Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμάς από την Cosmote δεν φάνηκε ακόμα η αναβάθμιση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, flampouras said:

Ποιο bug;

 

Εξαφανιστηκε και σε εμενα. Ωστοσο, επειδη ειχα ρυθμισει μια ρουτινα τυπου οταν συνδεθεις σε αυτο το wifi-->network mode 2g(Εφαρμοζεται μονο στην sim που ειναι επιλεγμενη για να χρησιμοποιει τα δεδομενα, και στην περιπτωση μου ειναι της πρασινης) το γυριζει σε 2g μονο κατ' αυτο τον τροπο.

Κι εγώ στο s21 Ultra που σε cosmote το 2g έχει εξαφανιστεί αυτό έκανα με παλιά ρουτίνα..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τι να πω για την μπαταρία... Είμαι σχεδόν 5 ώρες οθόνη και είναι στο 50%

 Σημείωση ότι  με αυτή την φορτηση έχω κάνει και το update, (download + installation)

Νομίζω έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο μετά το update.

Τ Ο Υ Μ Π Α Ν Ο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MobilePerson said:

Εντάξει, τι να πω για την μπαταρία... Είμαι σχεδόν 5 ώρες οθόνη και είναι στο 50%

 Σημείωση ότι  με αυτή την φορτηση έχω κάνει και το update, (download + installation)

Νομίζω έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο μετά το update.

Τ Ο Υ Μ Π Α Ν Ο 

Μετά την αναβάθμιση ίδια χάλια το δικό μου 

Screenshot_20230623_193726_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κ εγώ το bug με την ένδειξη του δακτυλικου αποτυπωματος. Ο αισθητήρας ειναι ενεργός απλά δεν εμφανίζεται η ένδειξη αν το κινητό είναι σε αδράνεια για ώρα. Αν το κλειδώσεις κ ξαναπατήσεις εμφανίζεται κανονικά. 

Bug μεν, το καλό είναι ότι αφορά μόνο το αισθητικό κομμάτι. Ελπίζω να επανέλθει με το επόμενο Update. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeHtz said:

Μετά την αναβάθμιση ίδια χάλια το δικό μου 

Screenshot_20230623_193726_Device care.jpg

Πόσο τις % είναι η μπαταρία σου ?  Να έχεις βέβαια υπόψιν ότι το GPS (GoogleMap) καταναλώνει αρκετή μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι δουλεύει καλύτερα ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων τώρα. Είχα κάποια θέματα προσωπικά, αρκετές φορές ήθελε να ξαναπατήσω, μετά το καινούριο update δεν πρέπει να μου έχει διαβάσει ακομα λάθος

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέμε για τις μεμβράνες ότι προστατεύουν από απλές και επιφανειακες γρατζουνιές κλπ κλπ. Εγω πάντως με μια μεμβράνη μια χαρα γλίτωσα οθόνη. Δεν ξέρω πως έγινε η γρατζουνιά πάντως η μεμβράνη σκίστηκε! 

20230624_040650.jpg

20230624_040711.jpg

20230624_040703.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Μετά την αναβάθμιση ίδια χάλια το δικό μου 

Screenshot_20230623_193726_Device care.jpg

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν την βλέπω και τόσο χάλια.  Έχεις αυξημένη κατανάλωση στις κλήσεις που εννοείται τραβάει πολύ μπαταρία και τους χάρτες που τραβάει μπαταρία τώρα με την ζέστη.  Όσοι έχουν ανεβάσει ποσοστά οι περισσότεροι είναι να σερφαουν στο ίντερνετ κ Instagram κτλ.  με wifi που αυτά ΔΕΝ εχουν κατανάλωση.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και από εμένα παιδιά. Το πάλευα πολύ να αλλάξω το αγαπημένο μου S9+ (πέρσι ήμουν στο τσακ να πάρω το S22 Ultra) αλλά έκανα υπομονή και πήγα στο S23 Ultra και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές!

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν την βλέπω και τόσο χάλια.  Έχεις αυξημένη κατανάλωση στις κλήσεις που εννοείται τραβάει πολύ μπαταρία και τους χάρτες που τραβάει μπαταρία τώρα με την ζέστη.  Όσοι έχουν ανεβάσει ποσοστά οι περισσότεροι είναι να σερφαουν στο ίντερνετ κ Instagram κτλ.  με wifi που αυτά ΔΕΝ εχουν κατανάλωση.  

3 ώρες sot  δεν είναι νορμάλ από 85% μεχρι 6% .

Αν έβγαζα 2 ώρες sot θα έλεγε 20% κατανάλωση κλήσεις και χάρτες κτλ. 

3 ώρες δεν ξανά είχα ποτέ σε κανένα κινητό . Είναι πάρα πολύ λίγες . Μέχρι τις 18.00 έχω 15%-10% μπαταρία . Είναι πολύ λίγο ...

Το κινητό το έχω ένα μήνα . Θα το πάω για σέρβις όταν βρω χρόνο 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, GeorgeHtz said:

3 ώρες sot  δεν είναι νορμάλ από 85% μεχρι 6% .

Αν έβγαζα 2 ώρες sot θα έλεγε 20% κατανάλωση κλήσεις και χάρτες κτλ. 

3 ώρες δεν ξανά είχα ποτέ σε κανένα κινητό . Είναι πάρα πολύ λίγες . Μέχρι τις 18.00 έχω 15%-10% μπαταρία . Είναι πολύ λίγο ...

