Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εφαρμογών ενημερώσεις ήρθαν, το δικό μου τελικά το έχω παροπλισμένο στην άκρη και γύρισα στο παλιό παραδοσιακό X3 Pro ξανά. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν οι ενημερώσεις εφαρμογών με το  hyper os; Εννοείται ότι έρχονται κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πάντως από όταν έβαλα το hyper os , με αλλαγη χώρας, δεν έχει έρθει καμία ενημέρωση εφαρμογών

28 Φεβρουαρίου ήταν η τελευταία ενημέρωση που μου ήρθε

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Χαμος γινεται. Καθε λιγες μερες   ενημερωσεις για εφαρμογες συστηματος, για εφαρμογες google, για ανεξαρτητες εφαρμογες, μεχρι και για παιχνιδια. Και ολες μαζι ερχονται, σε εικοσαδες. Μονο hyperos δεν ερχεται. ☺️

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Στην global είναι 528 ΜΒ στην EU βλέπω είναι 413 ΜΒ περίεργο 

 

 

 

Screenshot_2024-04-01-08-05-21-439_com.android.updater.thumb.jpg.831dc642e95ed6f894cd76e67e0c41e0.jpg

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέκετε τις ενημερώσεις των εφαρμογών του συστηματος (MIUI, HyperOS)  με τις εφαρμογές της Google

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bathan said:

Μην μπλέκετε τις ενημερώσεις των εφαρμογών του συστηματος (MIUI, HyperOS)  με τις εφαρμογές της Google

Το screenshot που ανέβασα ενημέρωση hyperos είναι καμιά σχέση με εφαρμογές google 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα  χαλαλισα τα  270 ευρω που εδωσα για το x5 pro,  αφου  σε μια δυσκολη πλοηγηση  ακομα και μεσα απο χωραφοδρομους  η amoled οθονη  σε φουλ φωτεινοτητα παρα τον εκτυφλωτικο ηλιο    ηταν απολυτα ευκρινης και δεν με δυσκολεψε ουτε στο ελαχιστο αφηνοντας με απερισπαστο στην προσοχη του δρομου. 

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κανένας άλλος που να πήρε HyperOS σε Global (MIXM, όχι EU) συσκευή με Nova πάροχο τηλεφωνίας, για να μας πει εάν δουλεύει το VoLTE σε αυτόν; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τις γνωστες  καθυστερησεις,τελικα  η Hyperos  εληφθη στην εκδοση 1.0.3.0   με τα  4,9 gb. (global-cosmote)
Μαλλον υπαρχουν καποιες μικροαλλαγες και  ακομα πιο ομαλη εμπειρια χρησης.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάτι σε σχέση με την κατανάλωση μπαταρίας προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, katergaris1979 said:

Άλλαξε κάτι σε σχέση με την κατανάλωση μπαταρίας προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;

Το διαγραμμα καταναλωσης της μπαταριας  ειναι μαλλον ελαφρως καλυτερο τουλαχιστον σε κατασταση αναμονης.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος κάνα 2μηνο, περασμένο hyper,eu έκδοση12/256 από μεγάλη αλυσίδα ,παρατήρησα ότι δεν έχω volte ,ούτε 5g ενώ της γυναίκας μου 11pro 5g και με wind δουλεύουν όλα ρολόι. Δοκίμασα τα νούμερα για ενεργοποίηση και είναι ενεργοποιημένα όλα οκ. Να μιλήσω με κοσμοτε η κάτι δεν έχω κάνει? Κάτι τελευταίο μου ήρθε ειδοποίηση για ενεργοποίηση συσκευής με sms με χρέωση,κάνω κάτι επί αυτού? Ευχαριστώ 

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

*** ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΔΗΣΗ ***

Στο poco Χ5 pro της κόρης μου, ήρθε σήμερα update με την ελληνική διανομή του hyper os, η οποία περιλαμβάνει κανονικότατα Volte, vo wifi και όλα τα υπόλοιπα.

Όπως θα θυμάστε είχα βιαστεί να αλλάξω χώρα επιλέγοντας Ελβετία, ήρθε το hyper os όμως εξαφανίστηκε το Volte και ήταν ο λόγος που έδωσα το κινητό.

Eπομένως, εάν είχα κάνει λίγο υπομονή και δεν είχα αλλάξει χώρα, τώρα θα είχα κανονικότατα όλες τις υπηρεσίες.

Αγόρασα το Poco X6 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και μπορώ να πω είναι πολύ καλύτερο από το x5 pro, όμως το αναφέρω γιατί είχα τραβήξει όλην αυτήν την ταλαιπωρία.

