Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
3 ώρες πριν, p_k said:

Εγώ βάζω ένα υγρό νανοτεχνολογίας της Spigen σε όλα τα κινητά μου και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Kαι ούτε μπλέκω με τζαμάκια, rainbow effects, λάθος τοποθετήσεις και λοιπά και λοιπά. 

Τα διαφορά test δείχνουν ότι αυτό δεν προσφέρει ουσιαστικά καμία προστασία. Από εκεί και πέρα, ο καθένας κρίνει και αποφασίζει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, athanaso77 said:

Τα διαφορά test δείχνουν ότι αυτό δεν προσφέρει ουσιαστικά καμία προστασία. Από εκεί και πέρα, ο καθένας κρίνει και αποφασίζει…

Ποια τεστ; 

Έχουμε κανένα λινκ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παλιότερα που έγινε γνωστή αυτή η μέθοδος είχαν γίνει διάφορες δοκιμές από γνωστούς YouTubers. Ωστόσο με τον καιρό και για τους λόγους που προανέφερα, δεν προχώρησε από άλλες εταιρίες και δεν χρησιμοποιείται πλέον από κανέναν. Μόνο η Spigen το έχει κρατήσει για τυχόν ενδιαφερόμενους. Θα ψάξω όμως αν σε ενδιαφέρει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει τροπος να μας φερνει στα σμσ μονο τα αδιαβαστα μηνυματα? εχω αφησει κανα 2 σμσ αδιαβαστα παλιοτερα και δεν τα βρισκω και δενβρισκω τροπο να τα φερει. Παταω στην αναζητηση μηπως βγαλει καποια επιλογη οπως στο ανδροιδ που εχει επιλογη αδιαβαστα αλλα δεν βλεπω κατι αντιστοιχο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες υπαρχει τροπος να μας φερνει στα σμσ μονο τα αδιαβαστα μηνυματα? εχω αφησει κανα 2 σμσ αδιαβαστα παλιοτερα και δεν τα βρισκω και δενβρισκω τροπο να τα φερει. Παταω στην αναζητηση μηπως βγαλει καποια επιλογη οπως στο ανδροιδ που εχει επιλογη αδιαβαστα αλλα δεν βλεπω κατι αντιστοιχο.

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

παιδες υπαρχει τροπος να μας φερνει στα σμσ μονο τα αδιαβαστα μηνυματα? εχω αφησει κανα 2 σμσ αδιαβαστα παλιοτερα και δεν τα βρισκω και δενβρισκω τροπο να τα φερει. Παταω στην αναζητηση μηπως βγαλει καποια επιλογη οπως στο ανδροιδ που εχει επιλογη αδιαβαστα αλλα δεν βλεπω κατι αντιστοιχο.

Πας ρυθμίσεις > μηνύματα > φιλτράρισμα αγνωστων αποστολεων και το ανοίγεις. Τώρα αν πας στα μηνύματα, θα δεις ότι πάνω αριστερά έχει προστεθεί ένα κουμπί φίλτρο. Πάτα πάνω του και μετά αδιάβαστα μηνύματα 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Στο album Πρόσφατα ή στο βιβλιοθήκη δεν έχω την επιλογή για ταξινόμηση και μου τα βγάζει από παλιά προς νέα, δηλ τέρμα κάτω τα νέα, αν μπω Album/Viber πχ μου βγάζει κανονικά να κάνω ταξινόμηση όπως θέλω. Έτσι είναι σε όλους ή έχω κάποιο αρχείο που μπερδεύει την εφαρμογή;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

παιδες υπαρχει τροπος να μας φερνει στα σμσ μονο τα αδιαβαστα μηνυματα? εχω αφησει κανα 2 σμσ αδιαβαστα παλιοτερα και δεν τα βρισκω και δενβρισκω τροπο να τα φερει. Παταω στην αναζητηση μηπως βγαλει καποια επιλογη οπως στο ανδροιδ που εχει επιλογη αδιαβαστα αλλα δεν βλεπω κατι αντιστοιχο.

