Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, Antwny said:

Ένα if bt connection lost then vibrate δεν σκέφτηκε κανείς ?? 😛

Στη συσκευή μάλλον εύκολα.
Στο ρολόι περνάνε αυτοματισμοί;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοίταξε αυτό που απομακρύνεσαι λίγο και χτυπάει αμέσως εμένα θα μου έσπαγε τα νεύρα 

Αν έβρισκαν κάποιον άλλο τρόπο πιο σίγουρο και όχι τόσο σπαστικό ναι συμφωνώ 

Μεσα στο σπίτι εμένα καμία φορά αποσυνδέεται επειδή είναι μακριά 

Δεν θα ήθελα να χτυπάει τόσο ευαίσθητα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κανει αντιγραφή βίντεο 10 20 γιγαμπάιτ; Είστε ικανοποιημένοι από την συσκευή εξωτερικό δίσκο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris_w said:

Έχει δοκιμάσει κανείς να κανει αντιγραφή βίντεο 10 20 γιγαμπάιτ; Είστε ικανοποιημένοι από την συσκευή εξωτερικό δίσκο;

Μετέφερα ένα αρχείο περίπου 10gb από τον file manager στον σκληρό και έκανε 9-10 δευτερόλεπτα αν θυμάμαι καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κοίταξε αυτό που απομακρύνεσαι λίγο και χτυπάει αμέσως εμένα θα μου έσπαγε τα νεύρα 

Αν έβρισκαν κάποιον άλλο τρόπο πιο σίγουρο και όχι τόσο σπαστικό ναι συμφωνώ 

Μεσα στο σπίτι εμένα καμία φορά αποσυνδέεται επειδή είναι μακριά 

Δεν θα ήθελα να χτυπάει τόσο ευαίσθητα 

Εγώ θα ήθελα να το είχε και να έχει την επιλογή να το απενεργοποιείς αν δε θες γιατί δεν έχω τόσο μεγάλο σπίτι και θέλω να δοναει όταν φεύγω χωρίς το κινητό!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Antwny said:

Εγώ θα ήθελα να το είχε και να έχει την επιλογή να το απενεργοποιείς αν δε θες γιατί δεν έχω τόσο μεγάλο σπίτι και θέλω να δοναει όταν φεύγω χωρίς το κινητό!

Σίγουρα δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε 

Και αυτό το συνέχεια να χτυπάει ούτε πάλι θα βόλευε 

Με επιλογή απενεργοποίησης ίσως ήταν λίγο καλύτερα αλλά πάλι δεν θα ήταν τέλειο 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Σίγουρα δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε 

Και αυτό το συνέχεια να χτυπάει ούτε πάλι θα βόλευε 

Με επιλογή απενεργοποίησης ίσως ήταν λίγο καλύτερα αλλά πάλι δεν θα ήταν τέλειο 

 

Χαχ σόρρυ που επιμένω, το είχα χρόνια και ήταν τέλειο!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Antwny said:

Χαχ σόρρυ που επιμένω, το είχα χρόνια και ήταν τέλειο!

Μόνιμα χρόνια το έχω, δεν ενοχλεί σίγουρα, με έχει σώσει από καταστάσεις να ξεχάσω εκτεθειμένο το τηλ αρκετές φορές. Αυτά τα απλά χαζά κάνει η apple, ίσως την βολεύει και στο θέμα αυτονομίας.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω τύχει να έχω συνεχόμενα ειδοποίηση με την απομάκρυνση από το κινητό αλλά δεν με βολεύει 

Αρα οι απόψεις διαφέρουν 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κι εγώ έχω τύχει να έχω συνεχόμενα ειδοποίηση με την απομάκρυνση από το κινητό αλλά δεν με βολεύει 

Αρα οι απόψεις διαφέρουν 

 

Κάτι δεν λες καλά, εκτός αν κάνεις 100ρη γύρω από το τηλ ή δεν θες γενικά ειδοποιήσεις στο ρολόι ή προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα . Όπως και να έχει θα μπορούσε να έχει επιλογή και όποιος θέλει.


Βλέπω τον athanaso να καθαρίζει πάλι 🙂

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konandrio said:

Κάτι δεν λες καλά, εκτός αν κάνεις 100ρη γύρω από το τηλ ή δεν θες γενικά ειδοποιήσεις στο ρολόι ή προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα . Όπως και να έχει θα μπορούσε να έχει επιλογή και όποιος θέλει.


