Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, mix911 said:

Έχετε παρατηρήσει μειώσει του σήματος 5g η 4g με την αλλαγή csc από EUX σε THL?

Πουθενά δν εχω διαβάσει για μείωση σήματος...εγω για λίγο καιρό που το είχα δεν ειχα παρατηρήσει κάτι...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα μοντέλα;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα φίλε μου εγώ πήρα αυτόν για το κινητό, κορυφαίος και δουλεύει άψογα η super fast charging
https://www.skroutz.gr/s/30168038/Ugreen-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-A-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-3-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B5%CF%82-USB-C-65W-Power-Delivery-Quick-Charge-2-0-Quick-Charge-3-0-Quick-Charge-4-Quick-Charge-4-0-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-CD224.html

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση του πορτοφόλι Google, 

Δεν μπορώ να αλλάξω προ επιλεγμένη κάρτα. 

Έχω 5 6 κάρτες, και μόνο πατώντας πάνω στην πρώτη μου βγάζει πληροφορίες και επιλογές. 

Στην δεύτερη τι κάνω απλό ταπ. 

Τι πατάω συνεχόμενα. 

Δεν μου ανοίγει τις πληροφορίες, για να μπορώ να επιλέξω και προεπιλογή. 

Πως δουλεύει το ριμαδι? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kountoura said:

Ρε παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση του πορτοφόλι Google, 

Δεν μπορώ να αλλάξω προ επιλεγμένη κάρτα. 

Έχω 5 6 κάρτες, και μόνο πατώντας πάνω στην πρώτη μου βγάζει πληροφορίες και επιλογές. 

Στην δεύτερη τι κάνω απλό ταπ. 

Τι πατάω συνεχόμενα. 

Δεν μου ανοίγει τις πληροφορίες, για να μπορώ να επιλέξω και προεπιλογή. 

Πως δουλεύει το ριμαδι? 

Γενικότερα είναι για το ανάθεμα η εφαρμογή τους... βασικά πράγματα θες να κάνεις και δεν γίνονται...εγω σήμερα άλλαξα προεπιλεγμένη και μου το δέχθηκε 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kountoura said:

Ρε παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση του πορτοφόλι Google, 

Δεν μπορώ να αλλάξω προ επιλεγμένη κάρτα. 

Έχω 5 6 κάρτες, και μόνο πατώντας πάνω στην πρώτη μου βγάζει πληροφορίες και επιλογές. 

Στην δεύτερη τι κάνω απλό ταπ. 

Τι πατάω συνεχόμενα. 

Δεν μου ανοίγει τις πληροφορίες, για να μπορώ να επιλέξω και προεπιλογή. 

Πως δουλεύει το ριμαδι? 

Καλημέρα, αν δεν έχει όντως κάποιο πρόβλημα η εφαρμογή σου, τότε απλά άλλαξε το περιβάλλον της.

Πάτησε στην κάρτα που θες να ορίσεις ως προεπιλεγμένη και μετά πάνω δεξιά στις τρεις κάθετες κουκίδες. Εκεί εμφανίζονται όλες οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ChrisNikol said:

 

Αυτό ακριβώς προσπαθώ να πω ότι όσο ποιο κακό σήμα υπάρχει στην περιοχή τόσο ποιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας απλά η vodafone υστερεί σε πολλές περιοχές αντιθέτως με την cosmote. Εννοείται ότι με κακή κάλυψη κ σε cosmote θα έχεις κατανάλωση. Κ λόγο επαγγέλματος σχεδόν το ζω καθημερινά πόσο δύσκολη μου κάνει την ζωή η vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω για το σήμα και την κατανάλωση,εννοείται οτι αν εχουμε 2 κεραίες στην ιδια απόσταση αλλα με διαφορετική ισχύ,καταναλώνει περισσότερο εκει που εχει τη χαμηλότερη ισχύ.Αυτο όμως ειναι ενας πολύ γενικός κανόνας.Οταν ομως,για να το πω αλλοιώς,το ενα δικτυο παιζει απο απλό 4G σε 4G+ συνεχεια,σε σχεση με ενα που εχει μόνο 4G,το πρώτο καταναλώνει πολύ περισσότερο κι ας εχει πολύ ισχυρό σήμα.Αν πάλι αλλάζει συνεχώς απο κεραία 2600 σε 1800 ενω το αλλο δικτυο παίζει σταθερά σε 900άρα τοτε πάλι καταναλώνει περισσότερο κι ας εχει πιο ισχυρο σημα το πρωτο απο το δευτερο..