Αυτό δεν σου κάνει; 🤔 

 

IMG_6237.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koutsis said:

Αυτό δεν σου κάνει; 🤔 

 

IMG_6237.jpeg

Που είναι αυτή η επιλογή και δεν την βρίσκω εγώ; 
Ίσως επειδή είμαι ακόμα iOS 16

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Πας ρυθμίσεις > μηνύματα > φιλτράρισμα αγνωστων αποστολεων και το ανοίγεις. Τώρα αν πας στα μηνύματα, θα δεις ότι πάνω αριστερά έχει προστεθεί ένα κουμπί φίλτρο. Πάτα πάνω του και μετά αδιάβαστα μηνύματα 

@Tasos19sετσι ενεργοποιείται. Νομίζω από το 15 υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tasos19s said:

Που είναι αυτή η επιλογή και δεν την βρίσκω εγώ; 
Ίσως επειδή είμαι ακόμα iOS 16

Εκεί που βλέπεις τα μηνύματα, πάνω αριστερά έχει ένα βελάκι και γράφει filters.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutsis said:

Εκεί που βλέπεις τα μηνύματα, πάνω αριστερά έχει ένα βελάκι και γράφει filters.

εγω γιατι δεν το βλεπω;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, arxontas2323 said:

εγω γιατι δεν το βλεπω;;;

Πρέπει να κάνεις αυτό που λέει ο @paanos

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Πας ρυθμίσεις > μηνύματα > φιλτράρισμα αγνωστων αποστολεων και το ανοίγεις. Τώρα αν πας στα μηνύματα, θα δεις ότι πάνω αριστερά έχει προστεθεί ένα κουμπί φίλτρο. Πάτα πάνω του και μετά αδιάβαστα μηνύματα 

Να που μάθαμε και κάτι καινούριο και χρήσιμο. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, paanos said:

Πας ρυθμίσεις > μηνύματα > φιλτράρισμα αγνωστων αποστολεων και το ανοίγεις. Τώρα αν πας στα μηνύματα, θα δεις ότι πάνω αριστερά έχει προστεθεί ένα κουμπί φίλτρο. Πάτα πάνω του και μετά αδιάβαστα μηνύματα 

Σε ευχαριστω παρα πολυ, επιτελους τα βρηκα. ΠΡαγματικα μονο η apple Μπορει να κανει κατι τοσο απλο, τοσο δυσκολο...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό αφορά όμως μόνο τα μηνύματα από αγνώστους 

Ετσι καταλαβαίνω εγώ 

Ο παραπάνω όμως από ότι κατάλαβα απλά θέλει από κάποιον που το άφησε αδιάβαστο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Μήπως αυτό αφορά όμως μόνο τα μηνύματα από αγνώστους 

Ετσι καταλαβαίνω εγώ 

Ο παραπάνω όμως από ότι κατάλαβα απλά θέλει από κάποιον που το άφησε αδιάβαστο 

Έτσι το λέει αλλά στην πράξη τα χωρίζει και σε αδιάβαστα ή διαβασμένα. Δεν είναι κακό να το έχεις ενεργό, δεν σε ενοχλεί κάπως γιατί κάθε φορά που ανοίγεις την εφαρμογή σε πάει κατευθείαν στην επιλογή όλα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω την συσκευή. Ξέρω πως θα μου λείψουν αρκετά πράγματα από αυτά που χρησιμοποιώ αλλά θέλω τις γνώμες σας για την κάμερα. Σε σχέση με το 14 pro max υπάρχει εμφανής βελτίωση ή και νέα χαρακτηριστικά; Το έχω ως μέτρο σύγκρισης (το έχει η σύζυγος) και σε σχέση με το s23 ultra που έχω, ενώ υπερτερεί πολύ στο βίντεο, χάνει αρκετά στην κάμερα. Επίσης δεν έχει super slow video (εκτός κι αν προστέθηκε) ενώ υστερεί και στο ζουμ (δεν μιλάω για το 100x) και στην βραδυνή. 

Ευχαριστώ. 

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω την συσκευή. Ξέρω πως θα μου λείψουν αρκετά πράγματα από αυτά που χρησιμοποιώ αλλά θέλω τις γνώμες σας για την κάμερα. Σε σχέση με το 14 pro max υπάρχει εμφανής βελτίωση ή και νέα χαρακτηριστικά; Το έχω ως μέτρο σύγκρισης (το έχει η σύζυγος) και σε σχέση με το s23 ultra που έχω, ενώ υπερτερεί πολύ στο βίντεο, χάνει αρκετά στην κάμερα. Επίσης δεν έχει super slow video (εκτός κι αν προστέθηκε) ενώ υστερεί και στο ζουμ (δεν μιλάω για το 100x) και στην βραδυνή. 

Ευχαριστώ. 

