Jump to content

Eθνική Ελλάδας - Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006


bel
 Κοινοποίηση

Ελλάδα - Γεωργία  

16 members have voted

  1. 1. Ελλάδα - Γεωργία

    • Νίκη Ελλάδας
      15
    • Ισοπαλία
      1
    • Νίκη Γεωργίας
      0


Recommended Posts

Το σημαντικό είναι να βρει σύντομα ομάδα (κάτι πήρε το αυτί μου ότι υπάρχει πιθανότητα να κλείσει παίκτης σε ομάδα και εκτός μεταγραφικών περιόδων, αν έχει διακοπεί "βίαια" το συμβόλαιο του), ούτως ώστε να μπορέσει να αγωνιστεί και να ανεβεί αγωνιστικά, μπας και ανεβεί αγωνιστικά και στην Εθνική γιατί, καλώς ή κακώς, ο Ρεχάγκελ τον θεωρεί αναντικατάστατο και συνεπώς καλά θα ήταν να το αποδεικνύει και στο γήπεδο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν καταφέρει η Εθνική να πάει στο Μουντιάλ θα είναι κρίμα για την ομάδα που θα μείνει έξω από τον όμιλο μας. Μπορεί να θέλουμε να πάμε, αλλά οι Δανοί και καλύτεροι είναι και πιο αξιοπρεπή πορεία - νομίζω - θα έχουν στο Μουντιάλ. Από κει και πέρα η ομάδα έκλεισε εντελώς τον κύκλο της.

 

Δεν συμφωνώ. Αν καταφέρει να πάει Μουντιάλ θα έχει κερδίσει στη Δανία και αρα όπως και αν έχει εμφανιστεί μεχρι τώρα θα το αξίζει. Ξεκαθαρίζω ότι κι εγώ θεωρώ άθλιες τις τελευταίες εμφανίσεις στον όμιλο και μας δίνω 10% να κάνουμε κάτι στη Δανία αλλά νομίζω αν το κάνουμε θα έχουμε περάσει με το σπαθί μας.

Απο εκεί και πέρα αν περάσουμε νομίζω θα είναι άλλη ιστορία το πως θα εμφανιστούμε εκεί.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να παμε Μουντιαλ και να μην παμε καλα παρα να μην περασουμε καθολου. Δε νομιζετε? Δεν αξιζει σε μια ''πρωταθλητρια Ευρωπης'' να μενει εκτος Παγκοσμιου Κυπελλου. Ακομη, πιστευω πως αν περασουμε, θα αλλαξουν τα μυαλα και των παικτων και του Ρεχαγκελ.
Link to comment
Share on other sites

Ακομη, πιστευω πως αν περασουμε, θα αλλαξουν τα μυαλα και των παικτων και του Ρεχαγκελ.

ή θα ακούσουμε για άλλη μια φορά τα γνωστά.

«ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει», «σκασμός, ξέρει ο γερμανός» κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γι' αυτό λέω ότι αξίζει η Δανία. Γιατί αν πάει θα παίξει καλύτερα από εμάς και κυρίως γιατί αν πάμε Μουντιάλ θα μείνει για ακόμη μια φορά στο απυρόβλητο ο Γερμανός και οι επιλογές του...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα προκριθει η Δανια αν μας κερδισει,αλλα η Τουρκια... :!: πιστευει κανεις πως δε θα κερδισει στα Τιρανα? :rolleyes: ειναι προτιμοτερο λοιπον να παμε εμεις Μουντιαλ,αφου οι γειτονες δεν εδειξαν τιποτα απολυτως σ'αυτη την προκριματικη φαση...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γι' αυτό λέω ότι αξίζει η Δανία. Γιατί αν πάει θα παίξει καλύτερα από εμάς και κυρίως γιατί αν πάμε Μουντιάλ θα μείνει για ακόμη μια φορά στο απυρόβλητο ο Γερμανός και οι επιλογές του...

 

Άρα να μην πάμε εμείς μουντιάλ, να πάει η Τουρκία γιατί μας την σπάει ο γερμανός. :rolleyes:

 

Ωραία λογική, εύγε. :X Όχι ότι περίμενα να διαβάσω κάτι καλύτερο.

 

Α, και BTW, αν κερδίσουμε στην Δανία δεν πάμε μουντιάλ, μπαράζ πάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γι' αυτό λέω ότι αξίζει η Δανία. Γιατί αν πάει θα παίξει καλύτερα από εμάς και κυρίως γιατί αν πάμε Μουντιάλ θα μείνει για ακόμη μια φορά στο απυρόβλητο ο Γερμανός και οι επιλογές του...

:down: :down: :down: έχεις πολύ λαθος σκέψη κατα την γνώμη μου...

...
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα προκριθει η Δανια αν μας κερδισει,αλλα η Τουρκια... :!: πιστευει κανεις πως δε θα κερδισει στα Τιρανα? :rolleyes: ειναι προτιμοτερο λοιπον να παμε εμεις Μουντιαλ,αφου οι γειτονες δεν εδειξαν τιποτα απολυτως σ'αυτη την προκριματικη φαση...

