Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πρόλαβε @ChrisNikol  για το τεστακι, τον συγκεκριμένον τον εχω σε εκτίμηση κάνει κάθε χρόνο με όλες τις ναβαρχίδες! γενικά σαν φρέσκια συσκευή έχει θεματάκια που τα λέει και ο Μrwhosetheboss σε αναλυτικό ! Αλλα σίγουρα όσοι την έχουν την συσκευή θα καταλάβουν από πρώτο χέρι!

 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Δυστυχώς φαίνεται χειρότερο από το Pixel 7 Pro (που είχα ) και πολύ με δελέαζε αυτό το άτιμο μπλε το κάνω πολύ κέφι και σκεφτόμουν να δώσω το 2 μηνών s23u 512gb μου.. Αλλά και με μεγαλύτερη τιμή την τρομερή υποτίμηση που θα πάρει όπως όλα τα Pixel αν δεν είναι και κορυφαίο σε όλα το σκέφτομαι διπλά ...

https://youtu.be/6gksLySZtCA?si=2-r_iBcISljs787v

Θα δώσεις το ultra23 ? Για πιο λόγο? 

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Δυστυχώς φαίνεται χειρότερο από το Pixel 7 Pro (που είχα ) και πολύ με δελέαζε αυτό το άτιμο μπλε το κάνω πολύ κέφι και σκεφτόμουν να δώσω το 2 μηνών s23u 512gb μου.. Αλλά και με μεγαλύτερη τιμή την τρομερή υποτίμηση που θα πάρει όπως όλα τα Pixel αν δεν είναι και κορυφαίο σε όλα το σκέφτομαι διπλά ...

https://youtu.be/6gksLySZtCA?si=2-r_iBcISljs787v

Θα δώσεις το ultra23 ? Για πιο λόγο? 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως στο θέμα φωτογραφίας και βίντεο είναι παλι πίσω απο το iphone. Σε πολλά σημεία με μεγάλη διαφορά. Θα το τεστάρω μόλις παραλάβω και ελπίζω να μην με απογοητεύσει 

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, alelo said:

Θα δώσεις το ultra23 ? Για πιο λόγο? 

Γιατί το γουστάρω σα συσκευή και σαν χρώμα με ελκύει αλλά έχει θεκατάκια βλέπω .. Όπως και στην always on αναφέρουν όλοι ένα κίτρινο ροζ tint.. Πολλοί έχουν προχωρήσει σε αντικατάσταση με τις καινούριες συσκευές να παρουσιάζουν πάλι το ίδιο .. (επισυνάπτω φώτο)

Κάτι ακόμα θυμάμαι και στο pixel 7 pro που είχα root πάλι είχα περάσει εφαρμογή rooted για να κάνω πιο neutral την θερμοκρασία χρωμάτων γιατί είτε στο Adaptive είτε στο natural παραήταν θερμά τα χρώματα και ακόμα δεν έχουν προσθέσει slider να αλλάζεις την θερμοκρασία χρώματος από οτι βλέπω...

Screenshot_20231021_110357_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2023 at 3:51 ΜΜ, Locopicos said:

Σήμερα έφτασε το απλό.. αλλά το pro μόλις τώρα έγινε dispatch από amazon.de οπότε φαντάζομαι την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνω και γω (και τα δύο στην ίδια παραγγελία εν τω μεταξύ).
Ερώτηση να έχει συμβεί και σε άλλους:
Μου έστειλε η Amazon.de τα promo codes για να κάνω το claim στο Google store, ξεχωριστό κωδικό για το κάθε κινητό (χωρίς να ξεκαθαρίζει ποιος κωδικός αφορά ποια συσκευή) και στα 2 email αναφέρει promo code για buds κι όχι ένα buds ένα watch. Γνωρίζει κάνεις τι παίζει?


Sent from my IN2023 using Tapatalk
 

Ως ασχετος με τη διαδικασια στο amazon.de, αγορασα την προσφορα.

Είχα μιλησει με εξυπηρετηση amazon και ουτε αυτοι ηξεραν πως θα παρω το ρολοι (τους ρωτουσα πως να διαλεξω χρωμα ρολογιου και μου ελεγαν δε διαλεγεις θα ερθει στην τυχη).

Διαβαζοντας το thread καταλαβαινω πως θα μου ερθει promo code και θα πρεπει να το παραγγειλω απο google σε διευθυνση γερμανιας?