Βλέπω τον athanaso να καθαρίζει πάλι 🙂

Ναι απομακρύνομαι πολλές φορές πάνω από 8-10 μέτρα που πιάνει το Bluetooth 

έτσι είναι σπαστικό να χτυπάει κάθε φορά και να νομίζω ότι έχω κάποια ειδοποίηση 

τι να κάνουμε όπως βολεύει τον καθέναν 

δεν λέω ότι η άποψη μου είναι η σωστή 

απλα αναφέρω ότι υπάρχουν και διαφορετικές ανάγκες από εσένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει κανεις σασ huawei ακουστικα ? θελω να ρωτησω κατι συγκεκριμενο διοτι εχω δει διαφορα βιντεο και τα βγαζουν κορυφη ειδικα στο θεμα απομονωσης της φωνης μας, οχι στο noise cancellation. Εννοω να μιλαω εγω που τα φοραω και να απομονωνει τη φωνη μου απο εξωτερικους θορυβους, κατι που εχω παρατηρησει οτι συχνα προκαλει προβληματα σε συνομιλιες με ΒΤ ακουστικα αν δε δουλευει αυτο σωστα και ειμαστε εξω στους δρομους. 

H ερωτηση μου λοιπον ειναι η εξης: 

Επειδη δε θελω να τα φοραω ολη μερα αλλα μονο οταν δεχομαι κλησεις, συνδεονται ακαριαια και σωστα μολις χτυπησει το τηλεφωνο και τα βαλω στο αυτι μου? ή θα τρωει κανα κολλημα και δε θα μεταφερεται ο ηχος εκει? Επειδη δουλευω σε γραφειο θελω να τα εχω ακουμπησμενα κατω και οταν με καλουν να τα φοραω. Ετσι δουλευα τα samsung buds pro στο s22 και δεν ειχα θεμα.

Επισης τα samsung buds pro αν εχει δοκιμασει καποιος δουλευουν σωστα με iphone? δεν εχουν εφαρμογη στο apple store Και θεωρησα οτι θα δουλευουν μετρια απο θεμα συνδεσιμοτητας και τα εδωσα στη συζυγο αλλα μηπως να τα κρατησω? 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Επειδη δε θελω να τα φοραω ολη μερα αλλα μονο οταν δεχομαι κλησεις, συνδεονται ακαριαια και σωστα μολις χτυπησει το τηλεφωνο και τα βαλω στο αυτι μου? ή θα τρωει κανα κολλημα και δε θα μεταφερεται ο ηχος εκει? Επειδη δουλευω σε γραφειο θελω να τα εχω ακουμπησμενα κατω και οταν με καλουν να τα φοραω. Ετσι δουλευα τα samsung buds pro στο s22 και δεν ειχα θεμα.

Επισης τα samsung buds pro αν εχει δοκιμασει καποιος δουλευουν σωστα με iphone? δεν εχουν εφαρμογη στο apple store Και θεωρησα οτι θα δουλευουν μετρια απο θεμα συνδεσιμοτητας και τα εδωσα στη συζυγο αλλα μηπως να τα κρατησω? 

Τα huawei freebuds pro 1 είχα και έπαιζαν άμεσα όπως λες.

Τα Samsung δεν έχουν εφαρμογή, μπορείς όμως να ρυθμίσεις τις συντομεύσεις για noise cancelling πχ σε άλλο κινητό κ μετά θα παίξουν μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

Huawei freebuds pro 2 με το pro 15αρι ,όπως και στο απλό13αρι ... 

Εαν είναι paired δουλεύουν άμεσα , δλδ εντός ανοιχτής θήκης ή εκτός θήκης 

Εαν η θήκη είναι κλειστή, έχει μια μικρή καθυστέρηση στη σύνδεση γτ έτσι δεν είναι paired 😉 

edit: Μέσω κινητού δεν με άφηνε να απαντήσω .. μου έβγαζε ένα μνμ ασφαλείας... γιατί το κάνει αυτό ;;

