Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

αμα το τρεξεις απανωτα 3-4 φορες πεφτει? γιατι αυτο λεγανε οτι θα κοβει επιδοσεις αμεσως (ή οτι ηδη το εκανε απο την αρχη)

στο macrumors ειδα πως πεφτει....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, Nikos_Mpl said:

αμα το τρεξεις απανωτα 3-4 φορες πεφτει? γιατι αυτο λεγανε οτι θα κοβει επιδοσεις αμεσως (ή οτι ηδη το εκανε απο την αρχη)

Ήταν προβληματικές κάποιες εφαρμογές και δημιουργούσαν πρόβλημα 

Δεν το διαβάσατε; 
Δεν έχει πρόβλημα η συσκευή 

Αναμενομενο κιόλας 

Έχει έρθει σε επικοινωνία η apple με 5-6 μεγάλους developers εφαρμογών για να λύσουν το πρόβλημα με αναβαθμίσεις αυτών 

Απλά υπομονή 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αμα το τρεξεις απανωτα 3-4 φορες πεφτει? γιατι αυτο λεγανε οτι θα κοβει επιδοσεις αμεσως (ή οτι ηδη το εκανε απο την αρχη)

Αυτό μπορεί να συμβεί ανεξάρτητα firmware… προφανώς αν μια συσκευή υπερθερμανθεί θα κάνει throttling.

Το ίδιο ισχύει για ολα τα κινητα με παθητική ψύξη.

Εδώ συμβαίνει στo MacBook Air m2 που έχω , δεν θα συμβεί σε κινητό;

ΥΓ… εγώ το έτρεξα 3 φορές χωρις σημαντικές διάφορες, παραπάνω δεν έχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, toxotis70 said:


Αυτό μπορεί να συμβεί ανεξάρτητα firmware… προφανώς αν μια συσκευή υπερθερμανθεί θα κάνει throttling.

Το ίδιο ισχύει για οκά τα κινητα με παθητική ψύξη.

Εδώ συμβαίνει στo MacBook Air m2 που έχω , δεν θα συμβεί σε κινητό;

ΥΓ… εγώ το έτρεξα 3 φορές χώρος σημαντικές διάφορες, παραπάνω δεν έχει νόημα.

μια χαρα τοτε! 

1 hour ago, Tasos19s said:

Ήταν προβληματικές κάποιες εφαρμογές και δημιουργούσαν πρόβλημα 

Δεν το διαβάσατε; 
Δεν έχει πρόβλημα η συσκευή 

Αναμενομενο κιόλας 

Έχει έρθει σε επικοινωνία η apple με 5-6 μεγάλους developers εφαρμογών για να λύσουν το πρόβλημα με αναβαθμίσεις αυτών 

Απλά υπομονή 

 

το εχω διαβασει φιλε μου αλλα δεν περιμενω απο μια εταιρεια σαν την apple να αναλαβει την ευθυνη σε κατι τοσο σημαντικο ετσι απλα, ειδικα αν μπορει να δωσει λυσεις μεσω s/w ειτε ειναι αυτο που λεει ειτε οχι!!!

Ηδη η μετοχη της εχει πεσει αντι να πηγαινει ορθια μετα την παρουσιαση...

Απο εκει και περα επειδη εχω κανει προπαραγγελια και δεν εχω παραλαβει ρωταω, αλλιως παντα βγαζω το δικο μου συμπερασμα!

Τελος, γιαυτο ειναι τα φορουμ, για να μαθαινουμε την αληθεια των χρηστων.. και οχι των εταιρειων που πουλανε για το κερδοςκαι εχουν τη δικη τους αληθεια πολλες φορες ...

Μην ξεχναμε οτι και του τιτανιο εγινε ξαφνικα επικαλυψη τιτανιου..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε θέμα πραγματικό σε επίπεδο hardware θα το είχαμε όλοι, όπως πχ με το antenna gate sro iPhone 4.

Οι περισσότεροι δεν είχαν θέμα με το 15 pro Kai max, ούτε κι εγώ , όποτε προφανώς ήταν θέμα στησίματος και εφαρμογών/λειτουργικου.
Μη ξεχνάς ότι μόλις βγήκε το iOS 17 και οι εφαρμογές δεν έχουν ακόμα ανανεωθεί για το νέο λειτουργικό.
Ήδη βγήκαν αναβαθμίσεις για το θέμα από instagram, facebook κλπ
Θέμα χρόνου ήταν να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, toxotis70 said:

Αν υπήρχε θέμα πραγματικό σε επίπεδο hardware θα το είχαμε όλοι, όπως πχ με το antenna gate sro iPhone 4.

