Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φταίει η ROM, ούτε το κινητό, ούτε η χώρα που κατεβάσαμε τη ROM, είναι θέμα της Nova, το είπα εδώ και καιρό. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, topmar said:

Δεν φταίει η ROM, ούτε το κινητό, ούτε η χώρα που κατεβάσαμε τη ROM, είναι θέμα της Nova, το είπα εδώ και καιρό. 

Θεωρείς ότι θα λυθεί;

Κάποιος όμως είπε ότι έχει το κινητό μας με Νόβα και έχει Volte.

Αυτό πώς εξηγείται;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, s_nova said:

Το θεμα ειναι εαν το αφηνες να ερθει Ελληνικη ενημερωση και οχι ελβετικη ισως ειχες VoLte τωρα . . .

Δεν έχει έρθει ελληνική ενημέρωση σε Ηyperos. 

Έχει το ίδιο τηλέφωνο η κόρη μου, αλλά είναι φυσιολογικός άνθρωπος και δεν τα σκαλίζει.

Σε MIUI είναι ακόμη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, p_k said:

Δεν έχει έρθει ελληνική ενημέρωση σε Ηyperos. 

Έχει το ίδιο τηλέφωνο η κόρη μου, αλλά είναι φυσιολογικός άνθρωπος και δεν τα σκαλίζει.

Σε MIUI είναι ακόμη.

οντως δεν εχει ερθει και εγω την ελληνικη περιμενω 

Link to comment
Share on other sites

Μη βιαστειτε, περιμένετε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αυτη η  εκδοση Hyperos ειναι ασυμβατη με το συστημα μεταδοσης της Nova.  Πολυ πιθανον να ειναι αυτος ο μοναδικος  λογος  που δεν διοχετευουν  το update στην Ελλαδα.   
Και γενικοτερα  οι διαφορες   ιδιομορφιες των   παροχων κινητης τηλεφωνιας  ισως ειναι και ο λογος που   οι γκουρου  της xiaomi  δεν προτεινουν αλλαγη χωρας  για να κατεβει  update.
Για την Ελλαδα υποθετω οτι  η xiaomi θα κανει καποιες τροποποιησεις ή θα παμε κατ'ευθειαν σε νεα version  που το βλεπω πιο πιθανο.  Ουτως η αλλως εχουν αργησει ηδη αρκετα με το greek Hyperos.

  Υπομονη. Καινουργιο συστημα ειναι, δεν μπορει, οσονουπω θα φαει
το update του.   Στο φιναλε αφου δεν μπηκατε σε bootloop,  ολα καλα.
Προς το παρον δειτε εδω ποσα πλεονεκτηματα εχετε σε σχεση με εμας που εχουμε απλο MIUI
 

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, customer said:

Προφανως αυτη η  εκδοση Hyperos ειναι ασυμβατη με το συστημα μεταδοσης της Nova.  Πολυ πιθανον να ειναι αυτος ο μοναδικος  λογος  που δεν διοχετευουν  το update στην Ελλαδα.   
Και γενικοτερα  οι διαφορες   ιδιομορφιες των   παροχων κινητης τηλεφωνιας  ισως ειναι και ο λογος που   οι γκουρου  της xiaomi  δεν προτεινουν αλλαγη χωρας  για να κατεβει  update.
Για την Ελλαδα υποθετω οτι  η xiaomi θα κανει καποιες τροποποιησεις ή θα παμε κατ'ευθειαν σε νεα version  που το βλεπω πιο πιθανο.  Ουτως η αλλως εχουν αργησει ηδη αρκετα με το greek Hyperos.

  Υπομονη. Καινουργιο συστημα ειναι, δεν μπορει, οσονουπω θα φαει
το update του.   Στο φιναλε αφου δεν μπηκατε σε bootloop,  ολα καλα.
Προς το παρον δειτε εδω ποσα πλεονεκτηματα εχετε σε σχεση με εμας που εχουμε απλο MIUI
 

Είναι απολύτως σωστά όλα αυτά που αναφέρεις φίλε μου και προσυπογράφω, είναι όμως κάπως εκνευριστικό να μην έχεις Volte.

H εμπειρία χρήσης με το hyper os είναι ασύγκριτα καλύτερη σε σχέση με το miui αυτό δεν το συζητάμε, είναι η μέρα με τη νύχτα.

Σε smoothness, απόκριση, ταχύτητα, στα πάντα είναι ένα level παραπάνω.

Έκαναν φοβερή δουλειά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και θα το επαναλάβω άλλη μια φορά.

Στο Poco M4 που αγόρασα το καλοκαίρι 2023 για τη σύζυγο, με σύνδεση συμβολαίου (Unlimited 13€) στην τέως Wind και στη συνέχεια στη Nova, έχει έρθει ειδοποίηση ενημέρωσης, πριν 2 μήνες περίπου, για το Xiaomi HyperOS 1.0.2.0.ULSMIXM 3,9GB, με δηλωμένη χώρα Ελλάδα, αλλά δεν την έκανα επειδή διαβάζω τα προβλήματα που έχει.

Στο δικό μου Poco M6 Pro, που αγόρασα πριν 2 μήνες, δεν έχει έρθει αυτή η ενημέρωση αν και έχω αλλάξει διάφορες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Το έχω γράψει και θα το επαναλάβω άλλη μια φορά.

Στο Poco M4 που αγόρασα το καλοκαίρι 2023 για τη σύζυγο, με σύνδεση συμβολαίου (Unlimited 13€) στην τέως Wind και στη συνέχεια στη Nova, έχει έρθει ειδοποίηση ενημέρωσης, πριν 2 μήνες περίπου, για το Xiaomi HyperOS 1.0.2.0.ULSMIXM 3,9GB, με δηλωμένη χώρα Ελλάδα, αλλά δεν την έκανα επειδή διαβάζω τα προβλήματα που έχει.