416435538_928893595464386_5921066737447212638_n.jpg

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τους κωδικούς που αποθηκεύει απο ενα login σε μια σελίδα απο το safari τους αποθηκεύει  στο icloud το iphone? αν αλλάξω συσκευή και μπώ με το ίδιο account  τα εχω πάλι ? και αν θελω να βρω τους κώδικους που είχα βαλει ( έστω ότι ειμαι σε άλλο υπολογιστή ) τους βλεπω κάπου μεσα στο τηλέφωνο ? Συγνώμη για το offtopic

χρόνια χρήστης android ( τελευταίο PIXEL 8 PRO )  και τώρα πηγα σε 15 pro max και δεν περιγράφετε  αυτό που νοιώθω . δεν υπαρχει επιστροφή  (τελευταια  επαφή με iphone ήταν το  4 που είχα για 1 χρόνο )

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, alelo said:

Παιδιά τους κωδικούς που αποθηκεύει απο ενα login σε μια σελίδα απο το safari τους αποθηκεύει  στο icloud το iphone? αν αλλάξω συσκευή και μπώ με το ίδιο account  τα εχω πάλι ? και αν θελω να βρω τους κώδικους που είχα βαλει ( έστω ότι ειμαι σε άλλο υπολογιστή ) τους βλεπω κάπου μεσα στο τηλέφωνο ? Συγνώμη για το offtopic

χρόνια χρήστης android ( τελευταίο PIXEL 8 PRO )  και τώρα πηγα σε 15 pro max και δεν περιγράφετε  αυτό που νοιώθω . δεν υπαρχει επιστροφή  (τελευταια  επαφή με iphone ήταν το  4 που είχα για 1 χρόνο )

Δεν υπάρχει επιστροφή στο android; γράψε κάποια πράγματα που σ έχουν εντυπωσιάσει κτλ

Οσον αφορά τους κωδικούς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί συνεχίζω και χρησιμοποιώ google chrome και καθόλου safari..ουτε εχω καταλάβει 100% πως δουλεύει η αποθήκευση κωδικών στο τηλέφωνο γιατί δεν μου δίνει σε ολα την επιλογή...

Σκέψου ούτε το πληκτρολόγιο της apple δουλεύω 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Τα huawei freebuds pro 1 είχα και έπαιζαν άμεσα όπως λες.

Τα Samsung δεν έχουν εφαρμογή, μπορείς όμως να ρυθμίσεις τις συντομεύσεις για noise cancelling πχ σε άλλο κινητό κ μετά θα παίξουν μια χαρά 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση με καλυψες σε αυτο που ηθελα. το noise cancelling δε με ενδιαφερει τοσο καθως δεν ακουω μουσικη. Θελω να με ακουνε καλα οι συνομιλητες αν εχω φασαρια και διαβαζα οτι σε αυτον τον τομεα τα huawei εχουν ξεφυγει παρολα αυτα θα παιξω και με τα buds που εχω τα οποια επειδη δεν εβρισκα εφαρμογη νομιζα οτι δεν συνδεονται (οτι θα ειναι μη λειτουργικα δηλαδη)

6 ώρες πριν, terry39 said:

Huawei freebuds pro 2 με το pro 15αρι ,όπως και στο απλό13αρι ... 

Εαν είναι paired δουλεύουν άμεσα , δλδ εντός ανοιχτής θήκης ή εκτός θήκης 

Εαν η θήκη είναι κλειστή, έχει μια μικρή καθυστέρηση στη σύνδεση γτ έτσι δεν είναι paired 😉 

edit: Μέσω κινητού δεν με άφηνε να απαντήσω .. μου έβγαζε ένα μνμ ασφαλείας... γιατί το κάνει αυτό ;;

416435538_928893595464386_5921066737447212638_n.jpg

καταλαβα. οχι στο γραφειο τα εχω εκτος θηκης, "ανασκελα" ωστε ο αισθητηρας να μην μπερδευεται και νομιζει οτι ειναι στο αυτι μου και τα δουλευω ετσι. δεν τα βαζω θηκη γιατι θελω οι μπαταριες να ξεφορτιζουν και να μην ειναι μονιμα στο 100%..

