Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Πάντως βάζοντας κόφτη στο 85% στη φόρτιση δείτε τι χάνουμε... Πρώτη φόρτιση στο 100% και ήδη πάει για 2ωρο έχοντας φάει 14% μόνο...Screenshot_20230215_143226_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό το ΤικΤοκ.  Την τσακίζει και σε μένα τη μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mobrol said:

Για όσους τις εχετε δοκιμασει... Ποια ζελατινα απο το irepair προτεινετε? Την 15αρα ή την 2αρα self-healing?

Δυάρα ποια λες; Εμενα μια στα 10€ μου έχουν τοποθετήσει δύο φορές, άψογη.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, Tips2022 said:
Ναιιιιι είπα! Πεντακάθαρα χωρίς άλλες σαχλαμάρες (ούτε root, ούτε αλλαγή ζώνης)... Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το apk και τέλος. Θα σας στείλω μήνυμα όποιοι θέλουν

θέλουμε λινκ!

Άν μιλάμε για την  εφαρμογή Cube ACR στο S22 Ultra με ανοιχτό το Bluetooth ο συνομιλητής ακούγεται πολύ χαμηλά οπότε πρακτικά είναι σαν να μην ακούγεται.Με κλειστό το Bluetooth ακούγεται κανονικά.Το πρόβλημα προέκυψε από ότι θυμάμαι μετά το Android 12.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε η παραγγελία σήμερα στο πλαίσιο,αυριο παραλαμβάνω σε μαύρο χρώμα(πράσινο δεν ξέρουν πότε θα τους ερθει)!!με πείσατε κυρίως λόγω μπαταρίας... όσοι ήσασταν στο θέμα του s22u εβλεπαν τα παράπονα μου... οπότε ελπίζω εδω οτι θ ειμαι εντάξει.. καλύτερος τροπος μεταφοράς μεσω υπολογιστή backup και μεταφορά ατο s23u ή μεσω καλωδίου των κινητών;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πήγε η σύζυγος πριν λίγο στο irepair και της βάλανε μεμβράνη που καλύπτει και τη selfie cam, με τη δικαιολογία ότι είναι καινούργιο το κινητό και τους έβγαζε error το μηχάνημα για την ευθυγράμμιση της τρύπας. Της πρότειναν αν δε θέλει να την αφαιρέσουν και να της επιστρέψουν τα χρήματα. Τώρα πώς γίνεται στο s22u να μπαίνει τρύπα κανονικά είναι απορίας άξιο. 
Πιστεύετε ότι θα επηρεάζει την ποιότητα της κάμερας?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δυάρα ποια λες; Εμενα μια στα 10€ μου έχουν τοποθετήσει δύο φορές, άψογη.
Sorry την 20αρα με το self-healing εννουσα
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πήγε η σύζυγος πριν λίγο στο irepair και της βάλανε μεμβράνη που καλύπτει και τη selfie cam, με τη δικαιολογία ότι είναι καινούργιο το κινητό και τους έβγαζε error το μηχάνημα για την ευθυγράμμιση της τρύπας. Της πρότειναν αν δε θέλει να την αφαιρέσουν και να της επιστρέψουν τα χρήματα. Τώρα πώς γίνεται στο s22u να μπαίνει τρύπα κανονικά είναι απορίας άξιο. 
Πιστεύετε ότι θα επηρεάζει την ποιότητα της κάμερας?
Κι εσύ τόσες φορές στο 22 έχουμε πει Amazon με τα ίδια χρήματα παίρνεις δύο και τρεις και μπαίνουν πολύ εύκολα. Η ίδια εταιρεία IMBZBK είδα ότι έχει και γυαλί που μπαίνει εύκολα με φανταστική τιμή. Είχε δύο κομμάτια το ένα το πήρα εγώ. Μπες να δεις αλλιώς έχει μεμβράνη. Καλορίζικο!! Γράψε εντυπώσεις στο 22 κι εσύ.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Κι εσύ τόσες φορές στο 22 έχουμε πει Amazon με τα ίδια χρήματα παίρνεις δύο και τρεις και μπαίνουν πολύ εύκολα. Η ίδια εταιρεία IMBZBK είδα ότι έχει και γυαλί που μπαίνει εύκολα με φανταστική τιμή. Είχε δύο κομμάτια το ένα το πήρα εγώ. Μπες να δεις αλλιώς έχει μεμβράνη. Καλορίζικο!! Γράψε εντυπώσεις στο 22 κι εσύ.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το περίμενα βρε σατανά, 3 φορές έχω βάλει από irepair και πάντα είχε τρύπα...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobrol said:
47 minutes ago, Leon_CP3 said:
Δυάρα ποια λες; Εμενα μια στα 10€ μου έχουν τοποθετήσει δύο φορές, άψογη.

