Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Livagoth said:

Σε μένα ισχύουν όλα εκτός από την υπερθέρμανση, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. 

Δεν υπερθερμένετε ζεσταίνετε λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε σαμμυ όλο μαλακ.... είσαι

αυτό που φοβόμουν με την κολομπαταρια σου τα έκανες σκατα από 5.1 σε 6 το ισοπέδωσες τώρα , 😤

Μενω στην 6 και δεν ξανακανω update εδω εχω ταμπλετ με εκδοση 9 και ολα καλα , στην τελικα Θα παω στο μηλο α σταδιαλα σινχιστικα παλι 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. Ειναι ασχετο με το γεγονος της ελευσης της 6.1 αλλα αντιμερωπιζω προβλημα με το messenger απο τοτε που μπηκε η 6.0. Συγκεκριμενα δεν μου εμφανιζει ποιοι ειναι ενεργοι δλδ δεν μου δειχνει καθολου την πρασινη κουκιδα που δειχνει ποιος ειναι ενεργος αυτη την στιγμη. Καποια στιγμη φτιαχνει αλλα για λιγο 

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή αύξηση κατανάλωσης νομίζω παρατήρησα κ εγώ. Υπερθέρμανση όμως σίγουρα όχι, τουλάχιστον μέχρι στιγμής. 

Σχετικά με την φόρτιση επειδή διάβασα σχετικά. Το έβαλα σήμερα με ενεργή την γρήγορη φόρτιση, με τον γνήσιο 25αρι φορτιστή κ το εργοστασιακό καλώδιο. Φορτισε 60% (3-63) μέσα σε 36 λεπτά οπότε νομίζω πως η φόρτιση είναι στα ίδια επίπεδα με πριν. Ισως να έχει περιοριστεί η ταχύτητα σε φορτιστές / καλώδια άλλων κατασκευαστων (μαγκιές τύπου apple άραγε?) 

Screenshot_20240330_125937_AccuBattery.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lorgan21 said:

Μια μικρή αύξηση κατανάλωσης νομίζω παρατήρησα κ εγώ. Υπερθέρμανση όμως σίγουρα όχι, τουλάχιστον μέχρι στιγμής. 

Σχετικά με την φόρτιση επειδή διάβασα σχετικά. Το έβαλα σήμερα με ενεργή την γρήγορη φόρτιση, με τον γνήσιο 25αρι φορτιστή κ το εργοστασιακό καλώδιο. Φορτισε 60% (3-63) μέσα σε 36 λεπτά οπότε νομίζω πως η φόρτιση είναι στα ίδια επίπεδα με πριν. Ισως να έχει περιοριστεί η ταχύτητα σε φορτιστές / καλώδια άλλων κατασκευαστων (μαγκιές τύπου apple άραγε?) 

Screenshot_20240330_125937_AccuBattery.jpg

Όχι γιατί εγώ το φορτίζω με τον εργοστασιακό φορτιστή του s20+ και το καλώδιο του!

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς ζεστό μου φάνηκε κι εμένα χθες,να φταίει η αύξηση της θερμοκρασίας των τελευταίων ημερών;....θα δείξει δουλεύοντας το. Κατά τα άλλα όπως ήταν η συσκευή άριστη!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατήρησα κάποια αύξηση θερμοκρασίας όπως ήταν είναι... Όσον αφορά την ταχύτητα φόρτισης επίσης το ίδιο...

Αυτό που εμένα με χάλασε είναι ότι ακριβώς με την ίδια χρήση η αυτονομία μου  είναι σαφώς πολύ πιο μειωμένη εν σχέση με το πρώτο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω την εξής απορία εδώ και πολλά χρόνια σε όλα τα Samsung κινητά που αλλάζω ... Κάνω clear cache από boot menu.. Μπαίνω μετά  να δω τα cache από instagram, FB, chrome, συλλογή κλπ...  έχουν 5+ gb και τα καθαρίζω manual .. Τι ακριβώς καθαρίζει από boot menu? Μάλλον μόνο τα system cache?? 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος από το update και από την διάρκεια της μπαταρίας που νομίζω πως είναι καλύτερη από το 6.0 - φυσικά έκανα clear cache μετά την αναβάθμιση 

