Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίρνω πίσω ότι είπα εχθές (βιαστικά) για την θερμοκρασία της συσκευής …

Σήμερα , αναγκάστηκα να την κλείσω για λίγο διάστημα … μετά από μερικές λήψεις με την κάμερα ανέβασε απότομα θερμοκρασία .. αδικαιολόγητα τόσο μεγάλη ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θεωρώ οτι με την 17.4 η μπαταρία ηταν πολυ καλη!! Με την 17.4.1 λιγο χειροτερεψε

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις προτείνετε στην κάμερα για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα? Αναφέρομαι για τη λειτουργία auto.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι γενικές συζητήσεις μεταφέρθηκαν στο γενικό θέμα…

https://myphone.gr/forum/topic/173142/page/102/?tab=comments#comment-7261360

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω αρχεία με air drop αλλά πρέπει να το προσπαθήσω 4-5 φορές για να συνδεθώ με την άλλη συσκευή (είτε η άλλη με εμένα).  Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το κάνω πιο εύκολα;  

Ευχαριστώ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλασικό θέμα. Διορθώνεται κάπως αν το άλλο κινητό αλλάξει το από ποιον δέχεται, σε «όλους για 10’» αντί για «επαφες»

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, montoya_42 said:

Μεταφέρω αρχεία με air drop αλλά πρέπει να το προσπαθήσω 4-5 φορές για να συνδεθώ με την άλλη συσκευή (είτε η άλλη με εμένα).  Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το κάνω πιο εύκολα;  

Ευχαριστώ. 

Μα πως είναι δυνατόν όλα να συμβαίνουν σε εσένα; 

Η γκρίνια φέρνει γκίνια νομίζω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tasos19s said:

Μα πως είναι δυνατόν όλα να συμβαίνουν σε εσένα; 

Η γκρίνια φέρνει γκίνια νομίζω 

 

Τάσο, το airdrop και σε μένα δεν δουλεύει όπως διαφημίζεται.  Τις περισσότερες φορές είναι αργό , και κάποιες φορές κολλάει  ή δεν συνδέεται. Τις λίγες φορές που δουλεύει όπως πρέπει είναι φανταστικό. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panoszavra said:

Τάσο, το airdrop και σε μένα δεν δουλεύει όπως διαφημίζεται.  Τις περισσότερες φορές είναι αργό , και κάποιες φορές κολλάει  ή δεν συνδέεται. Τις λίγες φορές που δουλεύει όπως πρέπει είναι φανταστικό. 

Αλήθεια; 
Εγω όσες φορές το χρησιμοποίησα δούλεψε γρήγορα, άμεσα, χωρίς κανένα πρόβλημα 

Παράξενα πράγματα 

Με ποια έκδοση iOS? 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μα πως είναι δυνατόν όλα να συμβαίνουν σε εσένα; 

Η γκρίνια φέρνει γκίνια νομίζω 

 

Τάσο, αν δεν ήσουν προκατειλημμένος θα έβλεπες πως εγώ δεν έχω αναφέρει προβλήματα (εκτός αυτού του viber που τελικά το είχαν πολλοί και διορθώθηκε με update) αλλά ελλείψεις.....😉

 Ακόμα και στο θέμα των ημερών (κλήσεις) έγραψα πως δεν έχω θέμα. Χρειάζεται λίγο καθαρότερη αντίληψη......😁 

1 ώρα πριν, Kostas_Ts_86 said:

Εγω την εχω καταβρει με το snapdrop.net και ειναι και για μεταφορα μεταξυ iphone - android

Το airdrop είναι από τα ατού του λειτουργικού οπότε δεν θα ήθελα άλλη εφαρμογή. Όταν είχα Android για ανταλλαγή αρχείων με iphone χρησιμοποιούσα shareit που είναι ταχύτατο. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, montoya_42 said:

Τάσο, αν δεν ήσουν προκατειλημμένος θα έβλεπες πως εγώ δεν έχω αναφέρει προβλήματα (εκτός αυτού του viber που τελικά το είχαν πολλοί και διορθώθηκε με update) αλλά ελλείψεις.....😉

 Ακόμα και στο θέμα των ημερών (κλήσεις) έγραψα πως δεν έχω θέμα. Χρειάζεται λίγο καθαρότερη αντίληψη......😁 

Το airdrop είναι από τα ατού του λειτουργικού οπότε δεν θα ήθελα άλλη εφαρμογή. Όταν είχα Android για ανταλλαγή αρχείων με iphone χρησιμοποιούσα shareit που είναι ταχύτατο. 

