Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Tips2022 said:

Ήρθε το τέρας!

Δευτέρα παραγγελία σήμερα το πρωί παραλαβή!

Με αποφορολόγηση και trade την Xiaomi Μι10Τ pro στα 191 ευρώ με τα public-panda!

Δήλωσα την επιστροφή στην Samsung και συνολικά το κινητό μου κόστισε 870 το Cream 12/512 ultra  σε 48 δόσεις!

Τι εννοεις; Εκανες trade in? Οταν λες δηλωσες την επιστροφη στην samsung? 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, doganos said:

Τι εννοεις; Εκανες trade in? Οταν λες δηλωσες την επιστροφη στην samsung? 

doganos κατ' αρχάς να σε ευχαριστήσω για την πληροφορία της esim!

Πήγα την παλιά μου συσκευή στα public, την έλεγξαν και μου έδωσαν όσα μου είχε πει και το panda.

Στην συνέχεια αγόρασα αποφορολογημένη την συσκευή μείον το voucher του trade και στην συνέχεια μέσα από το samsung members θα λάβω τα 100 σε μετρητά στον λογαριασμό μου!

 

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tips2022 said:

doganos κατ' αρχάς να σε ευχαριστήσω για την πληροφορία της esim!

ναι πήγα την παλιά μου συσκευή στα pyblic την έλεγξαν και μου έδωσαν όσα μου είπε και το panda.

Στην συνέχεια αγόρασα αποφορολογημένη την συσκευή μείον το voucher του trade και στην συνέχεια μέσα από το samsung members θα λάβω τα 100 σε μετρητά στον λογαριασμό μου!

 

Μαλιστα. Εγω που ρωτησα πχ Γερμανο, λεει δεν γινεται αυτο και οτι γινεται μεσω samsung members μονο κτλ κτλ... 

Αφου τα καταφερες καλη φαση. Σε ποιο public πηγες; Απο Αθηνα εισαι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, doganos said:

Μαλιστα. Εγω που ρωτησα πχ Γερμανο, λεει δεν γινεται αυτο και οτι γινεται μεσω samsung members μονο κτλ κτλ... 

Αφου τα καταφερες καλη φαση. Σε ποιο public πηγες; Απο Αθηνα εισαι;

Μπες στο panda πρώτα! Δήλωσε την συσκευή που έχεις και εκείνοι θα σου στείλουν email με το ποσό που εκτιμάς εσύ με ερωτοαπαντήσεις για την κατάσταση της συσκευής σου. Μετά πήγαινέ την σ' ενα κατάστημα συνεργαζόμενο της panda (ο Γερμανός νομίζω δεν είναι) και τότε θα σου την ελέγξουν και εκείνοι με ένα δικό τους πρόγραμμα. Στέλνουν τα αποτελέσματα στην panda και εάν συμφωνείς με το ποσό εκτίμησης, σου στέλνουν επιτόπου σε email τον κωδικό για να εξαργυρώσεις το ποσό αμέσως στην αγορά της προπαραγγελίας σου! (Τρίκαλα) Παραδίδεις την συσκευή πχ στα Public και φεύγεις με την καινούργια και με λιγότερα λεπτά στην τσέπη ή δοσοποίηση!

Υ.Γ. Ήρθε ήδη μήνυμα:

Αγαπητέ πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στην προωθητική ενέργεια Samsung Galaxy S23|S23+|S23 Ultra Preorder της Samsung.

Η καταχώρηση των στοιχείων σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

Επεξεργαζόμαστε την εγκυρότητα της συμμετοχής σας, για την οποία θα ενημερωθείτε μέσω e-mail.

H ομάδα της Samsung Electronics Hellas

T: 80111- SAMSUNG (80111 7267864) με αστική χρέωση ή από κινητό 210-6897691, και από Κύπρο στο 8009 4000 (χωρίς χρέωση).