Θα επανέλθω σε 2-3 μέρες για μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα, μέχρι στιγμής τα AI features μου φαίνονται απλά gimmick και όχι κάτι το σπουδαίο 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που φορτίζω με τον γνήσιο φορτιστή 45w της samsung δεν παρατήρησα καποια διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης. 55 λεπτά εκανε να φορτίσει απο το 20 στο 100, τόσο περίπου κάνει και τώρα. Όσο για υπερθέρμανση ή παραπάνω κατανάλωση πάλι δεν είδα διαφορά σε σχέση με την 6. Μέχρι στιγμής η 6.1 σ εμένα εχει κάτσει αρκετα καλα και έχουν σταματήσει κάτι χαζά κολληματακια που μου έκανε η 6

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Θα παω στο μηλο α σταδιαλα σινχιστικα παλι 

Έλα και στα μέρη μας να δεις και τα δικά μας χαΐρια. 😀

Παντού θα βρεις προβλήματα. Να είσαι σίγουρος γι’αυτό. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λένε πως το θέμα με την φωτεινότητα της AOD θα το λύσουν μέσω lockstar του goodlock(!) την ερχόμενη εβδομάδα. Χρησιμοποιώ το aod notify και το led είναι πολύ αχνό, δεν φαίνεται. Ας ελπίσουμε να στρώσει. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2024 at 6:46 ΜΜ, dimitris1090T said:

Η καλύτερη αναβάθμιση ππυ έγινε ειναι στην εφαρμογή device care που ανακάλυψε ενα παιδί στο forum του s23.  Επέστρεψαν παλι να μπορείς να δεις το SOT απο την τελευταία φόρτιση.

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/device-maintenance/device-maintenance-13-8-06-11-release/

 

Screenshot_20240328_184122_Device care.jpg

Την έδωσε σε όλους τώρα η Samsung...είναι και στο play store τώρα. Απλά πρέπει να πας να το αλλάξεις και να βάλεις "από την τελευταία φόρτιση" και έχεις τα δεδομένα όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας αναφέρομαι αποκλειστικά σε αυτούς που κατέβασαν την έκδοση 6.1, συνοψίζοντας αξίζει να την κατεβάσουμε η καλύτερα να περιμένουμε κάποιο update διορθώσης. Παράδειγμα 6 vs 6.1 pros and cons 

Edited by anestisagg
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2024 at 6:48 ΠΜ, HSP said:

Η ταχύτητα φόρτισης όντως είναι μικρότερη.  Από 7% εως 100% χθες,  2 ωρες και 18 λέπτα. 

Επισης, με μεγάλη μου εκπληξη ειδα ότι η μπαταρία από 100%, εως τωρα,  93%  ΜΟΝΟ ΜΕ Facebook, σε Wifi, κλειστο Bluetooth,  gps, δεδομένα, 60hz ανανέωση, και τυπικό προφίλ cpu,  εβγαλε μολις 21 λέπτα οθόνης....  Κατι που δεν συνέβαινε πιο πριν σε καμια περιπτωση 

Μετα την αναβάθμιση έπαιξε clear cache έτσι, για τα τυπικά δηλ να τα λέμε κι αυτα. 

Κρίμα!!! 

Η  συσκευή σου έχει θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις μπαταρίας με την πρώτη φόρτιση. Από το 100% στο 80% έβγαλε 2:20 ώρες on-screen.

Θα το αφήσω μέχρι το 1 να δούμε πόσο θα βγάλει. 

Η χρήση θα είναι μόνο wifi χωρίς δεδομένα για να έχω μια καλή σύγκριση χωρίς να επηρεάζει το σήμα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thanos1989 said:

Πρώτες εντυπώσεις μπαταρίας με την πρώτη φόρτιση. Από το 100% στο 80% έβγαλε 2:20 ώρες on-screen.

