Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 21/4/2023 at 6:31 ΜΜ, bikerson said:

Στον υπολογιστή του σπιτιού δουλεύει κανονικά και φορτίζει και ανοίγει να δω τα αρχεία στον exporer των windows.
Μου κάνει εντύπωση βέβαια που δεν με ρωτάει αν αποδέχομαι αλλά ανοίγει απ ευθείας τον explorer. Ίσως έχω ορισει κάποια στιγμή ως αξιόπιστη συσκευή το Pc του σπιτιού και να μην το θυμάμαι.

Η άλλη παρατήρηση είναι ότι στο καλώδιο του σπιτιού μου δείχνει το κινητό φόρτιση σε 2 ώρες και 3 λεπτά (από 47% - 85%) ενώ στου γραφείου μου έδειχνε 3 ώρες (και δεν φόρτιζε καθόλου).

Θα πάρω το καλώδιο του σπιτιού στο γραφείο να δοκιμάσω μήπως φταίει το καλώδιο.
Σας ευχαριστώ όλους!

Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα από απορία περισσότερο.

Πλέον όταν συνδέω το κινητό στο pc του γραφείου ανεξαρτήτως καλωδίου και θύρας usb, μου βγάζει μήνυμα
"Power surge on the USB port
Unknown USB device needs more power that the port can supply"

Ενώ όπως ανέφερα για χρόνια φόρτιζα διάφορα κινητά με τον ίδιο τρόπο στο ίδιο pc (και το S23 όσους μήνες το έχω).

Στο pc του σπιτιού φορτίζει κανονικά με το ίδιο καλώδιο, συνεπώς κάτι παίζει με το pc ή κάποια ρύθμιση του;
Ρωτάω περισσότερο για γνώση και εννοείται δεν έχει να κάνει κάτι με την συσκευή μας.

Edited by bikerson
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bikerson said:

Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα από απορία περισσότερο.

Πλέον όταν συνδέω το κινητό στο pc του γραφείου ανεξαρτήτως καλωδίου και θύρας usb, μου βγάζει μήνυμα
"Power surge on the USB port
Unknown USB device needs more power that the port can supply"

Ενώ όπως ανέφερα για χρόνια φόρτιζα διάφορα κινητά με τον ίδιο τρόπο στο ίδιο pc (και το S23 όσους μήνες το έχω).

Στο pc του σπιτιού φορτίζει κανονικά με το ίδιο καλώδιο, συνεπώς κάτι παίζει με το pc ή κάποια ρύθμιση του;
Ρωτάω περισσότερο για γνώση και εννοείται δεν έχει να κάνει κάτι με την συσκευή μας.

Με λίγα λόγια σου λέει πως η θύρα usb δε δίνει επαρκές ρεύμα στη συσκευή.. 

Δοκίμασε σε άλλο υπολογιστή,του γραφείου αν λέει το ίδιο μήνυμα.

Γιατί το λέω αυτό υπάρχει μια (τραβηγμένη) πιθανότητα αν δουλεύεις σε μεγάλη εταιρεία να έχουν κλειδώσει με κάποιο λογισμικό τις θύρες usb με σκοπό να μη μπορεί κάποιος να συνδέσει συσκευή κ ενδεχομένως να υποκλέψει δεδομένα. 

1 minute ago, Lorgan21 said:

 

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και καλύτερα .... επίσης βλέπω ότι δεν έχεις μεγάλο ποσοστο σε ενεργοβορες εφαρμογές.

Χάνεις πολλά που το ξεκινάς από το 85% !

Το αντίστοιχο δικό μου ....με πολύ ισνστα μέσα που δεν φαίνεται και που τρώει μπαταρία...d5420363ad96d6df096695c0fe5fa02f.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Μπορείς και καλύτερα .... επίσης βλέπω ότι δεν έχεις μεγάλο ποσοστο σε ενεργοβορες εφαρμογές.

Χάνεις πολλά που το ξεκινάς από το 85% !

Το αντίστοιχο δικό μου ....με πολύ ισνστα μέσα που δεν φαίνεται και που τρώει μπαταρία...d5420363ad96d6df096695c0fe5fa02f.jpg

sent from my S23Ultra 12/512
 

Το insta όντως τρώει αλλά σήμερα δεν έκανα αρκετή χρήση του. Κοίτα γενικά η μπαταρία με βγάζει από το 85% γι αυτό κ δε φορτιζω πιο πάνω. Σήμερα το 12ωρο ετυχε που το  ξέσκισα το κινητο και πιστευω τα πηγε καλα...συνήθως είμαι στο 24 ωρο γεμάτο εκτός πριζας με 6 -7 ώρες οθόνης...από το 85 όπως είπα.δεν έχω φορτίσει ως το 100 ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

Το insta όντως τρώει αλλά σήμερα δεν έκανα αρκετή χρήση του. Κοίτα γενικά η μπαταρία με βγάζει από το 85% γι αυτό κ δε φορτιζω πιο πάνω. Σήμερα το 12ωρο ετυχε που το  ξέσκισα το κινητο και πιστευω τα πηγε καλα...συνήθως είμαι στο 24 ωρο γεμάτο εκτός πριζας με 6 -7 ώρες οθόνης...από το 85 όπως είπα.δεν έχω φορτίσει ως το 100 ακόμα 
Ήδη αναφέρουν αρκετοί πως δεν κερδίζεις πολλά ξεκινώντας από το 85...

