Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, konandrio said:

Tasker έφταιγε όντως 
Με χαμένες κλήσεις cosmote πως τα πάτε;
Εμένα η κατάσταση 10 μέρες είναι καλά 10 μέρες είναι χάλια, είμαι σε φάση που 1 στις 3 κλήσεις χάνεται, ενώ έχω ενεργά volte, wificall πολλές φορές οι κλήσεις είναι 3gpp 🙂 , δεν χρησιμοποιεί το volte, wificall
Έχω αρχίσει να ξενερώνω άσχημα με pixel και επιλογές δεν υπάρχουν 😞

Τέλεια. (για το Tasker, όχι για τις κλήσεις 🤪)

Δεν έχω πρόβλημα με χαμένες κλήσεις, δεν είχα και στο 6 που είχε σαφώς χειρότερο σήμα. Cosmote έχω. Αν τα έχεις όλα ενεργοποιημένα μου κάνει εντύπωση. Μία SIM φυσική έχεις; Διάβαζα κάτι προβλήματα σε άλλο νήμα από παιδιά που έχουν και e-sim.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sotnem said:

Τέλεια. (για το Tasker, όχι για τις κλήσεις 🤪)

Δεν έχω πρόβλημα με χαμένες κλήσεις, δεν είχα και στο 6 που είχε σαφώς χειρότερο σήμα. Cosmote έχω. Αν τα έχεις όλα ενεργοποιημένα μου κάνει εντύπωση. Μία SIM φυσική έχεις; Διάβαζα κάτι προβλήματα σε άλλο νήμα από παιδιά που έχουν και e-sim.

Τα έκανα όλα clean uninstall , επαναφορά δικτύου και θα δως πως θα πάει, δεν έχω esim , μια φυσική SIM cosmote έχω.

Τώρα με πήραν 2 τηλ ενώ είμαι σε WiFi και δεν γύρισε σε WiFicall, το πρωί με πήραν κανονικά σε WiFicall, ότι να ναι. Ελπίζω να διορθωθεί από παρόχους.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, konandrio said:

Τα έκανα όλα clean uninstall , επαναφορά δικτύου και θα δως πως θα πάει, δεν έχω esim , μια φυσική SIM cosmote έχω.

Τώρα με πήραν 2 τηλ ενώ είμαι σε WiFi και δεν γύρισε σε WiFicall, το πρωί με πήραν κανονικά σε WiFicall, ότι να ναι. Ελπίζω να διορθωθεί από παρόχους.

Χμμμ... Τι έχεις ως προτίμηση; Στις ρυθμίσεις σου λέει αν θες να εχει προτεραιότητα το WiFi. Μήπως έχεις πρώτα το δίκτυό σου; Αν είναι έτσι, τότε αποφασίζει από μόνο του ανάλογα με το σήμα πότε θα το χρησιμοποιήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotnem said:

Χμμμ... Τι έχεις ως προτίμηση; Στις ρυθμίσεις σου λέει αν θες να εχει προτεραιότητα το WiFi. Μήπως έχεις πρώτα το δίκτυό σου; Αν είναι έτσι, τότε αποφασίζει από μόνο του ανάλογα με το σήμα πότε θα το χρησιμοποιήσει.

 

Προτεραιότητα το wifi έχει γιατί το σήμα στη περιοχή μου γενικά είναι άθλιο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΤΟ 8 PRO ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΔΕΥ/ΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΓΡΑΜΜΗ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΧΝΑ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΕΣ, 1/3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕΤΑ. Ο ΚΑΛΩΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΝ Κ ΑΠΛΑ ΚΛΙΝΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, xarilis said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΤΟ 8 PRO ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΔΕΥ/ΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΓΡΑΜΜΗ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΧΝΑ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΕΣ, 1/3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕΤΑ. Ο ΚΑΛΩΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΝ Κ ΑΠΛΑ ΚΛΙΝΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ

Λογικά δεν έχεις ενεργό το volte. Αν το ενεργοποιήσεις θα γίνονται οι κλήσεις ακαριαία. Αν έχεις cosmote πρέπει να στείλεις μήνυμα σε συμβατή συσκευή για ενεργοποίηση. Αν έχεις vodafone ή nova μίλα μαζί τους. Εννοείται για να είναι ενεργό το volte θέλει να είναι ενεργό και στη γραμμή σου από την πλευρά του πάροχου και στη συσκευή σου εκεί που λέει κλήσεις 4g (κλήσεις lte). 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν κερδίζεις περισσότερο χώρο στο Google one με pixel 8 pro? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν κερδίζεις περισσότερο χώρο στο Google one με pixel 8 pro? 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους όχι δεν κερδίζεις τίποτά σε αποθηκευτικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχουν θέματα με 5G,wificall,volte άρα ξαναγυρνάω σε pixel

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bardull said:

Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχουν θέματα με 5G,wificall,volte άρα ξαναγυρνάω σε pixel

WIFICALL επίσημα δεν έχει. Μόνο με shizuku. 

