Jump to content

Eθνική Ελλάδας - Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006


bel
 Κοινοποίηση

Ελλάδα - Γεωργία  

16 members have voted

  1. 1. Ελλάδα - Γεωργία

    • Νίκη Ελλάδας
      15
    • Ισοπαλία
      1
    • Νίκη Γεωργίας
      0


Recommended Posts

Δεν σε πρόσβαλα φίλε, απλά διαπιστώσεις κάνω. Ναι σιγά σε λίγο θα μας πεις ότι έχω και μέσον στο Myphone για να μην μου σβήνουν τα ποστς. :lol:

Ξέρω τι συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις. Ο υπεύθυνος εδω μάλλον συμφωνεί με την άποψή σου. Βέβαια επισήμως θα μου πει οτι η απάντησή μου ήταν έντονη κλπ κλπ, ενω η δική σου που πετάχτηκες κιόλας δίχως να σε αφορά,ε;

Εγώ πάντως ειμαι υπέρ του Μπασινά διοτι ειναι 2 κλάσεις πιο σταθερός απο τον Στολτίδη και 3 κλάσεις πιο έμπειρος. Βέβαια τώρ ειναι και μια κλάση κάτω απο θέμα φυσικής κατάστασης,αλλα αυτό διορθώνεται.

Επίσης ο Στολτ, ειναι πιο γκολτζής,ομως αυτό ίσως να μην το δείξει με την εθνική διοτι στον ΟΣΦΠ έχει και καλούς συμπαίκτες αλλα και πολλα εύκολα παιχνίδια οπου σκοράρει.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς αστειεύεστε ότι ο Τσιάρτας κάνει για σχολιαστής...

Εδώ δε μπορεί να ολοκληρώσει μία πρόταση ή τουλάχιστον να καταλάβουμε τί θέλει να πει θέλει να γίνει και σχολιαστής;;

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα minovg.

Συγγνώμη, είδατε το ντέρμπυ,η είσασταν σε αλλο γήπεδο; :wacko:

Εχω ακούσει ενα σωρό παλαιμαχους αλλα και σχολιαστές ακόμα που δεν ξέρουν τίποτα απο τόπι και κανονισμούς. Ο Τσιάρτας ήταν εύστοχος σε όλα και ήξερε και τέλεια απο προπονητική. Δε μάλιστα,θυμάμαι φάσεις που "έκοβε" το μάτι του πριν το ριπλέυ και μετά ελεγε ο εκφωνητής... <<δίκιο έχεις Βασίλη>>!!

 

Και δεν ειναι δική μου η γνώμη μόνο. Στην καφετέρια που ειχε 80 άτομα, το παρατειρησαν και πολλοι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, είδατε το ντέρμπυ,η είσασταν σε αλλο γήπεδο; :wacko:

Εχω ακούσει ενα σωρό παλαιμαχους αλλα και σχολιαστές ακόμα που δεν ξέρουν τίποτα απο τόπι και κανονισμούς. Ο Τσιάρτας ήταν εύστοχος σε όλα και ήξερε και τέλεια απο προπονητική. Δε μάλιστα,θυμάμαι φάσεις που "έκοβε" το μάτι του πριν το ριπλέυ και μετά ελεγε ο εκφωνητής... <<δίκιο έχεις Βασίλη>>!!

 

Και δεν ειναι δική μου η γνώμη μόνο. Στην καφετέρια που ειχε 80 άτομα, το παρατειρησαν και πολλοι αλλοι.

Ήμαρτον ρε Σάκη... Καλός σχολιαστής ο Τσιάρτας... :rotfl:

 

Έχεις ακούσει ανάλυση Φραντς (Μπεκενμπάουερ) σε γερμανική τηλεόραση; Δωρεάν σεμινάρια προπονητικής κάνει ο άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο Στολτ, ειναι πιο γκολτζής,ομως αυτό ίσως να μην το δείξει με την εθνική διοτι στον ΟΣΦΠ έχει και καλούς συμπαίκτες αλλα και πολλα εύκολα παιχνίδια οπου σκοράρει.

 

Πχ με τον Παναθηναϊκό ήταν ένα εύκολο παιχνίδι, έτσι ; :rolleyes:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον ρε Σάκη... Καλός σχολιαστής ο Τσιάρτας... :rotfl:

 

Έχεις ακούσει ανάλυση Φραντς (Μπεκενμπάουερ) σε γερμανική τηλεόραση; Δωρεάν σεμινάρια προπονητικής κάνει ο άνθρωπος...

