Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα παιδιά. 

Ρε σεις η Πειραιώς πάει καλά;

Βγάζει μια πιο σύγχρονη εφαρμογή η οποία μαστίζεται από bugs και μάλιστα μετά από την τελευταία ενημέρωση δεν έχει καν δικαίωμα ειδοποιήσεων; Τι φάση; 

Εγώ την έσβησα και έβαλα την παλιά. 

Έδινα έγκριση για μια πληρωμή από την νέα, και έγραφε κάτι πήγε στραβά... 

Με έσκασε. 

Εδώ η παλιά τόσα χρόνια και έχει προβλήματα, πόσο μάλλον αυτή που φτιάχτηκε πριν ένα μήνα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

Εγώ την έσβησα και έβαλα την παλιά. 

Έδινα έγκριση για μια πληρωμή από την νέα, και έγραφε κάτι πήγε στραβά... 

Με έσκασε. 

Εδώ η παλιά τόσα χρόνια και έχει προβλήματα, πόσο μάλλον αυτή που φτιάχτηκε πριν ένα μήνα. 

Πραγματικά. 

Και εγώ έβαλα πάλι την παλιά και κράτησα την καινούρια κρυμμένη μπας και την φτιάξουν κάποια στιγμή γιατί η αλήθεια είναι πως φαίνεται αρκετά πιο μοντέρνα σχεδιαστικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα ακουστικά hands-free, τα οποία δεν τα αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Να υποθέσω ότι μόνο με ακουστικά της Samsung θα κάνω δουλειά?

Στάλθηκε από το S23 Ultra



Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Livagoth said:

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα galaxy note 9 στο οποίο από άποψη software όλα δουλεύουν άψογα. Σκέφτομαι για την μετάβαση σε S23 Ultra. Πιστεύετε ότι αξίζει τα χρήματά της η αναβάθμιση;

Επίσης, σε καθημερινή χρήση έχει διαφορά το 8/256 από το 12/512? Διότι έχουν και 200+ ευρώ διαφορά....

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συμφορουμίτη εχεις μια συσκευή του 2018(με Android 10 αν δεν κανω λαθος) και ρωτάς αν αξίζει σε σχέση με μια του 2023.

Υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος να σου πει όχι?????

Μια από τα ίδια και στις εκδόσεις που ρωτάς. Αν δεν χρειάζεσαι τον παραπάνω χώρο και τα επιπλέον χρήματα τα θεωρείς πολλά, την προσπερνάς και πάς στην 8/256 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fulgore1 said:

Συμφορουμίτη εχεις μια συσκευή του 2018(με Android 10 αν δεν κανω λαθος) και ρωτάς αν αξίζει σε σχέση με μια του 2023.

Υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος να σου πει όχι?????

Μια από τα ίδια και στις εκδόσεις που ρωτάς. Αν δεν χρειάζεσαι τον παραπάνω χώρο και τα επιπλέον χρήματα τα θεωρείς πολλά, την προσπερνάς και πάς στην 8/256 έκδοση.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (αν δεν κάνω λάθος είσαι και ενεργό μέλος σε διπλανό forum?). Η παλιά συσκευή έχει custom με android 13, αναρωτιέμαι απλώς αν αξίζει η μετάβαση για 1000+ ευρώ. Και σχετικά με τις εκδόσεις, δεν με ενδιαφέρει τόσο ο αποθηκευτικός χώρος όσο αν είναι "λάθος" τα 8gb ram σε σχέση με τα 12 και την αντοχή της συσκευής τα επόμενα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Καλημέρα παιδιά. 

Ρε σεις η Πειραιώς πάει καλά;

Βγάζει μια πιο σύγχρονη εφαρμογή η οποία μαστίζεται από bugs και μάλιστα μετά από την τελευταία ενημέρωση δεν έχει καν δικαίωμα ειδοποιήσεων; Τι φάση; 

ΕΙΧΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ; ΠΩΣ;

Το ρωτάω γιατί ποτέ δεν μου έστελνε τίποτα σε καμία κίνηση μου ή χρέωση μου όπως κάνει χρόνια τώρα της Εθνικής ας πούμε. Δεν έχω βρει καμία ρύθμιση και τους έβριζα πάντα γι'αυτό.