1 hour ago, alelo said:

Παιδιά τους κωδικούς που αποθηκεύει απο ενα login σε μια σελίδα απο το safari τους αποθηκεύει  στο icloud το iphone? αν αλλάξω συσκευή και μπώ με το ίδιο account  τα εχω πάλι ? και αν θελω να βρω τους κώδικους που είχα βαλει ( έστω ότι ειμαι σε άλλο υπολογιστή ) τους βλεπω κάπου μεσα στο τηλέφωνο ? Συγνώμη για το offtopic

χρόνια χρήστης android ( τελευταίο PIXEL 8 PRO )  και τώρα πηγα σε 15 pro max και δεν περιγράφετε  αυτό που νοιώθω . δεν υπαρχει επιστροφή  (τελευταια  επαφή με iphone ήταν το  4 που είχα για 1 χρόνο )

στο 1ο που ρωτας ναι, αποθηκευονται τα παντα και ανοιγουν απο αλλη συσκευη εφοσον μπεις με τους κωδικους σου.. 

Τωρα αυτο που λες οτι δεν υπαρχει επιστροφη σε ανδροιδ,θα στο απαντησω με αυτο που γραφεις παραπανω. ακομα και εναν κωδικο σε wifi δικτυο να θες να βαλεις, δε σου δινει επιλογη να βλεπεις τι γραφεις και να το κανεις copy (πχ σε μακρυναρια που τυχαινει να εχουν μερικοι, σε ανδροιδ το εκανα copy ωστε αν μου ξεφυγει κανα γραμμα να κανω ενα paste Και να διορθωσω το λαθος και οχι να γραφω ενα τεραστιο δυσκολο κωδικο απο την αρχη..

Γενικα προσωπικα θεωρω οτι το αι φον ειναι τρομερα πισω σε λειτουργικοτητα. Απο οταν το πηρα απλα κανω ακομα λιγοτερα με το κινητο, που ετσι και αλλιως το ειχα περιορισει λογω χρησης υπολογιστη ολη μερα, αλλα γενικα δε νομιζω οτι ειναι πρακτικο λειτουργικο. ακομα και οταν γραφεις ενα κειμενο και θες να διορθωσεις λεξη και πατησεις στο κεντρο της λεξης δεν παει εκει ο κερσορας αλλα στην ακρη (Ειτε αρχη ειτε τελος αναλογα τι θα καταλαβει) και πρεπει να κρατας πατημενο να πας εκει που θες..και πολλα ακομα..

26 minutes ago, arxontas2323 said:

Δεν υπάρχει επιστροφή στο android; γράψε κάποια πράγματα που σ έχουν εντυπωσιάσει κτλ

Οσον αφορά τους κωδικούς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί συνεχίζω και χρησιμοποιώ google chrome και καθόλου safari..ουτε εχω καταλάβει 100% πως δουλεύει η αποθήκευση κωδικών στο τηλέφωνο γιατί δεν μου δίνει σε ολα την επιλογή...

Σκέψου ούτε το πληκτρολόγιο της apple δουλεύω 

εγω ξεκαθαρα το εχω για την καμερα στα προσωπα, παιδια κτλ, για την μπαταρια σε σχεση με το μεγεθος (το s23 ultra ηταν παραπανω τουβλο) και για αλλαγη μιας και τοσα χρονια δεν ειχα κρατησει ποτε πανω απο 2 μερες apple και ειπα να ασχοληθω λιγο με αυτα για αλλαγη..ή μαλλον να εχω ενα για αλλαγη γιατι δεν ασχολουμαι με κατι, απλα κανω τα βασικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, terry39 said:

edit: Μέσω κινητού δεν με άφηνε να απαντήσω .. μου έβγαζε ένα μνμ ασφαλείας... γιατί το κάνει αυτό ;;

Απενεργοποίησε το private relay του iCloud αν το έχεις. Μάλλον η IP έχει μπει σε black list 

Link to comment
Share on other sites

Θα πω την εμπειρία μου απο pixel 8 pro (1200e η 256 έκδοση ) σε iphone 15 pro max ( 1420e η 256 έκδοση )

- αίσθηση ότι κρατας μια ακριβή συσκευή. 