Άστα ήμαρτον. Επειδή δεν σου αρέσει εσένα, θα πρέπει και να συμφωνήσω; Είπαμε, τον άκουσα στο ντέρμπυ και τα είπε άριστα. Εσυ τον α΄κουσες; Μπορείς τεκμηριωμένα να μου πείς γιατι δεν σου άρεσε; Θα βάλουμε την κασσέτα του ντέρμπυ και τα 90', να το δούμε μαζί και μετά να κάνεις τον Πολωνό για την επιπολαιώτητά σου; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Άστα ήμαρτον. Επειδή δεν σου αρέσει εσένα, θα πρέπει και να συμφωνήσω; Είπαμε, τον άκουσα στο ντέρμπυ και τα είπε άριστα. Εσυ τον α΄κουσες; Μπορείς τεκμηριωμένα να μου πείς γιατι δεν σου άρεσε; Θα βάλουμε την κασσέτα του ντέρμπυ και τα 90', να το δούμε μαζί και μετά να κάνεις τον Πολωνό για την επιπολαιώτητά σου; :rolleyes:

Σάκη καταρχάς άσε τους χαρακτηρισμούς, εγώ δεν σε χαρακτήρισα. Πολωνός τι σημαίνει δηλαδή; Είναι νέα έκφραση αυτή; :p

 

Στην κλήρωση των ομίλων τον άκουγα και έδινε ρεσιτάλ. Εσύ κι εγώ να πηγαίναμε θα λέγαμε περισσότερα... Βγάζει η κληρωτίδα Μπαρτσελόνα. Τσιάρτας: Εντάξει μεγάλη ομάδα, τεχνίτες παίχτες, εξαρτάται σε τι μέρα θα βρίσκεται για τον Παναθηναϊκό. :lol: Είναι κριτική αυτή; :wacko: Και άλλα πολλά, βαριέμαι καν να τα αναλύσω...

 

Στο κάτω-κάτω Σάκη άσε με εμένα να ακούω Μπεκενμπάουερ και εσύ άκουγε Τσιάρτα. Ο κάθενας με εκείνον που καταλαβαίνει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και η αλήθεια, ως συνήθως, είναι κάπου στη μέση...

Στο ντέρμπυ ο Τσιάρτας έκανε όντως ευστοχα σχόλια, και δεν χαιδευε τα αυτιά κανενός. Ότι έβλεπε το έλεγε και πρέπει να ομολογήσω ότι δεν έκανε ούτε ένα λάθος και το replay πάντα τον δικαιωνε.

Από εκει και πέρα μιλάει αργά, σχεδόν βασανιστικά :p και το λεξιλόγιο του είναι περιορισμένο.

Απλά κόβει το μάτι του και ειναι αμεροληπτος.

Τhats all. Ούτε άσχετος είναι, ούτε υπερ-σχολιαστής.

Link to comment
Share on other sites

1. Έκανε αρκετά λάθη στο σχολιασμό του. Όχι επειδή δεν ήξερε τι να πει, αλλά δεν ήξερε πως να το πει. Δεν ξέρει να μιλάει, αλλά σίγουρα καταλαβαίνει τι βλέπει (αυτό είναι περίπου αυτονόητο, αφού μέχρι πρότινος ήταν κι αυτός παίκτης). Ακριβώς το ίδιο πράγμα γίνεται και με τον Βαζέχα, ξέρει τι θέλει να πει, καταλαβαίνει καλά τι βλέπει, ξέρει τι βλέπει, αλλά στην διατύπωση τα κάνει μαντάρα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο θέμα διατύπωσης. Αν μη τι αλλο δείχνει αρκετά μορφωμένος. Ο Μπάγιερν λέει πως μιλάει αργά λες και νυστάζει. Συμφωνώ σε αυτό. Ομως η σκέψη του δείχνει πολύ πιο γρήγορη απο την μιλιά του.

Τέλος πάντων,δεν θα κάνω τον δικηγόρο του Τσιάρτα. Εξ΄αλλου μου είναι αντιπαθής γενικώτερα. Απλά ειπα αυτό που θυμάμαι απο το ντέρμπυ.

Προτειμώ πάντως τον Τσιάρτα,απο τον Μπεκενπάουερ τον Μ@λ@κα.

 

Φίλε μινος, μην υπερβάλεις στην κρίση σου.