 

Παντως προς το παρον, δεν εχει γινει τιποτα, εβαλα παραγγελια 16/10 και ακομα περιμενω ενημερωση.

 

P.S. συνομιλια με amazon:

image.thumb.png.be46ef9afae4a08f69d868eec8262527.png

Edited by GiannisTS1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GiannisTS1 said:

Ως ασχετος με τη διαδικασια στο amazon.de, αγορασα την προσφορα.

Είχα μιλησει με εξυπηρετηση amazon και ουτε αυτοι ηξεραν πως θα παρω το ρολοι (τους ρωτουσα πως να διαλεξω χρωμα ρολογιου και μου ελεγαν δε διαλεγεις θα ερθει στην τυχη).

Διαβαζοντας το thread καταλαβαινω πως θα μου ερθει promo code και θα πρεπει να το παραγγειλω απο google σε διευθυνση γερμανιας?

 

Παντως προς το παρον, δεν εχει γινει τιποτα, εβαλα παραγγελια 16/10 και ακομα περιμενω ενημερωση.

 

P.S. συνομιλια με amazon:

image.thumb.png.be46ef9afae4a08f69d868eec8262527.png

Πριν σταλει/χρεωθει τοτε θα σου σταλει promo. Οχι απο την αρχη... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Just now, doganos said:

Πριν σταλει/χρεωθει τοτε θα σου σταλει promo. Οχι απο την αρχη... 

Παντως 6 μερες μετα ακομα δεν με εχει χρεωσει.

Θα χρειαστει Γερμανικη διευθυνση για το ρολοι?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GiannisTS1 said:

Παντως 6 μερες μετα ακομα δεν με εχει χρεωσει.

Θα χρειαστει Γερμανικη διευθυνση για το ρολοι?

Ναι θα χρειαστει...  και οχι υπηρεσιες forward... 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Just now, doganos said:

Ναι θα χρειαστει...  και οχι υπηρεσιες forward... 

Και η καταχωρηση του promo code ειναι απο 27/10-29/11 οπως αναφερεται στο site της google?

Παντως απαραδεκτη η αμαζον γερμανιας. Να τους ρωταω και να μου λενε θα στα στειλουμε εμεις και τα δυο μαζι.

 

Ακομα δε καταλαβαινω γιατι δε με εχουν χρεωσει ομως, 6 μερες μετα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GiannisTS1 said:

Ως ασχετος με τη διαδικασια στο amazon.de, αγορασα την προσφορα.

Είχα μιλησει με εξυπηρετηση amazon και ουτε αυτοι ηξεραν πως θα παρω το ρολοι (τους ρωτουσα πως να διαλεξω χρωμα ρολογιου και μου ελεγαν δε διαλεγεις θα ερθει στην τυχη).

Διαβαζοντας το thread καταλαβαινω πως θα μου ερθει promo code και θα πρεπει να το παραγγειλω απο google σε διευθυνση γερμανιας?

 

Παντως προς το παρον, δεν εχει γινει τιποτα, εβαλα παραγγελια 16/10 και ακομα περιμενω ενημερωση.

 

P.S. συνομιλια με amazon:

image.thumb.png.be46ef9afae4a08f69d868eec8262527.png

Ναι το αμαζον λεει οτι να ναι κ εμενα μου ειπαν θα σταλει μαζι το ρολοι, φυσικα το κινητο ηρθε μονο του. Οσο αφορα τωρα την διαδικασία. 27 Οκτωβρίου με τέλη Νοεμβρίου ανοιγει η φορμα στο google store. Μπαίνεις στο γερμανικο google store και βαζεις ss με το ΙΜΕΙ απο τη συσκευη αποδειξη αγορας απο αμαζον συμπληρώνεις στοιχεια, διαλεγεις το δωρο που θες κ το χρωμα κ στο στελνουν. Περσι ηθελε μονο γερμανικη διεύθυνση για το 7 pro, φέτος ειπαν οτι μπορει να αλλαξει (μακαρι) αλλα δεν είναι σιγουρο.