- δεν ακους καθόλου τον μηχανισμό των καμερών , στο pixel εκαναν σαν κουδουνίστρα ( ακομα και όταν μιλούσες στο δρόμο και περπατούσες ακους κτακ κτακ στο αυτί σου)

- απίστευτο Video , cinematic mode τρομερό ( στο pixel εκτός οτι ειναι σε χαμηλότερη ανάλυση δεν εχει καλή εστίαση )

- φωτογραφίες άψογες με πολυ γρήγορο κλείστρο  και στα 24mp  ( στο Pixel τι να το έκανα τα 50mp όταν κανει 1-2 δευτερόλεπτα να την βγάλει , για τοπία και σταθερο χερι μόνο ) 

- μόνιμα με 5G ανοιχτό ( σερφάρω στο μεγαλύτερο ποσοστό σε wifi αλλα 5G ανοιχτό για ομιλία  ) και η μπαταρα βράχος ( στο pixel κατανάλωνε περισσότερο με 5G και ήταν και ποιο αργό 

- τωρα το ios με το android. ξεκινάω να στήνω το κινητό , δεν κρασαρε πουθενά δεν κόλλησε  πουθενά καμία εφαρμογή δεν έκλεισε μονη της  .δεν ένιωσα ουτε στιγμή που να πω  χαλάρωσε το ζόρισες .

- και τώρα θα πω για την αίσθηση που σου δίνει το ios. Τα  animation όταν ανοίγεις τις εφαρμογές , όταν μπαίνεις στα menu και μεσα στις εφαρμογές ειναι τοσο ομαλό , τόσο βελούδινο , τοσο μελωδικό  στα ματια σου . 

Δεν χρησιμοποιώ το κινητό για επαγγελματική χρήση οπότε αν δεν εχω και κάποιες  εφαρμογές απο android οκ θα το κάνω στο pc.

Ναι με android μπορείς να κανεις κάποια πράγματα πιο εύκολα , έχεις περισσότερες επιλογές αλλά την ευχαρίστηση που μου δίνει στην χρήση του αυτο το κινητό δεν μου την εχει δώσει κανένα android 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

@alelo Όπως τα λες είναι, αρκεί να μην ξενερώσεις με το λογισμικό, σκέψου ότι έκανα ακριβώς το ανάποδο απ αυτό που έκανες εσύ, έδωσα το 15 pro max για να πάρω pixel 8 pro, σχεδόν 3 μήνες δεν μπόρεσα να χωνέψω κάποια πράγματα, πχ εφαρμογή τηλεφώνου που έχει μείνει μια 10ετια πίσω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alelo said:

Παιδιά τους κωδικούς που αποθηκεύει απο ενα login σε μια σελίδα απο το safari τους αποθηκεύει  στο icloud το iphone? αν αλλάξω συσκευή και μπώ με το ίδιο account  τα εχω πάλι ? και αν θελω να βρω τους κώδικους που είχα βαλει ( έστω ότι ειμαι σε άλλο υπολογιστή ) τους βλεπω κάπου μεσα στο τηλέφωνο ? Συγνώμη για το offtopic

χρόνια χρήστης android ( τελευταίο PIXEL 8 PRO )  και τώρα πηγα σε 15 pro max και δεν περιγράφετε  αυτό που νοιώθω . δεν υπαρχει επιστροφή  (τελευταια  επαφή με iphone ήταν το  4 που είχα για 1 χρόνο )

Όταν θα Αλλάξεις συσκευή τους κωδικούς που έχεις και αποθηκευμένους στο iCloud τότε μεταφέρονται αυτόματα στην καινούργια συσκεύη.

Μπορώ να έχω μία ενημέρωση όσον αφορά το πρόβλημα που είχα με το καλώδιο και την μεταφορά με εξωτερικό δίσκο. Η αλήθεια είναι ότι δοκίμασα αντί να πατήσω αποθήκευση αυτή τη φορά δοκίμασα Την επιλογή που έχει και λέει εξαγωγή μη τροποποιημένου αρχείου. Και η αλήθεια είναι ότι αυτό δούλεψε πολύ γρήγορα και μετέφερα όλα τα βίντεο μου σε λιγότερο από 10 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alelo said:

Θα πω την εμπειρία μου απο pixel 8 pro (1200e η 256 έκδοση ) σε iphone 15 pro max ( 1420e η 256 έκδοση )

- αίσθηση ότι κρατας μια ακριβή συσκευή. 

