Jump to content

Eθνική Ελλάδας - Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006


bel
 Κοινοποίηση

Ελλάδα - Γεωργία  

16 members have voted

  1. 1. Ελλάδα - Γεωργία

    • Νίκη Ελλάδας
      15
    • Ισοπαλία
      1
    • Νίκη Γεωργίας
      0


Recommended Posts

Εγώ πάλι που είμαι Ολυμπιακός εύχομαι να μην πάει ο Στολτίδης στην Εθνική.

Έχει που έχει καεί με τον Ολυμπιακό το παλικάρι, ούτε λεπτό δεν ξεκουράζεται.

Γκόλ βάζει, στα αμυντικά του καθήκοντα είναι κορυφή, τρέχει 90 λεπτά ασταμάτητα...Αν πάει και στην Εθνική , τον βλέπω σε 6 μήνες τραυματία πολύ χαλαρά..Δεν είναι μηχανή , άνθρωπος είναι!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι που είμαι Ολυμπιακός εύχομαι να μην πάει ο Στολτίδης στην Εθνική.

Έχει που έχει καεί με τον Ολυμπιακό το παλικάρι, ούτε λεπτό δεν ξεκουράζεται.

Γκόλ βάζει, στα αμυντικά του καθήκοντα είναι κορυφή, τρέχει 90 λεπτά ασταμάτητα...Αν πάει και στην Εθνική , τον βλέπω σε 6 μήνες τραυματία πολύ χαλαρά..Δεν είναι μηχανή , άνθρωπος είναι!

Εγώ λέω να παίζει στην Εθνική και να ξεκουράζεται με Ολυμπιακό... :whistle: Τι είναι πιο συμφέρον; Να πηγαίνει καλά η Εθνική ή ο Ολυμπιακός; :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που είμαι Ολυμπιακός εύχομαι να μην πάει ο Στολτίδης στην Εθνική.

Έχει που έχει καεί με τον Ολυμπιακό το παλικάρι, ούτε λεπτό δεν ξεκουράζεται.

Γκόλ βάζει, στα αμυντικά του καθήκοντα είναι κορυφή, τρέχει 90 λεπτά ασταμάτητα...Αν πάει και στην Εθνική , τον βλέπω σε 6 μήνες τραυματία πολύ χαλαρά..Δεν είναι μηχανή , άνθρωπος είναι!

Eτσι. Πάλι καλά που δεν έβαλε και τον Ανατολάκη με το Καζακστάν. :D

 

Εγώ λέω να παίζει στην Εθνική και να ξεκουράζεται με Ολυμπιακό... :whistle: Τι είναι πιο συμφέρον; Να πηγαίνει καλά η Εθνική ή ο Ολυμπιακός; :w00t:

Δεν υπάρχει δίλημμα. Ο Ολυμπιακός φυσικά. :p

Ετσι πως τα κανε σκατά ας το βγάλει το φίδι από τη τρύπα μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Με το "αν" δε γίνεται δουλειά φίλε. :O Σίγουρα είναι χαρισματικός σκόρερ ο Λυμπεροπούλος. Για τον Σαλπιγγίδη δεν γνωρίζω, είχε πέσει στο τέλος του περασμένης σεζόν και τώρα ψιλά πράματα πάλι. Είναι που υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο. ;)

 

Δυστυχώς φίλε μου ούτε εγώ είμαι ο Ρεχάγκελ, ούτε εσύ.......... :O

 

Άρα, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υποθέσεις και να ρίχνουμε ιδέες../ :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 10. Φυσικά μπορεί και να παίξουμε όπως στο Euro. Φουλ άμυνα, αντεπιθέσεις και να μπει ένα μπαλάκι και να ξαναγίνει μάγκας ο Ρεχάγκελ... Όσο για το Μπασινά, την απόδοση του να την βλέπουν ορισμένοι, ακόμη και Παναθηναϊκοί που θεωρούν ότι η ομάδα έχασε που τον έστειλε... Δεν θέλω να πυροδοτήσω :offtopic: συζήτηση, αλλά είμαι σίγουρος ότι όποιος ξέρει από μπάλα μπορεί να βγάλει συμπεράσματα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπονα του Ελευθεροπουλου...

 

Για το αν περνάει από το μυαλό του το ενδεχόμενο επιστροφής στην εθνική ομάδα

«Όλη αυτή η ιστορία μου έχει κάνει πολύ κακό. Με ρωτούν οι προπονητές μου στην Ιταλία, γιατί δεν είμαι στην Εθνική, γιατί δεν κλήθηκα για τα δυο τελευταία παιχνίδια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό το πράγμα. Τα πήγα καλά πέρσι και φέτος έκανα ένα μεγάλο άλμα στην καριέρα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει και μου στερούν αυτό το μπόνους και την τιμή να φοράω το εθνόσημο. Δε μπορώ να καταλάβω τι έχει ειπωθεί. Δεν έχει κανείς το δικαίωμα να μου στερεί την Εθνική. Για κάποια παιδιά η πόρτα είναι κλειστή. Δεν είναι πικρία ή παράπονο αυτό που εκφράζω, απλά αναρωτιέμαι».