2 ώρες πριν, vassman1974 said:

Καλησπέρα. Αγόρασα ακουστικά hands-free, τα οποία δεν τα αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Να υποθέσω ότι μόνο με ακουστικά της Samsung θα κάνω δουλειά?

Στάλθηκε από το S23 Ultra


 

Όχι αυτό δεν παίζει με τίποτα, όποια εταιρεία θες του βάζεις, κάτι άλλο παίζει. Τι ακουστικά είναι;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Leon_CP3 said:

ΕΙΧΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ; ΠΩΣ;

Το ρωτάω γιατί ποτέ δεν μου έστελνε τίποτα σε καμία κίνηση μου ή χρέωση μου όπως κάνει χρόνια τώρα της Εθνικής ας πούμε. Δεν έχω βρει καμία ρύθμιση και τους έβριζα πάντα γι'αυτό.

Όχι αυτό δεν παίζει με τίποτα, όποια εταιρεία θες του βάζεις, κάτι άλλο παίζει. Τι ακουστικά είναι;

Η παλιά εφαρμογή Winbank στέλνει ειδοποιήσεις για έγκριση κανονικά. 

Η νέα που κυκλοφόρησε πριν λίγες ημέρες ενώ στην αρχή δούλευαν οι ειδοποιήσεις, έκαναν μια ενημέρωση τις προάλλες που τις κατέστρεψε εντελώς. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε ένα κουλό σήμερα.
Μου γύρισε την προεπιλεγμένη SIM σε πολλές επαφές από την πρώτη στη δεύτερη. Και το κατάλαβα όταν ένας φίλος γυρνάει και μου λέει γιατί με παίρνεις από αυτό το νούμερο;
Ρίξε μία ματιά και στα δικά σας αν χρησιμοποιείτε και τις δύο SIM

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Livagoth said:

 

Αν εννοείς αν αξίζει σαν συσκευή να δώσεις τα λεφτά ναι αξίζει. Αν εννοείς ότι με την συσκευή που είσαι τώρα, είσαι ικανοποιημένος κ δεν έχεις πρόβλημα κ δεν την έχεις ανάγκη την κουνουργια συσκευή,  ναι τότε δεν αξίζει.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Livagoth said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (αν δεν κάνω λάθος είσαι και ενεργό μέλος σε διπλανό forum?). Η παλιά συσκευή έχει custom με android 13, αναρωτιέμαι απλώς αν αξίζει η μετάβαση για 1000+ ευρώ. Και σχετικά με τις εκδόσεις, δεν με ενδιαφέρει τόσο ο αποθηκευτικός χώρος όσο αν είναι "λάθος" τα 8gb ram σε σχέση με τα 12 και την αντοχή της συσκευής τα επόμενα χρόνια.

Σε αυτη τη τιμη φυσικα και ΔΕΝ αξιζει.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nasosvasedis said:

Η παλιά εφαρμογή Winbank στέλνει ειδοποιήσεις για έγκριση κανονικά. 

Η νέα που κυκλοφόρησε πριν λίγες ημέρες ενώ στην αρχή δούλευαν οι ειδοποιήσεις, έκαναν μια ενημέρωση τις προάλλες που τις κατέστρεψε εντελώς. 

Α γιαυτο μιλαμε, οκ. Λεω κι εγω. Για μενα παραμενει ως κρισιμο σημειο (και σορι για το οφφ τοπικ) το οτι δεν σου ερχεται καμια ειδοποιηση ποτε παρα μονο ιμειλ αν γινει μεταφορα χρηματων. 