Δεν είμαι καθόλου 

Απλα εσυ έτσι όπως τα λες συνέχεια αυτό το συμπέρασμα βγάζω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν εγώ σου λέω πως πχ ο dialer υστερεί κι εσύ βάζεις συμπέρασμα ότι λέω πως έχω  πρόβλημα, δεν είναι αυτό προκατάληψη; Δεν τα λέω με κακία. Απλά σου το αναφέρω. 

Επίσης, μήπως έχεις κάποια ιδέα για το πρόβλημα που ανέφερα (μιας και ξέρω όπως σου έχω αναφέρει και παλιότερα,ότι γενικά βοηθας πολύ); 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, montoya_42 said:

Αν εγώ σου λέω πως πχ ο dialer υστερεί κι εσύ βάζεις συμπέρασμα ότι λέω πως έχω  πρόβλημα, δεν είναι αυτό προκατάληψη; Δεν τα λέω με κακία. Απλά σου το αναφέρω. 

Επίσης, μήπως έχεις κάποια ιδέα για το πρόβλημα που ανέφερα (μιας και ξέρω όπως σου έχω αναφέρει και παλιότερα,ότι γενικά βοηθας πολύ); 

Νομίζω κάτι σου έγραψαν παραπάνω σαν λύση στο πρόβλημα σου 

Γενικα η συγκεκριμένη λειτουργία δεν έχει και επιλογές να πεις ότι ανοίγεις κλείνεις κάτι άλλο και εντάξει 

Ή δουλεύει ή δεν δουλεύει όπως είπες 

Στο iOS 17 ξέρω έχουν προσθέσει κάνα 2 επιλογές μέσα στις ρυθμίσεις 

Μήπως κάτι από αυτά δημιουργεί πρόβλημα στην λειτουργία; 
Ειχες τέτοια προβλήματα και με το iOS 16? 

 

Το θέμα με τον dialer και μεταξύ μας ας κλείσει. Ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις ούτε κανένα πρόβλημα έχω μαζί σου ούτε εσυ με εμένα 

Δεν σε βολεύει δεν σε βολεύει τι να κάνουμε; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2024 at 6:03 ΜΜ, arxontas2323 said:

Θεωρώ οτι με την 17.4 η μπαταρία ηταν πολυ καλη!! Με την 17.4.1 λιγο χειροτερεψε

Επιβεβαιώνω και εγω πως και στην δίκη μου περίπτωση η μπαταρία όντως έχει γίνει χειρότερη μετά την αναβάθμιση σε 17.4.1… ελπίζω με νέο update να ξαναφτάσει στα προηγούμενα πολύ καλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Geofokas said:

Επιβεβαιώνω και εγω πως και στην δίκη μου περίπτωση η μπαταρία όντως έχει γίνει χειρότερη μετά την αναβάθμιση σε 17.4.1… ελπίζω με νέο update να ξαναφτάσει στα προηγούμενα πολύ καλά επίπεδα.

μαντάρα τα κάνουν συνέχεια τα τελευταία χρονια

χάθηκε η αξιοπιστία της εταιρείας και στα κινητά και στους υπολογιστες

το σκέφτεσαι και το ξανά σκέφτεσαι να αναβαθμίσεις 

ξέχασα και το ρολόι που μετά την αναβάθμιση έχασα 10 ώρες αυτονομίας ξαφνικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Tasos19s said:

Αλήθεια; 
Εγω όσες φορές το χρησιμοποίησα δούλεψε γρήγορα, άμεσα, χωρίς κανένα πρόβλημα 

Παράξενα πράγματα 

Με ποια έκδοση iOS? 
 