Email: segr.contactus@partner.samsung.com

Live Chat:  https://e-contactus.samsung.com/gr/m/webchat

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, stcp said:

Σε σχεση με το S22 ultra η πρωτη εντυπωση απο την οθονη σε εμενα ηταν απογοητευτικη, σε σημειο που σκεφτομαι μηπως εχω πεσει σε ελαττωματικο. Δεν ξερω πως να το περιγραψω, εχει μια θαμπαδα στο λευκο, νομιζω μπλεδιζει...Μπορει να ειναι υποκειμενικο, μπορει να φταιει η γενικοτερη μουνταδα του theme των S23, μοιαζει καταθλιπτικο (γουστα). Ψαχνω μηπως εχει καποια μεμβρανη που πρεπει να αφαιρεθει απο την οθονη, δε βλεπω κατι ομως.

Η καμερα φαινεται πολυ καλη. Η μπαταρια δεν ξερω σε 1 μερα. Το μεγαφωνο οντως δυνατο, το ειπε καποιος πριν. S pen το ιδιο.

Το eshop της Samsung απαραδεκτο packaging για flagship κινητο, μεσα σε τεραστιο κουτι για το μεγεθος το εφερε ο κουριερ, γκαπα γκουπα περα δωθε το κινητο μεσα. Θα μπορουσαν να εβαζαν εστω λιγο χαρτι συσκευασιας.

Αυτα πρωτη μερα...

Το ειδα κι εγω σημερα σε συσκευή συναδέλφου, η οθόνη είναι ξεκάθαρα υποδεέστερη απο αυτη του s22 ultra.

Μα είναι δυνατον???

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ηθελε να ρυθμισετε το ψυχρο χρωμα? Μου φαινεται ακραιο...ειδικα για τη Σαμυ,ναι ειπαμε,τους κραζω για την αισχρη τιμολόγηση αλλα σε οθονες ειναι κορυφαια.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αδύνατο να είναι υποδεέστερη η οθόνη.δεν γίνεται αυτό με την καμία. Ίσως μια ρύθμιση η το θέμα να ξεγελά. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά είναι αδύνατο να είναι υποδεέστερη η οθόνη.δεν γίνεται αυτό με την καμία. Ίσως μια ρύθμιση η το θέμα να ξεγελά. 

Υποδεέστερη δύσκολα αλλά όχι καλύτερη όπως θα έπρεπε. εν τω μεταξύ ήδη αξιόπιστοι leakers μιλάνε για iphone 15 ultra με 2300-2500 nits προφανώς με οθόνη της Samsung...

9 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά είναι αδύνατο να είναι υποδεέστερη η οθόνη.δεν γίνεται αυτό με την καμία. Ίσως μια ρύθμιση η το θέμα να ξεγελά. 

Πάντως πρώτη φορά δε βάζει την κορυφαία οθόνη της αγοράς σε δικό της smartphone 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και το μαύρο από Samsung shop.Και το ειχα βαλει καλαθι για αγορα επειδη δεν προλαβαινα στην δουλεια σημερα. Σε ερώτηση αν θα φέρουν μέχρι τέλος της προωθητικης αλλά κομμάτια, το άκυρο ήταν από εδώ μέχρι το Ναβαρινο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bromonano2 said:

Τέλος και το μαύρο από Samsung shop. σε ερώτηση αν θα φέρουν μέχρι τέλος της προωθητικης αλλά κομμάτια, το άκυρο ήταν από εδώ μέχρι το Ναβαρινο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Έχουν τελειώσει όλα τα χρώματα;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kek said:

Μηπως ηθελε να ρυθμισετε το ψυχρο χρωμα? Μου φαινεται ακραιο...ειδικα για τη Σαμυ,ναι ειπαμε,τους κραζω για την αισχρη τιμολόγηση αλλα σε οθονες ειναι κορυφαια.