Sorry την 20αρα με το self-healing εννουσα

Εγώ μιλάω για την παρακάτω ουσιαστικά. Πάει στα 10€ με τοποθέτηση. Κάποτε σε ένα s22u που είχε περάσει ελάχιστα απ'τα χέρια μου είχα ρωτήσει για τα γυαλιά που έχουν τρεις διαφορετικούς τύπους και διαφημίζουν στο site τους αλλά μου είπαν δεν είχαν κάτι για το συγκεκριμένο κινητό. Οπότε ξέρω ότι σίγουρα έχουν αυτήν εδώ (βέβαια άλλος φίλος πιο πάνω λέει ότι δεν βγάζουν ακόμη με εγκοπή στην κάμερα για το 23ρι)

https://irepair.gr/blog/article/prostasia-othonis-me-nanotexnologia-fonefx

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα βρε σατανά, 3 φορές έχω βάλει από irepair και πάντα είχε τρύπα...
Πάτε κι εσείς εκεί να δώσετε τα χρήματα σας. Ακόμα τη φοράει το 22 τρεις 20 ευρώ από αυτή που σου είπα. Πάντως μπες να δεις το γυαλί αν σε ενδιαφέρει περνάει πολύ εύκολα. Ελπίζω να το προλάβεις. Είναι ευκαιρία στην τιμή γιατί πιο πάνω για το απλό 23 έχει διπλάσια τιμή. Απλά έχει μόνο ένα κομμάτι πια.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Πάτε κι εσείς εκεί να δώσετε τα χρήματα σας. Ακόμα τη φοράει το 22 τρεις 20 ευρώ από αυτή που σου είπα. Πάντως μπες να δεις το γυαλί αν σε ενδιαφέρει περνάει πολύ εύκολα. Ελπίζω να το προλάβεις. Είναι ευκαιρία στην τιμή γιατί πιο πάνω για το απλό 23 έχει διπλάσια τιμή. Απλά έχει μόνο ένα κομμάτι πια.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα το δω Κώστα, σε ευχαριστώ. Μπορεί να πάρω και για το δικό μου

6 minutes ago, Leon_CP3 said:

Εγώ μιλάω για την παρακάτω ουσιαστικά. Πάει στα 10€ με τοποθέτηση. Κάποτε σε ένα s22u που είχε περάσει ελάχιστα απ'τα χέρια μου είχα ρωτήσει για τα γυαλιά που έχουν τρεις διαφορετικούς τύπους και διαφημίζουν στο site τους αλλά μου είπαν δεν είχαν κάτι για το συγκεκριμένο κινητό. Οπότε ξέρω ότι σίγουρα έχουν αυτήν εδώ (βέβαια άλλος φίλος πιο πάνω λέει ότι δεν βγάζουν ακόμη με εγκοπή στην κάμερα για το 23ρι)

https://irepair.gr/blog/article/prostasia-othonis-me-nanotexnologia-fonefx

Εμένα της συζύγου της είπαν ότι μόνο μία hydrogel υπάρχει με 8 ευρώ...εν τω μεταξύ στο s22 ultra εγώ είχα δώσει 15....ό,τι να ναι

