Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, mc01319 said:

Αυτά πήρα εγώ μέτα από λίγο ψάξιμο και κριτικές που διάβασα:

Tempered Glass

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0BQFCST5G/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Το amazon uk είναι ενδεικτικό, μπορούν να αγοραστούν και από τα υπόλοιπα amazons

 

 

Αυτά τα Tempered Glasses με το υγρό τα φοβάμαι, δεν είναι επικίνδυνο να περάσουν στην οπή της κάμερας ή/και του ακουστικού;

Επίσης είναι σίγουρο ότι με το τζαμάκι θα έχει την ίδια απόκριση στην αφή το δακτυλικό αποτύπωμα; 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά από πολλές μέρες σε επεξεργασία ετοιμάζεται η αποστολή από Samsung. Χρώμα πράσινο για τους φίλους που είχαν το ίδιο θέμα.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jimmis11 said:

Αυτά τα Tempered Glasses με το υγρό τα φοβάμαι, δεν είναι επικίνδυνο να περάσουν στην οπή της κάμερας ή/και του ακουστικού;

Επίσης είναι σίγουρο ότι με το τζαμάκι θα έχει την ίδια απόκριση στην αφή το δακτυλικό αποτύπωμα; 

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι παρόμοιο, οι κριτικές πάντως είναι καλές.

Θα δώσω feedback μόλις τα παραλάβω

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραλαμβανω σε λιγο μαζι με τη silicon case και τη μεμβρανη οθονης απο samsung οποτε θα δωσω κι εγω feedback.ελπιζω να μην εχει θεμα η μεμβρανη με τη θηκη και την πεταει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στο iRepair και έβαλα μια μεμβράνη την εκτύπωσε εκείνη την ώρα από το μηχάνημα έκατσε πολύ καλά και ούτε απώλεια έχω στα χρώματα και πιάνει και το δακτυλικό μια χαρά και με γνήσια θήκη δεν την πετάει και δεν μαζεύει και πολλές δαχτυλιές 15 euro κοστίζει
στην smartec που πήρα τηλέφωνο χθες μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα μεβρανες

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, andreas443 said:

Εγώ πήγα στο iRepair και έβαλα μια μεμβράνη την εκτύπωσε εκείνη την ώρα από το μηχάνημα έκατσε πολύ καλά και ούτε απώλεια έχω στα χρώματα και πιάνει και το δακτυλικό μια χαρά και με γνήσια θήκη δεν την πετάει και δεν μαζεύει και πολλές δαχτυλιές 15 euro κοστίζει
στην smartec που πήρα τηλέφωνο χθες μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα μεβρανες

Ναι οντως και στο site ειχε στην αρχη και μετα βγηκε out of stock.απο σκρουτζ τη βρηκα εγω τη γνησια μαζι με φορτιστη που ηθελα ουτως η αλλως να δουμε 

Link to comment
Share on other sites

έβλεπα συγκριτικά του βίντεο S22 με S23 και με iPhone. τι είναι αυτό που έχουν στα iPhone και τα βίντεο τους είναι πολύ καλύτερα;; από 22 σε 23 τα ίδια. φώτο βελτιώθηκαν. βίντεο όμως πάλι κατώτερο

Link to comment
Share on other sites



Προσπαθώ να το πάρω απόφαση για να κάνω τη μετάβαση από το 22 ultra. Ο supersaf δεν βοηθά!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

έβλεπα συγκριτικά του βίντεο S22 με S23 και με iPhone. τι είναι αυτό που έχουν στα iPhone και τα βίντεο τους είναι πολύ καλύτερα;; από 22 σε 23 τα ίδια. φώτο βελτιώθηκαν. βίντεο όμως πάλι κατώτερο

Συνολικά είναι πολύ καλύτερη η κάμερα από του pro max. Μικρή διαφορά στο βίντεο πλέον και κυρίως στο βίντεο με τη σελφι κάμερα. Με την ίδια λογική γιατί τα Samsung έχουν μόνιμα καλύτερο τηλεφακό; Γιατί δε βάζει και η apple τον ίδιο?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, andreas443 said:

Εγώ πήγα στο iRepair και έβαλα μια μεμβράνη την εκτύπωσε εκείνη την ώρα από το μηχάνημα έκατσε πολύ καλά και ούτε απώλεια έχω στα χρώματα και πιάνει και το δακτυλικό μια χαρά και με γνήσια θήκη δεν την πετάει και δεν μαζεύει και πολλές δαχτυλιές 15 euro κοστίζει
στην smartec που πήρα τηλέφωνο χθες μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα μεβρανες

Στην πέρασαν επί τόπου;

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jimmis11 said:

 

Στην πέρασαν επί τόπου;

ναι επιτόπου μου την έβαλαν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andreas443 said:

ναι επιτόπου μου την έβαλαν

Λογικά σε όλα τα καταστήματα iRepair θα μπορούν να εκτυπώσουν μεμβράνη ή καλύτερα ένα τηλέφωνο πρώτα;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, vasilakis13 said:

Επιστροφη στην καρτα θα σου κανουν.κανενα μπερδεμα.

Υ.Γ.δεν εχω λογια να τους χαρακτηρισω!με νευριασαν απιστευτα

εκανες ακυρωση τελικα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bikiapo said:

καλησπέρα μετά από πολλές μέρες σε επεξεργασία ετοιμάζεται η αποστολή από Samsung. Χρώμα πράσινο για τους φίλους που είχαν το ίδιο θέμα.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι επιτέλους άλλαξε η κατάσταση της παραγγελίας.