Μωρε μαζι σου ειμαι κι εγω, θεωρω οτι οι οθονες των samsung ειναι

1) μακραν ανωτερες απο τον ανταγωνισμο (πχ στα ματια μου προτιμω τα υπερκορεσμενα χρωματα vs ενα iphone 14 pro max πχ)

2) καθε χρονο βλεπω μια -ελαφρα εστω βελτιωση. Το ιδιο ειδα καθε χρονια στα s series, το ιδιο ειδα και στη σειρα fold (πχ στην εξωτερικη του 4, συγκριτικα με το 3 ειδα σοβαρη βελτιωση)

ΑΛΛΑ αυτο που ειδα ειναι ξεκαθαρα πιο ξεπλυμενα χρωματα στο s23 ultra, υπαρχει ενα -αγνωστο- θεμα με τον κορεσμο. Πριν λιγο ειδα και demo unit, γιατι μου εκανε τεραστια εντυπωση, κι ηταν ακριβως το ιδιο.

Για να μην παρεξηγηθω, η οθονη του ειναι σουπερ, αλλα για καποιο λογο στα 2 δειγματα που ειδα με τα ματια μου ειναι κατωτερη απο περυσι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρέθηκε εκπρόσωπος με τα συγκεκριμένα στοιχεία ταυτότητας συσχετισμένος με τον Α.Φ.Μ. του αγοραστή. Για μια συναλλαγή με επαλήθευση εκπροσώπου, ο αγοραστής απαιτείται να έχει δηλώσει τον εκπρόσωπο με τα στοιχεία ταυτότητας του όπως αυτά υπάρχουν στο Μητρώο TAXIS.

Αυτό μου γράφει το Samsung shop. Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο δε με αφήνει να προχωρήσω με αποφορολόγηση;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά.Γενικά έχετε ενεργοποιημένη την προστασία μπαταρίας για να φορτίζει μέχρι 85%?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την οθονη .Απλα ξεχαστε τις "Μονο" θερμες η "Μονο" ψυχρες ολες οι οθονες της πλεον θα μεταβαλλονται αυτοματα σε ολο το 24ωρο αναλογα επισης τον φωτισμο αλλα και την θερμοκρασια ο λογος η ελαχιστοποιηση του Μπλε-φωτος για την ζημια που προκαλουν στα ματια.Ετσι καποιες ωρες θα βλεπει καποιος παχυ λευκο,ψυχρο λευκο ,ζεστο λευκο κτλ.αναλογα που βρισκεται και πως επιδρα το φως...Θα υπαρχουν οι τυπικες ρυθμισεις αλλα θα παιζουν μικρο ρολο πλεον ...

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έγινε αποστολή. επειδή ξέρω πως ο Βαγγέλης είναι πολύ έμπειρος με προβληματίζει αυτό που λέει. ελπίζω να μην είναι τόσο χάλια, βέβαια για καλό και για κακό δεν δίνω ακόμη το fold.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, margianniss said:

Ερώτηση παιδιά.Γενικά έχετε ενεργοποιημένη την προστασία μπαταρίας για να φορτίζει μέχρι 85%?

Στις ρυθμισεις -φροντιδα μπαταριας βαλτο 100% αυτα ειναι σαχλες...

20 minutes ago, bikiapo said:

επιτέλους έγινε αποστολή. επειδή ξέρω πως ο Βαγγέλης είναι πολύ έμπειρος με προβληματίζει αυτό που λέει. ελπίζω να μην είναι τόσο χάλια, βέβαια για καλό και για κακό δεν δίνω ακόμη το fold.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη απο το S23 ultra  μπροστα του ολες οι συσκευες ειναι πλεον αρκετα υποδεεστερες...Η σαμμυ αναγκαστηκε περα απο το γνωστο καλο OneUi  να τελειοποιησει τα περιφεριακα καμερες κτλ.Για να σκοτωσει καθε αντιπαλη εταιρια .

Το Samsung Galaxy S23 Ultra δεν ειναι μια καλη συσκευη ειναι η Καλυτερη ολων των εποχων !

