Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω για αγορά του S23 Ultra. Την συγκεκριμμένη στιγμή κοστίζει 1099 ευρώ η έκδοση με τα 256 Gb αποθηκευτικού χώρου. Αξίζει να περιμένω κανα τρίμηνο ακόμα μέχρι να βγεί το S24 Ultra , ελπίζοντας για περαιτέρω μείωση τιμής; 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω για αγορά του S23 Ultra. Την συγκεκριμμένη στιγμή κοστίζει 1099 ευρώ η έκδοση με τα 256 Gb αποθηκευτικού χώρου. Αξίζει να περιμένω κανα τρίμηνο ακόμα μέχρι να βγεί το S24 Ultra , ελπίζοντας για περαιτέρω μείωση τιμής; 
Όχι γιατί δε θα πέσει! Πάρε παράδειγμα το 22 από bestprice .2f9b17ec05294dd12d34f97a983f05d6.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!.. έχει αλλάξει πια τακτική στις πωλήσεις της η Samsung, μόνο τίποτα τελευταία εκθεσιακά και μη αν βρεθούν μέσω γνωστών αλυσίδων αργότερα και αυτά θα είναι ελάχιστα πιστεύω 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, petpapoy said:

Ε δεν είναι να κουλαρεις όταν έχεις ένα δεδομένο και ξαφνικά αλλάζει άρδην. Τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση. 

Βέβαια, σήμερα, πρώτη ημέρα δουλειά εκτός σπιτιού και μετά το hard reset δείχνει να έχει στρώσει. 

Και επισημαίνω ότι πέρασα τα πάντα από backup. 

Δε νομίζω να φταιει το λογισμικό για τη διαρροή μπαταριας.Αν έφταιγε δεν θα υπήρχαν καποιοι με μηδεν πρόβλημα.Προφανώς δεν έκατσε καλά η αναβαθμιση,ίσως εξαιτίας καποιας εφαρμογής που δεν συνεργάζεται καλά.Εγω,όπως ειπα και πιό πάνω,πρίν βαλω τη 14 έκανα kill όλες τις ενεργες εφαρμογές.Δεν ξερω αν αυτο ειναι το κόλπο,αλλά όποτε το εφαρμόζω δουλεύει!Το ότι μετα απο hard reset σου δειχνει να εχει στρώσει,επιβεβαιώνει αυτα που λέω...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, LAGGI said:

Δε νομίζω να φταιει το λογισμικό για τη διαρροή μπαταριας.Αν έφταιγε δεν θα υπήρχαν καποιοι με μηδεν πρόβλημα.Προφανώς δεν έκατσε καλά η αναβαθμιση,ίσως εξαιτίας καποιας εφαρμογής που δεν συνεργάζεται καλά.Εγω,όπως ειπα και πιό πάνω,πρίν βαλω τη 14 έκανα kill όλες τις ενεργες εφαρμογές.Δεν ξερω αν αυτο ειναι το κόλπο,αλλά όποτε το εφαρμόζω δουλεύει!Το ότι μετα απο hard reset σου δειχνει να εχει στρώσει,επιβεβαιώνει αυτα που λέω...

Δεν έχει σχέση αυτό. Αφού η εγκατάσταση πραγματοποιείται με κλειστό το λειτουργικό

Μετά το security update, βλέπω επαναφορά του χρόνου. Τουλάχιστον σήμερα πάει αρκετά καλά 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και είχα λίγο καιρό το κινητό με τη 13,  κάνα μήνα περιπου, και με τη 14 δεν έχω δει καποια διαφορά, μπορώ να πω ότι είναι και καλύτερα. Στο s21 ultra ακόμα και όταν το είχα πάρει στο τέλος της μέρας είχα 15-20%. Δε το συζητάω για ένα χρόνο μετά, δε την έβγαζα χωρίς μια μικρή φόρτιση μέσα στη μέρα. Πλέον με το ίδιο ακριβώς setup εφαρμογες παιχνίδια κτλ είμαι κοντά στο 40-45% στο τέλος της μέρας. 

Χτες πήρα και το τελευταίο update, μια χαρά πάει. 

Γενικοτερα βλέπω ότι σε βίντεο και browsing κρατάει πολύ καλύτερα, προφανώς λόγω snapdragon. 

