Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμένα δεν ε΄χει έρθει τίποτα, αναφέρομαι σε p7p

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ετοιμος να γινω κατοχος του pixel 8 pro. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι έχω vodafone σύνδεση. Θα έχω 5G volte κτλ? και αν δεν τα έχω εξαρχής υπάρχει τρόπος να μπούνε χωρίς root?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω (μιας και το ξαναγόρασα μιας και δεν έβγαλα άκρη με amazon.de) και έχω vodafone έχω κανονικά 5G volte κτλ. Δεν έκανα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

απο που το (ξανά) αγόρασες τελικα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι αν χρειαστεί service, αναλαμβάνουν εκείνοι να το γύρσίουν πίσω και να επικοινωνήσουν απο εκεί που το αγόρασαν?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Συχνά χαμένες κλήσεις ενώ είμαι με wificall,  shit.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με τις κλήσεις κάθε μέρα και χειρότερα, πρέπει reboot η συσκευή, σήμερα μετά από reboot δεν έχω πάρει sms για χαμένη κλήση και ακούγεται άψογα η συνομιλία volte vowifi cosmote,  κάποιοι λένε για προβλήματα στην cosmote που δεν νομίζω να ισχύει, η γυναίκα μου με pixel 7 pro  όλα άψογα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, konandrio said:

Η κατάσταση με τις κλήσεις κάθε μέρα και χειρότερα, πρέπει reboot η συσκευή, σήμερα μετά από reboot δεν έχω πάρει sms για χαμένη κλήση και ακούγεται άψογα η συνομιλία volte vowifi cosmote,  κάποιοι λένε για προβλήματα στην cosmote που δεν νομίζω να ισχύει, η γυναίκα μου με pixel 7 pro  όλα άψογα.

επιβεβαιώνω οτι και εγώ pixel 7 pro όλα άψογα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, konandrio said:

Η κατάσταση με τις κλήσεις κάθε μέρα και χειρότερα, πρέπει reboot η συσκευή, σήμερα μετά από reboot δεν έχω πάρει sms για χαμένη κλήση και ακούγεται άψογα η συνομιλία volte vowifi cosmote,  κάποιοι λένε για προβλήματα στην cosmote που δεν νομίζω να ισχύει, η γυναίκα μου με pixel 7 pro  όλα άψογα.

Cosmote και Pro 8, δεν έχω καμία χαμένη κλήση. Το χρησιμοποιώ καθημερινά αρκετά για κλήσεις, μάλιστα έχω και εκτροπή από σταθερό χωρίς θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κράτησε πολύ η χαρά μου, με παίρνουν και λέει ότι είναι κατειλημμένο.
@SotnemΈχεις ενεργό vowifi από  shizuku;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konandrio said:

Δεν κράτησε πολύ η χαρά μου, με παίρνουν και λέει ότι είναι κατειλημμένο.
@SotnemΈχεις ενεργό vowifi από  shizuku;

Μήπως είναι το γνωστό πρόβλημα από Forthnet σταθερά πάλι; Εγώ που είμαι root κι έχω την μοντούλα για VoLTE/VoWiFi συν το custom APN, με Cosmote δεν έχω προβλήματα. Η τουλάχιστον δεν μου έχει αναφέρει κάποιος κάτι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, baiosss said:

Μήπως είναι το γνωστό πρόβλημα από Forthnet σταθερά πάλι; Εγώ που είμαι root κι έχω την μοντούλα για VoLTE/VoWiFi συν το custom APN, με Cosmote δεν έχω προβλήματα. Η τουλάχιστον δεν μου έχει αναφέρει κάποιος κάτι.

Ευτυχώς έρχεται στα καπάκια SMS, οπότε θα το είχες καταλάβει. Όχι cosmote κινητή, μια φορά το έπαθα σήμερα και ήταν από τη γυναίκα μου, χθες προχθές το έπαθα με όλους τους παρόχους.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, konandrio said:

Δεν κράτησε πολύ η χαρά μου, με παίρνουν και λέει ότι είναι κατειλημμένο.
@SotnemΈχεις ενεργό vowifi από  shizuku;

Ναι, το έχω ενεργό από το Pixel IMS με APN, αλλά το έχω ως 2ο. Calling preference -> Call over mobile network

Δηλαδή μπαίνει μόνο αν δεν έχω σήμα. Στο σπίτι μου δεν ενεργοποιείται (έχω πολύ καλό σήμα), το βλέπω όμως σε κάποιες περιπτώσεις στη δουλειά σε χώρο που δεν έχει τόσο καλό σήμα. (έχω βάλει μέσα από Pixel IMS να μου εμφανίζει πάνω αριστερά το Cosmote WiFi Calling)

Δοκίμασε μπας και σε βοηθήσει. Είσαι σε μέρος με κακό σήμα; Αν είναι σέταρέ το και βάλε το στο Calling preference να έχει προτεραιότητα.