- δεν ακους καθόλου τον μηχανισμό των καμερών , στο pixel εκαναν σαν κουδουνίστρα ( ακομα και όταν μιλούσες στο δρόμο και περπατούσες ακους κτακ κτακ στο αυτί σου)

- απίστευτο Video , cinematic mode τρομερό ( στο pixel εκτός οτι ειναι σε χαμηλότερη ανάλυση δεν εχει καλή εστίαση )

- φωτογραφίες άψογες με πολυ γρήγορο κλείστρο  και στα 24mp  ( στο Pixel τι να το έκανα τα 50mp όταν κανει 1-2 δευτερόλεπτα να την βγάλει , για τοπία και σταθερο χερι μόνο ) 

- μόνιμα με 5G ανοιχτό ( σερφάρω στο μεγαλύτερο ποσοστό σε wifi αλλα 5G ανοιχτό για ομιλία  ) και η μπαταρα βράχος ( στο pixel κατανάλωνε περισσότερο με 5G και ήταν και ποιο αργό 

- τωρα το ios με το android. ξεκινάω να στήνω το κινητό , δεν κρασαρε πουθενά δεν κόλλησε  πουθενά καμία εφαρμογή δεν έκλεισε μονη της  .δεν ένιωσα ουτε στιγμή που να πω  χαλάρωσε το ζόρισες .

- και τώρα θα πω για την αίσθηση που σου δίνει το ios. Τα  animation όταν ανοίγεις τις εφαρμογές , όταν μπαίνεις στα menu και μεσα στις εφαρμογές ειναι τοσο ομαλό , τόσο βελούδινο , τοσο μελωδικό  στα ματια σου . 

Δεν χρησιμοποιώ το κινητό για επαγγελματική χρήση οπότε αν δεν εχω και κάποιες  εφαρμογές απο android οκ θα το κάνω στο pc.

Ναι με android μπορείς να κανεις κάποια πράγματα πιο εύκολα , έχεις περισσότερες επιλογές αλλά την ευχαρίστηση που μου δίνει στην χρήση του αυτο το κινητό δεν μου την εχει δώσει κανένα android 

Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει πιξελ αλλα στο 14αρι και στο 15αρι τα κολληματα που εχει φαει το κινητο δεν τα εχει φανει ανδροιδ τα τελευταια 4 χρονια. να με παιρνουν τηλ και να μην μπορω να απαντησω καθως εκανα δεξια το slider Και δεν πηγαινε.. να κολλαει σε αναμονη και να μην γυρναει. επισης σε browsing να μην μπορεις να βγεις απο διαφημιση επειδη δεν υπαρχει back και πολλα ακομα. ακομα και ο dialer Που ειναι πολυ ελλειπής σε σχεση με ανδροιδ? ευτυχως πλεον, το 2023 μας δινει πανω απο 100 κλησεις στη λιστα...μεχρι προτινος ουτε αυτο, να μην βρισκω πρωινη κληση δηλαδη εγω που κανω χρηση..επρεπε να αποθηκευω τον καθε ασχετο για μια φορα..

Ακομα και τα mail Μου δουλευανε πολυ καλυτερα με την εφαρμογη Mail της samsung (οχι gmail). εδω ερχονται με καθυστερηση και οπως ναναι. Τελος παντων δεν ειναι θεμα εδω για VS αλλα θεωρω οτι το ios ειναι για απλη χρηση και μονο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει πιξελ αλλα στο 14αρι και στο 15αρι τα κολληματα που εχει φαει το κινητο δεν τα εχει φανει ανδροιδ τα τελευταια 4 χρονια. να με παιρνουν τηλ και να μην μπορω να απαντησω καθως εκανα δεξια το slider Και δεν πηγαινε.. να κολλαει σε αναμονη και να μην γυρναει. επισης σε browsing να μην μπορεις να βγεις απο διαφημιση επειδη δεν υπαρχει back και πολλα ακομα. ακομα και ο dialer Που ειναι πολυ ελλειπής σε σχεση με ανδροιδ? ευτυχως πλεον, το 2023 μας δινει πανω απο 100 κλησεις στη λιστα...μεχρι προτινος ουτε αυτο, να μην βρισκω πρωινη κληση δηλαδη εγω που κανω χρηση..επρεπε να αποθηκευω τον καθε ασχετο για μια φορα..

Ακομα και τα mail Μου δουλευανε πολυ καλυτερα με την εφαρμογη Mail της samsung (οχι gmail). εδω ερχονται με καθυστερηση και οπως ναναι. Τελος παντων δεν ειναι θεμα εδω για VS αλλα θεωρω οτι το ios ειναι για απλη χρηση και μονο.