Πχ ειχε γινει μεσω αυτοματης πληρωμης στο ιφουντ με καρτες Εθνικης προσπαθεια πριν τρεις μηνες απο καποιους τυχοδιωκτες και η εφαρμογη μου εστειλε οτι εγινε προσπαθεια πληρωμης αλλα απετυχε λογω ανεπαρκους υπολοιπου. Αυτο ομως με εβαλε στη διαδικασια να το ψαξω τι εγινε, να αλλαξω κωδικους, να αφαιρεσω τις καρτες απτην εφαρμογη κλπ.

Με την Πειραιως δεν θα ειχα μαθει τπτ και πιθανοτατα θα κοιμομουν ακομη τον υπνο του δικαιου, μεχρι να ξαναγινει καμια προσπαθεια και να μου φανε το χρημα.

Και οπως τα περιγραφετε βλεπω οτι ουτε στην καινουρια εκδοση θα εχουμε ειδοποιησεις τετοιες. Οποτε κραξιμο παντου μεχρι να γινουν ανθρωποι εν ετει 2023 που ενας απο τους κυριους λογους που χρησιμοποιουμε εφαρμογες ειναι η αμεσοτητα στη χρηστικοτητα...

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Livagoth said:

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα galaxy note 9 στο οποίο από άποψη software όλα δουλεύουν άψογα. Σκέφτομαι για την μετάβαση σε S23 Ultra. Πιστεύετε ότι αξίζει τα χρήματά της η αναβάθμιση;

Επίσης, σε καθημερινή χρήση έχει διαφορά το 8/256 από το 12/512? Διότι έχουν και 200+ ευρώ διαφορά....

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Επειδη το εχω και εγω και το χρησιμοποιω ακομα, θα σου ελεγα οτι ΔΕΝ αξιζει.  Ο μονος λογος που πηγα στο 23 ultra ειναι το 1ΤΒ αποθηκευτικου χωρου γιατι ο ασφαλης φακελος μου ειχε γεμισει στα 128 gb και στην sd καρτα δεν μπορει να μπει ο ασφαλης φακελος. Αν ειχα εστω 256 gb εσωτερικου χωρου συν την 512 καρτα μου, ακομα με το note 9 θα ημουν. Θα αλλαζα μπαταρια, ισως και οθονη γιατι εχει αρκετο burn in (250 ευρω και τα δυο) και θα το κρατουσα για αλλα τοσα χρονια. Ναι σε ολα καλυτερο ειναι το καινουριο, δεν το συζηταμε αυτο αλλα εκει που θα δεις διαφορά ειναι μονο στις φωτο, βιντεο και στις νεες λειτουργιες του android και security updates. Παιχνιδια απαιτητικα δεν παιζω οποτε δεν εχω δει διαφορά εκει. Oυτε θα δεις διαφορά στην καθημερινη χρηση. Αν εισαι ικανοποιημενος με το 9 και δεν σε ενδιαφερει η καλυτερη ποιοτητα σε φωτο και βιντεο, κρατα το. Οπωσδηποτε για 1400 (512 gb) δεν αξιζει η αναβαθμιση αν δεν χρειαζεσαι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κατι που το νεο τηλεφωνο προσφερει.

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites



Όχι αυτό δεν παίζει με τίποτα, όποια εταιρεία θες του βάζεις, κάτι άλλο παίζει. Τι ακουστικά είναι;


No name ακουστικά ψείρες usb-c

Στάλθηκε από το S23 Ultra

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites






No name ακουστικά ψείρες usb-c

Στάλθηκε από το S23 Ultra

Είναι σαν να βάζεις το χειρότερο καύσιμο σε Φερράρι....

Γιατί δεν κοιτάς να έχεις κάτι ποιοτικό?

Προσωπικά από τότε που πήγα στα galaxy buds pro βρήκα την ησυχία μου

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι εδώ παιδιά η συσκευή μας ειναι εκπληκτική η καμερα κλπ κλπ. Ωστόσο απογοήτευση προκαλεί το ότι δεν υποστηρίζει HD ήχο στο Bluetooth...Εννοώ aptX.

Είναι θέμα λογισμικού ή hardware?