1 hour ago, ChrisNikol said:

Γιατί το γουστάρω σα συσκευή και σαν χρώμα με ελκύει αλλά έχει θεκατάκια βλέπω .. Όπως και στην always on αναφέρουν όλοι ένα κίτρινο ροζ tint.. Πολλοί έχουν προχωρήσει σε αντικατάσταση με τις καινούριες συσκευές να παρουσιάζουν πάλι το ίδιο .. (επισυνάπτω φώτο)

Κάτι ακόμα θυμάμαι και στο pixel 7 pro που είχα root πάλι είχα περάσει εφαρμογή rooted για να κάνω πιο neutral την θερμοκρασία χρωμάτων γιατί είτε στο Adaptive είτε στο natural παραήταν θερμά τα χρώματα και ακόμα δεν έχουν προσθέσει slider να αλλάζεις την θερμοκρασία χρώματος από οτι βλέπω...

Screenshot_20231021_110357_Samsung Internet.jpg

Δυστυχώς με τα πιξελ ολοι για κάποιο λογο ειναι πολυ πιο αυστηροι. Το κινητο εχει απο τις καλυτερες καμερες καλυτερο λογισμικο Android εχει διορθωσει σχεδον ολα τα γνωστα bugs των προηγούμενων πιξελ και ακομα γραφουν δεν αξιζει τα 1000€ που δινει κ δωρο το ρολοι. Ειλικρινα δε καταλαβαινω γτ απο τη στιγμη που οι αλλες ναυαρχιδες ξεκινανε στα 1200+ δεν αξιζει τα 1000 οταν ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα. 

Μιλωντας με μονο μια μερα χρησης και συγκρινοντας με το 7 προ

1) Πολυ ομορφοτερο απο το 7 λογω αλλαγης υλικου πλατης

2) Υπερθερμανση δεν υπαρχει

3) Πόλυ καλυτερη οθονη

4) Φαίνεται πιο γρήγορο μαλλον λογω επεξεργαστη

Δεν εχω να παρατηρησω αλλες διαφορές για την ωρα. Κανενα εντοπισμενο bug μεχρι στιγμης ουτε κιτρινισμα στην always on

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GiannisTS1 said:

Και η καταχωρηση του promo code ειναι απο 27/10-29/11 οπως αναφερεται στο site της google?

Παντως απαραδεκτη η αμαζον γερμανιας. Να τους ρωταω και να μου λενε θα στα στειλουμε εμεις και τα δυο μαζι.

 

Ακομα δε καταλαβαινω γιατι δε με εχουν χρεωσει ομως, 6 μερες μετα.

 

To Amazon σε χρεώνει τη στιγμή που θα γίνει shipped.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sm4rt said:

Δυστυχώς με τα πιξελ ολοι για κάποιο λογο ειναι πολυ πιο αυστηροι. Το κινητο εχει απο τις καλυτερες καμερες καλυτερο λογισμικο Android εχει διορθωσει σχεδον ολα τα γνωστα bugs των προηγούμενων πιξελ και ακομα γραφουν δεν αξιζει τα 1000€ που δινει κ δωρο το ρολοι. Ειλικρινα δε καταλαβαινω γτ απο τη στιγμη που οι αλλες ναυαρχιδες ξεκινανε στα 1200+ δεν αξιζει τα 1000 οταν ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα. 

Μιλωντας με μονο μια μερα χρησης και συγκρινοντας με το 7 προ

1) Πολυ ομορφοτερο απο το 7 λογω αλλαγης υλικου πλατης

2) Υπερθερμανση δεν υπαρχει

3) Πόλυ καλυτερη οθονη

4) Φαίνεται πιο γρήγορο μαλλον λογω επεξεργαστη

Δεν εχω να παρατηρησω αλλες διαφορές για την ωρα. Κανενα εντοπισμενο bug μεχρι στιγμης ουτε κιτρινισμα στην always on

Δεν είναι ακριβώς έτσι εγώ το s23 ultra 512 το πήρα 1200 χωρίς αποφορολόγηση κιόλας ελληνικότατο (με ελληνικά και στο κουτί πάνω) τη στιγμή που για το Pixel 8 pro 512gb ζητάνε κοντά 1400 μαζί με μεταφορικά .. Δηλαδή κοντά 200 ευρώ πάνω σταθερή διαφορά εφόσον δεν υπάρχουν άλλες πηγές πέραν της google και του amazon να το προμηθευτείς.. Το ρολόι δώρο ήταν για ένα μικρό χρονικό όριο στα πλαίσια "προπαραγγελίας" κάτι που ίσχυε και με το s23u. 