Οι περισσότεροι δεν είχαν θέμα με το 15 pro Kai max, ούτε κι εγώ , όποτε προφανώς ήταν θέμα στησίματος και εφαρμογών/λειτουργικου.
Μη ξεχνάς ότι μόλις βγήκε το iOS 17 και οι εφαρμογές δεν έχουν ακόμα ανανεωθεί για το νέο λειτουργικό.
Ήδη βγήκαν αναβαθμίσεις για το θέμα από instagram, facebook κλπ
Θέμα χρόνου ήταν να λυθεί.

Έτσι ακριβώς θέμα χρόνου με αναβαθμίσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

μια χαρα τοτε! 

το εχω διαβασει φιλε μου αλλα δεν περιμενω απο μια εταιρεια σαν την apple να αναλαβει την ευθυνη σε κατι τοσο σημαντικο ετσι απλα, ειδικα αν μπορει να δωσει λυσεις μεσω s/w ειτε ειναι αυτο που λεει ειτε οχι!!!

Ηδη η μετοχη της εχει πεσει αντι να πηγαινει ορθια μετα την παρουσιαση...

Απο εκει και περα επειδη εχω κανει προπαραγγελια και δεν εχω παραλαβει ρωταω, αλλιως παντα βγαζω το δικο μου συμπερασμα!

Τελος, γιαυτο ειναι τα φορουμ, για να μαθαινουμε την αληθεια των χρηστων.. και οχι των εταιρειων που πουλανε για το κερδοςκαι εχουν τη δικη τους αληθεια πολλες φορες ...

Μην ξεχναμε οτι και του τιτανιο εγινε ξαφνικα επικαλυψη τιτανιου..

Από την αρχή έλεγαν ότι είναι επικάλυψη τιτανίου μείγμα με αλουμίνιο. Από την παρουσίαση . Και τώρα τι στρεσάρεις τόσο πολύ το κινητό μη νομίζεις ότι θα δεις και τίποτα το τηλέφωνο δεν πρόκειται ποτέ να βρεθεί σε πραγματικές συνθήκες όσο είναι αυτές στη διάρκεια ενός stress test. Πιθανότατα ούτε καν σε παιχνίδι δεν θα βρεθεί τόσο πολύ για να βγάλει όλη του την δύναμη μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι η apple είναι χαζή δεν ξέρει ότι άμα ρίξει την ταχύτητα του επεξεργαστή μεχρι και ο απλός χρήστης θα το καταλάβει με ένα τεστ και μετά ποιος τους σώζει 

Αρα με τόσους μήνες δοκιμές αποκλείεται να υπήρχε αυτό το πρόβλημα, αποκλείεται να ήταν αυτή η λύση 

Το πρόβλημα επομένως αυτόματα και χωρίς σκέψη πάει σε εφαρμογές τρίτων που ακόμα δεν ήταν έτοιμος για iOS 17 και iPhone 15(hardware) 

Αυτό είναι όλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πάντως δεν ήταν μόνο στο 15, και στα παλαιότερα μοντέλα παρατηρήθηκε το θέμα, ίσως όχι τόσο έντονο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω πριν λίγο iphone 15 pro max 256gb blue!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει παραγγείλει μετά τις 22/09 (παράγγειλα στις 26/09) ; Έχετε εικόνα για εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, PanagiotisAthina said:

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει παραγγείλει μετά τις 22/09 (παράγγειλα στις 26/09) ; Έχετε εικόνα για εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης?

Kανεις δεν μπορει να σου απαντησει αυτη την ερωτηση, κανεις δεν γνωριζει.

Απλα σκεψου οτι ακομη δεν εχουν  εξυπηρετηθει καν ολες οι προπαραγγελιες που γινανε την πρωτη ημερα (15/9) οποτε σιγουρα εχει αρκετο δρομο ακομα.

Ενδεικτικα εκανα προπαραγγελια απο πλαισιο 15/9, δεν εχω παραλαβει ακομη, πηρα τηλεφωνο μηπως μαθω ημερομηνια παραλαβης και δεν ξερανε να μου πουνε, απλα περιμενετε μου ειπανε και θα σας ενημερωσουμε οτι ερθει η συσκευη.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites


Μην ξεχναμε οτι και του τιτανιο εγινε ξαφνικα επικαλυψη τιτανιου..


Τι εννοείς; Από την παρουσίαση είπανε ότι η συσκευή έχει frame τιτανίου, μέσα στην συσκευή αλουμίνιο και μας εξηγούσαν πως το έδεσαν.
Ακόμα και στο YouTube δηλαδή που είδαμε να το σφάζουν και να κάνουν καγκουριές, είναι όντως grade 5 τιτάνιο.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικό Grade 5 Titanium έχουν, όχι επικάλυψη.

Δείτε τα βίντεο του Jerry, είναι από τις ελάχιστες φορές που και ο ίδιος λέει "kudos to Apple"!!