Θα το αφήσω μέχρι το 1 να δούμε πόσο θα βγάλει. 

Η χρήση θα είναι μόνο wifi χωρίς δεδομένα για να έχω μια καλή σύγκριση χωρίς να επηρεάζει το σήμα κλπ.

Για εμένα η κατανάλωση είναι πολύ καλή όπως και ήταν και πρίν.

Απο το 80% στο 15% (δηλαδή με το 65% της μπαταρίας) μου έδωσε 1μέρα και 17 ώρες λειτουργίας εκ των οποίων 6ώρες και 13 λεπτά SOT. Τις περισσότερες ώρες βέβαια στο σπίτι με wifi και με λίγο χρόνο ομιλίας.

Screenshot_20240331_175305_Device care μετά την 6.1_cr.jpg

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Η  συσκευή σου έχει θέμα...

Πριν το update δεν είχα κανένα παράπονο... Με την 6.1 πήραμε την κατρακύλα τελείως 

Ακούω απόψεις. Χρήση, παίζει περίπου 85% wifi 15% data.  

Screenshot_20240331_231727_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, HSP said:

Πριν το update δεν είχα κανένα παράπονο... Με την 6.1 πήραμε την κατρακύλα τελείως 

Ακούω απόψεις. Χρήση, παίζει περίπου 85% wifi 15% data.  

Screenshot_20240331_231727_Device care.jpg

Πιστεύω έχεις ακόμα μια ώρα με μιάμιση sot οθονης ως το 15% οπότε θα πάει στις 5 με 5.5 ώρες οθονης με 40 ώρες και εκτός φόρτισης...τι άλλο θες???παιδιά βάλτε στο μυαλό σας...περνάει ο καιρός η μπαταρία φθείρεται δε θα ειναι οπως στην αρχη..λογικο δεν ειναι???....τώρα έχει πιασει κ η ζέστη επηρεάζει κ αυτό...οκ...ίσως η 6.1 να έχει κατανάλωση....αλλά εγώ πιστεύω πιο πολύ ειναι η φθορά της μπαταρίας...άλλοι πάμε για κλείσιμο ενός χρόνου της συσκευής άλλοι έχουν κλείσει ήδη....αααα παιδιά βάλτε κ ένα screen  από τη φωτεινότητα που δουλεύετε...να δούμε πόσο ψηλά δουλεύει ο καθένας....εγώ πχ σε εσωτερικό χώρο ειναι περίπου τόσο...είτε είναι μέρα κ έχει φυσικό φως είτε σκοτάδι...πιο ψηλά δε τη πάω....δε μπορώ...εννοείται έξω αυτόματα πάλι κ όσο πάει...άλλη κατανάλωση θα έχεις με αυτή τη φωτεινότητα άλλη στη μέση της μπάρας και άλλη το καλοκαίρι στη παραλία που τερματίζει 

Screenshot_20240331_234442_Edge.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αντιμετωπίζω το εξής θέμα.  

Δεν εμφανίζονται οι σελιδοδεικτες μου στο samsung internet 

Πρώτη φορά εμφανίστηκε με την αναβάθμιση σε 6.0 Ui  πάταγα να δω τούς σελιδοδεικτες και ήταν κενοί αν όμως έκανα αναζήτηση πχ. Ενός φακέλου μου τούς έδειχνε .

Τώρα με την 6.1 Ui χάθηκε και αυτό.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να ρωτήσω κάτι Off topic... Γνωρίζει κανείς κάποιο Smartwatch που να μετράει αρτηριακή πίεση με υψηλή ακρίβεια; Λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης θελώ πρωτίστως αξιοπιστία και όσον αφορά το κόστος αυτό είναι δευτερεύουσας σημασίας..

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση πάντως το μόνο που με ενοχλεί σε κάποιες περιπτώσεις είναι η θερμοκρασία, στα υπόλοιπα φαίνεται να είναι οκ. 

Είναι κάποιες εφαρμογές ειδικά που γίνεται αμέσως αισθητό (πχ. AliExpress).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...