Όπως γράφω ΕΙΧΑ και το Pixel 7 Pro και δεν είμαι αυστηρότερος ούτε fanboy υπέρ κάποιου, απλά όντως είναι πιο υπερτιμημένο από μια πιο ολοκληρωμένη συσκευή με ανώτερο soc και αυτονομία και σύστημα καμερών .. (άσχετα αν και εγώ γουστάρω περισσότερο τα αποτελέσματα του αλγόριθμου του google cam)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alelo said:

Βλέπω πως στο θέμα φωτογραφίας και βίντεο είναι παλι πίσω απο το iphone. Σε πολλά σημεία με μεγάλη διαφορά. Θα το τεστάρω μόλις παραλάβω και ελπίζω να μην με απογοητεύσει 

Πού το βλέπεις αυτό; Και πώς προκύπτει το πάλι; Στο βίντεο ναι. Σε φωτογραφίες δεν θυμάμαι κάποιο iPhone να είναι καλύτερο σε still photos. Επειδή ο κολλητός έχει πάντα iPhone κι εγώ Pixel πάντα οι φωτογραφίες του Pixel ήταν καλύτερες. Εκτός αν λέμε για τα DxoMark και τα άλλα αυτά με τα τεστ αμφιβόλου ποιότητας (SDR φωτό το ένα, HDR το άλλο). Η προσωπική μου εμπειρία λέει εντελώς διαφορετικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ChrisNikol said:

Δεν είναι ακριβώς έτσι εγώ το s23 ultra 512 το πήρα 1200 χωρίς αποφορολόγηση κιόλας ελληνικότατο (με ελληνικά και στο κουτί πάνω) τη στιγμή που για το Pixel 8 pro 512gb ζητάνε κοντά 1400 μαζί με μεταφορικά .. Δηλαδή κοντά 200 ευρώ πάνω σταθερή διαφορά εφόσον δεν υπάρχουν άλλες πηγές πέραν της google και του amazon να το προμηθευτείς.. Το ρολόι δώρο ήταν για ένα μικρό χρονικό όριο στα πλαίσια "προπαραγγελίας" κάτι που ίσχυε και με το s23u. 

Όπως γράφω ΕΙΧΑ και το Pixel 7 Pro και δεν είμαι αυστηρότερος ούτε fanboy υπέρ κάποιου, απλά όντως είναι πιο υπερτιμημένο από μια πιο ολοκληρωμένη συσκευή με ανώτερο soc και αυτονομία και σύστημα καμερών .. (άσχετα αν και εγώ γουστάρω περισσότερο τα αποτελέσματα του αλγόριθμου του google cam)

Οσο αφορά τις τιμές συγκρίνεις αρχικές τιμές κυκλοφορίας? Γιατι και το πιξελ μετα απο μερικούς μήνες θα το βρίσκεις σίγουρα πολύ πιο κάτω. Συμφωνω στο ανωτερο soc και συστημα καμερων, όσο αφορά τα χαρτια πάντα, γιατι σε real χρηση δε το βλεπεις πουθενά αυτό. Δε μπορώ να συγκρίνω το custom Ui της Samsung με το pixel, τουλαχιστον η προσωπική μου εμπειρία απο το s10 της τότε ναυαρχίδας ήταν πολυ κακή, μερικούς μήνες μετά την αγορά και μερικά updates ειχε παρα πολλα freeze, πολύ εντονο lag στο scrolling και στο ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων. Ωστοσο απο reviews βλεπω οτι έχει βελτιωθει πολύ σε αυτό το θέμα μετα το s22, οπότε δε ξέρω τι ισχύει αυτή τη στιγμή, απλά αποσα έχω πιάσει αύτη τη στιγμή βάζω πρωτα pixel 2o oneplus οσο αφορα τα android παντα 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sm4rt said:

Οσο αφορά τις τιμές συγκρίνεις αρχικές τιμές κυκλοφορίας? Γιατι και το πιξελ μετα απο μερικούς μήνες θα το βρίσκεις σίγουρα πολύ πιο κάτω. Συμφωνω στο ανωτερο soc και συστημα καμερων, όσο αφορά τα χαρτια πάντα, γιατι σε real χρηση δε το βλεπεις πουθενά αυτό. Δε μπορώ να συγκρίνω το custom Ui της Samsung με το pixel, τουλαχιστον η προσωπική μου εμπειρία απο το s10 της τότε ναυαρχίδας ήταν πολυ κακή, μερικούς μήνες μετά την αγορά και μερικά updates ειχε παρα πολλα freeze, πολύ εντονο lag στο scrolling και στο ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων. Ωστοσο απο reviews βλεπω οτι έχει βελτιωθει πολύ σε αυτό το θέμα μετα το s22, οπότε δε ξέρω τι ισχύει αυτή τη στιγμή, απλά αποσα έχω πιάσει αύτη τη στιγμή βάζω πρωτα pixel 2o oneplus οσο αφορα τα android παντα 