Την τελευταία. Αλλά ποτέ δεν μου δούλευε απρόσκοπτα.(iPhone 13)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panoszavra said:

Την τελευταία. Αλλά ποτέ δεν μου δούλευε απρόσκοπτα.(iPhone 13)

Κάποιος άλλος που γνωρίζει ας βοηθήσει 

Σε εμένα δουλεύει σωστά όποτε το χρειάστηκα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, montoya_42 said:

Τάσο, αν δεν ήσουν προκατειλημμένος θα έβλεπες πως εγώ δεν έχω αναφέρει προβλήματα (εκτός αυτού του viber που τελικά το είχαν πολλοί και διορθώθηκε με update) αλλά ελλείψεις.....😉

 Ακόμα και στο θέμα των ημερών (κλήσεις) έγραψα πως δεν έχω θέμα. Χρειάζεται λίγο καθαρότερη αντίληψη......😁 

Το airdrop είναι από τα ατού του λειτουργικού οπότε δεν θα ήθελα άλλη εφαρμογή. Όταν είχα Android για ανταλλαγή αρχείων με iphone χρησιμοποιούσα shareit που είναι ταχύτατο. 

Δεν ειναι εφαρμογη το snapdrop. Σελιδα στο ιντερνετ ειναι που μεταφερεις ο,τι θες αρκει να ειναι οι συσκευες συνδεδεμενες στο ιδιο δικτυο και σε αυτη σελιδα. Ταχυτητα γίνονται οι ανταλλαγες κι εκει.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, 

2 ερωτησεις. 

Οι εφαρμογες για youtube που λετε οτι δεν σας βγαζου διαφημισεις, πως γινεται σε μενα να μην δουλευουν? παταω να ξεκινησει ενα βιντεο και ειτε δεν ξεκιναει καθολου ειτε ξεκιναει και κοβεται μετα απο λιγο. με ολες αυτες τις εφαρμογες.

2ον, η esim δουλευει ταυχρονα με τη φυσικη ή αν εισαι στη μια, φαινεται κλειστο στην αλλη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παιδες καλησπερα, 

2 ερωτησεις. 

Οι εφαρμογες για youtube που λετε οτι δεν σας βγαζου διαφημισεις, πως γινεται σε μενα να μην δουλευουν? παταω να ξεκινησει ενα βιντεο και ειτε δεν ξεκιναει καθολου ειτε ξεκιναει και κοβεται μετα απο λιγο. με ολες αυτες τις εφαρμογες.

2ον, η esim δουλευει ταυχρονα με τη φυσικη ή αν εισαι στη μια, φαινεται κλειστο στην αλλη?

Για το δεύτερο ισχύει ότι τόσο η φυσική sim όσο και η esim είναι ταυτόχρονα ενεργές. Μόλις όμως δεχθείς κλήση στην μία , τότε η άλλη αδρανοποιέιται έως ότου τερματιστεί η ενεργή κλήση. Η συσκευή είναι δηλαδή dual standby. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παιδες καλησπερα, 

2 ερωτησεις. 

Οι εφαρμογες για youtube που λετε οτι δεν σας βγαζου διαφημισεις, πως γινεται σε μενα να μην δουλευουν? παταω να ξεκινησει ενα βιντεο και ειτε δεν ξεκιναει καθολου ειτε ξεκιναει και κοβεται μετα απο λιγο. με ολες αυτες τις εφαρμογες.

2ον, η esim δουλευει ταυχρονα με τη φυσικη ή αν εισαι στη μια, φαινεται κλειστο στην αλλη?

Τωρα δοκιμασα το PreTub και παιζει κανονικα χωρις διακοπες. Αλλα εγω σωθηκα με τον brave browser

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Τωρα δοκιμασα το PreTub και παιζει κανονικα χωρις διακοπες. Αλλα εγω σωθηκα με τον brave browser

Δεν εχω δοκιμάσει τον brave αλλά μπορείς να βάλεις το adguard στον safari και να έχεις YouTube χωρίς διαφημίσεις. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Δεν εχω δοκιμάσει τον brave αλλά μπορείς να βάλεις το adguard στον safari και να έχεις YouTube χωρίς διαφημίσεις. 

Ειναι φυσιολογικο που αργει να ξεκινησει να παιζει ενα βιντεο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...