Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα γίνεται με καλώδιο, να συνδέεις τη μία άκρη στο κινητό και την άλλη στα ακουστικά, όπως γίνεται και με τα Android γενικότερα, για ασύρματο, δεν έχω κάτι κατά νου....

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, tsimisde said:

Σίγουρα γίνεται με καλώδιο, να συνδέεις τη μία άκρη στο κινητό και την άλλη στα ακουστικά, όπως γίνεται και με τα Android γενικότερα, για ασύρματο, δεν έχω κάτι κατά νου....

είναι δυνατόν να μην έχει ασύρματη φόρτιση (να δίνει) το iphone; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

είναι δυνατόν να μην έχει ασύρματη φόρτιση (να δίνει) το iphone; 

Και όμως είναι.
Θα ήταν μεγάλη ευκολία και για το Apple Watch και για τα Airpods.
Τα φορτίζει με καλώδιο, αλλά όχι ασύρματα. Δυστυχώς.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ilka71 said:

είναι δυνατόν να μην έχει ασύρματη φόρτιση (να δίνει) το iphone; 

και στο καινουριο samsung watch ultra δεν φορτιζει ασυρματα...

3 ώρες πριν, pavlidisc said:

Και όμως είναι.
Θα ήταν μεγάλη ευκολία και για το Apple Watch και για τα Airpods.
Τα φορτίζει με καλώδιο, αλλά όχι ασύρματα. Δυστυχώς.

ισχυει...ειδικα για το apple watch που κραταει λιγο η μπαταρια...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2024 at 7:11 ΜΜ, ilka71 said:

παιδιά γίνεται στα iphone να φορτισουν ασύρματα τα airpods; τα έβαλα στο s21 fe μου και τα φορτίζει. το iphone; 

Όχι. Δεν έχουν αντίστροφη φόρτιση τα iPhone. 

On 29/7/2024 at 7:11 ΜΜ, ilka71 said:

παιδιά γίνεται στα iphone να φορτισουν ασύρματα τα airpods; τα έβαλα στο s21 fe μου και τα φορτίζει. το iphone; 

Όχι. Δεν έχουν αντίστροφη φόρτιση τα iPhone. 

11 ώρες πριν, arxontas2323 said:

και στο καινουριο samsung watch ultra δεν φορτιζει ασυρματα...

 

Είναι θέμα κινητού (ν έχει αντίστροφη φόρτιση), όχι ρολογιού.

Κατεβάζω την 17.6

Την έχει περάσει κάποιος; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, montoya_42 said:

Όχι. Δεν έχουν αντίστροφη φόρτιση τα iPhone. 

Όχι. Δεν έχουν αντίστροφη φόρτιση τα iPhone. 

Είναι θέμα κινητού (ν έχει αντίστροφη φόρτιση), όχι ρολογιού.

Κατεβάζω την 17.6

Την έχει περάσει κάποιος; 

εχω και εγω απορια για τη 17.6

δεν ειχα κατεβασει ουτε τη 17.1 και ελεγα να την κανω τωρα αν εχει βελτιωσει τα προβληματα της προηγουμενης

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nikos_Mpl said:

εχω και εγω απορια για τη 17.6

δεν ειχα κατεβασει ουτε τη 17.1 και ελεγα να την κανω τωρα αν εχει βελτιωσει τα προβληματα της προηγουμενης

Ποιά προβλήματα; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα από εχθές το πρωί.
Δεν είχα προβλήματα.
Συνεχίζω να μην έχω προβλήματα (τουλάχιστον σε αυτά που χρησιμοποιώ).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, montoya_42 said:

 

Κατεβάζω την 17.6

Την έχει περάσει κάποιος; 

 

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

εχω και εγω απορια για τη 17.6

δεν ειχα κατεβασει ουτε τη 17.1 και ελεγα να την κανω τωρα αν εχει βελτιωσει τα προβληματα της προηγουμενης

εγω την εβαλα εχθες το βραδυ...αν και νωρις καποιοι χρηστες εγραψαν για καλυτερη μπαταρια ..

αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μου πηγε την φορτιση στην βελτιστοποιηση και σταματουσε στ 80%

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Όντως αρκετά smooth με το movetoios, μέσα σε 5 ώρες τα πέρασε όλα. Οι φώτος έχουν ένα θέμα, είναι ανακατεμένες με διαφορετική σειρά (μου εμφανίζει σαν July 2024, screenshot από Μάρτιο του 2020, αλλά οκ...ας πούμε μικρό το κακό...θα κάτσω 2-3 ώρες να τις κάνω adjust, ευτυχώς υπάρχει η επιλογή! Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να την κάνω μέσω υπολογιστή σε λιγότερο χρόνο; πχ itunes, icloud κλπ; Δεν τα έχω ψάξει/δεν τα γνωρίζω καθόλου τα tools αυτά και τι υπάρχει.

Επίσης, μια άλλη ερώτηση σχετικά με τα default app, σκέφτομαι να διαγράψω αρκετά από αυτά για να είναι πιο "καθαρό" το τηλέφωνο αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα "πειραχτεί" το υπόλοιπο σύστημα και θα δημιουργηθεί κάποιο issue. Για διαγραφή πάνε τα παρακάτω: calendar (έχω google calendar για συγχρονισμό με PC), mail (έχω gmail), Notes (χρησιμοποιώ google keep για να το έχω διαθέσιμο και στο PC), Reminders (ίδιο με google keep), Maps (έχω Google maps), AppleTV, Podcasts, Stocks, Home, Books, iTunes Store, Apple Store (όχι το App Store), Numbers, Freeform, Journal, Clips, Garage Band, iMovie, Keynote, Pages, Music

Τι θα προτείνατε; Εσείς τις έχετε κρατήσει;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, thomka said:

.

Επίσης, μια άλλη ερώτηση σχετικά με τα default app, σκέφτομαι να διαγράψω αρκετά από αυτά για να είναι πιο "καθαρό" το τηλέφωνο αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα "πειραχτεί" το υπόλοιπο σύστημα και θα δημιουργηθεί κάποιο issue. Για διαγραφή πάνε τα παρακάτω: calendar (έχω google calendar για συγχρονισμό με PC), mail (έχω gmail), Notes (χρησιμοποιώ google keep για να το έχω διαθέσιμο και στο PC), Reminders (ίδιο με google keep), Maps (έχω Google maps), AppleTV, Podcasts, Stocks, Home, Books, iTunes Store, Apple Store (όχι το App Store), Numbers, Freeform, Journal, Clips, Garage Band, iMovie, Keynote, Pages, Music

Τι θα προτείνατε; Εσείς τις έχετε κρατήσει;

Διεργαψε τα άφοβα. Δεν θα δημιουργηθει κανένα θέμα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, thomka said:

Σας ευχαριστώ. Όντως αρκετά smooth με το movetoios, μέσα σε 5 ώρες τα πέρασε όλα. Οι φώτος έχουν ένα θέμα, είναι ανακατεμένες με διαφορετική σειρά (μου εμφανίζει σαν July 2024, screenshot από Μάρτιο του 2020, αλλά οκ...ας πούμε μικρό το κακό...θα κάτσω 2-3 ώρες να τις κάνω adjust, ευτυχώς υπάρχει η επιλογή! Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να την κάνω μέσω υπολογιστή σε λιγότερο χρόνο; πχ itunes, icloud κλπ; Δεν τα έχω ψάξει/δεν τα γνωρίζω καθόλου τα tools αυτά και τι υπάρχει.

Επίσης, μια άλλη ερώτηση σχετικά με τα default app, σκέφτομαι να διαγράψω αρκετά από αυτά για να είναι πιο "καθαρό" το τηλέφωνο αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα "πειραχτεί" το υπόλοιπο σύστημα και θα δημιουργηθεί κάποιο issue. Για διαγραφή πάνε τα παρακάτω: calendar (έχω google calendar για συγχρονισμό με PC), mail (έχω gmail), Notes (χρησιμοποιώ google keep για να το έχω διαθέσιμο και στο PC), Reminders (ίδιο με google keep), Maps (έχω Google maps), AppleTV, Podcasts, Stocks, Home, Books, iTunes Store, Apple Store (όχι το App Store), Numbers, Freeform, Journal, Clips, Garage Band, iMovie, Keynote, Pages, Music

Τι θα προτείνατε; Εσείς τις έχετε κρατήσει;

αν θες να μεταφερεις και διαλογους viber με αυτο εδω μπορεις:

https://www.backuptrans.com/android-viber-to-iphone-transfer/help.html

εγω το εκανα πριν 2 χρονια, ελπιζω να λειτουργει σωστα ακομα. μονο οι φωτο δεν ερχονται νομιζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Πλέον με κρυπτογραφήσεις κλπ δε παίζει 