Edited by adelijohn
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχει γίνει αρκετή κουβέντα στο θέμα της προστασίας οθόνης,  ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος από εσάς έχει επισκεφθεί τα μαγαζιά που υπάρχουν στο κέντρο της Αθήνας, όπως στην Ερμού και αν έχουν μείνει ευχαριστημένοι με την επιλογή τους για την προστασία οθόνης της συσκευής τους. Ρώτησα και μου είπαν γύρω στα 15 έως 18€το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, ffc said:

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω για αγορά του S23 Ultra. Την συγκεκριμμένη στιγμή κοστίζει 1099 ευρώ η έκδοση με τα 256 Gb αποθηκευτικού χώρου. Αξίζει να περιμένω κανα τρίμηνο ακόμα μέχρι να βγεί το S24 Ultra , ελπίζοντας για περαιτέρω μείωση τιμής; 

899ευρώ παίζει από το συγκεκριμένο κατάστημα, άμεσα διαθέσιμο και με παραλαβή από κατάστημα στην Αθήνα

https://mr-mobile.gr/shop/samsung-galaxy-s23-ultra-5g-256gb-phantom-black/

Το αναφέρω μιας και είναι το φθηνότερο κατάστημα στο bestprice με δυνατότητα παραλαβής από το ίδιο το κατάστημα, γιατί με ορισμένα φθηνότερα καταστήματα της επαρχίας υπάρχουν παρατράγουδα(Perishop,Jmctech).

9 minutes ago, jim2019 said:

Αν και εχει γίνει αρκετή κουβέντα στο θέμα της προστασίας οθόνης,  ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος από εσάς έχει επισκεφθεί τα μαγαζιά που υπάρχουν στο κέντρο της Αθήνας, όπως στην Ερμού και αν έχουν μείνει ευχαριστημένοι με την επιλογή τους για την προστασία οθόνης της συσκευής τους. Ρώτησα και μου είπαν γύρω στα 15 έως 18€το τζαμακι.

Τζαμάκι γενικά και αόριστα δεν λειτουργεί στο S23 Ultra λόγω κυρτότητας και δακτυλικού.

Αν δεις και στο skroutz τα περισσότερα τζαμάκια ακόμα και επώνυμα(πχ Spigen),αυτό το πράγμα αναφέρουν.

Κυρίως screen protector/ζελατίνες ή Whitestone είναι κομπλέ.

Ειναι κάτι που δεν με βόλεψε δυστηχώς με τις ζελατίνες στην αφή(και λόγω spen) και το έδωσα το Ultra και πήγα στο απλό S23 που λειτουργεί μια χαρά το δακτυλικό με φθηνό τζαμάκι(και ειναι και επίπεδη η οθονη).

 

16 ώρες πριν, costsa41 said:

Όχι γιατί δε θα πέσει! 

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχει πέσει και πολύ φθηνότερα το προηγούμενο(btw το S22U ειχε και 128gb έκδοση), απλά και η Samsung οπως και όλες οι εταιρείες, οταν βγαινει η νεα ναυαρχίδα, αποσύρουν σιγα σιγα την προηγούμενη

image.thumb.png.28504ba1dea159843cb36d92f52315bc.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αγορασθεί με επαγγελματικό Αφμ έλεγα μήπως έπεφτε περισσότερο η τιμή σε λίγο καιρό και το έπαιρνα φθηνότερα από τα 886 που έχει τώρα με αποφορολογγση.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κατοχος κι εγω του κινητου.αυριο με ησυχια θα το στησω απο την αρχη.

μια ερωτηση..αξιζει να το στησω απο την αρχη η να κανω μπακαπ απο το παλιο μου το s10.

απο μεγεθος δεν με τρομαζει πολυ στο κρατημα..αυριο θα βaλω και την pitaka 

το αγορασα σε green αν και θα ηθελα περιμετρικα να ειναι μαυρο και οχι ασημι.ειναι το μοναδικο που δεν μου αρεσει.

 

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κατοχος κι εγω του κινητου.αυριο με ησυχια θα το στησω απο την αρχη.
μια ερωτηση..αξιζει να το στησω απο την αρχη η να κανω μπακαπ απο το παλιο μου το s10.
απο μεγεθος δεν με τρομαζει πολυ στο κρατημα..αυριο θα βaλω και την pitaka 
το αγορασα σε green αν και θα ηθελα περιμετρικα να ειναι μαυρο και οχι ασημι.ειναι το μοναδικο που δεν μου αρεσει.
 
 
Καλοδούλευτο φίλε μου.
Εννοείται από την αρχή στήσιμο και πέρασμα τις εφαρμογές μια μια.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ktikti said:

Απο σημερα κατοχος κι εγω του κινητου.αυριο με ησυχια θα το στησω απο την αρχη.

