Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 28/6/2024 at 5:41 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Αντι να φτιαξουν το touch control να μην χρειαζεται ενα δευτερολεπτο μετα το καθε σκρολαρισμα ασχολουνται με τα animations σε καθε update... Kindergrarten.

Παρεπιπτοντως σημερα μου πηγε το max capacity της μπαταριας στο 99%.

Εχει καποιες επιπλεον αλλαγες η ενημερωση αυτη που δεν αναφερονται στο change log. Μπορει μια απο αυτες να ειναι και το "προβλημα" που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

30 minutes ago, FoT1s said:

Εχει καποιες επιπλεον αλλαγες η ενημερωση αυτη που δεν αναφερονται στο change log. Μπορει μια απο αυτες να ειναι και το "προβλημα" που αναφερεις.

Δεν βλεπω αυτη την ενημερωση στον oxygen updater... Την εχει λαβει καποια ασιατικη χωρα;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, megatr0n said:

Δεν βλεπω αυτη την ενημερωση στον oxygen updater... Την εχει λαβει καποια ασιατικη χωρα;

Για Ινδια ειναι προς το παρον διαθεσιμη. Απο αυτα που ποσταρουν ειδα τις αλλαγες. 

Επισης, το smart 5g το εχετε ανοιχτο η κλειστο; Εχει δει κανενας διαφορα ειτε με on ειτε με off η το εχετε μονο σε 4g;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FoT1s said:

Για Ινδια ειναι προς το παρον διαθεσιμη. Απο αυτα που ποσταρουν ειδα τις αλλαγες. 

Επισης, το smart 5g το εχετε ανοιχτο η κλειστο; Εχει δει κανενας διαφορα ειτε με on ειτε με off η το εχετε μονο σε 4g;

Eγω δε βαζω ποτέ 5G αφου μου ειναι πρακτικα αχρηστο...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2024 at 9:20 ΜΜ, johnnyman25 said:

 

Τι πρέπει να κάνω κατά την διάρκεια μια κλήσης να έχω ταυτόχρονα και δεδομένα.??

Vodafone έχω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, STATYSS said:

Τι πρέπει να κάνω κατά την διάρκεια μια κλήσης να έχω ταυτόχρονα και δεδομένα.??

Vodafone έχω..

Να ενεργοποιησεις το volte στον παροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, FoT1s said:

Να ενεργοποιησεις το volte στον παροχο σου.

Πώς. Υποτίθεται το έιχα ενεργοποιήσει 

3 minutes ago, STATYSS said:

Πώς. Υποτίθεται το έιχα ενεργοποιήσει 

Ενεργοποιημένο λέει η vodafone το εχω. Γιατί δεν λειτουργεί;;

Ακυρο.. To φτιαξα. 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα (με Oxygen Updater) την φρέσκια αναβάθμιση .810 (περίπου 875Mb)

Σχετική αναφορά πριν από λίγες μέρες εδώ

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, asot said:

Πήρα (με Oxygen Updater) την φρέσκια αναβάθμιση .810 (περίπου 875Mb)

Σχετική αναφορά πριν από λίγες μέρες εδώ

Τώρα την περνάω και γω...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το δικό μου (16GB/512GB) από το tradingshenzhen.com. Δυστυχώς, αντιμετωπίζω το πρόβλημα των random restarts που έχουν κι' άλλοι, αλλά το δικό μου φαίνεται πιο σοβαρό, 2-3 επανεκκινήσεις την ημέρα, πλέον.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τζίφος. Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με το tradingshenzhen.com; Διάβασα μερικές κακές κριτικές και τώρα είμαι τρομοκρατημένος, μόλις διάβασα μια καταγγελία όπου κάποιος είχε στείλει το τηλέφωνό του και περίμενε 6 μήνες χωρίς καμία ενημέρωση...

Και για να κάνω τα πράγματα χειρότερα, το tradingshenzhen.com, αυτή τη στιγμή, είναι εκτός λειτουργίας, εμφανίζει 500 Internal Server Error

Να αρχίσω να τα κλαίω;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, STATYSS said:

Τώρα την περνάω και γω...

Την έβαλα. Μια χαρά. Δεν βλέπω και καμιά τρελή διαφορά για την ώρα. Αλλά όλα οκ. 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, n1ck0s said:

Πήρα το δικό μου (16GB/512GB) από το tradingshenzhen.com. Δυστυχώς, αντιμετωπίζω το πρόβλημα των random restarts που έχουν κι' άλλοι, αλλά το δικό μου φαίνεται πιο σοβαρό, 2-3 επανεκκινήσεις την ημέρα, πλέον.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τζίφος. Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με το tradingshenzhen.com; Διάβασα μερικές κακές κριτικές και τώρα είμαι τρομοκρατημένος, μόλις διάβασα μια καταγγελία όπου κάποιος είχε στείλει το τηλέφωνό του και περίμενε 6 μήνες χωρίς καμία ενημέρωση...