Στο δικό μου Poco M6 Pro, που αγόρασα πριν 2 μήνες, δεν έχει έρθει αυτή η ενημέρωση αν και έχω αλλάξει διάφορες χώρες.

Για το Μ6 pro (αυτό έχω) βγήκε αλλά για τα global...mixm ενώ για τα ευρωπαϊκά euxm δεν έχει βγει ακόμα (πιστεύω είναι θέμα ημερών), όσες χώρες και να αλλάξεις δεν θα έρθει. Είναι πάντως κοντά η αναβάθμιση,στο Link έχει όλες τις εκδόσεις για HyperOS. https://miuirom.org/updates/poco-hyperos-1

https://news.xiaomi-miui.gr/redmi-note-13-pro-4g-poco-m6-pro-4g-emerald-hyperos-global-rom-update-os1-0-1-0-unfmixm/

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι θέμα ελληνικής έκδοσης ROM και γιαυτό δεν ήρθε επίσημα ακόμη (όπως λέτε), τότε γιατί το ίδιο κινητό, με την ίδια έκδοση ROM Global, με τον ίδιο τρόπο (γύρισμα σε άλλη χώρα), πήρε την HyperOS 1.0.2.0 UMSMIXM και δουλεύει μια χαρά το VoLTE, αλλά με πάροχο τηλεφωνίας Vodafone ή Cosmote;;

Η ROM φταίει; Η χώρα φταίει; Ή ο πάροχος Nova; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, topmar said:

Εάν είναι θέμα ελληνικής έκδοσης ROM και γιαυτό δεν ήρθε επίσημα ακόμη (όπως λέτε), τότε γιατί το ίδιο κινητό, με την ίδια έκδοση ROM Global, με τον ίδιο τρόπο (γύρισμα σε άλλη χώρα), πήρε την HyperOS 1.0.2.0 UMSMIXM και δουλεύει μια χαρά το VoLTE, αλλά με πάροχο τηλεφωνίας Vodafone ή Cosmote;;

Η ROM φταίει; Η χώρα φταίει; Ή ο πάροχος Nova; 

Έτσι όπως το θέτεις φταίει ο πάροχος, όμως εδώ μέσα έχει γραφεί από άλλον συμφορουμίτη ότι έχει nova πάροχο και έχει κανονικά volte, αυτό είναι το περίεργο...

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Έτσι όπως το θέτεις φταίει ο πάροχος, όμως εδώ μέσα έχει γραφεί από άλλον συμφορουμίτη ότι έχει nova πάροχο και έχει κανονικά volte, αυτό είναι το περίεργο...

Αν μας διαβάζει ο συμφορουμιτης ας διευκρινίσει αν έχει miui η hyperos και αν όντως έχει hyperos με ποια χώρα κατέβασε την ρομ αφού Ελλάδα δεν έχει έρθει ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

Έτσι όπως το θέτεις φταίει ο πάροχος, όμως εδώ μέσα έχει γραφεί από άλλον συμφορουμίτη ότι έχει nova πάροχο και έχει κανονικά volte, αυτό είναι το περίεργο...

Αυτός είχε EU ROM νομίζω, όχι Global. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ΕU έχω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε άλλο φόρουμ πως κάποιος που είχε πρόβλημα με vowifi σε mi mix 2s άλλαξε περιοχή σε Σιγκαπούρη και τώρα έχει. Μήπως να το επιχειρούσατε και σεις να βάλετε άλλη χώρα εκτός Ελλάδας; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, admen said:

Διάβασα σε άλλο φόρουμ πως κάποιος που είχε πρόβλημα με vowifi σε mi mix 2s άλλαξε περιοχή σε Σιγκαπούρη και τώρα έχει. Μήπως να το επιχειρούσατε και σεις να βάλετε άλλη χώρα εκτός Ελλάδας; 

Να το δοκιμάσουμε κι αυτό 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Κι εγώ ΕU έχω.

Τότε δεν είναι η έκδοση ROM, αλλά η Nova σκέτο. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, topmar said:

Τότε δεν είναι η έκδοση ROM, αλλά η Nova σκέτο. 

Να δοκιμάσουμε Σιγκαπούρη ή θα περιπλεχθει η κατάσταση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα κόπος, έχω δοκιμάσει καμιά 10αριά χώρες, τίποτα. 

Συνήθισε το, μέχρι το επόμενο update. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2024 at 12:38 ΜΜ, customer said:

Προς το παρον δειτε εδω ποσα πλεονεκτηματα εχετε σε σχεση με εμας που εχουμε απλο MIUI
 

Η  μετάφραση απο το αγγλικό κειμενο είναι τραγική.

Για μένα το πιό σημαντικό πλεονέκτημα του HyperOS ειναι πως χρειάζεται 3 GB λιγότερα σε σχέση με το MIUI

Οι άλλες αλλαγές είναι κυρίως αισθητικές (skins, χρώματα κλπ)

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το πλεονεκτημα του  HyperOs  σε σχεση με το miui ειναι αρκετα βελτιστοποιημενο .Τα αλλα ειναι δευτερευοντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως αλλάζουμε το περιεχόμενο της οθόνης, όταν σέρνουμε το δάκτυλο από κάτω προς τα πάνω στην αρχική οθόνη; 

Στην Miui έβγαζε τις εφαρμογές όλες, εδώ στο δικό μου βγάζει "Κέντρο Περιεχομένου" και μια κενή σελίδα που γράφει πάνω "Προτεινόμενα". 

Θέλω να βγάζει όλες τις εφαρμογές. 

Screenshot_2024-03-21-19-47-59-947_com.mi.globalbrowser.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...