Δεν είπα ότι δεν είσαι καλά...απλά υπάρχει και το καλύτερο.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Ήδη αναφέρουν αρκετοί πως δεν κερδίζεις πολλά ξεκινώντας από το 85...

Δεν είπα ότι δεν είσαι καλά...απλά υπάρχει και το καλύτερο.

sent from my S23Ultra 12/512
 

Ναι σίγουρα χάνω ξεκινώντας από το 85...πιστεύω ένα 2ωρο σε sot  τουλάχιστον...κάτι άλλο που ήθελα να πω ....όταν πήρα το κινητό...είδα με το phone info υγεία μπαταρίας 99.3% ....τώρα έχει πάει στο 100.0% ..να παίζει ρόλο η φόρτιση ως το 85%?πολύ μικρή η διαφορά...αναξιόπιστη μάλλον η εφαρμογή αλλά μου κάνει εντύπωση 

Screenshot_20230412_231346.jpg

Screenshot_20230420_015323.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα χάνω ξεκινώντας από το 85...πιστεύω ένα 2ωρο σε sot  τουλάχιστον...κάτι άλλο που ήθελα να πω ....όταν πήρα το κινητό...είδα με το phone info υγεία μπαταρίας 99.3% ....τώρα έχει πάει στο 100.0% ..να παίζει ρόλο η φόρτιση ως το 85%?πολύ μικρή η διαφορά...αναξιόπιστη μάλλον η εφαρμογή αλλά μου κάνει εντύπωση 
Screenshot_20230412_231346.thumb.jpg.ecfd5a59f91a1d803e20b60b93a8dba0.jpg
Screenshot_20230420_015323.thumb.jpg.088ca84912aefa15739f6a1fa2bd05d3.jpg
Η συγκεκριμένη εφαρμογή πλέον δεν είναι να την εμπιστεύεσαι

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μας δείχνει υγεία μπαταρίας σε ποσοστό όπως στα iphone?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bardull said:

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μας δείχνει υγεία μπαταρίας σε ποσοστό όπως στα iphone?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To accubattery αλλά δε τη χρησιμοποιώ 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο ειναι εμπιστο. Συμφωνα με το accubaterry η μπαταρια μου εχει μεγαλωσει απο οταν το αγορασα!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobrol said:

Ουτε αυτο ειναι εμπιστο. Συμφωνα με το accubaterry η μπαταρια μου εχει μεγαλωσει απο οταν το αγορασα!!

Μην ασχολείσαι με αυτές τις εφαρμογές δεν είναι έμπιστες. Άσε που θα το καταλάβεις αν αρχίσει η μπαταρία σου να πέφτει νεράκι.  Για να είσαι όμως ποιο σίγουρος κ να έχεις κεφάλι σίγουρο ,πριν φύγεις από την εγγύηση στον 1.5 χρόνο το πας smarteck κ σου αλλάζουν και την μπαταρία με καινούργια για τα υπόλοιπα χρόνια. 😋

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Μην ασχολείσαι με αυτές τις εφαρμογές δεν είναι έμπιστες. Άσε που θα το καταλάβεις αν αρχίσει η μπαταρία σου να πέφτει νεράκι.  Για να είσαι όμως ποιο σίγουρος κ να έχεις κεφάλι σίγουρο ,πριν φύγεις από την εγγύηση στον 1.5 χρόνο το πας smarteck κ σου αλλάζουν και την μπαταρία με καινούργια για τα υπόλοιπα χρόνια. 😋

Πως γίνετε αυτό 1 χρόνο δεν έχει εγγύηση  η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αξιόπιστη. Είχα κάνει και την μ@λ@κια να πάρω την pro κάποτε.... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, strathgos said:

Πως γίνετε αυτό 1 χρόνο δεν έχει εγγύηση  η μπαταρία?

Στον δευτερο χρονο πληρωνεις μονο την μπαταρια, και οταν ληξει η εγγυηση πληρωνεις μπαταρια και εργασια.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, boymanos said:

Στον δευτερο χρονο πληρωνεις μονο την μπαταρια, και οταν ληξει η εγγυηση πληρωνεις μπαταρια και εργασια.

Ευχαριστώ δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα κάνω μετάβαση από το S22 ultra, το είχα με 12gb.