Μα ΔΕΝ θα το βρίσκεις φτηνότερα εφόσον δεν κυκλοφορεί επίσημα εδω και όποιος το φέρνει από καταστήματα κοιτάζει να βγάλει κιόλας πάρε παράδειγμα τι γινόταν και με το p7p.. Και για τον ίδιο λόγο θα το πουλήσεις πολύ πιο υποτιμημένα, δες πόσο πουλάνε τα Pixel 7 pro για παράδειγμα.. Το S23 ultra τώρα το βρίσκεις 1200 το 512 σε Σκρουτζ σε ευρωπαϊκές συσκευές.. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ChrisNikol said:

Μα ΔΕΝ θα το βρίσκεις φτηνότερα εφόσον δεν κυκλοφορεί επίσημα εδω και όποιος το φέρνει από καταστήματα κοιτάζει να βγάλει κιόλας πάρε παράδειγμα τι γινόταν και με το p7p.. Και για τον ίδιο λόγο θα το πουλήσεις πολύ πιο υποτιμημένα, δες πόσο πουλάνε τα Pixel 7 pro για παράδειγμα.. Το S23 ultra τώρα το βρίσκεις 1200 το 512 σε Σκρουτζ σε ευρωπαϊκές συσκευές.. 

Γιατί πρέπει να το πάρεις ντε και καλά από κάποιο μαγαζί του σκρουτζ; Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Από τη στιγμή που υπάρχει η σιγουριά του Amazon. Δεν είναι επιχείρημα ότι κάποιος απατεώνας στο σκρουτζ θα το πουλάει 1800€

Link to comment
Share on other sites

Γενικά θέλει λίγη δουλειά στις φωτό το 8/8 Pro ακόμα. Στο HDR κάτι η κάπως τα μπερδεύει νομίζω. Συγκριτικά με S23 Ultra που έχει από τα κορυφαία HDR πάντα. Βέβαια Google είναι αυτή και θέλει 2-3 μήνες για να το στρώσει. Μην ξεχνάμε επίσης πως φοράει καινούριο αισθητήρα που δεν τον έχει δοκιμάσει σε πρώτη φάση. Αλλά με τον καιρό θα τον τερματίσει φωτογραφικά όπως έκανε και παλιότερα.

Το πρόβλημα που βρίσκω εγώ με την συσκευή και το είχα συναντήσει και σε προηγούμενα Pixels, είναι ορισμένες φορές η εφαρμογή της κάμερας, που όταν την κλείσεις αποτομα, μετά από λήψη φωτό, κάποιες φορές όχι πάντα, παρατηρείς κάποια stutters στα animations. Αυτό νομιζω πως συμβαίνει πιο πολύ όταν έχεις να ανοίξεις πολλές ώρες την κάμερα. Σαν να μην την κρατάει στην μνήμη η κάτι τέτοιο. Το πιο τραγικό όμως είναι τα "σπασίματα" που βλέπεις στην εναλλαγή των φακών από 1x σε 5x για παράδειγμα. Αν δούμε στο αντίστοιχο κομμάτι, πόσο πιο smooth το κάνουν τα iPhones 15 Pro Max, σου πέφτει το σαγόνι. Κι αυτό αν και δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξος, φοβάμαι πως η Google δεν θα το φτιάξει σε ικανοποιητικό επίπεδο. Μερικές φορές τέτοια stutters βλέπω και σε κάποια μενού της συσκευής. Αυτά όμως πιστεύω θα τα εξαλείψει σε επόμενες ενημερώσεις η Google. Απλά είναι σπαστικό να συμβαίνουν σε καινούρια συσκευή λες και δεν την δοκίμασαν πριν την βγάλουν σε παραγωγή.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk



Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου λίγο και το μάρκετινγκ...εντυπωσιάζεσαι να διαβάζεις σε κάθε update "η συσκευή έγινε πιο smooth"  😉