 

Το παραπανω ειναι ενα κομματι απο τη συνεντευξη

που εδωσε στο σπορταιμ...δεν ξερω αν εχει δικιο ή οχι,παντως πιστευω πως αξιζει μια ευκαιρια,ειδικα τωρα που ο Νικοπολιδης "μεγαλωσε"...ο Χαλκιας ή ο Σηαφκης καλυτεροι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Τουλάχιστον ο Νικοπολίδης έκοψε τις μ*λακίες των πρώτων αγώνων... Δεν είναι άμεση ανάγκη η κλήση του Έλε... Άσε που μετά θα έχουμε ιστορίες Γερμανίας (Καν - Λέμαν), για το ποιός θα πρέπει να είναι βασικός...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπονα του Ελευθεροπουλου...

 

Για το αν περνάει από το μυαλό του το ενδεχόμενο επιστροφής στην εθνική ομάδα

«Όλη αυτή η ιστορία μου έχει κάνει πολύ κακό. Με ρωτούν οι προπονητές μου στην Ιταλία, γιατί δεν είμαι στην Εθνική, γιατί δεν κλήθηκα για τα δυο τελευταία παιχνίδια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό το πράγμα. Τα πήγα καλά πέρσι και φέτος έκανα ένα μεγάλο άλμα στην καριέρα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει και μου στερούν αυτό το μπόνους και την τιμή να φοράω το εθνόσημο. Δε μπορώ να καταλάβω τι έχει ειπωθεί. Δεν έχει κανείς το δικαίωμα να μου στερεί την Εθνική. Για κάποια παιδιά η πόρτα είναι κλειστή. Δεν είναι πικρία ή παράπονο αυτό που εκφράζω, απλά αναρωτιέμαι».

 

Το παραπανω ειναι ενα κομματι απο τη συνεντευξη

που εδωσε στο σπορταιμ...δεν ξερω αν εχει δικιο ή οχι,παντως πιστευω πως αξιζει μια ευκαιρια,ειδικα τωρα που ο Νικοπολιδης "μεγαλωσε"...ο Χαλκιας ή ο Σηαφκης καλυτεροι ειναι?

 

Είτε αξίζει είτε όχι σαν τερματοφύλακας (για μένα είναι ικανός για το καλύτερο και το χειρότερο οπότε δεν αξίζει) για κάτι τέτοιες δηλώσεις που κάνει δεν πρέπει να κληθεί.

Αυτός ο χαρακτήρας είναι που τον έφαγε (δικαίως) και από τον Ολυμπιακό πιστεύω.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Γιατι,ψεματα λεει?Δεν ειναι αληθεια πως η Εθνικη εχει καταντησει ενα κλειστο κλαμπ(ουτε οι μασονικες οργανωσεις δεν ειναι τοσο απροσπελαστες :p ),στο οποιο υπαρχουν τα ιδια & τα ιδια ατομα,με ελαχιστες εξαιρεσεις(οι κλησεις των Λυμπε,Σαλπι κλπ γινονται κατω απο το καθεστως της πιεσης του κοσμου,γιατι αν ο Οτο ειχε φερει τα αποτελεσματα που ηθελε θα μας ειχε Βρυζα-Χαριστεα επι 100 αγωνες σερι,αν δεν τραυματιζονταν) :rolleyes: .

 

Δεν θεωρω τον Ελευθεροπουλο 100% αξιοπιστο τερματοφυλακα,αλλα απο κατι Κατεργιαννακηδες & Χαλκιαδες σιγουρα ειναι καλυτερος...τουλαχιστον 1 στις 3 φορες εστω θα κανει το μεγαλο παιχνιδι,σε αντιθεση με τους 2 προαναφερθεντες που κινουνται παντα στη μετριοτητα... ;)

Link to comment
Share on other sites

O Ελε είναι ικανός να πιάσει το πιο τρελό τετ-α-τετ και να φάει ενα σουτ από τη σέντρα.

Ειναι ασταθής...

Εκει τα ζυγιζεις και λες, «θέλω ένα παίκτη που μπορεί να μου κρατήσει ένα παιχνίδι μόνος του αλλά και να το χάσει σε κάποια άλλη περίπτωση; Ή ένα σταθερό που δεν θα βγάλει τα άπιαστα αλλά θα εμπνέει σιγουριά στους αμυντικούς και θα μπορεί να υπολογίζεται σαν έξτρα παίκτης στην άμυνα;».

