Jump to content

Samsung Galaxy Watch 6 / Watch 6 Classic


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!!! Νέος κάτοχος και εγώ του υπέροχου ρολογιού!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου να το χαρείς!

Παρεμπιπτόντως σε όσους θέλουν κάτι πιο επίσημο, προτείνω ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο bracelet, είναι αποκλειστικά για το συγκεκριμένο ρολόι και αν το βρείτε σε έκπτωση αξίζει 100%.

https://www.skroutz.gr/s/47418863/Spigen-Modern-Fit-Strap-Gray-Galaxy-Watch6-Watch6-Classic.html

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Καινούργιος στο watch 6,  όπως σας έχω πει,  τι περιμένουμε ακόμα να ενεργοποιηθεί στο ρολόι μας?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2023 at 2:23 ΜΜ, steliosk said:

Παίδες καλησπέρα! Καινούργιος στο watch 6,  όπως σας έχω πει,  τι περιμένουμε ακόμα να ενεργοποιηθεί στο ρολόι μας?

Περιμένω τη λειτουργία IHRN 

https://www.samsung.com/ae/support/mobile-devices/galaxy-watch-6-ihrn-and-ecg-how-they-work-and-how-to-use-them/

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mspant said:

Έχουμε πρόβλεψη για το πότε? Πως καταλαβαίνω ποιας χώρας είναι το ρολόι? Εννοώ το csc.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πρόβλεψη για το πότε? Πως καταλαβαίνω ποιας χώρας είναι το ρολόι? Εννοώ το csc.
Αυτά υπάρχουν εδώ και πολύ καιρό δηλαδή το ηλεκτροκαρδιογραφημα και η αρτηριακή πίεση. Νομίζω όμως ότι θέλει samsung κινητό για να λειτουργήσουν. . Πάρε τη samsung τηλέφωνο και θα σου πουν για ποια χώρα προοριζόταν το ρολόι

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Αυτά υπάρχουν εδώ και πολύ καιρό δηλαδή το ηλεκτροκαρδιογραφημα και η αρτηριακή πίεση. Νομίζω όμως ότι θέλει samsung κινητό για να λειτουργήσουν. . Πάρε τη samsung τηλέφωνο και θα σου πουν για ποια χώρα προοριζόταν το ρολόι

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοώ για το IHRN, τα άλλα τα έχω ήδη. 😊

Παρεμπιπτόντως,  η μπαταρια του μετά απι δύο φορτίσεις κρατάει 49 ώρες,  παραθέτω screenshots.

Screenshot_20231231_092555_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Screenshot_20231231_090339_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους,  με υγεία και ευτυχία!!!

Μια ερώτηση... Η ερώτηση έχει να κάνει με το IHRN, τι χρειάζεται για ενεργοποίηση?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ Classic και LTE; Ευχαρσιτώ

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dimperts said:

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ Classic και LTE; Ευχαρσιτώ

Το LTE παίρνει esim που σημαίνει ότι λειτουργεί σαν τηλέφωνο από μόνο του, χωρίς να πρέπει να συνδεθεί με κινητό. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steliosk said:

Το LTE παίρνει esim που σημαίνει ότι λειτουργεί σαν τηλέφωνο από μόνο του, χωρίς να πρέπει να συνδεθεί με κινητό. 

Διαβάζω ότι έχει πολύ κατανάλωση μπαταρίας (το LTE). Μπορεί να απενεργοποιηθεί αν δεν το χρησιμοποιείς; Δηλαδή, όταν έχω το τηλέφωνο μαζί μου, να έχει επαφή με το ρολόι, αλλά η esim να μην είναι ενεργοποιημένη, ώστε να τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο εχω κανει. και κραταει 2 μερες

αν τα παιδια που εχουν το wifi only κραταει 2 μερες και σε αυτους τοτε εισαι καλα

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fongoofy said:

Εγω αυτο εχω κανει. και κραταει 2 μερες

αν τα παιδια που εχουν το wifi only κραταει 2 μερες και σε αυτους τοτε εισαι καλα

 

Εγώ με το wifi ανοικτό, μέτρηση ύπνου και οξυγόνου, το βράδυ, μου βγάζει ακριβώς 2 ημέρες και 12 ώρες. Μία λεπτομέρεια, όταν πέφτω για ύπνο, το ρολόι είναι σε sleep mode με απενεργοποιημένο το bluetooth. 

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2024 at 9:45 ΠΜ, steliosk said:

Το LTE παίρνει esim που σημαίνει ότι λειτουργεί σαν τηλέφωνο από μόνο του, χωρίς να πρέπει να συνδεθεί με κινητό. 

