024-07-06-09-50-24-27_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Τωρα που αλλαξαν την εμφανιση μπαταριας σε sot, πως το καταλαβαινεις;

 

Screenshot_2024-07-06-09-50-24-27_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Το 5ωρ και 21λ δεν ειναι το SOT;
Εφοσον εχεις φορτισει μεχρι 100%...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, megatr0n said:

Το 5ωρ και 21λ δεν ειναι το SOT;
Εφοσον εχεις φορτισει μεχρι 100%...

Το αλλαξαν και εμφανιζει το sot τις τελευταιες 24 ωρες και οχι απο τη στιγμη της τελευταιας φορτισης. Ο,τι ναναι! 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Mikepan_1 said:

Το αλλαξαν και εμφανιζει το sot τις τελευταιες 24 ωρες και οχι απο τη στιγμη της τελευταιας φορτισης. Ο,τι ναναι! 

Ακριβως. Μεσα στο 24ωρο αν το φορτισεις πχ 2 φορες το sot λογικα θα ειναι σχεδον 15 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη η 810 από άποψη μπαταρίας και διαχείρισης θερμοκρασίας είμαι 2-3 βαθμούς κάτω με τις ίδιες συνθήκες χρήσης και θερμοκρασίας περιβάλλοντος. Και ακόμα πιο smooth το κινητό είναι βούτυρο σε όλα.. Εκτός του delay όταν μπαίνεις σε κάποιες εφαρμογές (μάλλον chromium based) και θέλει περίπου 2 δευτερόλεπτα να ακούσει σε touch ή scrolling. 

Screenshot_2024-07-06-15-36-14-45_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Screenshot_2024-07-06-15-36-23-32_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Screenshot_2024-07-06-15-37-14-67_161b275ea770e90cd9726b8b76c80e4e.jpg

Όσο για την παλιά εικόνα στην μπαταρία που δείχνει sot από τελευταία φόρτιση υπάρχει το apk το έχω ανεβάσει και στο telegram στο κανάλι μας, αλλά είναι στα αγγλικά. Εγώ αγγλικά έχω τα κινητά μου όποτε δε μου κάνει διαφορά. 810 έχω με την προηγούμενη εμφάνιση της μπαταρίας. 

https://t.me/oneplushellas

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2024 at 12:05 ΠΜ, FoT1s said:

Χαιρομαι που η ringke σε καλυψε. Πολλες φορες κιολας θα κοιτας το κινητο και θα λες "ρε φιλε, ποσο τελεια καθεται, ουτε φαινεται" 😁

Επισης, ποτε μην την καθαρισεις με υγρα μαντηλακια, οινοπνευμα κτλ. Μονο με πανακι η υφασμα ακομα και μπλουζας.

Οσο για την ενημερωση, μια αισθηση στο touch κτλ ειδα κι εγω προς το καλυτερο. Μπαταρια ειναι νωρις ακομα & τελος απο θερμοκρασιες κανενα θεμα.

Αυτο που δεν μου πολυ αρεσε, ειναι πως τα εικονιδια στην status bar τα εκαναν καπως πιο μεγαλα νομιζω, ασχετα με το bold.

Μα η Ringke δεν φαίνεται και απορώ όταν και εάν χρειαστεί να την αλλάξω από που θα βρω σημείο να την βγάλω.

Τώρα από θέμα καθαρισμού εκεί τα χαλάμε επειδή  σε καθημερινή βάση έτσι; δεν υπάρχει περίπτωση όταν πάω σπίτι να μην το απολυμανω με υγρα μαντηλάκια και να πλυθεί η Sandstone.Τι να κάνω είμαι ψυχαναγκαστικος.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, CRISPAF77 said:

Μα η Ringke δεν φαίνεται και απορώ όταν και εάν χρειαστεί να την αλλάξω από που θα βρω σημείο να την βγάλω.

Τώρα από θέμα καθαρισμού εκεί τα χαλάμε επειδή  σε καθημερινή βάση έτσι; δεν υπάρχει περίπτωση όταν πάω σπίτι να μην το απολυμανω με υγρα μαντηλάκια και να πλυθεί η Sandstone.Τι να κάνω είμαι ψυχαναγκαστικος.

Την πρωτη φορα οταν την ειχα τοποθετησει κτλ και την καθαριζα με πανακι μικροινων με οινοπνευμα, σε λιγες μερες μετα η αιθηση καπως δεν ηταν τοσο απαλη. Οταν την ξανα περασα και δεν την καθαρισα ποτε με με κατι υγρο πχ οινοπνευμα, ακομα εχει την σμουθ αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Την πρωτη φορα οταν την ειχα τοποθετησει κτλ και την καθαριζα με πανακι μικροινων με οινοπνευμα, σε λιγες μερες μετα η αιθηση καπως δεν ηταν τοσο απαλη. Οταν την ξανα περασα και δεν την καθαρισα ποτε με με κατι υγρο πχ οινοπνευμα, ακομα εχει την σμουθ αισθηση.