σοβαρά bugs δεν υπάρχουν πλέον με την συχνότητα που υπήρχαν...οπότε κάτι τέτοια "βολεύουν" και λίγο για τα μηνιαία updates

Link to comment
Share on other sites

Απορία για δυνατούς λύτες:  Μου έστειλαν το τηλέφωνο απο Ιταλικό Amazon και θα στείλουν τα buds σε δεύτερη φάση. Αν ακυρώσω τα buds τι θα γίνει? Θα παρω κανά ευρώ πίσω? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, quickaras said:

Απορία για δυνατούς λύτες:  Μου έστειλαν το τηλέφωνο απο Ιταλικό Amazon και θα στείλουν τα buds σε δεύτερη φάση. Αν ακυρώσω τα buds τι θα γίνει? Θα παρω κανά ευρώ πίσω? 

Πληρωσες τα Buds επιπλεον; ΑΝ οχι, τοτε ποια λεφτα πισω;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε τα πλήρωσα extra, ΑΛΛΑ το τιμολόγιο που στέλνουν με το τηλέφωνο γράφει 991€ και όχι όλο το ποσό (1191 για το 256gb). Τα έχουν σπάσει δηλαδή σε δύο. 

Επίσης διαβάζω στο reddit πως σε Αγγλια και Αμέρικα επιστρέφουν τα "δωρα" και τους πιστώνουν! 

Edited by quickaras
Link to comment
Share on other sites

το τιμολόγιο γράφει ξεκάθαρα την τιμή της συσκευής, την τιμή των buds , και το προμόσιον από κάτω (έκπτωση) που ισούται με την τιμή των buds. Άρα πλήρωσες ΜΟΝΟ την τιμή του τηλεφώνου. ( προφανώς δείχνει την αποφορολογημένη τιμή)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nikos_s3 said:

το τιμολόγιο γράφει ξεκάθαρα την τιμή της συσκευής, την τιμή των buds , και το προμόσιον από κάτω (έκπτωση) που ισούται με την τιμή των buds. Άρα πλήρωσες ΜΟΝΟ την τιμή του τηλεφώνου. ( προφανώς δείχνει την αποφορολογημένη τιμή)

Η απόδειξη περιέχει μόνο τη συσκευή και όχι τα buds που θα στείλουν άλλη μέρα! Επίσης δεν το πήρα αποφορολογημένο. 

Απο οτι καταλαβαίνω ώς άσχετος με λογιστικά, έχουν χρεώσει ξεχωριστά το κινητό και τα buds και κάνουν apply ενα ποσοστό έκπτωσης στο καθένα. 

image.thumb.png.269c2068a2e341d44e5ab09956e7341d.png

Ορίστε και το link απο reddit:

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/171foxg/buying_pixel_8p_on_amazon_you_can_return_the/

Edited by quickaras
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι ανίδεος.
Μπορεί να μην είναι το σωστό τοπικ αλλα επειδη ειμαι κατοχος p7p θα ήθελα να με κατατοπισετε αναφορικά με το amazon.
Κάνω εγγραφή στο amazon.com ή στο amazon.de?
Πώς βλέπω αν πωλητής είναι το amazon ή κάποιος τρίτος (μου είχε απάντησει ένα παλικάρι από δω μέσα ότι πάνω δεξιά νομίζω το αναγράφει αλλά δεν το βλέπω) πρέπει να κάνω εγγραφή πρώτα?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, guy_fawkes said:

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι ανίδεος.
Μπορεί να μην είναι το σωστό τοπικ αλλα επειδη ειμαι κατοχος p7p θα ήθελα να με κατατοπισετε αναφορικά με το amazon.
Κάνω εγγραφή στο amazon.com ή στο amazon.de?
Πώς βλέπω αν πωλητής είναι το amazon ή κάποιος τρίτος (μου είχε απάντησει ένα παλικάρι από δω μέσα ότι πάνω δεξιά νομίζω το αναγράφει αλλά δεν το βλέπω) πρέπει να κάνω εγγραφή πρώτα?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δε θυμάμαι αν έκανα εγγραφή στο καθένα ξεχωριστα ή είναι κοινός ο λογαριασμός. O πωλητής πάντως φαίνεται κάτω απο τη τιμή:

image.thumb.png.b395002845d90e5e73ba8cc051b5acb2.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...