 

36 minutes ago, Konstantine73 said:

Είναι σαν να βάζεις το χειρότερο καύσιμο σε Φερράρι....

Γιατί δεν κοιτάς να έχεις κάτι ποιοτικό?

Προσωπικά από τότε που πήγα στα galaxy buds pro βρήκα την ησυχία μου

sent from my S23Ultra 12/512
 

Όχι και Φεραρι...(στο ηχο).

Και κορυφαία ακουστικά να πάρεις δεν υποστηρίζει ήχο υψηλής ανάλυσης...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι εδώ παιδιά η συσκευή μας ειναι εκπληκτική η καμερα κλπ κλπ. Ωστόσο απογοήτευση προκαλεί το ότι δεν υποστηρίζει HD ήχο στο Bluetooth...Εννοώ aptX.
Είναι θέμα λογισμικού ή hardware?
 
Όχι και Φεραρι...(στο ηχο).
Και κορυφαία ακουστικά να πάρεις δεν υποστηρίζει ήχο υψηλής ανάλυσης...
Δεν κατάλαβες....

Τι συγκρίνεις τώρα τα galaxy buds pro με Noname ενσύρματα ακουστικά της πλάκας?

Εκεί ήταν η ένσταση μου

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Δεν κατάλαβες....

Τι συγκρίνεις τώρα τα galaxy buds pro με Noname ενσύρματα ακουστικά της πλάκας?

Εκεί ήταν η ένσταση μου

sent from my S23Ultra 12/512
 

Κατάλαβα καταλαβα. Δεν θα το χαρακτήριζα ωστόσο Φεράρι (για Dacia θα το ελεγα) το S23ULTRA...στον ήχο.Μαλλον εσύ δε διατύπωσες σωστά το ποστ σου. Το καυσιμο είναι τα ακουστικά στην παρομοίωση σου...η διάβασα λάθος?

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το s21 ultra έχει μια χαρά ήχο με ακουστικά galaxy buds pro και με τα Purity pro by Monster πολύ ποιοτικός τώρα στο s23 ultra πήρα τα buds 2 pro ειναι και  24 bit και εδώ εξίσου πολύ ποιοτικά και ανώτερος ο ήχος από τα buds pro

spacer.png

Link to comment
Share on other sites





Κατάλαβα καταλαβα. Δεν θα το χαρακτήριζα ωστόσο Φεράρι (για Dacia θα το ελεγα) το S21ULTRA...στον ήχο.Μαλλον εσύ δε διατύπωσες σωστά το ποστ σου. Το καυσιμο είναι τα ακουστικά στην παρομοίωση σου...η διάβασα λάθος?


Καταρχήν ποιος μίλησε για το s21 ultra? Αναφέρομαι στο s23 ultra...

Η παρομοίωση μου ήταν ότι δεν γίνεται να έχουμε καλό τηλέφωνο και μάπα ακουστικά... Ελπίζω τώρα να κατάλαβες.

sent from my S23Ultra 12/512

Το s21 ultra έχει μια χαρά ήχο με ακουστικά galaxy buds pro και με τα Purity pro by Monster πολύ ποιοτικός τώρα στο s23 ultra πήρα τα buds 2 pro ειναι και  24 bit και εδώ εξίσου πολύ ποιοτικά και ανώτερος ο ήχος από τα buds pro
Τρώγομαι να πάρω τα pro 2... Οι αξιολογήσεις που διαβάζω στο skroutz λένε πάνω κάτω ότι όποιος έχει τα pro δεν αξίζει ιδιαίτερα μετάβαση στα pro 2...

εσύ δηλαδή είδες διαφορές εν σχέση με τα pro?