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς όλοι θα βάλουν και μια πλαστική θήκη από επάνω και δεν πρόκειται να το αφήσουν έτσι 

Τι το ψάχνουμε άρα; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εχθές χωρίς θήκη στην ποτηροθήκη του αυτοκινήτου(ανάμεσα σε ταχύτητες και τεμπέλη) με απόλυτη προσοχή μέχρι να παω σπίτι...όταν γύρισα βλέπω οτι έχει κάνει ενα αναιπαίσθητο σημαδάκι εκεί που ακουμπούσε...αρα είναι αρκετά ευαίσθητο...

θα ξεκινήσω με την πιο βασική απορία... ως τώρα τα mp3 τα κατέβαζα στο s23u μέσα απο εφαρμογή που κατεβάζει απο το youtube και τα άκουγα στο αμάξι... αυτό στο iphone πως γίνεται; με ποια εφαρμογή;

Επίσης ταινίες που τς εχω αποθηκευμένες στον υπολογιστή πως μπορώ να τις δω στο iphone;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, arxontas2323 said:

Το αφήνω εχθές χωρίς θήκη στην ποτηροθήκη του αυτοκινήτου(ανάμεσα σε ταχύτητες και τεμπέλη) με απόλυτη προσοχή μέχρι να παω σπίτι...όταν γύρισα βλέπω οτι έχει κάνει ενα αναιπαίσθητο σημαδάκι εκεί που ακουμπούσε...αρα είναι αρκετά ευαίσθητο...

θα ξεκινήσω με την πιο βασική απορία... ως τώρα τα mp3 τα κατέβαζα στο s23u μέσα απο εφαρμογή που κατεβάζει απο το youtube και τα άκουγα στο αμάξι... αυτό στο iphone πως γίνεται; με ποια εφαρμογή;

Επίσης ταινίες που τς εχω αποθηκευμένες στον υπολογιστή πως μπορώ να τις δω στο iphone;

Υπάρχουν τρόποι 

Ενας τρόπος είναι να τα κατεβάσεις όλα αυτά από τον υπολογιστή 

Μετα με τον υπολογιστή και το iTunes τα κανείς συγχρονισμό και περνάνε στην συσκευή σου 

Θελει μια εξοικείωση όλο αυτό για αρχή επειδή στο μυαλό σου τα έχεις αλλά windows φάση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Υπάρχουν τρόποι 

Ενας τρόπος είναι να τα κατεβάσεις όλα αυτά από τον υπολογιστή 

Μετα με τον υπολογιστή και το iTunes τα κανείς συγχρονισμό και περνάνε στην συσκευή σου 

Θελει μια εξοικείωση όλο αυτό για αρχή επειδή στο μυαλό σου τα έχεις αλλά windows φάση 

Αυτό ισχύει και για τς ταινίες;

Εχεις κάποιο βίντεο οδηγό που θα μου φανεί εύκολος; σίγουρα υπάρχουν πολλα βίντεο στ YouTube αλλα μήπως εχεις κάποιο που να ειναι απλά τα πράγματα 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

Αυτό ισχύει και για τς ταινίες;

Εχεις κάποιο βίντεο οδηγό που θα μου φανεί εύκολος; σίγουρα υπάρχουν πολλα βίντεο στ YouTube αλλα μήπως εχεις κάποιο που να ειναι απλά τα πράγματα 

Κατέβασε αρχικά αυτά που θέλεις 

Κατεβασε το iTunes 

Μετά σύνδεσα το κινητό σου με τον υπολογιστή 

Πηγαινε στην κατηγορία μουσική στην ενότητα που θα εμφανιστεί αφού συνδέσεις το κινητό 

Μετα εκεί θα τα βρεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, arxontas2323 said:

Αυτό ισχύει και για τς ταινίες;

Εχεις κάποιο βίντεο οδηγό που θα μου φανεί εύκολος; σίγουρα υπάρχουν πολλα βίντεο στ YouTube αλλα μήπως εχεις κάποιο που να ειναι απλά τα πράγματα 

Κατέβαε το 3utools στο PC . Πιο εύκολο στη χρήση και κάνει πιο πολλά πράγματα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, koutsis said:

Κατέβαε το 3utools στο PC . Πιο εύκολο στη χρήση και κάνει πιο πολλά πράγματα.

αυτό κατέβασα και όντως είναι εύκολο...σ ευχαριστώ πολύ

παιδια εχω ενα άλλο πρόβλημα...μου λεει ενας φίλος οτι βλέπει σ εμένα 3 επαφές...μια το κινητό μου,μια το μειλ που εχω βάλει στο app store(το έχω απο το 3gs) και ενα το icloud...επίσης στην εύρεση ενω μπορώ να δω μια επαφή δεν μπορούν να με δούν...πόσο χάλια τα έχω κάνει;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Παιδιά εγώ βλέπω οτι ζεστενεται χωρίς βαριές διεργασίες..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...