Το ματς είναι τόσο διπλό όσο άσσος ήταν και το Καλαμαριά-πάοκ πέρσι... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Το ματς είναι τόσο διπλό όσο άσσος ήταν και το Καλαμαριά-πάοκ πέρσι... :whistle:

Περισσότερο! :lol: Αφού αν το δίνουν 1.40 απόδοση θα το ποντάρω!

...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Θεωρείτε δηλαδή πως αν κερδίσουμε τη Δανία και πάμε μπαράζ και περάσουμε στο Μουντιάλ θα τα πάμε καλά; Εγώ θεωρώ ότι αν πάμε στο Μουντιάλ θα έχουμε χάσει κάθε ευκαιρία που θα υπάρχει για να μπορέσει να πιστεί ο Ρεχάγκελ ότι πρέπει να προχωρήσει σε ανανέωση της ομάδας. Όσο θα είναι αυτός προπονητής οι ίδιοι παίκτες θα παίζουν, έχουν δεν έχουν ομάδα. Με παρεξηγείτε πάντως. Θέλω όσα τίποτα άλλο να πάει η Εθνική στο Μουντιάλ. Αλλά θέλω να πάει με το σπαθί της, να πάει και να κάνει κάτι, να αποδείξει ότι δεν κοιμήθηκε το σύμπαν για να πάρει το Γιούρο. Και πάνω απ' όλα να αποδείξει ότι έχει ανεβεί επίπεδο. Αυτή τη στιγμή δείχνει να έχει κατεβεί επίπεδο. Περιμένω με την απόδοση τους οι παίκτες να με πείσουν ότι αξίζουν να πάνε στη Γερμανία και πως δεν είναι ξοφλημένοι, πως μπορούν να παίξουν ακόμη τη μπάλα που έπαιζαν και πέρσι και πριν από το Γιούρο. Αυτό περιμένω. Και περιμένω να πάει μια κάπως διαφορετική ομάδα στην Γερμανία, αν τελικά προκριθούμε. Παίκτες οι οποίοι θα διψάνε για τη διάκριση σε μια τέτοια διοργάνωση. Και αυτή τη στιγμή, δε βλέπω ούτε τους παίκτες, ούτε καν τον προπονητή να διψάει. Επειδή πήραμε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό βγήκανε και είπανε για τη ψυχή των πρωταθλητών. Να τη δω τη ψυχή στα επόμενα ματς που θα πρέπει η ομάδα να παίζει συγκεντρωμένα όλο το ενενηντάλεπτο και όχι μόνο σποραδικά. Να δω τη ψυχή όταν θα παίζει η ομάδα άμυνα και θα καταπίνει τους αντιπάλους όπως έκανε παλιά. Να δω την ψυχή όταν ο κάθε παίκτης θα παίζει όχι για τον εαυτό του και για να πάει σε ομάδα του εξωτερικού αλλά για την ομάδα. Να δω την ψυχή να κάνει τη μισή ευκαιρία γκολ. Όπως ακριβώς πέρσι. Και τότε θα καταλάβω ότι η ομάδα αξίζει να πάει στη Γερμανία. Και ότι ο προπονητής της ξέρει τι κάνει και του αξίζει να παραμείνει στην τεχνική της ηγεσία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενταξει,δεν ειπε κανεις οτι παιζουμε...μπαλαρα,αλλα μηπως η Ουκρανια που εχει ηδη προκριθει ηταν καλυτερη? :rolleyes: Εγιναν απιστευτα πραγματα,σε 4-5 παιχνιδια νικησε ή εφερε ισοπαλια ενω αξιζε να χασει & με διαφορα(μεχρι & με Αλβανια εκτος!).Γιατι η Δανια & η Τουρκια σε τι ειναι καλυτεροι απο εμας?Που ειναι η καλη μπαλα που παιζουν?Γι'αυτο λοιπον δε θα ειναι & εντελως αποτυχια αν αποκλειστουμε,αλλα ουτε & σκανδαλο αν περασουμε... ;) :!:
Link to comment
Share on other sites

Η Δανια παιζει παρα πολυ καλη μπαλα στα τελευταια παιχνιδια και πιστευω κανεις δε μπορει να το αμφισβητησει αυτο.

Δανια - Αγγλια 4-1

Δανια - Γεωργια 5-1

Link to comment
Share on other sites

Η Δανία αυτή τη στιγμή παίζει την καλύτερη μπάλα από τον όμιλο μας και είναι από τις καλύτερες γενικά. Εμείς σερνόμαστε και μας λείπει αυτό το κάτι που είχαμε παλιά και καθαρίζαμε για πλάκα τα παιχνίδια χωρίς ευκαιρίες. Αυτό το κάτι το έχει τώρα η Ουκρανία. Όπως λέει ο 21century πάμε καλά και γερά και βλέπουμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ο Οτο Ρεχάγκελ κάλεσε 23 ποδοσφαιριστές για να συμμετάσχουν στην αποστολή της Εθνικής Ανδρών ενόψει των δύο αγώνων με τη Δανία και τη Γεωργία στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006.

