Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την 1.0.5.0 που την βρηκες? 1.0.4.0 εχει ερθει σε εμενα.
Απελπισια! δεν ξερω τι να κανω. Προσπαθησα χτες να ξεκλειδωσω bootloader και δεν 

ετσι μου ερχεται να παω να ενα iphone και να το στειλω εγγυηση αυτο , να απαιτησω αντικαστασταση, και να το δωσω στον μικρο να παιζει youtube!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 391
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ την 1,0,4,0 έχω. Η 5 ακόμα να φανεί αλλά και να έρθει μάλλον θα κάνω κανένα μήνα πάλι να την περάσω. Μέχρι στιγμής φτου φτου η μπαταρία (με τη χρήση που κάνω) κρατάει 1,5 μέρα. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andreaspana said:

την 1.0.5.0 που την βρηκες? 1.0.4.0 εχει ερθει σε εμενα.
Απελπισια! δεν ξερω τι να κανω. Προσπαθησα χτες να ξεκλειδωσω bootloader και δεν 

ετσι μου ερχεται να παω να ενα iphone και να το στειλω εγγυηση αυτο , να απαιτησω αντικαστασταση, και να το δωσω στον μικρο να παιζει youtube!

 

Χαίρετε!

Είχα επιλέξει ως χώρα την Πολωνία & μου "πέταξε" την αναβάθμιση.

Το θέμα είναι, ότι έχει κοντά 2 μήνες που "πήρε" την αναβάθμιση.

Αλλά τώρα πριν λίγες μέρες ξεκίνησε τα χαζά του...

Link to comment
Share on other sites

Στο "ελληνικό"  f5 πάντως της infoquest, hyperOS δεν εχει έρθει ακόμα και ευτυχώς η αυτονομία με το miui 14 παραμένει εύκολα στις 40 ωρες + με χαλαρή χρήση! 

Απαράδεκτη πάντως  η xiaomi με το νέο λειτουργικό τουλάχιστον στην υλοποίηση του για τα κινητά μας και ακόμα πιο απαράδεκτη στο  ότι δεν εχει κανει κανενα security patch από τον Σεπτέμβριο για εμάς που δεν έχουμε αναβαθμίσει! Θυμίζω ότι για καμιά εβδομάδα ακόμα έχουμε την τρέχουσα κορυφαία σειρά της poco...Παρόλα αυτά την έχουν παρατήσει στο έλεος του...hyperos! Σαν να μας λένε ότι θα τα διορθώσουν στο f6!!! Προφανώς και δεν αναβαθμίζω ακόμα με το ρίσκο των security patches διότι η αυτονομία ειναι σημαντικό κριτήριο χρήσης!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, spyros_s said:

Στο "ελληνικό"  f5 πάντως της infoquest, hyperOS δεν εχει έρθει ακόμα και ευτυχώς η αυτονομία με το miui 14 παραμένει εύκολα στις 40 ωρες + με χαλαρή χρήση! 

Απαράδεκτη πάντως  η xiaomi με το νέο λειτουργικό τουλάχιστον στην υλοποίηση του για τα κινητά μας και ακόμα πιο απαράδεκτη στο  ότι δεν εχει κανει κανενα security patch από τον Σεπτέμβριο για εμάς που δεν έχουμε αναβαθμίσει! Θυμίζω ότι για καμιά εβδομάδα ακόμα έχουμε την τρέχουσα κορυφαία σειρά της poco...Παρόλα αυτά την έχουν παρατήσει στο έλεος του...hyperos! Σαν να μας λένε ότι θα τα διορθώσουν στο f6!!! Προφανώς και δεν αναβαθμίζω ακόμα με το ρίσκο των security patches διότι η αυτονομία ειναι σημαντικό κριτήριο χρήσης!

Χαίρετε, 

αν ήξερα ότι "θα τρώγαμε τέτοια πατάτα" με την αναβάθμιση, δεν θα την έκανα, εις τον αιώνα τον άπαντα. Η μπαταρία, "άντεχε" όπως λέτε 40+ ώρες και τώρα, 23 ώρες μετά την τελευταία πλήρη φόρτιση, έχει φθάσει 11%. 

Απαράδεκτο. Να έλεγα ότι είναι και ένα κινητό που έχει 100-150 € 😕

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2024 at 5:43 ΜΜ, spyros_s said:

Στο "ελληνικό"  f5 πάντως της infoquest, hyperOS δεν εχει έρθει ακόμα και ευτυχώς η αυτονομία με το miui 14 παραμένει εύκολα στις 40 ωρες + με χαλαρή χρήση! 