Το σουπερ βιντεο , οι φοβερες πλεον φωτο καληνυχτιζουν καθε ανταγωνιστη εκει εξω...Αυτα για τους καμερο-φονιαδες...😂

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bikiapo said:

επιτέλους έγινε αποστολή. επειδή ξέρω πως ο Βαγγέλης είναι πολύ έμπειρος με προβληματίζει αυτό που λέει. ελπίζω να μην είναι τόσο χάλια, βέβαια για καλό και για κακό δεν δίνω ακόμη το fold.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Που αφηνεις τη foldαρα (το 4 δεν εχεις) για ενα ακομα slab phone? χαχαχα, καλοριζικο φιλε Αποστολε!

ΥΓ. Η συσκευη θα κανει θραυση, θεωρω οτι σε ελληνικο εδαφος θα πουλησει οσο το 14 pro max + ολες οι android ναυαρχιδες...

 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να παραλαβετε παιδια.

Καθε χρονο γραφω οτι η samsung κανει πλακα στον ανταγωνισμο.

Φετος το παρακανε.

Για 4 χρονια συνεχομενα παιζει μπαλα μονη της στο μελλον (fold series - τα τρεχα γυρευε σε εγγυηση / αξεσουαρ/υποστηριξη κινεζικα δε μετρανε για την ωρα), πλεον παιζει μπαλα μονη της και στα slab phones. Άνοιξε για τα καλα την ψαλιδα απο τον επομενο στο android στερεωμα, και κατ'εμε, περα απο το κομματι αυτονομια, κανει πλακα σε iPhone και σια...

Link to comment
Share on other sites

Υψηλοτατης ποιοτητας βιντεο ...Δεν ειναι τυχαιο ουτε παραμυθι μια και ο  Ridley scott γυρισε ταινια με το S23 Ultra Δεν εγινε για διαφημιστικους λογους απλα εγινε γιατι.... μπορει.......Απολαυστε σταθεροποιηση βιντεο απο αλλο πλανητη....Το s22 ultra κανει εμετο το S23 ultra παει λαδι ....Και φυσικα οχι βιντεο απο πληρωμενους youtubers..

https://youtu.be/14YgwI9AikY

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την οθονη .Απλα ξεχαστε τις "Μονο" θερμες η "Μονο" ψυχρες ολες οι οθονες της πλεον θα μεταβαλλονται αυτοματα σε ολο το 24ωρο αναλογα επισης τον φωτισμο αλλα και την θερμοκρασια ο λογος η ελαχιστοποιηση του Μπλε-φωτος για την ζημια που προκαλουν στα ματια.Ετσι καποιες ωρες θα βλεπει καποιος παχυ λευκο,ψυχρο λευκο ,ζεστο λευκο κτλ.αναλογα που βρισκεται και πως επιδρα το φως...Θα υπαρχουν οι τυπικες ρυθμισεις αλλα θα παιζουν μικρο ρολο πλεον ...
Εχει αναφερθει σε καποιο site του εξωτερικου ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, anergos13 said:

Εχει αναφερθει καποιο site του εξωτερικου ?

Οχι δεν υπαρχει αναφορα αλλα υπαρχει σε ολες τις επισημες παρουσιασεις της samsung οτι πλεον εφαρμοζει  την τεχνικη για αποβολη του μπλε φωτος σε ολες τις οθονες της  απο περσι το διαβαζες παντου μπορει πλεον να μη το κανει αξιον-αναφορας...

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει αναφορα αλλα υπαρχει σε ολες τις επισημες παρουσιασεις της samsung οτι πλεον εφαρμοζει  την τεχνικη για αποβολη του μπλε φωτος σε ολες τις οθονες της  απο περσι το διαβαζες παντου μπορει πλεον να μη το κανει αξιον-αναφορας...
Αν το εχεις καπου προχειρο θα ενδιαφερε ν το ακουσουμε ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, anergos13 said:

Αν το εχεις καπου προχειρο θα ενδιαφερε ν το ακουσουμε ....

Ολες οι οθονες εχουν ενσωματωμενο Το Eye Comfort Shield2  λειτουργει αυτοματα , το οποιο στη συνεχεια  επεκτεινετε και υπαρχει στις ρυθμισεις των συσκευων για περαιτερω ρυθμιση συμφωνα με τα θελω του καθε χρηστη.

Edited by swind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...