Ελπίζω να μη κάνουν άλλες τόσες ημέρες μέχρι να περάσει στην φάση "Απεστάλη"...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/news/alleged-exynos-2400-chipset-specs-revealed-reliable-leak

 

Τρεχάτε όσοι προλαβαινετε! Επιστρέφει ο exynos! 😁

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jimmis11 said:

Αυτά τα Tempered Glasses με το υγρό τα φοβάμαι, δεν είναι επικίνδυνο να περάσουν στην οπή της κάμερας ή/και του ακουστικού;

Επίσης είναι σίγουρο ότι με το τζαμάκι θα έχει την ίδια απόκριση στην αφή το δακτυλικό αποτύπωμα; 

Εγώ πάντως σε όλα τα note έβαζα με υγρό (και τώρα με υγρό έχω παραγγείλει) και πότε δεν είχα θέμα. Πάνω από δέκα τέτοια τζαμακια. Έχει μέσα αυτοκόλλητα να καλύπτεις ακουστικό και μικρόφωνο ( εγώ βάζω χαρτοταινία). Συνήθως έβαζα mocolo αλλά ακόμα δεν βρίσκω για το κινητό μας και παρήγγειλα από ένα σκρουτζομαγαζο αυτά 

https://e-smartmall.gr/product/tempered-glass-hofi-uv-glass-pro-galaxy-s23-ultra-clear/?ref=bestprice.gr

 

Πάντως με το δαχτυλικο πάντα είχα θέμα ( έπιανε μια στις πέντε) αλλά είχα ταυτόχρονα και face unlock που έπιανε πάντα 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jimmis11 said:

Λογικά σε όλα τα καταστήματα iRepair θα μπορούν να εκτυπώσουν μεμβράνη ή καλύτερα ένα τηλέφωνο πρώτα;

πάρτους πρώτα ένα τηλέφωνο για καλο και για κακό να μην τρέχεις τσάμπα  ο τύπος στην οθόνη βρήκε το s23 ultra πάτησε και την εκτύπωσε

τελικά μαζεύει πολύ δαχτυλιά το μόνο μειονέκτημα μέχρι στιγμής και η μεβράνη είναι εντελώς clear δεν κάνει αυτό το εφέ σαν το φλοιό του πορτοκαλιού

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, doganos said:

Παντως 5 φορες να παρεις τηλ την samsung, 5 διαφορετικες απαντησεις θα λαβεις... μια λενε το στειλανε, μια λενε οχι, μετα οτι δεν ξερουν την μεταφορικη ποια ειναι, επειδη ειναι πολλες οι παραγγελιες!!! Για γελια και για κλάματα... 

Απλως περιμενουμε e-mail λεει... 

 

4 ώρες πριν, ioma said:

Εμενα ακομα στην επεξεργασια ειναι και το εχει παραγγειλει εδω και 6 μερες.

Πριν λίγο έλαβα viber από Easy mail με αριθμό Voucher!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jimmis11 said:

 

Πριν λίγο έλαβα viber από Easy mail με αριθμό Voucher!

ωραια. εγω περιμενω και καλα να με παρουν για να μου πουν τον αριθμο αποστολης (06/02) σταλθηκε και καλα... 

Απο logistics 0.... 

πες μου λιγο, στην καρτελα σου με τις παραγγελιες, αναφερει και αριθμο αποστολης; (στην σελιδα της samsung)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα σε όλους ! Με το καλό να παραλάβετε!

Περιμενουμε εντυπωσεις απο μπαταρια,επισης πειτε μας αν ο ηχος σε ακουστικα ασυρματα και ενσυρματα εχει ενταση !

Αυτο με ενδιαφερει πολυ και το S21 ULTRA με καλυπτει απολυτα !

 

Το χρωμα CREAM ειναι λευκο η ανοιχτο μπεζ τελικα?

 

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω παραγγείλει της Whitestone το Tempered glass. Πανάκριβο μεν, αλλά απίστευτα αξιόπιστο, στο S22U που το είχα ήταν απίστευτα ωραία η αίσθηση και το πενάκι κυλούσε τέλεια. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά εγώ έχω παραγγείλει της Whitestone το Tempered glass.

Αυτο ειναι το καλυτερο κι αυτο βαζω και προτεινω παντα εγω,θελει λιγη ωρα να αφιερωσεις βεβαια αλλα ξενοιαζεις.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει γράψτε ότι μπορείτε από εντυπώσεις.. Είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία αλλά προσπαθώ να συγκρατηθώ μέχρι να υπάρχει σφαιρική άποψη.. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τέρας!

Δευτέρα παραγγελία σήμερα το πρωί παραλαβή!

Με αποφορολόγηση και trade την Xiaomi Μι10Τ pro στα 191 ευρώ διαμέσου των public-panda!

Δήλωσα την επιστροφή στην Samsung και συνολικά το κινητό μου κόστισε 866 ευρώ το Cream 12/512 ultra  σε 48 δόσεις!

Έβαλα και esim τηςε vodafone 10 ευρώ.

Έρχεται και το ρολόι 5 pro στα 297 ευρώ!

Πάω για θήκες temp και λουράκια από το aliexpress!

Καλορίζικα σε όσους παρέλαβαν.

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...