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω, αλλά δεν έχω καμία χαμένη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotnem said:

Ναι, το έχω ενεργό από το Pixel IMS με APN, αλλά το έχω ως 2ο. Calling preference -> Call over mobile network

Δηλαδή μπαίνει μόνο αν δεν έχω σήμα. Στο σπίτι μου δεν ενεργοποιείται (έχω πολύ καλό σήμα), το βλέπω όμως σε κάποιες περιπτώσεις στη δουλειά σε χώρο που δεν έχει τόσο καλό σήμα. (έχω βάλει μέσα από Pixel IMS να μου εμφανίζει πάνω αριστερά το Cosmote WiFi Calling)

Δοκίμασε μπας και σε βοηθήσει. Είσαι σε μέρος με κακό σήμα; Αν είναι σέταρέ το και βάλε το στο Calling preference να έχει προτεραιότητα.

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω, αλλά δεν έχω καμία χαμένη κλήση.

Είμαι σε περιοχή με άθλιο σήμα να, χώρος vowifi δεν έχω σχεδόν καθόλου τηλ.

Θα το δω , σε ευχαριστώ!

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, konandrio said:

Είμαι σε περιοχή με άθλιο σήμα να, χώρος vowifi δεν έχω σχεδόν καθόλου τηλ.

Θα το δω , σε ευχαριστώ!

Αν είσαι σε περιοχή με άθλιο σήμα τότε είναι αρκετά "λογικό" να έχεις χαμένες κλήσεις. Τα Pixel πάσχουν στην ποιότητα των modem τους.
Επίσης θα έχεις και κακή απόδοση στην μπαταρία έτσι, καθώς το κινητό παλεύει να βρει σήμα.

Για μένα σε σειρά σημαντικότητας των τεχνολογιών βάζω VoWiFi > VoLTE > 5G. Το τελευταίο δεν το έχω καν ενεργοποιημένο.

Το VoLTE είναι καλό για να έχεις ίντερνετ όταν είσαι έξω και μιλάς ταυτόχρονα και για να βγαίνουν οι κλήσεις πιο γρήγορα (ψιλοαδιάφορο, αλλά ΟΚ).

Αλλά το VoWiFi μπορεί να βοηθήσει πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις, σε υπόγεια, σε δύσκολα δωμάτια κτλ.

Η εγκατάσταση Shizuku+Pixel IMS είναι αρκετή απλή, δες στο ειδικό τόπικ τις οδηγίες, απλά κάνε και τα APΝ, έχω γράψει εκεί ένα ποστ με τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργό volte, 5g, vowifi, νομίζω υπολειτουργεί το vowifi.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μια ρύθμιση που είχα επιλέξει να δημιουργούσε πρόβλημα, είχα ενεργή την προσαρμοστική συνδεσιμότητα, έκλεισα να δω πως θα πάει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να ξαναποσταρει το link για ενεργοποίηση του Wificall σε δικτυο Cosmote και για εμας τους 50+ που παιδευομαστε με την πρεσβυωπια ??? Ειναι τελικα απαραίτητη η δημιουργια apn??? Τα οποια προβληματα με μη ληφθεισες κλησεις σε δικτυο Cosmote που αναφερθηκαν σε καποιο post , αφορουν την λειτουργια του wificall , ή τελικα δεν υπαρχουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, pouneridis said:

Καποιος να ξαναποσταρει το link για ενεργοποίηση του Wificall σε δικτυο Cosmote και για εμας τους 50+ που παιδευομαστε με την πρεσβυωπια ??? Ειναι τελικα απαραίτητη η δημιουργια apn??? Τα οποια προβληματα με μη ληφθεισες κλησεις σε δικτυο Cosmote που αναφερθηκαν σε καποιο post , αφορουν την λειτουργια του wificall , ή τελικα δεν υπαρχουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Εδώ ο οδηγός:

https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

και εδώ οι ρυθμίσεις για το ΑPN:
https://myphone.gr/forum/topic/186059/page/44/?tab=comments#comment-7230149

Αν έχεις ερωτήματα για τη μέθοδο, υπάρχει το ειδικό τόπικ που ασχολείται με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό από ότι κατάλαβα δεν δουλεύει το wifi calling και υποστηρίζεται το 5g από Vodafone και cosmote σωστά? επίσης δεν δουλεύουν τα AI χαρακτηριστικά του επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ίδιο είναι με αλλά android πχ βλέπω YouTube και θέλω να κλείσω την οθόνη να έχω ήχο είναι εύκολο όπως σε ένα 1+ η xiaomi η πιο άπλα πράγματα όπως screen shot γενικά δύο λόγια για εμπειρία χρήσης ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2024 at 11:13 ΜΜ, kainotomia said:

εγινε η παραγγελια του τηλεφωνου 8 pro. τα φωτα σας για θηκη να μην γλστραει και τζαμακι.προτιμησεις μου η spigen

Το tempered της Spiegel είναι άθλιο. Κρίμα τα 20 ευρώ που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...