Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oled ξεoled .... καλύτερα ήταν το μικρό ledάκι, που μάλιστα στα παλιότερα Xiaomi έπαιρνε και διαφορετικό χρώμα ανάλογα την ειδοποίηση....

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tifozif1 said:

oled ξεoled .... καλύτερα ήταν το μικρό ledάκι, που μάλιστα στα παλιότερα Xiaomi έπαιρνε και διαφορετικό χρώμα ανάλογα την ειδοποίηση....

 

Α μπράβο, εδώ το είχε ένα Cubot Max που είχα αγοράσει 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αυξήσει την μνήμη (επέκταση μνήμης), από τα 3GB στα 5GB;

Έχω το 256αρι και σκέφτομαι να το κάνω.

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk


Γιαυτό κάποια πρόταση;

Επίσης, στην οθόνη των ειδήσεων Google που εμφανίζεται σέρνοντας την αρχική οθόνη δεξιά, όταν πατώ στην καρδιά (που σημαίνει ότι με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη είδηση) υπάρχει δόνηση και αχνός ήχος. Πως γίνεται να μην υπάρχει αυτό;

Στο προηγούμενο μου Poco X3 Pro δεν είχε ούτε ήχο ούτε δόνηση.

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα 245 ευρώ 8/256 από aliexpress Ισπανία 17 Νοέμβρη το παρήγγειλα 28 ήταν εδώ είχε πολύ καλό κουπόνι τότε και κατέβηκε η τιμή είναι global έκδοση μέχρι στιγμής καλό και γρήγορο αλλά η μπαταρία δεν είναι σαν το παλιό καλό poco x3 nfc υστερεί κάπως ειδικά αν δουλεύει σε 120 hz οθόνη φεύγει κάπως γρήγορα 
Σε σχέση με το x3 υστερεί και η κάμερα ειδικά η σελφι και η ultrawide κατά τα άλλα έχει πολλη καλή οθόνη και άφθονο αποθηκευτικό χώρο συν το 5g αλλά με το 5g ρουφάει πολλή μπαταρία και υπερθερμενεται καπως 

Προς το παρόν αυτά θα επανέλθω αν θυμηθώ κάτι άλλο

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς κάποιο τζαμάκι που να ταιριάζει σωστά πάνω στην οθόνη ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protectorxiaomi-poco-x5-pro-3847353.html

 

3 ώρες πριν, bathan said:

Εχει βρει κανείς κάποιο τζαμάκι που να ταιριάζει σωστά πάνω στην οθόνη ;

ακόμη το 1ο από τα 3 τζαμακια είναι επάνω στο κινητο... σαν καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την οθόνη... παρατήρησα ότι όταν γέρνω το κινητό και η οθόνη έχει κάποια κλίση, η οθόνη παίρνει μία γαλαζωπή απόχρωση. 

Αυτό συμβαίνει και όταν το φέρνω οριζόντια προς το επίπεδο, αλλά και όταν το χρησιμοποιώ με κλιση δεξιά ή αριστερά.

Όταν το χρησιμοποιώ κανονικά και βλέπω την οθόνη μπροστά στα μάτια μου, δεν υπάρχει αυτή η απόχρωση.

Διάβασα ότι είναι συνηθισμένο αυτό το φαινόμενο στις oled οθόνες, όμως σε σχετική συζήτηση που είχα με συμφορουμίτη μου είπε ότι δεν παρατήρησε κάτι τέτοιο στο κινητό της αδερφής του, το οποίο βέβαια είναι xiaomi αλλά όχι το δικό μας, είναι το Mi 11i.

Την ίδια ακριβώς συμπεριφορά έχει η οθόνη και στο κινητό της κόρης μου που είναι ακριβώς το ίδιο

 Για να φύγω από την ιδέα, μπορείτε να το παρατηρήσετε και εσείς και να μου πείτε εάν συμβαίνει και σε σας; 

Σχετικό με το θέμα που με απασχολεί είναι και το παρακάτω που όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει

https://www.sony.co.in/electronics/support/articles/SX674701

Κανείς;; 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που ρώτησα για την οθόνη , το πρόσεξε κάποιος; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που ρώτησα για την οθόνη , το πρόσεξε κάποιος; 
Εγώ το δοκίμασα τώρα, δεν ξεχωρίζω άλλο χρώμα ή απόχρωση.