2 πράγματα είναι πολύ πίσω...η εφαρμογή του τηλεφώνου (ελπίζω να είναι διαθέσιμη κάποια στιγμή το call assist μεσω sideloading που λύνει αυτά τα προβλήματα) και η εφαρμογή email... Ευτυχώς εγω τα εχω στο zoho και έρχονται απευθείας τα email...

Πάντως εχω βρει παρα πολλά πράγματα απο το android λόγω ios17...ειτε σπασμένα ειτε με εναλλακτικές...

5 ώρες πριν, alelo said:

Θα πω την εμπειρία μου απο pixel 8 pro (1200e η 256 έκδοση ) σε iphone 15 pro max ( 1420e η 256 έκδοση )

- αίσθηση ότι κρατας μια ακριβή συσκευή. 

- δεν ακους καθόλου τον μηχανισμό των καμερών , στο pixel εκαναν σαν κουδουνίστρα ( ακομα και όταν μιλούσες στο δρόμο και περπατούσες ακους κτακ κτακ στο αυτί σου)

- απίστευτο Video , cinematic mode τρομερό ( στο pixel εκτός οτι ειναι σε χαμηλότερη ανάλυση δεν εχει καλή εστίαση )

- φωτογραφίες άψογες με πολυ γρήγορο κλείστρο  και στα 24mp  ( στο Pixel τι να το έκανα τα 50mp όταν κανει 1-2 δευτερόλεπτα να την βγάλει , για τοπία και σταθερο χερι μόνο ) 

- μόνιμα με 5G ανοιχτό ( σερφάρω στο μεγαλύτερο ποσοστό σε wifi αλλα 5G ανοιχτό για ομιλία  ) και η μπαταρα βράχος ( στο pixel κατανάλωνε περισσότερο με 5G και ήταν και ποιο αργό 

- τωρα το ios με το android. ξεκινάω να στήνω το κινητό , δεν κρασαρε πουθενά δεν κόλλησε  πουθενά καμία εφαρμογή δεν έκλεισε μονη της  .δεν ένιωσα ουτε στιγμή που να πω  χαλάρωσε το ζόρισες .

- και τώρα θα πω για την αίσθηση που σου δίνει το ios. Τα  animation όταν ανοίγεις τις εφαρμογές , όταν μπαίνεις στα menu και μεσα στις εφαρμογές ειναι τοσο ομαλό , τόσο βελούδινο , τοσο μελωδικό  στα ματια σου . 

Δεν χρησιμοποιώ το κινητό για επαγγελματική χρήση οπότε αν δεν εχω και κάποιες  εφαρμογές απο android οκ θα το κάνω στο pc.

Ναι με android μπορείς να κανεις κάποια πράγματα πιο εύκολα , έχεις περισσότερες επιλογές αλλά την ευχαρίστηση που μου δίνει στην χρήση του αυτο το κινητό δεν μου την εχει δώσει κανένα android 

Είναι ακόμα πρώτες μέρες...σίγουρα θα βρεις και πολλά αρνητικά...αλλα ετσι είναι το κάθε λογισμικό...

Γενικά θα έπρεπε να συγκρίνεις το s23u πχ με το 15 pro max αν είχες αυτή την ευκαιρία...για κάποιο λόγο θεωρώ λίγο πίσω τα pixel 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Όταν θα Αλλάξεις συσκευή τους κωδικούς που έχεις και αποθηκευμένους στο iCloud τότε μεταφέρονται αυτόματα στην καινούργια συσκεύη.

Μπορώ να έχω μία ενημέρωση όσον αφορά το πρόβλημα που είχα με το καλώδιο και την μεταφορά με εξωτερικό δίσκο. Η αλήθεια είναι ότι δοκίμασα αντί να πατήσω αποθήκευση αυτή τη φορά δοκίμασα Την επιλογή που έχει και λέει εξαγωγή μη τροποποιημένου αρχείου. Και η αλήθεια είναι ότι αυτό δούλεψε πολύ γρήγορα και μετέφερα όλα τα βίντεο μου σε λιγότερο από 10 λεπτά

Άρα είδες που κάτι γινόταν και δεν ήταν όπως τα έλεγες βιάστηκα από την αρχή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Άρα είδες που κάτι γινόταν και δεν ήταν όπως τα έλεγες βιάστηκα από την αρχή 

Δοκίμασα κ για της φωτογραφίες αλλά μου βγάζει σφάλμα γιατί λέει ότι είναι μονο για ανάγνωση !! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...