Την επιπόλαιότητά σου επι του συγκεκριμένου θέματος σχολίασα(κατι που παραδέχθηκες και ο ίδιος άλλωστε μιας και δεν τον ακουσες στο ντέρμπυ) και οχι εσένα γενικά. Σε ξέρω και απο χθές αλλωστε; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια τωρα,θα τρελαθουμε?Δηλαδη ειναι τοσο παραλογο που παικτες οπως ο Στολτιδης,που εχουν πολυ καλη αποδοση τουλαχιστον τα τελευταια 2 χρονια(& οχι μονο τις 2 αγωνιστικες... :rolleyes: )να απορουν που δεν τους καλει ουτε σε φιλικο?Δηλαδη καλει τον...αναπληρωματικο του στον Οσφπ,τον Καφε & αφηνει αυτον απ'εξω?Ε τι θα πει μετα,δε θ'αγανακτησει?Θυμαμαι παλιοτερες δηλωσεις του,που ελεγε πως περιμενει την Εθνικη αλλα δε το σκεφτεται κιολας...αναρωτηθειτε γιατι εξεφρασε τωρα αυτο το μικρο,εστω,παραπονο...Τοσο αλανθαστος ειναι πια ο γερμανος?Ειδαμε & το Ζηκο που δεν εχει πει τιποτα απολυτως κατα ποσο τον καλεσε...

 

 

Ε, όχι κι'έτσι... :X

 

Είπαμε, μπορεί να έχει δίκιο, αλλά λέγωντας τα αυτά δημόσια χαλάει το κλίμα και την εμπιστοσύνη προς τον Όττο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι κι'έτσι... :X

 

Είπαμε, μπορεί να έχει δίκιο, αλλά λέγωντας τα αυτά δημόσια χαλάει το κλίμα και την εμπιστοσύνη προς τον Όττο... :mad:

Το κλιμα εχει χαλασει εδω και καιρο οπως εχει κλονιστει και η εμπιστοσυνη πολλων προς το Ρεχαγκελ.Δε φταιει ο Στολτιδης για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Απλά με αυτά που κάνει ο Στολτίδης δίνει ένα ακόμη λόγο στον Ρεχάγκελ (συν αυτούς που έχει στο μυαλό του ο Γερμανός - όποιοι κι αν είναι αυτοί), να μην τον καλεί. Ενώ ο Ζήκος παρ' όλο που δεν τον καλεί είναι από πάνω γιατί ξέρει και ο ίδιος ότι αξίζει να παίξει στην Εθνική, το ξέρουμε κι εμείς και όλοι. Άρα εκτείθεται ο Ρεχάγκελ, ενώ στην περίπτωση του Στολτίδη εκτίθεται ο ίδιος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Believe it or not, ο Κάρπετ έγραφε στη Sportday σήμερα ότι ο γερμανός δεν θα τον καλέσει λόγω των μπηχτών και των δηλώσεων στο ΕΘΝΟΣΠΟΡ....
Link to comment
Share on other sites

Ε, άμα το λέει και ο Κάρπετ, τότε εντάξει! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε είναι ο επόμενος αγώνας;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

μάγκες μην έχετε αυταπάτες οτι η ελλαδάρα θα ξαναγίνει όπως ήταν στο euro.πολλά άλλαξαν και εμπιστοσύνη δεν υπάρχει πλέον στον γερμανό μετά και το καζακστάν.προσωπική μου γνώμη:φταίνε οι παίκτες που πήραν τα μυαλά τους αέρα και πίστεψαν οτι όλα είναι δυνατά.τα σενάρια περί μπασινά στο χανουμάκι τα άκουσε κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρει η Εθνική να πάει στο Μουντιάλ θα είναι κρίμα για την ομάδα που θα μείνει έξω από τον όμιλο μας. Μπορεί να θέλουμε να πάμε, αλλά οι Δανοί και καλύτεροι είναι και πιο αξιοπρεπή πορεία - νομίζω - θα έχουν στο Μουντιάλ. Από κει και πέρα η ομάδα έκλεισε εντελώς τον κύκλο της. Οι παίκτες σιγά σιγά επιστρέφουν στην Ελλάδα (Καψής - Δέλλας), αφού δεν τους θέλει κανένας στο εξωτερικό πλέον (εκτός κι αν πιστεύουμε ότι δελεάστηκε ο Δέλλας και απέρριψε τη Λάτσιο), όπως επίσης και αρκετοί παίκτες φεύγουν από τις μεσαίες ομάδες του εξωτερικού που έπαιζαν και πάνε σε μικρότερες (Σεϊταρίδης - Φύσσας), με μοναδική εξαίρεση τον Καραγκούνη, ο οποίος έφυγε από μεγάλη ομάδα και πήγε σε μεσαία αλλά είναι βασικός, τον Γιαννακόπουλο ο οποίος είναι μακράν ο καλύτερος παίκτης της Εθνικής αυτή τη στιγμή πολύ απλά επειδή είναι ο μοναδικός που παίζει βασικός και σε καλή ομάδα, αλλά και επειδή είναι ο μόνος που προσφέρει στην ομάδα του και τον Χαριστέα ο οποίος όμως στην - ούτως καλούμενη - μεγάλη ομάδα του Άγιαξ είναι μεταξύ πάγκου και εξέδρας. Να μην ξεχάσουμε να αναφέρουμε τον Κυργιάκο που ναι μεν παίζει βασικός στην Ρέηντζερς, αλλά στην Εθνική είναι μόνιμα πάγκο, τον Μπασινά που ακόμα να βρει ομάδα αλλά στην Εθνική είναι εντεκαδάτος και φυσικά τον Πολυτιμότερο Παίκτη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2004 Θοδωρή Ζαγοράκη, ο οποίος έφτυσε τις δεκάδες ευρωπαϊκές ομάδες που του έκαναν πρόταση για να έρθει στον ΠΑΟΚ. Κοινή συνισταμένη όλων των παικτών πλην των δύο μέσω (Καραγκούνης - Γιαννακόπουλος), είναι το ότι σέρνονται και στις ομάδες τους και στην Εθνική.