Οντως? γιατι ξερω οτι σε γυρναει σε παλιες εκδοσεις, στα περναει και γυρνας στην τελευταια μετα. εννοειται με πληρωμη, οχι το δωρεαν. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν μηνύματα πάλι; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει τρελάνει η apple έβγαλε εχτές την 17.6.1 συνέχεια τρεις και λίγο update , η ερώτηση είναι , την έβαλε κανένας να μας πει μπαταρία ;;; Γιατί με την 17.6 πηγαίνει πολυυυ καλά η μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Αφορά μόνο την ιδιωτική περιήγηση … κ την απενεργοποίηση από σφάλμα που εμφάνιζε σε όσους έχουν iCloud+….

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Μας έχει τρελάνει η apple έβγαλε εχτές την 17.6.1 συνέχεια τρεις και λίγο update , η ερώτηση είναι , την έβαλε κανένας να μας πει μπαταρία ;;; Γιατί με την 17.6 πηγαίνει πολυυυ καλά η μπαταρία 

Τώρα η μπαταρία κρατάει άνετα τρεις μέρες 

Link to comment
Share on other sites

Ας γίνω λίγο κακός...

Η apple δίνει αναβαθμίσεις για επιδιορθώσεις ζητημάτων που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι οι περισσότεροι οτι υπάρχουν και στο αντίπαλο στρατόπεδο περιμένουν μια και μόνο αναβάθμιση για τις κάμερες εδώ και 4 μήνες.... συμβαίνουν κι αυτά

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Ας γίνω λίγο κακός...

Η apple δίνει αναβαθμίσεις για επιδιορθώσεις ζητημάτων που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι οι περισσότεροι οτι υπάρχουν και στο αντίπαλο στρατόπεδο περιμένουν μια και μόνο αναβάθμιση για τις κάμερες εδώ και 4 μήνες.... συμβαίνουν κι αυτά

Xaxaaxxa s24u sucks ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Kostas_Ts_86 said:

Ας γίνω λίγο κακός...

Η apple δίνει αναβαθμίσεις για επιδιορθώσεις ζητημάτων που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι οι περισσότεροι οτι υπάρχουν και στο αντίπαλο στρατόπεδο περιμένουν μια και μόνο αναβάθμιση για τις κάμερες εδώ και 4 μήνες.... συμβαίνουν κι αυτά

Στο αλλο στρατοπεδο, καθε μηνα βγαινει security patch. Οποτε αυτα που λες απλα δεν ισχυουν ... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, doganos said:

Στο αλλο στρατοπεδο, καθε μηνα βγαινει security patch. Οποτε αυτα που λες απλα δεν ισχυουν ... 

Δεν αναφέρθηκα στη συχνότητα των ενημερώσεων αλλά στις ενημερώσεις που απαιτείται να κυκλοφορούν λόγω θεμάτων που έχουν οι συσκευές. Το αντίπαλο στρατόπεδο περιμένει ενημέρωση για τις κάμερες εδώ και κάτι μήνες...

Δε νομίζω ότι υπάρχει η ίδια υπομονή πλέον, με τον περασμένο Μάρτη

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Δεν αναφέρθηκα στη συχνότητα των ενημερώσεων αλλά στις ενημερώσεις που απαιτείται να κυκλοφορούν λόγω θεμάτων που έχουν οι συσκευές. Το αντίπαλο στρατόπεδο περιμένει ενημέρωση για τις κάμερες εδώ και κάτι μήνες...

Δε νομίζω ότι υπάρχει η ίδια υπομονή πλέον, με τον περασμένο Μάρτη

κανενα θεμα δεν εχει η συσκευη στις καμερες. Ετσι οπως το λες ειναι σαν να μην δουλευουν... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, doganos said:

κανενα θεμα δεν εχει η συσκευη στις καμερες. Ετσι οπως το λες ειναι σαν να μην δουλευουν... 

Εννοείται ότι το σχόλιο μου δεν αφορούσε κάποιο τεχνικό πρόβλημα αλλά στο ότι δεν αξιοποιείται σωστά ο αλγόριθμος για να βγαίνουν σωστά αποτελέσματα στις φωτογραφίες. Είναι ένα θέμα το οποίο είναι γνωστό μήνες τώρα και απλά θεωρώ ότι δεν έχει δωσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον η εταιρία...Εφόσον είναι όλα καλά, τότε χαίρομαι (και δεν το λέω ειρωνικά)!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...