Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα πρόσεξα την προσφορά για τα galaxy s23,S23+ και s23 Ultra με 350€ έκπτωση από διάφορες αλυσίδες..Δεν ξέρω πόσο καιρό ισχύει η προσφορά,πριν λίγο την είδα αλλά βγάζει 350€ κάτω(πχ galaxy s23 ultra στα 1099€ το 256)και δώρο μια κάρτα λέει prepaid..Αυτή τη στιγμή έχω το Α14 το 4G το οποίο τίμιο μεν αλλά έχει τα θέματα του και έχοντας μια δωροεπιταγη από Κωτσο 300€ μου βγαίνει το Ultra στα 799€ και έχω ψηθεί άσχημα..Λογικά θα είναι προσφορά Black Friday (η πιο πριν)? 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, ktikti said:

Μαγκες μετα απο πολυ σκεψη και διαβασμα αγορασα κι'εγω το κινητο απο κωτσο απο την προσφορα 2+1 και το περιμενω μεσα στην βδομαδα.πρωτη φορα κινητο ultra,(προερχομαι απο samsung s10) και ανυπομονω πως θα μου φανει ενα τοσο μεγαλο κινητο..αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.

εχω παρει για αρχη φορτιστη 25watt μια θηκη ultra thin spigen και βρηκα σε προσφορα pitaka s23 ultra στα 54 ευρο με δωρεαν μεταφορικα και αμα εξαρυρωσω και κατι skroutz coins ακομη φθηνοτερα.

 

 

 

Φίλε μου το μόνο που με κάνει να μην το έχω πάρει ακόμη είναι το μέγεθος... Έχω το s23plus αλλά όποτε έχω πιάσει για λίγο το ultra μου φαίνεται τεράστιο και δεν ξέρω πως θα είναι σε καθημερινή χρήση....

 

Περιμένουμε εντυπώσεις λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα την Τετάρτη έκανα επανεκκίνηση και δεν ξανά άνοιξε ποτέ. Το πήγα στην omniteck Samsung. Και μου είπε μητρική πλακέτα.. και μια και το άφησα τους είπα και για αλλαγή μπαταρίας και τα άλλαξαν όλα μέσα στην εγγύηση .το έχω 7 μήνες. Και το προσέχω πάρα πολύ. Τώρα πως την έπαθα έτσι ένας θεός ξέρει 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα την Τετάρτη έκανα επανεκκίνηση και δεν ξανά άνοιξε ποτέ. Το πήγα στην omniteck Samsung. Και μου είπε μητρική πλακέτα.. και μια και το άφησα τους είπα και για αλλαγή μπαταρίας και τα άλλαξαν όλα μέσα στην εγγύηση .το έχω 7 μήνες. Και το προσέχω πάρα πολύ. Τώρα πως την έπαθα έτσι ένας θεός ξέρει 
Ενδεχομένως να μην έχει να κάνει τόσο με τον τρόπο χρήσης, ήταν ελαττωματική η πλακέτα και κάηκε, συμβαίνει σε ένα μικρό ποσοστό σε όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές και το θέμα είναι το after sales support.
Εφόσον είσαι οκ με εγγύηση και έτρεξαν όλα ομαλά, προχωράς και μάλιστα με νέα μπαταρία!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, jtgiannis said:

Καλησπέρα. Φίλε μου είναι εύκολο ένα λινκ από που βρήκες στα 54euro την Pitaka;;Την είχα πάρει στα 74. Λίγο ακριβή αλλά αξίζει τα λεφτά της. Από αίσθηση, απο εργονομία, μέχρι και από πέσιμο με γλύτωσε και δεν το περίμενα γιατί έχει πολύ λίγη επιφάνεια προστασίας. 

 

pitaka.jpg

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 

Επειδή πιστεύω ότι σύντομα θα χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. 

Καταρχάς, η μπαταρία έχει εγγύηση ένα χρόνο και η συσκευή συνολικά 2 έτσι; 

Επιπλέον, ποιο θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο και πιο αξιόπιστο μέρος για να το πάω στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά - Αθήνας; 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα. 

Επειδή πιστεύω ότι σύντομα θα χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. 

Καταρχάς, η μπαταρία έχει εγγύηση ένα χρόνο και η συσκευή συνολικά 2 έτσι; 

Επιπλέον, ποιο θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο και πιο αξιόπιστο μέρος για να το πάω στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά - Αθήνας; 

Ευχαριστώ. 