Και για να κάνω τα πράγματα χειρότερα, το tradingshenzhen.com, αυτή τη στιγμή, είναι εκτός λειτουργίας, εμφανίζει 500 Internal Server Error

Να αρχίσω να τα κλαίω;

Αντί για πανικό καλύτερα να ρίχνεις μια ματιά στα σοσιαλ μεντια για να νεώτερα.

Έχουν επίσημη ενημέρωση:
WE ARE OFFLINE! What a fucking day. We wanted to install a major update and that caused a few problems. Backup restore would be the solution, but the provider is having problems. We were not informed and they are working on a solution until the end of the week. Our site cannot go online until then. Never happened in 10 years of business.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2024 at 8:22 ΜΜ, eddiedimitris said:

Παιδια μετα τις οποίες τελευταιες αναβαθμισεις η ηχογραφηση κλησης παιζει κανονικα?

Που είναι η ηχογράφηση κλήσης; Δεν τη βλέπω πουθενά ούτε δουλεύει με όσες εφαρμογές και apk έχω δοκιμάσει ως τώρα.... Μου λένε όσοι ξέρουν ότι μόνο με root γίνεται.... Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Που είναι η ηχογράφηση κλήσης; Δεν τη βλέπω πουθενά ούτε δουλεύει με όσες εφαρμογές και apk έχω δοκιμάσει ως τώρα.... Μου λένε όσοι ξέρουν ότι μόνο με root γίνεται.... Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει...

Cube ACR

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, asot said:

Πήρα (με Oxygen Updater) την φρέσκια αναβάθμιση .810 (περίπου 875Mb)

Σχετική αναφορά πριν από λίγες μέρες εδώ

 

4 ώρες πριν, STATYSS said:

Τώρα την περνάω και γω...

Το AIGC υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το site του tradingshenzhen

Έβγαλε και ευρωπαϊκό (?) ή είναι από αποθήκη στην Ευρώπη

(δεν έχει τη κίτρινη μπάρα που βλέπεις τις μπάντες που δουλεύει )

διαθέσιμο μόνο λευκό

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-16gb512gb-snapdragon-8gen3-eu-warehouse

Edited by Geokon07
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, n1ck0s said:

Πήρα το δικό μου (16GB/512GB) από το tradingshenzhen.com. Δυστυχώς, αντιμετωπίζω το πρόβλημα των random restarts που έχουν κι' άλλοι, αλλά το δικό μου φαίνεται πιο σοβαρό, 2-3 επανεκκινήσεις την ημέρα, πλέον.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τζίφος. Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με το tradingshenzhen.com; Διάβασα μερικές κακές κριτικές και τώρα είμαι τρομοκρατημένος, μόλις διάβασα μια καταγγελία όπου κάποιος είχε στείλει το τηλέφωνό του και περίμενε 6 μήνες χωρίς καμία ενημέρωση...

Και για να κάνω τα πράγματα χειρότερα, το tradingshenzhen.com, αυτή τη στιγμή, είναι εκτός λειτουργίας, εμφανίζει 500 Internal Server Error

Να αρχίσω να τα κλαίω;

Δοκιμασε να περασεις την full εκδοση του κινητου εκ νεου. Ισως, δεν "εκατσε" κατι καλα απο αυτους κατα την εγκατασταση, γιατι αν δεν κανω λαθος το ανοιγουν και περνανε αυτοι την oxygen;;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Geokon07 said:

Άνοιξε το site του tradingshenzhen

Έβγαλε και ευρωπαϊκό (?) ή είναι από αποθήκη στην Ευρώπη

(δεν έχει τη κίτρινη μπάρα που βλέπεις τις μπάντες που δουλεύει )

διαθέσιμο μόνο λευκό

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-16gb512gb-snapdragon-8gen3-eu-warehouse

OnePlus 12 - 16GB/512GB - Snapdragon 8Gen3 - EU Warehouse

Αποθήκη το λέει στην επικεφαλίδα ξεκάθαρα, εξάλλου σε λευκό χρώμα κυκλοφορεί μόνο στην Κίνα.

1 ώρα πριν, damierom said:

Δεν παίζει. Μόνο τη φωνή σου γράφει όχι τον άλλον. Το χω δοκιμάσει...

Αγαπητά συμφορουμίτη μάλλον κάτι δεν πρέπει να κάνεις σωστά, χωρίς να το λέω με βεβαιότητα γιατί δεν την έχω τη συσκευή.