Link to comment
Share on other sites

Και διαβάζω για flashing οταν ανοίγεις από αδράνεια, έχει εμφανιστεί σε κάποιον? Διορθώνεται με update? 

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα ξανά σε pixel μετά από το 5,ολα καλά απλά θα έλα να έρθει σύντομα το wificall

Δεν ενεργοποιείτε το δακτύλικο με τιποτα

Edited by bardull
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, bardull said:

Γύρισα ξανά σε pixel μετά από το 5,ολα καλά απλά θα έλα να έρθει σύντομα το wificall

Δεν ενεργοποιείτε το δακτύλικο με τιποτα

τι εννοεις με το δακτυλικο ?ειναι σουπερ γρηγορο

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι πάω να περάσω το αποτύπωμα και ένα κλικ πριν την ολοκλήρωση λέει ξανά από την αρχη

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bardull said:

Εννοώ ότι πάω να περάσω το αποτύπωμα και ένα κλικ πριν την ολοκλήρωση λέει ξανά από την αρχη

Και εμένα αυτό έκανε. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.... Αλλά και πάλι δεν πιάνει πάντα ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι,δεν μπορώ καν να περάσω το αποτύπωμα στη συσκευή,πριν την ολοκλήρωση της διαδικασίας μου λέει ξανά από αρχή ή να δοκιμάσω την διαδικασία αργότερα,δεν έχει μπει το αποτύπωμα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bardull said:

Όχι όχι,δεν μπορώ καν να περάσω το αποτύπωμα στη συσκευή,πριν την ολοκλήρωση της διαδικασίας μου λέει ξανά από αρχή ή να δοκιμάσω την διαδικασία αργότερα,δεν έχει μπει το αποτύπωμα..

Α εγω το ειχα και ηθελα να βαλω αλλο δακτυλο. Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αν δε φτιαξει... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s23 ultra το μόνο που μου λείπει είναι wificall και διάρκεια μπαταρίας, το τηλ είναι πραγματικά πάρα πάρα πολύ καλο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bardull said:

Σε σχέση με το s23 ultra το μόνο που μου λείπει είναι wificall και διάρκεια μπαταρίας, το τηλ είναι πραγματικά πάρα πάρα πολύ καλο

Σε σχέση με OnePlus πάντως, η μπαταρία πολύ καλύτερη,το τηλέφωνο πιο smooth και η κάμερα πολύ καλύτερη 

Link to comment
Share on other sites

Χαώδης διαφορά υπέρ του s23 ultra σε ταχύτητες 5G, πολύ χαμηλά το Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bardull said:

Χαώδης διαφορά υπέρ του s23 ultra σε ταχύτητες 5G, πολύ χαμηλά το Pixel 8 pro

το 5g vodafone , ενεργοποιειται μονο του, ή πρεπει να κανουμε καμμια ενεργεια; σε μενα τωρα παρελαβα και το ανοιξα γραφει LTE, βεβαια θα κανει update τωρα

παραγγελια απο jmcστις 1/2/24 ηρθε την 1/4 σαν ψεμα. στις 20/3 μου εστειλαν μειλ οτι αλλαξαν προμηθευτη και βρεθηκε και μετα απο 9 μερες μου εστειλα μειλ οτι το εδωσαν σε μεταφορικη και ερχεται. θεωρω οτι ημουν ατυχος καθοτι ενας με μια μερα πριν απο εμενα παρελαβε στον μισο χρονο, 30 μερες, και ενας πιο αργοτερα απο εμενα , παρελαβε τρεις μερες πριν. τελος καλο ολα καλα. συμπερασμα να θεωρειτε τις 30 εργασιμες μερες στανταρ. πιο πριν ειστε απλα τυχερος.

δυο ερωτησεις, υπαρχει ενα κεντρικο πληκτρο στην κατω μερια της οθονης , εχω συνηθισει να εχω τα τρια πληκτρα πως γινεται;

θα πρεπει να κανω κατι και να λειτουργει με εμενα χρηστη σαν προγραμματιστης για να μεταφερω φωτο και αρχεια απο και προς υπολογιστη;

Edited by kainotomia
Link to comment
Share on other sites

αν η καρτα σου ηταν σε καποιο πχ που ηταν iphone ειναι ενεργοποιημενο το 5G!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, kainotomia said:

δυο ερωτησεις, υπαρχει ενα κεντρικο πληκτρο στην κατω μερια της οθονης , εχω συνηθισει να εχω τα τρια πληκτρα πως γινεται;

θα πρεπει να κανω κατι και να λειτουργει με εμενα χρηστη σαν προγραμματιστης για να μεταφερω φωτο και αρχεια απο και προς υπολογιστη;

Θα σου πρότεινα να το συνηθίσεις, μαζί με τα gestures. Δεν ξέρω από τι συσκευή προέρχεσαι αλλά είναι λίγο αρχαϊκό το σύστημα με τα τρία κουμπιά και πολύ λιγότερο λειτουργικό. Αν το θέλεις πάντως System -> Navigation Mode -> 3-button navigation

Για το 2ο ερώτημα Settings->About phone και κάνε tap στον αριθμό του build 7 φορές (αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...