ειχα καθημερινο το s23u και πηγα στο iphone...η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου λειπει το ζουμ του s23u...το 15 pro max εχει παρα πολυ καλη φωτογραφια...εχω κανει πολλα vs και στα περισσοτερα υπερτερουσε το 15 pro  max...το  15 εχει και πολυ καλυτερη μπαταρια απο το 14 και type c που σιγουρα εχεις ολες τις συσκευες σου...υπαρχει κατι αλλο που θα σου λειψει απο s23u; δεν ξερω τι χρηση κανεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, arxontas2323 said:

ειχα καθημερινο το s23u και πηγα στο iphone...η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου λειπει το ζουμ του s23u...το 15 pro max εχει παρα πολυ καλη φωτογραφια...εχω κανει πολλα vs και στα περισσοτερα υπερτερουσε το 15 pro  max...το  15 εχει και πολυ καλυτερη μπαταρια απο το 14 και type c που σιγουρα εχεις ολες τις συσκευες σου...υπαρχει κατι αλλο που θα σου λειψει απο s23u; δεν ξερω τι χρηση κανεις

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Χρησιμοποιώ εφαρμογή (Newpipe) για κατέβασμα μουσικής από το youtube (να πάει κατευθείαν στην μουσική και όχι πχ στα αρχεία), δεν έχω διαφημίσεις στο YouTube (θα το προσπεράσω με τον Safari+ad guard), Έχω εφαρμογή instagram για ανέβασμα φωτογραφία σε υψηλότερη ανάλυση, download φωτογραφιών και ανώνυμη παρακολούθηση story's. 

Επίσης δημιουργώ πιο εύκολα βίντεο από φωτογραφίες ή βίντεο, διαγραφή αντικειμένων από φωτογραφίες (υπάρχει αυτό στο 15?) κλπ. 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για super slow video (το χρησιμοποιώ πολύ συχνά γιατί είναι πανέμορφο). 

Και μια τελευταία ερώτηση. Πως θα μεταφέρω όλους τους κωδικούς από το android (εφαρμογών, σελίδων του brouser κλπ)? 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, montoya_42 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Χρησιμοποιώ εφαρμογή (Newpipe) για κατέβασμα μουσικής από το youtube (να πάει κατευθείαν στην μουσική και όχι πχ στα αρχεία), δεν έχω διαφημίσεις στο YouTube (θα το προσπεράσω με τον Safari+ad guard), Έχω εφαρμογή instagram για ανέβασμα φωτογραφία σε υψηλότερη ανάλυση, download φωτογραφιών και ανώνυμη παρακολούθηση story's. 

Επίσης δημιουργώ πιο εύκολα βίντεο από φωτογραφίες ή βίντεο, διαγραφή αντικειμένων από φωτογραφίες (υπάρχει αυτό στο 15?) κλπ. 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για super slow video (το χρησιμοποιώ πολύ συχνά γιατί είναι πανέμορφο). 

Και μια τελευταία ερώτηση. Πως θα μεταφέρω όλους τους κωδικούς από το android (εφαρμογών, σελίδων του brouser κλπ)? 

youtube χωρις διαφημισεις μπορεις να εχεις και στο iphone...οπως και σπασμενο spotify ή instagram ή tiktok...

δυστυχως μουσικη μπορεις να κατεβασεις μονο στα αρχεια και δεν θα εμφανιστει στην μουσικη...εγω βαζω τραγουδια μεσω itunes...

για super slow νομιζω υπάρχει κατι αλλα δεν το εχω ψαξει γιατι δεν το χρησιμοποιω...θα μας βοηθησει καποιο αλλο μελος...

εγω όλους τους κωδικους τους εχω στο 1password, οπότε μετεφερα απλα την εφαρμογη...και πολλους εχω στον chrome...

ο,τι αλλο πες μου να σε βοηθησω!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, montoya_42 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Χρησιμοποιώ εφαρμογή (Newpipe) για κατέβασμα μουσικής από το youtube (να πάει κατευθείαν στην μουσική και όχι πχ στα αρχεία), δεν έχω διαφημίσεις στο YouTube (θα το προσπεράσω με τον Safari+ad guard), Έχω εφαρμογή instagram για ανέβασμα φωτογραφία σε υψηλότερη ανάλυση, download φωτογραφιών και ανώνυμη παρακολούθηση story's. 