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Επειδη το εχω και εγω και το χρησιμοποιω ακομα, θα σου ελεγα οτι ΔΕΝ αξιζει.  Ο μονος λογος που πηγα στο 23 ultra ειναι το 1ΤΒ αποθηκευτικου χωρου γιατι ο ασφαλης φακελος μου ειχε γεμισει στα 128 gb και στην sd καρτα δεν μπορει να μπει ο ασφαλης φακελος. Αν ειχα εστω 256 gb εσωτερικου χωρου συν την 512 καρτα μου, ακομα με το note 9 θα ημουν. Θα αλλαζα μπαταρια, ισως και οθονη γιατι εχει αρκετο burn in (250 ευρω και τα δυο) και θα το κρατουσα για αλλα τοσα χρονια. Ναι σε ολα καλυτερο ειναι το καινουριο, δεν το συζηταμε αυτο αλλα εκει που θα δεις διαφορά ειναι μονο στις φωτο, βιντεο και στις νεες λειτουργιες του android και security updates. Παιχνιδια απαιτητικα δεν παιζω οποτε δεν εχω δει διαφορά εκει. Oυτε θα δεις διαφορά στην καθημερινη χρηση. Αν εισαι ικανοποιημενος με το 9 και δεν σε ενδιαφερει η καλυτερη ποιοτητα σε φωτο και βιντεο, κρατα το. Οπωσδηποτε για 1400 (512 gb) δεν αξιζει η αναβαθμιση αν δεν χρειαζεσαι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κατι που το νεο τηλεφωνο προσφερει.

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Α γιαυτο μιλαμε, οκ. Λεω κι εγω. Για μενα παραμενει ως κρισιμο σημειο (και σορι για το οφφ τοπικ) το οτι δεν σου ερχεται καμια ειδοποιηση ποτε παρα μονο ιμειλ αν γινει μεταφορα χρηματων. 

Πχ ειχε γινει μεσω αυτοματης πληρωμης στο ιφουντ με καρτες Εθνικης προσπαθεια πριν τρεις μηνες απο καποιους τυχοδιωκτες και η εφαρμογη μου εστειλε οτι εγινε προσπαθεια πληρωμης αλλα απετυχε λογω ανεπαρκους υπολοιπου. Αυτο ομως με εβαλε στη διαδικασια να το ψαξω τι εγινε, να αλλαξω κωδικους, να αφαιρεσω τις καρτες απτην εφαρμογη κλπ.

Με την Πειραιως δεν θα ειχα μαθει τπτ και πιθανοτατα θα κοιμομουν ακομη τον υπνο του δικαιου, μεχρι να ξαναγινει καμια προσπαθεια και να μου φανε το χρημα.

Και οπως τα περιγραφετε βλεπω οτι ουτε στην καινουρια εκδοση θα εχουμε ειδοποιησεις τετοιες. Οποτε κραξιμο παντου μεχρι να γινουν ανθρωποι εν ετει 2023 που ενας απο τους κυριους λογους που χρησιμοποιουμε εφαρμογες ειναι η αμεσοτητα στη χρηστικοτητα...

Συμφωνώ απόλυτα, είμαι πελάτης και στις δύο τράπεζες και ενώ η εφαρμογή της Εθνικής είναι πολύ πιο "άσχημη" και από τις δύο της Πειραιώς, το ότι η Πειραιώς στέλνει μόνο μέιλ και όχι push notification σε κάθε είδους μεταφορά φαντάζει παλαιολιθικό. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Livagoth said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (αν δεν κάνω λάθος είσαι και ενεργό μέλος σε διπλανό forum?). Η παλιά συσκευή έχει custom με android 13, αναρωτιέμαι απλώς αν αξίζει η μετάβαση για 1000+ ευρώ. Και σχετικά με τις εκδόσεις, δεν με ενδιαφέρει τόσο ο αποθηκευτικός χώρος όσο αν είναι "λάθος" τα 8gb ram σε σχέση με τα 12 και την αντοχή της συσκευής τα επόμενα χρόνια.

Προφανώς και αξίζει η μετάβαση, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το Note9 για την εποχή του δεν ήταν φοβερό κινητο.

Στο μόνο που δεν μπορώ να σου απαντήσω είναι σε αυτό που ρωτάς περι ram και χώρου.