Για την επέκταση μνήμης από τα 3GB στα 5GB, το έκανε κανείς; Υπάρχει σημαντική διαφορά;

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, topmar said:

Εγώ το δοκίμασα τώρα, δεν ξεχωρίζω άλλο χρώμα ή απόχρωση.

Για την επέκταση μνήμης από τα 3GB στα 5GB, το έκανε κανείς; Υπάρχει σημαντική διαφορά;

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk
 

Μια ανεπαίσθητη γαλαζωπη απόχρωση, υπό γωνία. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την 14.0.7 ενημέρωση σημερα μου εγκατέστησε και το getapps το store της xiaomi 

Λίγο που το έψαξα ότι δεν έχει το google play υπάρχει στο getapps π.χ Antutu και φυσικά εχει και άλλα πολλά που υπάρχουν στο google play

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, admen said:

Παρατήρησα ότι με την 14.0.7 ενημέρωση σημερα μου εγκατέστησε και το getapps το store της xiaomi 

Λίγο που το έψαξα ότι δεν έχει το google play υπάρχει στο getapps π.χ Antutu και φυσικά εχει και άλλα πολλά που υπάρχουν στο google play

 

Μπορείς φίλε μου να ελέγξεις αυτό το θέμα με την γαλαζωπή απόχρωση όταν το βλέπεις υπό κάποια γωνία θέασης; Το εμφανίζει σε σένα; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την 14.0.7 ενημέρωση σημερα μου εγκατέστησε και το getapps το store της xiaomi 
Λίγο που το έψαξα ότι δεν έχει το google play υπάρχει στο getapps π.χ Antutu και φυσικά εχει και άλλα πολλά που υπάρχουν στο google play
 
Καλημέρα, και στο δικό μου εγκαταστάθηκε η νέα εφαρμογή της Xiaomi, App Mail, με εφαρμογές (σαν την Google Play).

Τις αναβαθμίσεις που βρίσκει, να τις κάνω από εκεί ή από το Google Play όπως μέχρι τώρα; Τι αλλάζει;

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, topmar said:

Καλημέρα, και στο δικό μου εγκαταστάθηκε η νέα εφαρμογή της Xiaomi, App Mail, με εφαρμογές (σαν την Google Play).

Τις αναβαθμίσεις που βρίσκει, να τις κάνω από εκεί ή από το Google Play όπως μέχρι τώρα; Τι αλλάζει;

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk
 

Κατά την γνώμη μου είναι πολύ πιο ασφαλές το google play από το store της xiaomi μόνο εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο google play 

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά. 

Απο oneplus 8t σε poco f5 pro. 

Απογοητευμένος μέχρι τώρα για κάποια απλά πράγματα. 

Το βασικό η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο. Ήταν ο λόγος που έφυγα από το 8t μετά από 3 χρόνια. 

Και το ηχείο του δεν είναι καλό. Το gps  δείχνει σα να πάω ανάποδα, δλδ πρέπει να αλλάξω τον τρόπο που το κρατάω πολλές φορές ή να βγω κ να ξανά μπω. 

Απλά καθημερινά πράγματα είναι που με δυσκολεύουν. 

Δεν έχει πολλές επιλογές σε widgets που τα χρησιμοποιώ πολύ για μουσική, για να ανοιγοκλεινω έξυπνες λάμπες κ κάτι συνδέσεις με Bluetooth. 

Το συρτάρι εφαρμογών με ενοχλεί κ μένα. Τα βάζω όλα σε folders συμμαζεμενα κ με widgets κ με 2 tabs τα έχω όλα μπροστά μου. Που έχω τη δυνατότητα να το κάνω αλλά μας το χαλάνε τα widgets. 

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή rom? Λέω να κάνω μια δοκιμή 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στο κινητό μας ο οδηγός χρήσης; 

Έψαξα, αλλά δεν τον βρήκα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Paranoid_Android said:

Γειά παιδιά. 

Απο oneplus 8t σε poco f5 pro. 

Απογοητευμένος μέχρι τώρα για κάποια απλά πράγματα. 

Το βασικό η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο. Ήταν ο λόγος που έφυγα από το 8t μετά από 3 χρόνια. 

