Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκαν επίσημα και ιδού τα χαρακτηριστικά τους σε σύγκριση https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12258&idPhone2=12257#diff-

Το "απλό" F5 είναι η παγκόσμια έκδοση του Redmi note 12 Turbo που κυκλοφορεί μόνο στην Κίνα.

Πωλούνται ήδη στο amazon με τιμές που ξεκινάνε λίγο κάτω από τα 400€ για το 8/256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 289
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πολυ δυνατά κινητά καλοβλέπω το απλό poco f5 για αντικατάσταση του Poco f3 εφόσον έρθει Ελλάδα σε λογική τιμή. To 7 gen 2 είναι εξαιρετικό soc με τρομερό efficiency. Στο f5 pro θα πήγαινα αν υπήρχε διαφορά μέχρι 100 ευρώ από το f5 όχι παραπάνω λόγο 1440p οθόνης κυρίως. Γενικά τιμιοτατες προσπάθειες από xiaomi επιτέλους και σε σωστές τιμές πάνω από όλα γιατί το είχε χάσει λιγάκι τελευταία.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F5 / F5 pro

Θα δω διαφορά στις ΚΆΜΕΡΕΣ μεταξύ του f5 pro και του f2 που είμαι κάτοχος 3+ χρόνια και αρχίζει η μπαταρία να ξεψυχά;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, beatshooter said:

Θα δω διαφορά στις ΚΆΜΕΡΕΣ μεταξύ του f5 pro και του f2 που είμαι κάτοχος 3+ χρόνια και αρχίζει η μπαταρία να ξεψυχά;

Αμφιβάλλω.Ισως μικρες....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, beatshooter said:

Θα δω διαφορά στις ΚΆΜΕΡΕΣ μεταξύ του f5 pro και του f2 που είμαι κάτοχος 3+ χρόνια και αρχίζει η μπαταρία να ξεψυχά;

To πρόβλημα είναι επίσης αν θα βρεις τέτοιο συγκριτικό κάπου. Ίσως υπάρχει F3 με F5 αλλά και πάλι θα πρέπει να δεις F2 με F3 και μπας και καταλάβεις κάτι. Πάντως και εγώ με το F2 δεν είμαι ικανοποιημένος ειδικά βράδυ. Στις φωτεινές πηγές κάνει κάτι ακτίνες σε όλη το φωτογραφία. Πράγμα ιδιαίτερα εκνευριστικό. Με Gcam δεν είδα διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, beatshooter said:

Θα δω διαφορά στις ΚΆΜΕΡΕΣ μεταξύ του f5 pro και του f2 που είμαι κάτοχος 3+ χρόνια και αρχίζει η μπαταρία να ξεψυχά;

Εγώ πάντως αν και δεν πήρα f5/f5pro αλλά Χ5pro σε σχέση με το F2PRO που είχα 3 χρόνια είναι κλάσεις ανώτερο 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο skroutz 439 & 599 στο https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=42357443%2C42356330

Και best price 400 & 539

https://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones.html?q=poco+f5

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/5/2023 at 8:34 ΜΜ, Modeling said:

εχει καποιος το απλο F5 ?

Μόλις το πήρα εγώ. Το μόνο μείον μέχρι στιγμής είναι η μπροστινή κάμερα. Πολύ μέτρια. Πίσω κάμερα τη μέρα μια χαρά. Το βράδυ καλή αλλά μέχρι εκεί,χωρίς όμως να έχω ρυθμίσει κάτι. Φλας μπροστά δεν είδα, απλά ασπριζει η οθόνη για φλας. Επεξεργαστής αντε γειά, πολύ γρήγορο. Pubg στο ultra hd παίζει στη ρύθμιση extreme. Εκεί είπα πάλι καλά. Browsing πολύ καλό με σκρολαρισμα πολύ καλό. Γενικά φενεται πολύ καλό, σε βάζει στη διαδικασία να το συγκρίνεις με ανώτερα flagship αλλά χωρίς να τα φτάνει έτσι?! Αυτά μέχρι στιγμής, λίγες ώρες το δουλεύω... Για το θέμα με τη κάμερα θα επανέλθω όμως. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην παρέα,

Αντιμετωπίζει κανείς το bug του Miui 14 που δεν δείχνει κατεύθυνση το Google Maps?

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παιζει κανονικα η πυξιδα στους Χαρτες. Εχω την τελευταια αναβαθμιση Ιουνίου
Edit. Επαιξε για λιγο και σταματησε. Δε λειτουργει η κατευθυνση ουτε σε απεικονιση ουτε σε πλοηγηση δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Απο Gshopper αγοράζουμε η υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Το βλέπω στα 330.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω να το παρω αλλα το gps ειναι σημαντικο για μενα.

υπαρχει θεμα σε αυτο και σε αλλους;;

8 ώρες πριν, aristidis540 said:

Απο Gshopper αγοράζουμε η υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Το βλέπω στα 330.

στα 398 το βλεπω .δε βρισκω το λογο για τοσο μικρη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bandi650 said:

στα 398 το βλεπω .δε βρισκω το λογο για τοσο μικρη διαφορα

Έχει κουπόνι το 12GB 256GB στα 330. Δυστυχώς μόνο σε μαύρο.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, aristidis540 said:

Έχει κουπόνι το 12GB 256GB στα 330. Δυστυχώς μόνο σε μαύρο.

Αφού θα βάλεις θήκη. Διάλεξε το χρώμα στη θήκη. 

Το σαιτ στέλνει από Ευρώπη η Κίνα; απέχω καιρό από το σπορ 

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο mall για να δω το τηλέφωνο. στο κωτσοβολο είχε το σημα gps χωρίς κατεύθυνση ενω δίπλα στο πλαίσιο δουλευε κανονικά. και τα δύο ήταν με την τελευταία ενημέρωση. 

Αν το παραγγείλω είναι αυτός λόγος επιστροφής μέσα στα πλαίσια της DOA? 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε αν έχει τελωνείο απο  Gshopper απο hong Kong? Γιατι το έχει πάλι σε προσφορά.

 

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aristidis540 said:

Τελικά ξέρουμε αν έχει τελωνείο απο  Gshopper απο hong Kong? Γιατι το έχει πάλι σε προσφορά.

 

Όχι δεν έχει τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά γραφει Hong Kong και με μπέρδεψε,ευχαριστώ φίλος ..το παραγγέλνω.

 

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aristidis540 said:

Απλά γραφει Hong Kong και με μπέρδεψε,ευχαριστώ φίλος ..το παραγγέλνω.

 

Ποιο και πόσο το βρήκες; Αν θες δώσε λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...