Απαράδεκτη πάντως  η xiaomi με το νέο λειτουργικό τουλάχιστον στην υλοποίηση του για τα κινητά μας και ακόμα πιο απαράδεκτη στο  ότι δεν εχει κανει κανενα security patch από τον Σεπτέμβριο για εμάς που δεν έχουμε αναβαθμίσει! Θυμίζω ότι για καμιά εβδομάδα ακόμα έχουμε την τρέχουσα κορυφαία σειρά της poco...Παρόλα αυτά την έχουν παρατήσει στο έλεος του...hyperos! Σαν να μας λένε ότι θα τα διορθώσουν στο f6!!! Προφανώς και δεν αναβαθμίζω ακόμα με το ρίσκο των security patches διότι η αυτονομία ειναι σημαντικό κριτήριο χρήσης!

Γνωστός μου με Ελληνικό f5 άλλαξε χώρα για να του βγάλει την αναβάθμιση, γιατί και αυτός είχε κολλήσει.

Μόνο μια διόρθωση παιδιά.

Ολο αυτό το μπάχαλο όπως και οι διαφημίσεις δεν συμβαίνουν στα κεντρικά κινητά της Xiaomi και στις ναυαρχίδες της. Στα κεντρικά κινητά της xiaomi, ούτε διαφημίσεις έχουν, και η υποστήριξη είναι καλύτερη και μεγαλύτερη, γιαυτό και έχουν και χειρότερους επεξεργαστές.

Γιαυτό το poco F5 pro θα πάρει μέχρι Android 15 ενώ το Xiaomi 13T μέχρι Android 17.

Τα έγραφα και στο δίπλα θέμα του poco x6 pro,που έχει κολλήσει σε security patch Φλεβάρη, αλλά ορισμένοι στεκόντουσαν στο πόσο γρήγορο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγεται η αλλαγή χώρας, γιατί έτσι την είχα πατήσει εγώ με το poco x5 pro.

Είχα επιλέξει Ελβετία, ήρθε το hyper os  αμέσως, όμως χάθηκε το volte.

Περίμενα, περίμενα, περίμενα, αλλά δεν γινόταν τίποτε...

Το έδωσα το κινητό και πήρα το Poco x6. Eδώ είμαι με security patch Φεβρουαρίου και περιμένω από μέρα σε μέρα να έρθει το hyper os.

Καλό είναι να μην κάνουμε αλλαγή χώρας, γιατί κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να του συμβεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το θυμηθω θα στειλω ενα μηνυμα στην infoquest απο εβδομάδα να ρωτησω γιατι δεν εχει γινει η αναβαθμιση στα poco f5  ενω εχει γινει σε αλλα μοντελα! Έτσι να δουμε τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, andreaspana said:

Καμία εύκολη και αξιόπιστη διαδικασία για να γυρίσουμε στο MIUI 14 δεν υπάρχει;

Όχι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2024 at 6:58 ΜΜ, spyros_s said:

Αν το θυμηθω θα στειλω ενα μηνυμα στην infoquest απο εβδομάδα να ρωτησω γιατι δεν εχει γινει η αναβαθμιση στα poco f5  ενω εχει γινει σε αλλα μοντελα! Έτσι να δουμε τι θα μου πουν

στο μηνυμα που εστειλα με παρεπεμψαν στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση...δεν ασχολήθηκα περαιτερω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, spyros_s said:

στο μηνυμα που εστειλα με παρεπεμψαν στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση...δεν ασχολήθηκα περαιτερω

Τσάμπα τους ρωτάς. Στην ίδια την Xiaomi να στείλεις αν είναι, αλλά κάτι μου λέει ότι ούτε αυτοί θα έχουν κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2024 at 3:18 ΜΜ, p_k said:

Καλό είναι να αποφεύγεται η αλλαγή χώρας, γιατί έτσι την είχα πατήσει εγώ με το poco x5 pro.

Είχα επιλέξει Ελβετία, ήρθε το hyper os  αμέσως, όμως χάθηκε το volte.

Περίμενα, περίμενα, περίμενα, αλλά δεν γινόταν τίποτε...

Το έδωσα το κινητό και πήρα το Poco x6. Eδώ είμαι με security patch Φεβρουαρίου και περιμένω από μέρα σε μέρα να έρθει το hyper os.

Καλό είναι να μην κάνουμε αλλαγή χώρας, γιατί κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να του συμβεί.

Τι σημασία έχει η αλλαγή χώρας με το bag?

Όταν αλλάζεις χώρα ουσιαστικά παίρνεις την ίδια αναβάθμιση από άλλο σερβερ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει να κάνει και με τους παρόχους της εκάστοτε χώρας, οι οποίοι είναι υπεύθυνοι για τη συνεννόηση με τις εταιρείες και για υπηρεσίες όπως volte, wi-fi calling κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, επειδή είμαι σε αναζήτηση κινητού μιας και το mi11 παρέδωσε πνεύμα.