Μπαίνοντας στο κρυφό μενου με το *#0000#  βλέπουμε την παράμετρο tx-pοwer.Εκει βλέπει κανείς πόσο συχνά  "απασχολει" το κάθε δικτυο τη συσκευή μας και τι ισχύ απαιτεί και επομένως πόσο καταναλώνει...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LAGGI said:

Για να επανέλθω για το σήμα και την κατανάλωση,εννοείται οτι αν εχουμε 2 κεραίες στην ιδια απόσταση αλλα με διαφορετική ισχύ,καταναλώνει περισσότερο εκει που εχει τη χαμηλότερη ισχύ.Αυτο όμως ειναι ενας πολύ γενικός κανόνας.Οταν ομως,για να το πω αλλοιώς,το ενα δικτυο παιζει απο απλό 4G σε 4G+ συνεχεια,σε σχεση με ενα που εχει μόνο 4G,το πρώτο καταναλώνει πολύ περισσότερο κι ας εχει πολύ ισχυρό σήμα.Αν πάλι αλλάζει συνεχώς απο κεραία 2600 σε 1800 ενω το αλλο δικτυο παίζει σταθερά σε 900άρα τοτε πάλι καταναλώνει περισσότερο κι ας εχει πιο ισχυρο σημα το πρωτο απο το δευτερο..

Πάντως 3 χρόνια που είχα vodafone, στους Θρακομακεδόνες που είχε ασθενές σήμα (4g έπιανε κάθε Πάσχα), κατέστρεψα 2 μπαταρίες στο iphone από τις συνεχείς φορτίσεις. Την κατέβαζε σαν νεράκι

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dark_Lord said:

Πάντως 3 χρόνια που είχα vodafone, στους Θρακομακεδόνες που είχε ασθενές σήμα (4g έπιανε κάθε Πάσχα), κατέστρεψα 2 μπαταρίες στο iphone από τις συνεχείς φορτίσεις. Την κατέβαζε σαν νεράκι

Οταν η συνδεση είναι οριακή στο να πιανει-δεν πιανει ισχύει αυτο που λές.

Κι εγω ήμουνα στην Αμοργό προσφατα οπου σε καποιες ακτες ήταν στο οριο εντός-εκτός δικτυου.Εννοειται οτι η μπαταρια έπεφτε πολύ γρηγορα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stefan_city said:

Καλημέρα, αν δεν έχει όντως κάποιο πρόβλημα η εφαρμογή σου, τότε απλά άλλαξε το περιβάλλον της.

Πάτησε στην κάρτα που θες να ορίσεις ως προεπιλεγμένη και μετά πάνω δεξιά στις τρεις κάθετες κουκίδες. Εκεί εμφανίζονται όλες οι επιλογές.

Δείτε λίγο τι κάνει μήπως δεν το εξήγησα σωστά. 

https://photos.app.goo.gl/KQ1vaYvQmbtDX4PB9

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αυτό "smart" πώς δουλεύει και βγάζει τα ονόματα χωρίς να έχω αποθηκεύσει την επαφή ;

Γιατί μου βγάζει αυτό κάθε φορά που με παίρνει άγνωστος Screenshot_20230720_120139_Phone.thumb.jpg.bc672ef24a08071f5887a28e2f09ee2e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πορτοφόλι ακόμα να επανέρθει, έχω μόνο μια κάρτα και δεν δουλεύει μετά την αναβάθμιση

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάρτα της εθνικής και δουλεύει κανονικά και με τη συσκευή αλλά και με το galaxy watch 5

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bardull said:

Το πορτοφόλι ακόμα να επανέρθει, έχω μόνο μια κάρτα και δεν δουλεύει μετά την αναβάθμιση