Επίσης δημιουργώ πιο εύκολα βίντεο από φωτογραφίες ή βίντεο, διαγραφή αντικειμένων από φωτογραφίες (υπάρχει αυτό στο 15?) κλπ. 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για super slow video (το χρησιμοποιώ πολύ συχνά γιατί είναι πανέμορφο). 

Και μια τελευταία ερώτηση. Πως θα μεταφέρω όλους τους κωδικούς από το android (εφαρμογών, σελίδων του brouser κλπ)? 

Ταπεινή μου άποψη είναι ότι θα δυσκολευτείς πολύ 

Θελει υποχωρήσεις το iPhone 

YouTube μόνο premium άμα δεν θέλεις διαφημίσεις 

Θα περιμένεις για άλλες απαντήσεις αλλά κρατά πισινή πριν τολμήσεις την αλλαγή σε iOS 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, arxontas2323 said:

youtube χωρις διαφημισεις μπορεις να εχεις και στο iphone...οπως και σπασμενο spotify ή instagram ή tiktok...

δυστυχως μουσικη μπορεις να κατεβασεις μονο στα αρχεια και δεν θα εμφανιστει στην μουσικη...εγω βαζω τραγουδια μεσω itunes...

για super slow νομιζω υπάρχει κατι αλλα δεν το εχω ψαξει γιατι δεν το χρησιμοποιω...θα μας βοηθησει καποιο αλλο μελος...

εγω όλους τους κωδικους τους εχω στο 1password, οπότε μετεφερα απλα την εφαρμογη...και πολλους εχω στον chrome...

ο,τι αλλο πες μου να σε βοηθησω!!

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Από 1/1 θα προχωρήσω στην αλλαγή 

10 minutes ago, Tasos19s said:

Ταπεινή μου άποψη είναι ότι θα δυσκολευτείς πολύ 

Θελει υποχωρήσεις το iPhone 

YouTube μόνο premium άμα δεν θέλεις διαφημίσεις 

Θα περιμένεις για άλλες απαντήσεις αλλά κρατά πισινή πριν τολμήσεις την αλλαγή σε iOS 

 

Το γνωρίζω Τάσο. Έλα όμως που το αυτοκίνητο που πήρα υποστηρίζει μόνο car play και όχι android auto...... 

Επίσης ήθελα μια αλλαγή, λίγη περιπέτεια.... 

YouTube θα έχω με τον safari Οπότε θα αποφύγω τις διαφημίσεις. 

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, athanaso77 said:

Παλιότερα που έγινε γνωστή αυτή η μέθοδος είχαν γίνει διάφορες δοκιμές από γνωστούς YouTubers. Ωστόσο με τον καιρό και για τους λόγους που προανέφερα, δεν προχώρησε από άλλες εταιρίες και δεν χρησιμοποιείται πλέον από κανέναν. Μόνο η Spigen το έχει κρατήσει για τυχόν ενδιαφερόμενους. Θα ψάξω όμως αν σε ενδιαφέρει…

Υπάρχουν πάντως και άλλες μάρκες τέτοιων υγρών νανοτεχνολογίας αλλά όχι τόσο γνωστές όσο οι Spigen. Εγώ, από τη στιγμή που απαλλάχτηκα από τα τζαμάκια αισθάνομαι πολύ ελεύθερος.

Μπορεί πράγματι να προσφέρουν μεγαλύτερη προστασία, αλλά το να τα βάλω μόνος μου είναι πολύ επίφοβο, γιατί είμαι πάρα πολύ ψείρας και μία στραβή τοποθέτηση θα μου χαλάσει τη διάθεση.

Να πάω σε κατάστημα που πουλάνε θήκες και βάζουν τζαμάκια ούτε καν το συζητάω, διότι έχω δει πώς τα περνάνε στο 90% των περιπτώσεων, ψεκάζοντας με το υγρό απευθείας πάνω στην οθόνη και όποιον πάρει ο χάρος.

Ε όχι, εγώ δεν το δέχομαι με τίποτα αυτό. Ημόνη περίπτωση που θα έβαζα τζαμάκι είναι της Spigen με τον οδηγό, δηλαδή το πλαστικό πλαίσιο που μπαίνει γύρω-γύρω από το κινητό και δεν επιτρέπει κανένα απολύτως λάθος.

Το έχω κάνει στο iphone της κόρης μου αλλά δεν θα το δοκίμαζα σε δικό μου τηλέφωνο, εκεί πάντως μπήκε υποδειγματικά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...