Αρα δεν είναι για Ελλάδα ακόμα.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κάτοχος και εγώ από το watch 44 στο 47. Είναι απίστευτο πραγματικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος esim Nova στο ρολόι; Γνωρίζουμε αν γίνεται;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από σήμερα το απέκτησα και γω. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές φυσικά, άλλα προερχόμενος από galaxy watch 3 με tizen, βρίσκομαι σε πολιτισμικό σοκ θα έλεγα. Θα μου πάρει λίγο χρόνο να το συνηθίσω καθότι το wear os όπως και το play store πλέον για τις εφαρμογές του ρολογιού μου φαίνεται κάπως χαοτικό. Το tizen ήταν πιο οργανωμένο, ίσως και γιατί είχε πολύ λιγότερες εφαρμογές. Επίσης τα watchfaces είναι διάσπαρτα και, σαν πρώτη ματιά, όχι τόσο όμορφα όπως του tizen.  Κάποιες λειτουργίες βέβαια είναι πολύ ανώτερες. Έχω μέλλον ακόμα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου λίγο τα φώτα σας, πρώτη μέρα με πλήρη φόρτιση από το πρωί, και με την χρήση - ρυθμίσεις πάνω κάτω που είχα και στο galaxy watch 3. Η μπαταρία δεν τα πάει πολύ καλά αλλά ακόμα δεν ανησυχώ. Ισχύει ότι χρειάζεται λίγες μέρες προσαρμογής; 

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Rayden1 said:

Δώστε μου λίγο τα φώτα σας, πρώτη μέρα με πλήρη φόρτιση από το πρωί, και με την χρήση - ρυθμίσεις πάνω κάτω που είχα και στο galaxy watch 3. Η μπαταρία δεν τα πάει πολύ καλά αλλά ακόμα δεν ανησυχώ. Ισχύει ότι χρειάζεται λίγες μέρες προσαρμογής; 

Ισχυει. Δωστου μια βδομαδα, σε εμενα περιπου χρειαστηκε τοσο, ισως και παραπανω. Δε θυμαμαι με σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περίπου 48 ωρες με όλα ενεργά αντέχει το 47mm classic που χρησιμοποιώ,

μια απορία έχω και εγώ, το snore εδώ και 3 μήνες που έχω το watch 4-5 φορές έχει καταγράψει,

η καταγραφή γίνεται από το κινητό ή από το watch ; πειράζει που το watch είναι ειδικά τώρα που

έχει κρύο κάτω από τα κλινοσκαπάσματα ή δεν επηρεάζεται ; 

Και κάποιες φορές ενώ βλέπω στο watch τη διάρκεια του ύπνου με τα στατιστικά , αυτά δε

μεταφέρονται στο κινητό και μένει κολλημένο το sync , έχω την εντύπωση πως το health δεν ειναι

και πολύ σταθερή εφαρμογή.

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2024 at 2:03 ΜΜ, Sofos_5 said:

Έχει δοκιμάσει κάποιος esim Nova στο ρολόι; Γνωρίζουμε αν γίνεται;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Καλησπέρα σας.Παιρνω το θάρρος να σας ρωτήσω γιατί είδα είστε γνώστης.

Θέλω να πάρω το samsung galaxy watch 6 classic 4G.

Και έχω τις εξής ερωτήσεις.Στην συσκευή που έχω τώρα έχω 2 κάρτες sim και οι 2 καρτες καρτοκινητη οχι πρόγραμμα.Καμία esim.Αν πάρω το συγκεκριμένο ρολοι θα μπορέσω να έχω ας πούμε την κοσμοτε κάρτα και στο ρολόι και στο κινητό(μέσω της esim) και αν ναι , θα έχω κάποια χρέωση μηνιαία ή μια και εξω αυτό που θα πληρώσω για την esim στο κατάστημα?

Δεύτερον,ξέρετε μήπως τι παίζει με τις χώρες.Πχ αν παραγγείλω από σκρουτζ/bestprice , και είναι από άλλη χώρα εκτός Ελλάδος και πιθανόν και εκτός Ε.Ε, θα έχω πρόβλημα με την ενεργοποίηση της συγκεκριμένης υπηρεσίας LTE?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν και πότε θα βγει το 7, ώστε να πέσει η τιμή του 6; Διότι την πάτησα με το 3. Έσκασα 400€ και σε μια εβδομάδα έπεσε 50%.

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2023 at 9:51 ΠΜ, Sofos_5 said:

Με γεια σου να το χαρείς!

Παρεμπιπτόντως σε όσους θέλουν κάτι πιο επίσημο, προτείνω ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο bracelet, είναι αποκλειστικά για το συγκεκριμένο ρολόι και αν το βρείτε σε έκπτωση αξίζει 100%.

https://www.skroutz.gr/s/47418863/Spigen-Modern-Fit-Strap-Gray-Galaxy-Watch6-Watch6-Classic.html

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

επειδή μου αρέσει πολύ κάνει και για το 47αρι; επειδή γράφει 44mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...