Ναι το γνωρίζω, άλλωστε αυτό συμβαίνει και με τα tempered glass αλλά τι να κάνω; δεν μπορώ.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου κινητό δε λειτουργεί το μενού eSim. Ναι μεν ενεργοποιείται από το μενού αλλά όταν πατάω στο προσθήκη eSim δεν ανταποκρίνεται με τίποτα. Πατάω το παρακάτω που λέει επαναφορά... τίποτα πάλι... Το έχω κάνει τουλάχιστον 20-30 φορές.... και με την νέα έκδοση λογισμικού ...810 και με την προηγούμενη.... Κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damierom said:

Στο δικό μου κινητό δε λειτουργεί το μενού eSim. Ναι μεν ενεργοποιείται από το μενού αλλά όταν πατάω στο προσθήκη eSim δεν ανταποκρίνεται με τίποτα. Πατάω το παρακάτω που λέει επαναφορά... τίποτα πάλι... Το έχω κάνει τουλάχιστον 20-30 φορές.... και με την νέα έκδοση λογισμικού ...810 και με την προηγούμενη.... Κρίμα..

Εχεις το CPH2581 μοντέλο? (Ρυθμισεις>Πληροφορίες για την συσκευή)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damierom said:

Στο δικό μου κινητό δε λειτουργεί το μενού eSim. Ναι μεν ενεργοποιείται από το μενού αλλά όταν πατάω στο προσθήκη eSim δεν ανταποκρίνεται με τίποτα. Πατάω το παρακάτω που λέει επαναφορά... τίποτα πάλι... Το έχω κάνει τουλάχιστον 20-30 φορές.... και με την νέα έκδοση λογισμικού ...810 και με την προηγούμενη.... Κρίμα..

Ελπίζω να μην το έχεις αγοράσει από Κίνα.. 😁

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, asot said:

Εχεις το CPH2581 μοντέλο? (Ρυθμισεις>Πληροφορίες για την συσκευή)

Ναι.... Λύση υπάρχει ή όχι;

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, damierom said:

Ναι.... Λύση υπάρχει ή όχι;

Εγω πάντως εχω προσθέσει eSIM απροβλημάτιστα...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, damierom said:

Ναι.... Λύση υπάρχει ή όχι;

Το κινητό από πού αγοράστηκε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος, αλλά με τη νέα αναβάθμιση, μπήκε και η AI γόμα στην επεξεργασία των φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, junglist said:

Το κινητό από πού αγοράστηκε;

AliExpress . Ευρωπαϊκή Rom έχει.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, damierom said:

AliExpress . Ευρωπαϊκή Rom έχει.

Δε λέει τίποτα ποια Rom έχει.

Αν αγοράστηκε από Αλι είναι πολύ πιθανό να είναι Κινέζικο και αυτό εξηγεί γιατί δε δουλεύει η esim.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Just now, junglist said:

Δε λέει τίποτα ποια Rom έχει.

Αν αγοράστηκε από Αλι είναι πολύ πιθανό να είναι Κινέζικο και αυτό εξηγεί γιατί δε δουλεύει η esim.

Ωχχχχ.... κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε αρχηγε, αν αγοράστηκε από ALiExpress (και είναι η Κινέζικη έκδοση) τότε δεν είναι το μοντελο -2581.
Κοιταξες (στο κατάλληλο μενου ΚΑΙ στο κουτι, ποιο μοντελο έχεις στα χέρια σου?

 

Το Κινεζικο μοντέλο ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ eSIM

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, asot said:

Βρε αρχηγε, αν αγοράστηκε από ALiExpress (και είναι η Κινέζικη έκδοση) τότε δεν είναι το μοντελο -2581.
Κοιταξες (στο κατάλληλο μενου ΚΑΙ στο κουτι, ποιο μοντελο έχεις στα χέρια σου?

 

Το Κινεζικο μοντέλο ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ eSIM

 

Screenshot_2024-07-09-20-08-11-62_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε αδερφέ 😁

Βάλε εδώ https://service.oneplus.com/uk/warranty-check το serial και πες μας αμα στο βγάζει κινέζικο.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gregpec2 said:

Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε αδερφέ 😁

Βάλε εδώ https://service.oneplus.com/uk/warranty-check το serial και πες μας αμα στο βγάζει κινέζικο.

Κινέζικο δείχνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...