Το δίδαγμα απ' όλη αυτήν την περιπέτεια είναι ότι δεν πρέπει να αλλάζουμε ποτέ μα ποτέ χώρα και να κάνουμε πειραματισμούς.

9 στις 10 περιπτώσεις μπορεί να πετύχουν, αν πέσουμε όμως στη μία περίπτωση όπως τη δική μου, τότε θα υποστούμε τις συνέπειες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

@manousos4 Οπότε το δικό σου με EU ROM HYPEROS + COSMOTE, δεν δουλεύει το VoLTE αλλά ούτε και το 5G; Ότι να'ναι αυτή η HyperOS στο κινητό δηλαδή;

@p_k Με EU ή Global ROM είναι της κόρης σου; Τώρα την κατεβάζω ξανά (με χώρα Ελλάδα που είμαι) και την βάζω μπας και διορθώσει τίποτα.

Το "σκέτο" Χ6 πήρες ή το Pro; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, topmar said:

Καλησπέρα. 

@manousos4 Οπότε το δικό σου με EU ROM HYPEROS + COSMOTE, δεν δουλεύει το VoLTE αλλά ούτε και το 5G; Ότι να'ναι αυτή η HyperOS στο κινητό δηλαδή;

@p_k Με EU ή Global ROM είναι της κόρης σου; Τώρα την κατεβάζω ξανά (με χώρα Ελλάδα που είμαι) και την βάζω μπας και διορθώσει τίποτα.

Το "σκέτο" Χ6 πήρες ή το Pro; 

Με EU είναι.

Πήρα το σκέτο Χ6. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, topmar said:

Καλησπέρα. 

@manousos4 Οπότε το δικό σου με EU ROM HYPEROS + COSMOTE, δεν δουλεύει το VoLTE αλλά ούτε και το 5G; Ότι να'ναι αυτή η HyperOS στο κινητό δηλαδή;

@p_k Με EU ή Global ROM είναι της κόρης σου; Τώρα την κατεβάζω ξανά (με χώρα Ελλάδα που είμαι) και την βάζω μπας και διορθώσει τίποτα.

Το "σκέτο" Χ6 πήρες ή το Pro; 

Το σκέτο έχω,εγώ έβαλα Αγγλία για να περάσω hyperos,όταν το ανοίγω μου βγάζει ειδοποίηση ότι δεν έγινε συνχρονισμος ιστορικού κλήσεων, να φταίει αυτό?(Το έκανε εξαρχής ασχέτως hyperos)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

Με EU είναι.

Πήρα το σκέτο Χ6. 

Το σκέτο είναι μια από τα ίδια με το X5 Pro, έχει λίγο καλύτερη ανάλυση οθόνης αλλά χειρότερη κάμερα. 

Την έβαλα ξανά την ROM, τίποτα δεν άλλαξε. 

4 minutes ago, manousos4 said:

Το σκέτο έχω,εγώ έβαλα Αγγλία για να περάσω hyperos,όταν το ανοίγω μου βγάζει ειδοποίηση ότι δεν έγινε συνχρονισμος ιστορικού κλήσεων, να φταίει αυτό?(Το έκανε εξαρχής ασχέτως hyperos)

Αυτό με τον συγχρονισμό δεν έχει σχέση με το VoLTE.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Just now, topmar said:

Το σκέτο είναι μια από τα ίδια με το X5 Pro, έχει λίγο καλύτερη ανάλυση οθόνης αλλά χειρότερη κάμερα. 

Την έβαλα ξανά την ROM, τίποτα δεν άλλαξε. 

Αυτό με τον συγχρονισμό δεν έχει σχέση με το VoLTE.

Η κάμερα δεν με πολυενδιαφέρει, λογικά στο επόμενο update θα σου έρθει το Volte.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Η κάμερα δεν με πολυενδιαφέρει, λογικά στο επόμενο update θα σου έρθει το Volte.

Τα sms πάντως που έστειλα πάντως στη κοσμοτε το 1ο έλεγε η υπηρεσία δεν υπάρχει και στο 2και 3ο ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται,μετά από επικοινωνία με κοσμοτε δεν βγάζουν άκρη και θα το δηλώσουν ζημιά? Το μόνο που είπε είναι να δοκιμάσω επαναφορά δικτύων κτλπ.

Μήπως να φταίει η κάρτα σιμ που είναι 5ετιας Πλας? Το λέω αυτό γιατί μόλις παρατήρησα ότι στα στοιχεία του μοντέλου λέει ότι η κάρτα δδεν Ε ει εγκατασταθεί η δεν είναι ενεργή ? 

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι όντως παλιά, πάρε μια καινούργια και δοκίμασε το ξανά. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...