Πολλοί σε forum του εξωτερικού προτείνουν την έκδοση με 12gb ram για όποιος σκέφτεται να κρατήσει την συσκευή για χρόνια(να είσαι πιο άνετος και με τα μελλοντικά updates).

Εγώ δεν μπορώ να σου πω κάτι τέτοιο, γιατί όπως γράφεις και εσύ, τα λεφτά δεν είναι και λίγα.

Θα σου πρότεινα να πας μια βόλτα από κάποια μεγάλη αλυσίδα να δεις κάποιο εκθεσιακό απο κοντά πριν την αγορά καλού κακού.

Δεν ξέρω απο που κοιτάς για αγορά, αλλά αν σε ενδιαφέρει, ρίξε μια ματιά και απο Πλαισιο/mastercard που έχει ένα καλό promotion ή φυσικά μπορείς να περιμένεις να πέσει και άλλο η τιμή του από skroutz/bestprice.

2 ώρες πριν, lefteriskoy said:

 εκει που θα δεις διαφορά ειναι μονο στις φωτο, βιντεο και στις νεες λειτουργιες του android και security updates. 

Δηλαδή ο συμφορουμίτης δεν θα δει διαφορά με τα 120hz και την αισθητά ανώτερη οθόνη? Σε φωτεινότητα το S23 Ultra έχει τα διπλάσια nits έξω στον ηλιο.....

Δεν θα δει διαφορά σε σήμα/modem/5G/θερμοκρασίες λόγω του νέου Snapdragon σε σχέση με τον Exynos 9810 του note9?

Να θυμίσω ότι το note9 υστερεί ακόμα και σε δακτυλικό αποτύπωμα/face unlock.

Δεν θα δει διαφορά στην αυτονομία/μπαταρία/ταχυφόρτιση?

Είναι δυνατόν να λέμε ότι δεν αξίζει η μετάβαση από συσκευή του 2018, σε ναυαρχίδα του 2023 και ότι πχ δεν θα δει διαφορές στην καθημερινή χρήση?Το Note 9 έχει, όχι το S21 ultra.....

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nasosvasedis said:

Συμφωνώ απόλυτα, είμαι πελάτης και στις δύο τράπεζες και ενώ η εφαρμογή της Εθνικής είναι πολύ πιο "άσχημη" και από τις δύο της Πειραιώς, το ότι η Πειραιώς στέλνει μόνο μέιλ και όχι push notification σε κάθε είδους μεταφορά φαντάζει παλαιολιθικό. 

Αν θυμάμαι καλά η Πειραιώς στέλνει και sms με χρέωση γύρω στα 5 ευρώ το χρόνο

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mips said:

Αν θυμάμαι καλά η Πειραιώς στέλνει και sms με χρέωση γύρω στα 5 ευρώ το χρόνο

 

Όταν μιλάμε για παλαιολιθικό... Πιο πολύ δεν γίνεται! 😛

Link to comment
Share on other sites




Δηλαδή ο συμφορουμίτης δεν θα δει διαφορά με τα 120hz και την αισθητά ανώτερη οθόνη? Σε φωτεινότητα το S23 Ultra έχει τα διπλάσια nits έξω στον ηλιο.....
Δεν θα δει διαφορά σε σήμα/modem/5G/θερμοκρασίες λόγω του νέου Snapdragon σε σχέση με τον Exynos 9810 του note9?
Να θυμίσω ότι το note9 υστερεί ακόμα και σε δακτυλικό αποτύπωμα/face unlock.
Δεν θα δει διαφορά στην αυτονομία/μπαταρία/ταχυφόρτιση?
Είναι δυνατόν να λέμε ότι δεν αξίζει η μετάβαση από συσκευή του 2018, σε ναυαρχίδα του 2023 και ότι πχ δεν θα δει διαφορές στην καθημερινή χρήση?Το Note 9 έχει, όχι το S21 ultra.....


Εδώ έχει διαφορά αισθητη διάφορα από το S22 Ultra κυρίως σε αυτονομία,βίντεο και θερμοκρασια.Φαντασου τι αναβάθμιση είναι από το Note 9.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...