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πάτε κι εσείς εκεί να δώσετε τα χρήματα σας. Ακόμα τη φοράει το 22 τρεις 20 ευρώ από αυτή που σου είπα. Πάντως μπες να δεις το γυαλί αν σε ενδιαφέρει περνάει πολύ εύκολα. Ελπίζω να το προλάβεις. Είναι ευκαιρία στην τιμή γιατί πιο πάνω για το απλό 23 έχει διπλάσια τιμή. Απλά έχει μόνο ένα κομμάτι πια.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεις να δωσεις λινκ για την ζελατινα στο amazon?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις λινκ για την ζελατινα στο amazon?
Προς το παρόν έχει αυτή. Η άλλη εταιρεία φαίνεται δεν έχει βγάλει ακόμα. https://www.amazon.de/UniqueMe-Galaxy-S23-Ultra-Fingerabdruck-ID-Transparent/dp/B0BPGYBSYR/ref=mp_s_a_1_1_sspa?crid=399CW441H1BYZ&keywords=imbzbk+s23+ultra&qid=1676480439&sprefix=imbz%2Caps%2C183&sr=8-1-spons&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9waG9uZV9zZWFyY2hfYXRm&psc=1

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το laventer.

super το χρωμα. η οθονη πολυ καλυτερη απο το s21 ultra που εχω. δεν ξερω αν τα αλλα 2 παιδια επεσαν σε προβληματικο τηλεφωνο. 

παρηγγειλα  μεμβρανες

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BPLP7HFH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

και την θηκη την οριτζιναλ την σαμσουνγκ

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BM59RKNM/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

μεχρι να ερθουν σκεφτομαι την spigen ultra hybrid case mate black

https://www.adaptoras.gr/proion/spigen-ultra-hybrid-galaxy-s23-ultra-matte-black/?utm_campaign=shopping_dif&gclid=Cj0KCQiAorKfBhC0ARIsAHDzslvZwO0bt__s6XW6VDht90SUF3ORZCSPh7FNRGZb4rK0SlQDbom3dkgaAsoEEALw_wcB

την έχει βαλει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sheik said:

 

Καλησπέρα παιδιά. Ριχτε μια ματιά στο βίντεο μου σας παρακαλώ.  Παρέλαβα χτες και κατευθείαν με το που το άνοιξα παρατήρησα έντονο colour tint με την παραμικρή κλίση. Είναι έτσι γενικά ή έπεσα σε κακή οθόνη? Μπορείτε να βάλετε βίντεο από τα δικά σας να συγκρίνω;  

 

https://photos.app.goo.gl/MfNW9nBEg2xCx9RF8

Κάνω παράθεση το ποστ μου γιατί μάλλον χάθηκε ανάμεσα στα υπόλοιπα,  θα το εκτιμούσα αν κάποιος βοηθούσε 🙂

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sheik said:

 

Καλησπέρα παιδιά. Ριχτε μια ματιά στο βίντεο μου σας παρακαλώ.  Παρέλαβα χτες και κατευθείαν με το που το άνοιξα παρατήρησα έντονο colour tint με την παραμικρή κλίση. Είναι έτσι γενικά ή έπεσα σε κακή οθόνη? Μπορείτε να βάλετε βίντεο από τα δικά σας να συγκρίνω;  

 

https://photos.app.goo.gl/MfNW9nBEg2xCx9RF8

Έτσι είναι και το δικό μου καί μάλλον όλα έτσι είναι.Απλώς κάποιοι με ποιο ευαίσθητα μάτια το καταλαβαίνουν και άλλοι όχι. Προφανώς έτσι είναι ρυθμισμένη η οθόνη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προστασία για τις κάμερες έχει βάλει κανείς; Αυτά τα γυαλακια που κυκλοφορούν από esr, spigen κλπ; Επηρεάζουν τις φωτογραφίες; Έχουν αντανακλάσεις κλπ;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Πήγε η σύζυγος πριν λίγο στο irepair και της βάλανε μεμβράνη που καλύπτει και τη selfie cam, με τη δικαιολογία ότι είναι καινούργιο το κινητό και τους έβγαζε error το μηχάνημα για την ευθυγράμμιση της τρύπας. Της πρότειναν αν δε θέλει να την αφαιρέσουν και να της επιστρέψουν τα χρήματα. Τώρα πώς γίνεται στο s22u να μπαίνει τρύπα κανονικά είναι απορίας άξιο. 
Πιστεύετε ότι θα επηρεάζει την ποιότητα της κάμερας?