μια ερωτηση..αξιζει να το στησω απο την αρχη η να κανω μπακαπ απο το παλιο μου το s10.

απο μεγεθος δεν με τρομαζει πολυ στο κρατημα..αυριο θα βaλω και την pitaka 

το αγορασα σε green αν και θα ηθελα περιμετρικα να ειναι μαυρο και οχι ασημι.ειναι το μοναδικο που δεν μου αρεσει.

 

 

Άσε την pitaka για το σπίτι και έξω πάρε κανονική θήκη γιατί άμα πέσει θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fulgore1 said:

 

Πάντως όντως πολύ καλή τιμή. Αν γνωρίζεις ότι κ το μαγαζί είναι αξιόπιστο με τις συσκευές που φέρνει, τότε ναι .👍

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thanos1989 said:

Άσε την pitaka για το σπίτι και έξω πάρε κανονική θήκη γιατί άμα πέσει θα έχεις θέμα.

Παντα μου αρεσαν οι ultra thin θηκες.σε ολα τα κινητα ειχα τις λεπτοτερες.εχω παραγγειλει και

SPIGEN LIQUID AIR

ομως δεν μου εχει ερθει ακομη.προς το παρων θα κανω χρηση του κινητου με αυτην.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2023 at 6:15 ΜΜ, bromiaris said:

Μπορείς να το κάνεις αλλά σε περίπτωση ελέγχου θα γ@@@@@ τον φίλο σου....

Απορία. Εύκολα μπορεί κάποιος να βάλει ένα τυχαίο επαγγελματικό ΑΦΜ και να αγοράσει με την κάρτα του. Δεν γίνεται κάποιος έλεγχος άλλωστε. (από προσωπική εμπειρία το λέω.)

Τι φταίει ο καημένος ο επαγγελματίας ;

Συγγνώμη  για το off topic

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panoszavra said:

Απορία. Εύκολα μπορεί κάποιος να βάλει ένα τυχαίο επαγγελματικό ΑΦΜ και να αγοράσει με την κάρτα του. Δεν γίνεται κάποιος έλεγχος άλλωστε. (από προσωπική εμπειρία το λέω.)

Τι φταίει ο καημένος ο επαγγελματίας ;

Συγγνώμη  για το off topic

Φυσικά κ γίνεται έλεγχος...

Αν γίνει η αγορά από το κατάστημα πρέπει να έχεις χαρτί ότι είσαι νόμιμος εκπρόσωπος...

Αν γίνει τηλεφωνικά τότε η παραγγελία θα σταλεί στο όνομα της επιχείρησης κ στην έδρα της...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Ανάλυση 2κ ρυθμός ανανεωσης 120 ,μόνο δεδομένα. Προφίλ απόδοσης τυπικο

Screenshot_20231115_181200_GSam Battery Monitor.jpg

Πάντως με το 14 έχει χαλάσει η μπαταρία.Εγω το πρωί στις 07:00 το έβγαλα από το φορτιστή στο 75% και χωρίς να πολυασχοληθώ σήμερα έχει φτάσει ήδη στο 20%!!! Με το 13 το έβγαζα πρωί στο 100% και το βράδυ είχε 40% και με έβγαζε μέχρι την επόμενη το μεσημέρι.Και επειδή ήταν και η πρώτη εβδομάδα που το είχα πάρει,του είχα αλλάξει την πίστη στην κυριολεξία.Να τονίσω ότι το τηλ το έχω ακριβώς 2 μήνες,οπότε θεωρώ την μπαταρία απολύτως καινούρια. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aeroporos said:

Πάντως με το 14 έχει χαλάσει η μπαταρία.Εγω το πρωί στις 07:00 το έβγαλα από το φορτιστή στο 75% και χωρίς να πολυασχοληθώ σήμερα έχει φτάσει ήδη στο 20%!!! Με το 13 το έβγαζα πρωί στο 100% και το βράδυ είχε 40% και με έβγαζε μέχρι την επόμενη το μεσημέρι.Και επειδή ήταν και η πρώτη εβδομάδα που το είχα πάρει,του είχα αλλάξει την πίστη στην κυριολεξία.Να τονίσω ότι το τηλ το έχω ακριβώς 2 μήνες,οπότε θεωρώ την μπαταρία απολύτως καινούρια. 

Τα στατιστικά αυτά  ειναι ως το 85 % που κάνω πάντα φόρτιση. Κ εγώ την ίδια γνώμη έχω.οτι η μπαταρία με τη 14 έχει πέσει.αλλοι λένε ότι πάει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...