Ποια έκδοση να προτιμήσω, 8gb ή 12gb. Αν κάποιος έχει άποψη και από τα δύο θα το εκτιμούσα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα κάνω μετάβαση από το S22 ultra, το είχα με 12gb.
Ποια έκδοση να προτιμήσω, 8gb ή 12gb. Αν κάποιος έχει άποψη και από τα δύο θα το εκτιμούσα.
Έχω κάνει κ εγω την ερώτηση στο παρελθόν αλλά δεν πήρα απάντηση από χρήστη που να έχει χρησιμοποιήσει και τις 2 εκδόσεις. Ψάχνοντας γενικότερα YouTube και forum ειδα ότι δεν έχουν καμία διαφορά ούτε σε απόδοση ούτε σε διαχείριση ram οπότε επελεξα την έκδοση με τα 8gb / 256 (που παραλαμβάνω από Τριτη) μιας και δεν μου χρειάζονται τα 512.

Πχ


Sent from my SM-A528B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα κάνω μετάβαση από το S22 ultra, το είχα με 12gb.
Ποια έκδοση να προτιμήσω, 8gb ή 12gb. Αν κάποιος έχει άποψη και από τα δύο θα το εκτιμούσα.
Δεν θα καταλάβεις αυτή την στιγμή καμία διαφορα οποία έκδοση και να πάρεις.Τωρα στο μέλλον αν έχεις σκοπό να την κρατήσεις 2-3 χρόνια,ίσως να σου χρειαστούν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!
Έχει παρατηρήσει κανείς χαμηλότερο σήμα 5g σε ίδιο σημείο (π.χ σπιτι) από προηγούμενη συσκευή 5g που είχε;Αρκετή διαφορά κιόλας 1-2 παύλες
Έχει ακουστεί γενικά κάτι για το antenna των s23???
Εχω γράψει κ στο τοπικ του s23+ αλλα γράφω κ εδω παιδιά που εχει πιο πολυ κίνηση αφου εχουν το ιδιο hardware
Δίκτυο ειναι COSMOTE που χρησιμοποιώ


Sent from my iPhone 14 using Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα! 

Μια ερώτηση έχω και η απάντηση σας θα είναι ιδιαιτέρως χρήσιμη. 

Έχω το S23Ultra και το Tab S8 Ultra. 

Ειχα να ανοίξω το Tab καμία εβδομάδα και με το που το άνοιξα ήρθαν όλες οι ειδοποιήσεις που είχα λάβει όλες τις προηγούμενες ημέρες στο κινητό. Τραπεζες, Viber, emails και όλα τα υπόλοιπα. 

Μπορεί να γίνει κάτι να μην συμβαίνει αυτό; 

Δεν το είχα παρατηρήσει παλιότερα γιατί δεν είχα τόσες ημέρες να το χρησιμοποιήσω. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, petpapoy said:

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα! 

Μια ερώτηση έχω και η απάντηση σας θα είναι ιδιαιτέρως χρήσιμη. 

Έχω το S23Ultra και το Tab S8 Ultra. 

Ειχα να ανοίξω το Tab καμία εβδομάδα και με το που το άνοιξα ήρθαν όλες οι ειδοποιήσεις που είχα λάβει όλες τις προηγούμενες ημέρες στο κινητό. Τραπεζες, Viber, emails και όλα τα υπόλοιπα. 

Μπορεί να γίνει κάτι να μην συμβαίνει αυτό; 

Δεν το είχα παρατηρήσει παλιότερα γιατί δεν είχα τόσες ημέρες να το χρησιμοποιήσω. 

Το ποιο πιθανό είναι να έχεις τον ίδιο λογαριασμό email και στις δύο συσκευές γιαυτό σου έρχονται ειδοποιήσεις και στα δύο.Το ίδιο συμβαίνει φαντάζομαι και στο viber. Αποσύνδεσε το λογαριασμό email και viber απο το ταμπλετ περίμενε να δεις αν σου έρθουν ξανά ειδοποιήσεις 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα στο e-shop.gr το εχουν φερει σε κοκκινο, γαλαζιο και lime green χρωματα, που δεν υπάρχουν επισημα στην Ελλαδα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, petpapoy said:

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα! 

Μια ερώτηση έχω και η απάντηση σας θα είναι ιδιαιτέρως χρήσιμη. 

Έχω το S23Ultra και το Tab S8 Ultra. 

Ειχα να ανοίξω το Tab καμία εβδομάδα και με το που το άνοιξα ήρθαν όλες οι ειδοποιήσεις που είχα λάβει όλες τις προηγούμενες ημέρες στο κινητό. Τραπεζες, Viber, emails και όλα τα υπόλοιπα. 

Μπορεί να γίνει κάτι να μην συμβαίνει αυτό; 

Δεν το είχα παρατηρήσει παλιότερα γιατί δεν είχα τόσες ημέρες να το χρησιμοποιήσω. 

Καλημέρα. 

Εαν δεν έχεις smartwatch απενεργοποιησε τα μηνύματα σε άλλες συσκευές. Ίσως όμως έχεις και στο ταμπλετ ανάλογη εντολή να δέχεται μηνύματα από άλλες συσκευές οπότε απενεγοποίησέ την εκει... 

Screenshot_20230502_095047_Call & text on other devices.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...