Το κινητό το έχω ένα μήνα . Θα το πάω για σέρβις όταν βρω χρόνο 

 

Το πρώτο πράγμα που θα σου πουν είναι να κάνεις format...αν έχεις το κουράγιο κάνε και δες πως θα πάει... και εγω που μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο (κοντά 40 κλήσεις την μέρα)εχω αυξημένη κατανάλωση... λογικό μου φαίνεται...τηβ μέρα μου την βγάζει άνετα βέβαια γιατί σπάνια χρησιμοποιώ Google maps αλλά εχω αλλα πράγματα 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, arxontas2323 said:

Το πρώτο πράγμα που θα σου πουν είναι να κάνεις format...αν έχεις το κουράγιο κάνε και δες πως θα πάει... και εγω που μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο (κοντά 40 κλήσεις την μέρα)εχω αυξημένη κατανάλωση... λογικό μου φαίνεται...τηβ μέρα μου την βγάζει άνετα βέβαια γιατί σπάνια χρησιμοποιώ Google maps αλλά εχω αλλα πράγματα 

Πάντως παίζει ρόλο και η ποιότητα του σήματος. Εδώ στην περιοχή μου είναι πολύ κακή η λήψη και αυτό επηρεάζει αισθητά την μπαταρία. Έχω μόνιμα μία γραμμή. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσων αφορά το 2G εδώ στη Γερμανία δεν έφυγε ούτε στη βονταφον ούτε στην Ο2 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επιβεβαιώνω κι εγώ πως μετά το τελευταίο update (2,2 GB περίπου), έφτιαξε και το δαχτυλικο αποτύπωμα. Και είμαι με whitestone dome glass

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nasosvasedis said:

Πάντως παίζει ρόλο και η ποιότητα του σήματος. Εδώ στην περιοχή μου είναι πολύ κακή η λήψη και αυτό επηρεάζει αισθητά την μπαταρία. Έχω μόνιμα μία γραμμή. 

Ισχύει...εγω πχ στο σπίτι είμαι με wifi calling μονο...0 σήμα... επίσης οσο καλύτερα κουφώματα έχεις τοσο πιο χάλια το σημα μεσα στ σπίτι 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, arxontas2323 said:

Ισχύει...εγω πχ στο σπίτι είμαι με wifi calling μονο...0 σήμα... επίσης οσο καλύτερα κουφώματα έχεις τοσο πιο χάλια το σημα μεσα στ σπίτι 

Αρχαίο το σπίτι μου, απλά χάλια σήμα στην περιοχή... Ειδικά το 5G με κακή ποιότητα δικτύου πρέπει να ρουφάει πολλή μπαταρία... Εγώ φανταστείτε από την αρχή που είχα πάρει το κινητό, πάνω από 4:30 SOT δεν πιάνω...

Link to comment
Share on other sites

Για android 14 ακούγεται Αύγουστο για 23αρια

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ρουτίνα να γυρνά σε 2G όταν είστε σπίτι και ξενοιασατε
Δεν το βγάζει μεμονωμένα

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MobilePerson said:

Βάλτε ρουτίνα να γυρνά σε 2G όταν είστε σπίτι και ξενοιασατε

Θα έπρεπε να την είχες από παλιά.. πριν το update που κατάργησε το 2g μόνο..

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να την είχες από παλιά.. πριν το update που κατάργησε το 2g μόνο..
Καλησπέρα. Διάβασα και σε προηγούμενα post για αυτό που λες. Εγώ έκανα την αναβάθμιση κι έχω κανονικά 2g. Είμαι σε cosmote. fc4b2f995094e62133b2ec853e735707.jpg

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, efbill said:

Καλησπέρα. Διάβασα και σε προηγούμενα post για αυτό που λες. Εγώ έκανα την αναβάθμιση κι έχω κανονικά 2g. Είμαι σε cosmote. fc4b2f995094e62133b2ec853e735707.jpg

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Εμένα έχει εξαφανιστεί και η επιλογή για Volte... Είναι ενεργό αλλά έχει χαθεί....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

3 ώρες sot  δεν είναι νορμάλ από 85% μεχρι 6% .

Αν έβγαζα 2 ώρες sot θα έλεγε 20% κατανάλωση κλήσεις και χάρτες κτλ. 

3 ώρες δεν ξανά είχα ποτέ σε κανένα κινητό . Είναι πάρα πολύ λίγες . Μέχρι τις 18.00 έχω 15%-10% μπαταρία . Είναι πολύ λίγο ...

Το κινητό το έχω ένα μήνα . Θα το πάω για σέρβις όταν βρω χρόνο 

 

Μακάρι να το πας κ να σου βρούνε το πρόβλημα. Αλλά επειδή πάνω κάτω μιλάω κ εγώ αρκετά στο τηλέφωνο με κάκιστο σήμα κ έχω γυρισμένο το σήμα στο 5g ,έχω κ εγώ αυξημένη κατανάλωση.  Όταν δοκιμάσεις την συσκευή μόνο με wifi ,εκεί θα καταλάβεις την τεράστια διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας (Αλλά δυστυχώς δεν έχουμε την πολυτέλεια να έχουμε παντού wifi) . 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμη δεν έχω πάρει το update του Ιουνίου στο καινούριο μου s23 ultra...
Αναμένουμε?
Αυτό το TMH μπορεί να αλλάξει? 374693d6ec326b73bc4d01b395e30406.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...