Σήμερα έβαλα μεμβράνη στο iRepair Public Metro Mall, 20€, κανονικά με τρύπα. Εντελως διαφανη, γλιστράει το δαχτυλο κανονικά, δεν αφήνει δαχτυλιές και ούτε που φαίνεται οτι υπάρχει!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κάνω παράθεση το ποστ μου γιατί μάλλον χάθηκε ανάμεσα στα υπόλοιπα,  θα το εκτιμούσα αν κάποιος βοηθούσε
Μην αγχώνεσαι έτσι είναι σε όλους πιστεύω έτσι είναι και στο 22 απλά σε σένα είναι λίγο πιο πολύ από ότι βλέπω. Είναι φυσιολογικό σε τι πάνελ θα πέσεις. Έπεσες στο πιο...μπλε από ατυχία. Στο δικό μου κάνει απλά μια μικρή απόχρωση και έτσι ακριβώς ήταν και στο 22 πάντα υπό γωνία.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimkit said:

Συγνωμη ρε φιλε , αλλα για να δινεις 1000€ + για ενα κινητο , σημαινει ότι εχεις καποια ανεση οικονομικη , γιατι τσιγκουνευεσε το 50€ και δεν το παιρνεις απο την αντιπροσωπια 

Που παίζει στα 1150ευρώ(1100+το 50ρικο που λές)από αντιπροσωπία? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Ρε παιδιά προστασία για τις κάμερες έχει βάλει κανείς; Αυτά τα γυαλακια που κυκλοφορούν από esr, spigen κλπ; Επηρεάζουν τις φωτογραφίες; Έχουν αντανακλάσεις κλπ;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείται. Μακριά μην βάλεις θα έχεις διάθλαση στις φωτογραφίες 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Θα το δω Κώστα, σε ευχαριστώ. Μπορεί να πάρω και για το δικό μου

Εμένα της συζύγου της είπαν ότι μόνο μία hydrogel υπάρχει με 8 ευρώ...εν τω μεταξύ στο s22 ultra εγώ είχα δώσει 15....ό,τι να ναι

 

52 minutes ago, IKAL said:

Σήμερα έβαλα μεμβράνη στο iRepair Public Metro Mall, 20€, κανονικά με τρύπα. Εντελως διαφανη, γλιστράει το δαχτυλο κανονικά, δεν αφήνει δαχτυλιές και ούτε που φαίνεται οτι υπάρχει!!! 

Ε μάλλον μας δουλεύουν αυτοί όμως δεν γίνεται, ή εγώ δεν έχω καταλάβει τι παίζει και έχουν διαφορετικές μεμβράνες και μας βάζουν ό,τι γουστάρουν κατ'επιλογή τους.

Δλδ εγώ όπως προείπα έχω πάρει στο κατάστημα Παγκρατίου με 10€, ο φίλος Dark_Lord είχε ποικιλία από 8 έως 15, τώρα αυτό το 20ρι από πού προκύπτει ας πούμε, πληρώνουμε το νοίκι του Metro Mall; 😂

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

στο irepair που πηγα εδω, μου ειπαν οτι υπαρχουν πολλα ειδη, απο 10 ευρω μεχρι και 20 ευρω αν θυμαμαι καλα, οπου μπορεις να την ξαναβαλεις αν "χαλασει" η γινει κατι, με 5 ευρω επανατοποθετηση. Πηρα τον 10 ευρω και εχει και κοψιμο στην καμερα μπροστα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει κωδικός για -100€ από Samsung.

Περιμένω και εγώ παράδοση.

Όσοι παραλάβατε, το καλώδιο που περιλαμβάνεται στη συσκευασία είναι 5Α;

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

EDM-Y6E2-D2ZW-6ZWE κουπόνι για -10% από το site της Samsung! Από ότι βλέπω έχει μείνει μόνο το lavender σε 512...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...