Στο 8pro και 10pro και σε ένα tablet που έχω λειτουργεί άψογα, στο 8pro λειτουργεί με apk και στο 10pro και στο tablet πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή (όχι apk) "Cube ACR Helper app". Αν δεν το έχεις δοκιμάσει αυτό, έχω την πεποίθηση ότι αν το δοκιμάσεις θα δουλέψει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παω και γω ο εμπειρος να βαλω το Mocolo UV tempered glass και τα κανα ολα μη πω τωρα.Ε λεω να πα να χεστει δεν αγοραζω 2ο θα παω να παρω μια Ringke που λενε τα παιδια εδω μεσα οτι αξιζει.Ελα ομως που δεν....Ηθελα να ξερα ποιος πηγε και πηρε τη τελευταια Ringke 😪 για το εργαλειο μας και αναγκαστηκα να παω σε Irepair να βαλω προστασια οθονης.Εαν εχει τα κοτσια να μου το πει ή μαλλον οχι αμα θελει να του αγορασω τη δευτερη της συσκευασιας🤣

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, CRISPAF77 said:

Παω και γω ο εμπειρος να βαλω το Mocolo UV tempered glass και τα κανα ολα μη πω τωρα.Ε λεω να πα να χεστει δεν αγοραζω 2ο θα παω να παρω μια Ringke που λενε τα παιδια εδω μεσα οτι αξιζει.Ελα ομως που δεν....Ηθελα να ξερα ποιος πηγε και πηρε τη τελευταια Ringke 😪 για το εργαλειο μας και αναγκαστηκα να παω σε Irepair να βαλω προστασια οθονης.Εαν εχει τα κοτσια να μου το πει ή μαλλον οχι αμα θελει να του αγορασω τη δευτερη της συσκευασιας🤣

Ακριβως σαν κι εσενα μου ετυχε κι εμενα με την mocolo. Κυνηγούσα την κολλα μεχρι που με ελουσε κρυος ιδρώτας για το τι ζημια μπορει να ειχα κανει στην συσκευη και πριν γινει η πατατα με ηχεια, ακουστικα, πλαινα κουμπια κτλ, το αφαιρεσα και δεν θυμαμαι καν ποσο χαρτι κουζινας και οινοπνευμα ξοδεψα για να το καθαρισω. Μετα εβαλα την ringke και δεν ξανα ασχοληθηκα με το ολο θεμα, καθως ειμαι ευχαριστημενος απολυτα. Της irepair πως σου φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλά μας δουλεύει το tradingshenzhen; 

Ούτε στην ευρωπαϊκή έκδοση  έχει esim... Τοτε γιατί  να το πάρουμε; για να έρθει πιο γρήγορα ; γιατί δε βρίσκω άλλο λόγο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, FoT1s said:

Ακριβως σαν κι εσενα μου ετυχε κι εμενα με την mocolo. Κυνηγούσα την κολλα μεχρι που με ελουσε κρυος ιδρώτας για το τι ζημια μπορει να ειχα κανει στην συσκευη και πριν γινει η πατατα με ηχεια, ακουστικα, πλαινα κουμπια κτλ, το αφαιρεσα και δεν θυμαμαι καν ποσο χαρτι κουζινας και οινοπνευμα ξοδεψα για να το καθαρισω. Μετα εβαλα την ringke και δεν ξανα ασχοληθηκα με το ολο θεμα, καθως ειμαι ευχαριστημενος απολυτα. Της irepair πως σου φαινεται;

Για ζελατίνα γλιστράει σχετικά καλά.

Είναι δαχτυλομαγνητης αλλά καθαρίζει άμεσα και δεν μαζεύει χνούδι.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Καλά μας δουλεύει το tradingshenzhen; 

Ούτε στην ευρωπαϊκή έκδοση  έχει esim... Τοτε γιατί  να το πάρουμε; για να έρθει πιο γρήγορα ; γιατί δε βρίσκω άλλο λόγο 

Το κινέζικο είναι και πάλι, απλά έρχεται από την Ευρωπαϊκή αποθήκη για πιο γρήγορα, για αποφυγή θεμάτων με τελωνεία κ.τ.λ. Το είπε και ο φίλος παραπάνω.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Καλά μας δουλεύει το tradingshenzhen; 

Ούτε στην ευρωπαϊκή έκδοση  έχει esim... Τοτε γιατί  να το πάρουμε; για να έρθει πιο γρήγορα ; γιατί δε βρίσκω άλλο λόγο 

Όπως έχουν αναφέρει και παραπάνω , τελικά είναι μόνο αποστολή από αποθήκη στην Ευρώπη.

Άρα 1 χρόνο εγγύηση (δικιά τους), χωρίς esim και χωρίς μια μπάντα στο 5G (που δεν επηρεάζει την Ελλάδα).

Το αναφέρουν και στις ερωτήσεις ότι είναι κινέζικη έκδοση.

(Ταυτόχρονα γράφαμε gregpec2)

Edited by Geokon07
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...