Smartec  Χαϊδάρι. Κορυφή φίλε μου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nasosvasedis said:

Επειδή πιστεύω ότι σύντομα θα χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία

Γιατι αλλαγη ? Απο αρχες τους ετους δε το εχεις ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 
Επειδή πιστεύω ότι σύντομα θα χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. 
Καταρχάς, η μπαταρία έχει εγγύηση ένα χρόνο και η συσκευή συνολικά 2 έτσι; 
Επιπλέον, ποιο θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο και πιο αξιόπιστο μέρος για να το πάω στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά - Αθήνας; 
Ευχαριστώ. 
Δε θα χρειαστεί η μπαταρία αλλαγή. Πώς το κατάλαβες; Ακόμα το 22 είναι ντουρο από μπαταρία για να μη σου πω το s10plus που ακόμα κρατάει η μπαταρία του. Δε χαλάνε τόσο εύκολα οι μπαταρίες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να πω κα την δική μου εμπειρία για μετάβαση 13->14.

Μετά την εγκατάσταση του 14, η μπαταρία έφευγε νερό. Υπήρξε ημέρα που το φόρτισα 2 φορές ενώ πριν στο τελείωμα της ημέρας ήμουν με 40+%.

Εχθές έκανα επαναφορά. Απο σήμερα αναμένω να δω τι και πώς. Ελπίζω να είναι όλα κομπλέ..

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kek said:

Γιατι αλλαγη ? Απο αρχες τους ετους δε το εχεις ?

Ναι από τον Φλεβάρη. Αλλά στα 14 νιώθω η μπαταρία φεύγει νερό. 

 

1 hour ago, costsa41 said:

Δε θα χρειαστεί η μπαταρία αλλαγή. Πώς το κατάλαβες; Ακόμα το 22 είναι ντουρο από μπαταρία για να μη σου πω το s10plus που ακόμα κρατάει η μπαταρία του. Δε χαλάνε τόσο εύκολα οι μπαταρίες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ελπίζω να φτιάξει....

15 minutes ago, petpapoy said:

Πάντως, να πω κα την δική μου εμπειρία για μετάβαση 13->14.

Μετά την εγκατάσταση του 14, η μπαταρία έφευγε νερό. Υπήρξε ημέρα που το φόρτισα 2 φορές ενώ πριν στο τελείωμα της ημέρας ήμουν με 40+%.

Εχθές έκανα επαναφορά. Απο σήμερα αναμένω να δω τι και πώς. Ελπίζω να είναι όλα κομπλέ..

Εγώ μετά από επαναφορά και η μπαταρία μια εβδομάδα ακόμα δεν έχει καλυτερεύσει. 

Σκέφτομαι στον 1 χρόνο να κάνω αλλαγή της μπαταρίας γιατί δεν νομίζω να πάρω το 24... Να το κρατήσω όσο καλύτερα πάει. 

Επίσης ακόμα και στον ένα χρόνο η μπαταρία σίγουρα χάνει απόδοση. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, petpapoy said:

Πάντως, να πω κα την δική μου εμπειρία για μετάβαση 13->14.

Μετά την εγκατάσταση του 14, η μπαταρία έφευγε νερό. Υπήρξε ημέρα που το φόρτισα 2 φορές ενώ πριν στο τελείωμα της ημέρας ήμουν με 40+%.

Εχθές έκανα επαναφορά. Απο σήμερα αναμένω να δω τι και πώς. Ελπίζω να είναι όλα κομπλέ..

Ναι παιδιά κ εμένα με,το,ζόρι μια,μέρα. Πριν έβγαζε άνετα μια,μέρα και 10, 15 ωρες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, petpapoy said:

Πάντως, να πω κα την δική μου εμπειρία για μετάβαση 13->14.

Μετά την εγκατάσταση του 14, η μπαταρία έφευγε νερό. Υπήρξε ημέρα που το φόρτισα 2 φορές ενώ πριν στο τελείωμα της ημέρας ήμουν με 40+%.

Εχθές έκανα επαναφορά. Απο σήμερα αναμένω να δω τι και πώς. Ελπίζω να είναι όλα κομπλέ..