Φυσικά δεν ξέρω τι παιχνίδια έκανε πέρσι στην Ιταλία. Κρίνω με τα δεδομένα που είχα μέχρι πριν 2 χρόνια.

Προσωπικά ούτε κατηγορώ τον Ρεχάγκελ που δεν τον καλεί, αλλά και ούτε θα ήμουν αντίθετος σε μια κλήση του στην εθνική.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα προσθέσω ότι όσο ήταν στον Ολυμπιακό έκανε κάτι ωραιότατες πατάτες... Είναι αυτό που λέει ο Bayern7. Καλύτερα Νικοπολίδης - Χαλκιάς - Κατεργιανάκης, οι οποίοι μπορεί από τα 10 να αποδίδουν 7, παρά ο Ελευθερόπουλος που μια παίζει 9 και μια 3...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 10. Φυσικά μπορεί και να παίξουμε όπως στο Euro. Φουλ άμυνα, αντεπιθέσεις και να μπει ένα μπαλάκι και να ξαναγίνει μάγκας ο Ρεχάγκελ... Όσο για το Μπασινά, την απόδοση του να την βλέπουν ορισμένοι, ακόμη και Παναθηναϊκοί που θεωρούν ότι η ομάδα έχασε που τον έστειλε... Δεν θέλω να πυροδοτήσω :offtopic: συζήτηση, αλλά είμαι σίγουρος ότι όποιος ξέρει από μπάλα μπορεί να βγάλει συμπεράσματα.

Μια χαρα επαιξε ο Μπασινας. Στο πρώτο ημίχρονο που ειχε κουράγια,ηταν άψογος στις μεταβιβασεις του αλλα και γενικά στα καθήκοντά του. Ο Παναθηναικός δηλαδη εχει καλύτερους; Πήρε αυτο το παλτό τον Ασονσάο που ειναι χειρώτερος απο τους παγκίτες του Ολυμπικού.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επαιξε ο Μπασινας. Στο πρώτο ημίχρονο που ειχε κουράγια,ηταν άψογος στις μεταβιβασεις του αλλα και γενικά στα καθήκοντά του. Ο Παναθηναικός δηλαδη εχει καλύτερους; Πήρε αυτο το παλτό τον Ασονσάο που ειναι χειρώτερος απο τους παγκίτες του Ολυμπικού.

 

off topic αλλα ο Ασουνσαο επαιζε περσι στην ΑΕΚ. Ο Παναθηναικος πηρε τον Κονσεισαο. :)

Link to comment
Share on other sites

Και ας μη συνεχίσουμε να ασχολούμαστε με τον Παναθηναϊκό και τον Φλάβιο... ;)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

off topic αλλα ο Ασουνσαο επαιζε περσι στην ΑΕΚ. Ο Παναθηναικος πηρε τον Κονσεισαο. :)

Εχεις δίκιοο. Αυτόν εννοούσα. :O

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, ο Μπασινάς δεν είναι ο Μπασινάς που ήταν παλιά και αυτό φαίνεται και στην απόδοση του και στα φάουλ - κόρνερ του. Χθες η Αθλητική Κυριακή είχε γκάλοπ για ποιόν παίκτη πρέπει να καλέσει ο Ρεχάγκελ στην Εθνική, αλλά δεν είδα τελικά αν ήρθε πρώτος σε ψήφους ο Στολτίδης. Help anyone;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χθες η Αθλητική Κυριακή είχε γκάλοπ για ποιόν παίκτη πρέπει να καλέσει ο Ρεχάγκελ στην Εθνική, αλλά δεν είδα τελικά αν ήρθε πρώτος σε ψήφους ο Στολτίδης. Help anyone;

 

Ναι ο στολτίδης με μεγάλο ποσοστό, περίπου 70% νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Στολτίδη;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Εθνικη ελπιζει και με ισοπαλια στην Δανια αν η Αλβανια παρει ισοπαλια με την Τουρκια.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Εθνικη ελπιζει και με ισοπαλια στην Δανια αν η Αλβανια παρει ισοπαλια με την Τουρκια.

 

Ξέρει κανείς τι πριμ θα πάρουν οι Αλβανοί παίκτες για ενδεχόμενη νίκη τους εναντίον της Τουρκίας; :p :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι πριμ θα πάρουν οι Αλβανοί παίκτες για ενδεχόμενη νίκη τους εναντίον της Τουρκίας; :p :D

50 βουρδουλιές στην πλάτη ο καθένας τους.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...