 

Όσο για τις φήμες τις ακούσαμε και δεν νομίζω ότι απέχουν πολύ από την αλήθεια. Ειδικά από την στιγμή που καμία ομάδα δεν ενδιαφέρεται για το Μπασινά και ειδικά από την στιγμή που θα φύγει τα Χριστούγεννα χωρίς να πάρουμε ούτε ευρώ. Να δούμε τι θα κάνει κι αυτός στην ΑΕΚ, γιατί στην Εθνική σέρνεται...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Μπασινας θελει να παιξει σε αγωνες πριν το Δεκεμβρη πρεπει να ξεχασει την ΑΕΚ. Μεχρι χθες ηταν η προθεσμια των ελεθερων παικτων να βρουν ομαδα στην Ελλαδα. Οποτε, μαλλον για εξωτερικο το βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Αποδεσμεύθηκε σήμερα ο Μπασινάς (αν και θα πάρει τα χρήματα που του αναλογούν μέχρι τον Ιανουάριο). Η λύση της συνεργασίας προβλέπει ότι μπορεί να πάει από τώρα σε οποιαδήποτε ομάδα του εξωτερικού θέλει, αλλά και σε ελληνική από τον Ιανουάριο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Την έκανε και ο Μπασινάς λόγω φθοράς των σχέσεών του με τον ΠΑΟ (10 χρόνια δεν είναι και λίγα)...Εν τω μεταξύ οι περισσότεροι παίκτες της εθνικής ακόμα απροπόνητοι είναι ...μεγάλο πλήγμα ενόψει και Δανίας.

ΥΓ:Η ΑΕΚ έχει αμυντικά χαφ , μη σου πω δε χρειαζόταν ούτε ο Δέλλας αλλά τέλος πάντων.Τα άκρα είναι ανύπαρκτα , εκεί θέλει δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το ξαναπούμε ότι για το πως έφυγε και το που θα πάει ο Μπασινάς δεν έχει σχέση με το thread έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Έχει και παραέχει.

Αναντικατάστατος παίκτης της εθνικής είναι.

 

Οπότε να μιλήσουμε για την πορεία του στην Εθνική και όχι για το αν Την έκανε και ο Μπασινάς λόγω φθοράς των σχέσεών του με τον ΠΑΟ ή Η ΑΕΚ έχει αμυντικά χαφ ή Eλα στην ΑΕΚάρα Αγγελάρα!!!!..

Link to comment
Share on other sites

Την έκανε και ο Μπασινάς λόγω φθοράς των σχέσεών του με τον ΠΑΟ (10 χρόνια δεν είναι και λίγα)...Εν τω μεταξύ οι περισσότεροι παίκτες της εθνικής ακόμα απροπόνητοι είναι ...μεγάλο πλήγμα ενόψει και Δανίας.

ΥΓ:Η ΑΕΚ έχει αμυντικά χαφ , μη σου πω δε χρειαζόταν ούτε ο Δέλλας αλλά τέλος πάντων.Τα άκρα είναι ανύπαρκτα , εκεί θέλει δουλειά...

 

Mpasinas sto AEK apo to kalokairi exei kleisei... :p

 

To thema einai na vroun thesi gia ton Pliatsika sto AEK :p Sorry gia to off topic... Mia poini stin parti mou, apo mena...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...