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχει φτιάξει εδω και καιρό το πορτοφόλι για την πληρωμή... μήπως να κανεις διαγραφή δεδομένων και να τα περάσεις ξανά;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Πάντως 3 χρόνια που είχα vodafone, στους Θρακομακεδόνες που είχε ασθενές σήμα (4g έπιανε κάθε Πάσχα), κατέστρεψα 2 μπαταρίες στο iphone από τις συνεχείς φορτίσεις. Την κατέβαζε σαν νεράκι

και εγω 10 χρονια τωρα με διαφορα galaxy s με exynos και vodafone , νομιζα οτι εφταιγε η vodafone που φορτιζα 2 φορες τη μερα . μεχρι που πηρα s23 , που η μπαταρια δεν θελει να τελειωσει και καταλαβα οτι κατι αλλο εφταιγε . εκτος κι αν βελτιωθηκε τοσο πολυ η vodafone φετος , που δε νομιζω

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δουλεύει κανονικά το wallet. Ακόμα και μετά το τελευταίο update. Πριν καιρό είχε προκύψει εκείνο το πρόβλημα που δεν πληρουσε τις προδιαγραφές το κινητό και καλά......το οποίο έφτιαξε από μόνο του μετά από μερικές μέρες.
Δεν ξέρω πόσες μέρες σου κάνει το πρόβλημα, δοκίμασε ίσως με clear cache, περίμενε μερικές μέρες, αλλιώς διαγραφή και ξανασεταρισμα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Καλησπέρα , αυτό "smart" πώς δουλεύει και βγάζει τα ονόματα χωρίς να έχω αποθηκεύσει την επαφή ;

Γιατί μου βγάζει αυτό κάθε φορά που με παίρνει άγνωστος Screenshot_20230720_120139_Phone.thumb.jpg.bc672ef24a08071f5887a28e2f09ee2e.jpg

και σε μενα τις τελευταιες μερες το βγαζει στους αγνωστους αριθμους.Υπαρχει τροπος να φυγει αφου δεν βοηθαει σε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kountoura said:

Δείτε λίγο τι κάνει μήπως δεν το εξήγησα σωστά. 

https://photos.app.goo.gl/KQ1vaYvQmbtDX4PB9

Υπάρχει όντως πρόβλημα με την εφαρμογή σου. Όπως με το απλό πάτημα μπαίνεις στην προεπιλεγμένη σου κάρτα (Εθνική), θα έπρεπε να μπαίνει και στις υπόλοιπες.

Δοκίμασες διακοπή και clear cache της εφαρμογής για αρχή;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, stefan_city said:

Υπάρχει όντως πρόβλημα με την εφαρμογή σου. Όπως με το απλό πάτημα μπαίνεις στην προεπιλεγμένη σου κάρτα (Εθνική), θα έπρεπε να μπαίνει και στις υπόλοιπες.

Δοκίμασες διακοπή και clear cache της εφαρμογής για αρχή;

Δοκίμασα. 

Κάνοντας αυτό, βγάζει τις κάρτες στην μέση της οθόνης(όπως παλιά), και λειτουργεί σωστά. 

Μετά από λίγα λεπτά, πάει τις κάρτες πάνω σε μικρογραφία όπως δείχνω στο βίντεο και δεν λειτουργεί. 

Σε όσους λειτουργεί σωστά, οι κάρτες εμφανίζονται πάνω σε μικρογραφία όπως δείχνω ή στην μέση της οθόνης όπως παλαιότερα? 

https://photos.app.goo.gl/d54yMQVf8Ftutt518

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

Δοκίμασα. 

Κάνοντας αυτό, βγάζει τις κάρτες στην μέση της οθόνης(όπως παλιά), και λειτουργεί σωστά. 

Μετά από λίγα λεπτά, πάει τις κάρτες πάνω σε μικρογραφία όπως δείχνω στο βίντεο και δεν λειτουργεί. 