Η αγορά θα γίνει από κοτσοβωλο για την απαλλαγή ΦΠΑ και διαθέτω μέχρι 550€(αρχική).

Είμαι ανάμεσα σε one+11 ,poco f5,nord 3.

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δέκτη,με ενδιαφέρουν κυρίως οι επιδόσεις και η μπαταρία και λιγότερο οι κάμερες, απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη tcsm Snapdragon.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη 

Link to comment
Share on other sites

Poco F5 από εμένα.

Κορυφαίο σε όλες τις παραμέτρους.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Shadow30 said:

Καλημέρα παιδιά, επειδή είμαι σε αναζήτηση κινητού μιας και το mi11 παρέδωσε πνεύμα.

Η αγορά θα γίνει από κοτσοβωλο για την απαλλαγή ΦΠΑ και διαθέτω μέχρι 550€(αρχική).

Είμαι ανάμεσα σε one+11 ,poco f5,nord 3.

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δέκτη,με ενδιαφέρουν κυρίως οι επιδόσεις και η μπαταρία και λιγότερο οι κάμερες, απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη tcsm Snapdragon.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη 

Oneplus 11. Ξεκάθαρα το καλύτερο από τα 3(αλλά και το ακριβότερο).

Καλύτερη ποιότητα κατασκευής, φοβερός επεξεργαστής, θα πάρει άλλες 3 μεγάλες αναβαθμίσεις Android, φοβερή ταχυφόρτιση, 

3 ώρες πριν, p_k said:

Poco F5 από εμένα.

Κορυφαίο σε όλες τις παραμέτρους.

Ποιες είναι αυτές οι παράμετροι συμφορουμίτη?

Η 1080p οθόνη που έχει?

Η κατασκευή από πλαστικό?Η τραγική software υποστήριξη και που θα πάρει άλλη μια μεγάλη αναβάθμιση και τέλος?

Θα αγόραζες εσύ σήμερα το poco f5 από τον Κωτσόβολο στα 500ευρώ, οταν με 50ευρώ παραπάνω μπορείς να πάρεις το Oneplus 11?

Τι είναι αυτά που γράφετε ορισμένοι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλός φίλος το x6 pro αγορασμενο πριν κάνα μήνα και το θεωρεί υποδεέστερο από το mi11tpro που είχε οπότε για αυτό και δεν ασχολούμαι.

25 minutes ago, Fulgore1 said:

Oneplus 11. Ξεκάθαρα το καλύτερο από τα 3(αλλά και το ακριβότερο).

Καλύτερη ποιότητα κατασκευής, φοβερός επεξεργαστής, θα πάρει άλλες 3 μεγάλες αναβαθμίσεις Android, φοβερή ταχυφόρτιση, 

 

Και εγώ αυτό έχω ξεχωρίσει είναι η αλήθεια,το μόνο που με χαλάει αρκετά (λόγω δουλειάς,μέσα σε οικοδομές, τεχνικά κλπ)με χαλάει λίγο η κυρτή οθόνη.

Παίρνει tempered glass εύκολα? γιατί στο mi11 ανά βδομάδα ξεκολαγε 

Edited by Shadow30
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Shadow30 said:

Και εγώ αυτό έχω ξεχωρίσει είναι η αλήθεια,το μόνο που με χαλάει αρκετά (λόγω δουλειάς,μέσα σε οικοδομές, τεχνικά κλπ)με χαλάει λίγο η κυρτή οθόνη.

Παίρνει tempered glass εύκολα? γιατί στο mi11 ανά βδομάδα ξεκολαγε 

Γενικά τα κινητά με κυρτές οθόνες δουλεύουν καλύτερα με ζελατίνες παρά με τζαμάκια.

Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση με το Poco f5 pro, ξεφυγε. Οχι απλα διαλυθηκε η μπαταρια, αλλα εφτασε σε φαση να μην φορτιζει το τηλεφωνο. Σιγουρα δεν φορτιζε με τον ταχυφορτιστη του, αλλα ουτε και με απλο τις περισσοτερες φορες. Σημερα το απογευμα πηρα αποφαση να του κανω factory defaults. θα δειξει πως θα παει...

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2024 at 4:47 ΜΜ, KIRIS said:

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς εμένα δράμα η κατάσταση της μπαταρίας από τις 0800 τώρα που στέλνω εκμαι στο 38% και δεν 3χω κάνει ιδιαίτερα πράγματα και έχω όλες τις εφαρμογές να μην ξεκινάνε άσχετα που ξεκινάν στο παρασκήνιο, νομίζω πως το hard reset είναι μονόδρομος στην πρώτη αργία 

Το έκανα hard reset και πάλι τα ίδια με μπαταρία,δεν κρατάει όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...