Και το ηχείο του δεν είναι καλό. Το gps  δείχνει σα να πάω ανάποδα, δλδ πρέπει να αλλάξω τον τρόπο που το κρατάω πολλές φορές ή να βγω κ να ξανά μπω. 

Απλά καθημερινά πράγματα είναι που με δυσκολεύουν. 

Δεν έχει πολλές επιλογές σε widgets που τα χρησιμοποιώ πολύ για μουσική, για να ανοιγοκλεινω έξυπνες λάμπες κ κάτι συνδέσεις με Bluetooth. 

Το συρτάρι εφαρμογών με ενοχλεί κ μένα. Τα βάζω όλα σε folders συμμαζεμενα κ με widgets κ με 2 tabs τα έχω όλα μπροστά μου. Που έχω τη δυνατότητα να το κάνω αλλά μας το χαλάνε τα widgets. 

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή rom? Λέω να κάνω μια δοκιμή 

Καλησπέρα

το νήμα αφορά το  X5 pro, μήπως είναι typo ;

Η μπαταρία του είναι μεγάλη και σίγουρα θέλει αρκετούς κύκλους φόρτισης για να στρώσει

Αυτό με το θέμα με το GPS δεν το έχω αντιμετωπίσει

Το συρτάρι εφαρμογών ειναι ενοχλητικό αλλά ισχύει για όλα τα xiaomi

 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στο κινητό μας ο οδηγός χρήσης; 
Έψαξα, αλλά δεν τον βρήκα. 
https://www.mi.com/gr/support/user-guide/

Poco X5 Pro 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου ευχαριστώ, θεωρούσα ότι όπως σε παλαιότερα κινητά θα υπάρχει και κάπου μέσα στο κινητό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις. 

1) Υπάρχει κατάστημα στο skroutz που να έχει συσκευή της Info Quest; κάπου διάβασα κάτι αλλά δεν θυμάμαι που και δεν είμαι σίγουρος. 

2) Αυτά που γράφουν περί διαφημίσεων στο λειτουργικό, ισχύουν γενικά, στα εκτός Info Quest εισαγωγής ή δεν είναι κάτι ανησυχητικό και απλά υπάρχει επιλογή για να μην έχει διαφημίσεις; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Just now, andreasomageiras said:

2 ερωτήσεις. 

1) Υπάρχει κατάστημα στο skroutz που να έχει συσκευή της Info Quest; κάπου διάβασα κάτι αλλά δεν θυμάμαι που και δεν είμαι σίγουρος. 

2) Αυτά που γράφουν περί διαφημίσεων στο λειτουργικό, ισχύουν γενικά, στα εκτός Info Quest εισαγωγής ή δεν είναι κάτι ανησυχητικό και απλά υπάρχει επιλογή για να μην έχει διαφημίσεις; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Για το πρώτο ερώτημα δεν γνωρίζω,αν και δεν νομίζω να υπάρχει.

Για το δεύτερο δεν έχω δει ως τώρα πουθενά διαφημίσεις.

12 minutes ago, andreasomageiras said:

2 ερωτήσεις. 

1) Υπάρχει κατάστημα στο skroutz που να έχει συσκευή της Info Quest; κάπου διάβασα κάτι αλλά δεν θυμάμαι που και δεν είμαι σίγουρος. 

2) Αυτά που γράφουν περί διαφημίσεων στο λειτουργικό, ισχύουν γενικά, στα εκτός Info Quest εισαγωγής ή δεν είναι κάτι ανησυχητικό και απλά υπάρχει επιλογή για να μην έχει διαφημίσεις; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Για το πρώτο ερώτημα δεν γνωρίζω,αν και δεν νομίζω να υπάρχει.

Για το δεύτερο δεν έχω δει ως τώρα πουθενά διαφημίσεις.

Δεν το έφεραν στο κατάστημα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία του κινητού είναι πολύ δυνατή απορώ πως ακούω παράπονα. Εγώ όπως είπα την προσέχω (πάντα με αργή φόρτιση γρήγορη μόνο όταν είναι να κάνω κάποιο ταξίδι η οτιδήποτε) και σήμερα είχα και πάλι αυτά τα αποτελέσματα04c549d5700cea01dfd0a2d271006a2c.jpg

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...