Σε όσους λειτουργεί σωστά, οι κάρτες εμφανίζονται πάνω σε μικρογραφία όπως δείχνω ή στην μέση της οθόνης όπως παλαιότερα? 

https://photos.app.goo.gl/d54yMQVf8Ftutt518

Εμένα που λειτουργεί σωστά (σε άλλη συσκευή Samsung) οι κάρτες είναι η μία δίπλα στην άλλη και όχι η μία μπροστά από την άλλη.

Κατά τ' άλλα, μπαίνοντας σε κάθε κάρτα οι επιπλέον επιλογές είναι πάνω δεξιά στις τρεις κουκκίδες.

Οπότε, έκαναν δύο αλλαγές με την ανανεωμένη εμφάνιση (εμφάνιση καρτών, εμφάνιση επιπλέον επιλογών εντός των καρτών), αλλά σε εμένα έχει εμφανιστεί η μία προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Καλησπέρα , αυτό "smart" πώς δουλεύει και βγάζει τα ονόματα χωρίς να έχω αποθηκεύσει την επαφή ;

Γιατί μου βγάζει αυτό κάθε φορά που με παίρνει άγνωστος Screenshot_20230720_120139_Phone.thumb.jpg.bc672ef24a08071f5887a28e2f09ee2e.jpg

https://www.systemlifeline.com/2021/05/18/caller-id-name-not-displaying-accurate-data-on-samsung-phones/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχει κάποιος χωρίς προστασία οθόνης ούτε ζελατίνα εννοώ να μου πει κατά πόσο χαράσσεται εύκολα; Δεν εννοώ να το έχει μαζί με κλειδιά στην τσέπη, άλλο διάβασα ένα review που έλεγε ότι παρότι το πρόσεχε σε γενικές γραμμές κάποιες μικρές χαρά γραμματείες έκανε το τζάμι της οθόνης.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ostvarivanje said:

Καλησπέρα. Το έχει κάποιος χωρίς προστασία οθόνης ούτε ζελατίνα εννοώ να μου πει κατά πόσο χαράσσεται εύκολα; Δεν εννοώ να το έχει μαζί με κλειδιά στην τσέπη, άλλο διάβασα ένα review που έλεγε ότι παρότι το πρόσεχε σε γενικές γραμμές κάποιες μικρές χαρά γραμματείες έκανε το τζάμι της οθόνης.

Μία απλή ζελατίνα τη θες... Αδύνατο να μη κάνει γρατσουνιές μικρές όσο και να το προσέχεις. Κλειδιά, φερμουάρ σίγουρα . Κρίμα είναι...

12 ώρες πριν, LAGGI said:

 

Μπαίνοντας στο κρυφό μενου με το *#0000#  βλέπουμε την παράμετρο tx-pοwer.Εκει βλέπει κανείς πόσο συχνά  "απασχολει" το κάθε δικτυο τη συσκευή μας και τι ισχύ απαιτεί και επομένως πόσο καταναλώνει...

Πώς μπαίνεις στο κρυφό μενού; Αν πατήσεις κλήση σε αυτό εμένα μου λέει ότι δεν είναι έγκυρος κώδικας ΜΜΙ

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, yorgos00 said:

Μία απλή ζελατίνα τη θες... Αδύνατο να μη κάνει γρατσουνιές μικρές όσο και να το προσέχεις. Κλειδιά, φερμουάρ σίγουρα . Κρίμα είναι...

Πώς μπαίνεις στο κρυφό μενού; Αν πατήσεις κλήση σε αυτό εμένα μου λέει ότι δεν είναι έγκυρος κώδικας ΜΜΙ

*#0*#

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Καλησπέρα. Το έχει κάποιος χωρίς προστασία οθόνης ούτε ζελατίνα εννοώ να μου πει κατά πόσο χαράσσεται εύκολα; Δεν εννοώ να το έχει μαζί με κλειδιά στην τσέπη, άλλο διάβασα ένα review που έλεγε ότι παρότι το πρόσεχε σε γενικές γραμμές κάποιες μικρές χαρά γραμματείες έκανε το τζάμι της οθόνης.

Εγώ απο την πρώτη μέρα... καθημερινή χρήση, τρίαθλο, σκύλος στο σπίτι,ταξίδια κτλ και ως τώρα καμία γρατζουνιά ή κάτι που να φαίνεται 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...