Για πες μας πως θα πάει γιατί και στο s23+ βλέπω πτώση μετά το update 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι την βλεπω πιο smooth την συσκευη - animations & transitions αψογα...καλυτερα απο πριν.

Για την μπαταρια νομιζω και εγω οτι την ρουφαει πιο γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι στα πρόσφατα χρονικά μεγάλη έκδοση είτε Android, είτε και Ios και να μην υπήρχαν πάντα θέματα με την μπαταρία/αυτονομία.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karagalexk said:

Έχει αναφερθεί από πολλούς το πρόβλημα.... περιμένουμε διόρθωση

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Λες να μην χρειαστεί clean install?

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω να πω ότι τραβάει παραπάνω μπαταρία όμως τώρα εχουν αφαιρέσει και την ανάλυση μπαταρίας με σύγκριση την τελευταία πλήρη φόρτιση... τώρα λέει sot ημέρες. Βρήκαν τρόπο να κρύψουν τις μαλακίες τους. 

Ας ελπίσουμε να το φτιάξουν με την επόμενη ενημέρωση.

Έχετε καμία ιδέα πως να δούμε κάνα sot κανονικά ή να πάω κατευθείαν σε εφαρμογή τρίτου προγραμματιστή;

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2023 at 11:18 ΠΜ, nasosvasedis said:

Στο κατάστημα που ανέφερα (Mozik Κορυδαλλού), το τοποθετούν οι ίδιοι και μάλιστα αναφέρουν ότι σου τοποθετούν και το δεύτερο εφόσον το πρώτο χαλάσει. 

Τσέκαρα ότι δεν το έχουν διαθέσιμο. Και είναι κ σε άλλη τιμή πιο ψηλή, από αντίστοιχα αλλά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thanos1989 said:

Και εγώ έχω να πω ότι τραβάει παραπάνω μπαταρία όμως τώρα εχουν αφαιρέσει και την ανάλυση μπαταρίας με σύγκριση την τελευταία πλήρη φόρτιση... τώρα λέει sot ημέρες. Βρήκαν τρόπο να κρύψουν τις μαλακίες τους. 

Ας ελπίσουμε να το φτιάξουν με την επόμενη ενημέρωση.

Έχετε καμία ιδέα πως να δούμε κάνα sot κανονικά ή να πάω κατευθείαν σε εφαρμογή τρίτου προγραμματιστή;

Εγώ κοιτάω το πρωί όσο λέει όταν είμαι 100% και αυτό που λέει το αφαιρώ από το τελικό το βράδυ

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Nova Launcher παραμένει αχτύπητος, όσο και αν έχει βελτιωθεί ο oneUI.Προσπαθησα σήμερα να γυρίσω μετά από χρόνια στον OneUI και απογοητευθηκα.Φακελοι οκ αλλά το μέγεθος των εικονιδίων δυσανάλογα μικρό...και περιορισμός παραμετροποιησεων...

Όσον αφορά αφορά τη μπαταρία,διαφωνώ. Παραμένει άψογη...μην πω καλύτερη από ποτέ!

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στις ετήσιες ναυαρχίδες της Samsung μετά από το S20 plus και Note 10 plus(στο ενδιάμεσο πέρασα αρκετά samsung σειράς Α και τώρα έχω το Α14 4G).Στην αναμονή για παραλαβή μέσα στην εβδομάδα λοιπόν,ελπίζω να διορθωθούν και τα προβλήματα με τη μπαταρία και καλώς σας βρίσκω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, LAGGI said:

Πάντως ο Nova Launcher παραμένει αχτύπητος, όσο και αν έχει βελτιωθεί ο oneUI.Προσπαθησα σήμερα να γυρίσω μετά από χρόνια στον OneUI και απογοητευθηκα.Φακελοι οκ αλλά το μέγεθος των εικονιδίων δυσανάλογα μικρό...και περιορισμός παραμετροποιησεων...

Όσον αφορά αφορά τη μπαταρία,διαφωνώ. Παραμένει άψογη...μην πω καλύτερη από ποτέ!

Same, το οτι δεν κανει καρτελες στις εφαρμογές ειναι deal breaker για μενα. Αν δεν είχαμε συνηθίσει στον Nova πιστεύω δεν θα μας χτυπαγε ιδιαίτερα πάντως. 

Η μπαταρία και σε μενα ειναι μια χαρα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...