 

Οι παίκτες που κλήθηκαν είναι οι Νικοπολίδης, Βύντρα, Σεϊταρίδης, Γκούμας, Καψής, Φύσσας, Κατσουράνης, Κυργιάκος, Ανατολάκης, Καφές, Ζαγοράκης, Καραγκούνης, Μπασινάς, Λυμπερόπουλος, Γιαννακόπουλος, Βρύζας, Σαλπιγγίδης, Χαριστέας, Γκέκας, Δέλλας, Κοτσόλης, Μάντζιος, Παπαδόπουλος.

 

 

Τα νέα πρόσωπα είναι αυτά του Τραϊανού Δέλλα, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επιστρέφει στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, του Στέφανου Κοτσόλη που καλείται για πρώτη φορά στην Εθνική ανδρών και του Βαγγέλη Μάντζιου. Για τον τελευταίο ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενο, αφού το είχε επισημάνει και ο Γιάννης Τοπαλίδης που παρακολούθησε μαζί με τον ομοσπονδιακό τεχνικό το ματς του Παναθηναϊκου με τη Βέρντερ Βρέμης.

 

 

 

 

Κοτσόλης: "Η πρόσκληση που έλαβα από τον κ. Ρεχάγκελ αποτελεί μεγάλη τιμή για εμένα. Εχω αγωνιστεί σε όλες τις Εθνικές Ομάδες των μικρότερων κατηγοριών και η κλήση μου στην Εθνική Ανδρών ήταν το μεγάλο μου όνειρο. Η σημερινή ημέρα είναι ξεχωριστή για την καριέρα μου, αλλά γνωρίζω ότι οι ευθύνες μου αυξάνονται και πρέπει να δουλέψω περισσότερο. Πιστεύω ότι έχουμε τις δυνατότητες να πάρουμε τους 6 βαθμούς που χρειαζόμαστε για να κατακτήσουμε τη 2η θέση του ομίλου".

 

 

Πηγή

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

O Kostolhs einai eksairetikos termatofylakas,emfanos kalyteros apo ton Nikopolidh.Htan adiko poy tosa xronia ston Panathhnaiko yphrethse ton...pagko kai tipota allo.

Xairomai poy epiteloys to talento kai oi kopoi toy epivraveythkan.

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :rolleyes: :p Ε?

 

Μην το γελάς καθόλου έτσι πως πάει ο Νικοπολίδης...

Αισθητά πεσμένη απόδοση τα τελευταία 2-3 χρόνια.

 

Ο Κοτσώλης έχει πολύ μέλλον μπροστά του :O

Link to comment
Share on other sites

O Aντώνης έπιασε κάτι άπιαστα στον αγώνα με τη Ρεάλ πάντως. Άλλα ήταν μια αναλαμπή στην πτωτική πορεία που ακολουθεί τα τελευταία 2-3 χρόνια.

 

Δίκιο έχετε. Ειναι πολύ καλή περίπτωση ο Κοτσώλης και αν πάρει 2-3 συμμετοχές θα είναι έτοιμος να αντικαταστήσει τον Νικοπολίδη. Γέρασε πια, δεν κάνει για εθνική ο Αντώνης.

 

Επίσης ο Στολτίδης είναι εμφανώς στα κάτω του. Ο Καφές από την άλλη ντάξει ειναι σε καλούτσικη κατάσταση αλλά δεν ταιριάζει με το σύστημα της εθνικής, οπότε καλά είναι να μην τον καλέσει ο Ότο.

 

Ο Καψής έχει να παίξει βασικός κάτι χρόνια, και τώρα με την επιστροφή του Δέλλα ειναι αχρείαστος. Ο Ανατολάκης κλάνει από τις μπάντες και δεν κάνει για εθνική, κακώς τον κάλεσε στο προηγούμενο αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Και είσαι και Ολυμπιακός. Φαντάσου να τα έλεγε κανένας Παναθηναϊκός αυτά. Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι πως (α) ο Δέλλας δεν έπρεπε να κληθεί γιατί είναι ανέτοιμος και στα δύο αυτά ματς χρειάζεται ποδοσφαιριστές που να μπορούν να προσφέρουν το 200% των δυνατοτήτων τους (φυσικά κι ο Μπασινάς δεν παίζει, αλλά τουλάχιστον δεν προέρχεται από τραυματισμό) (β) ο Κοτσώλης είναι εξαιρετικός τερματοφύλακας, τα πήρα κανονικότατα που δεν έμεινε στον Παναθηναϊκό, αλλά νομίζω πως για βασικός στην Εθνική έχει ακόμα μέλλον (όχι αρκετό, αλλά σίγουρα σε 1-2 χρόνια θα είναι καλύτερος, αν συνεχίσει να αγωνίζεται και δεν επιστρέψει στον Παναθηναϊκό παγκίτης) και (γ) αν ο Μάντζιος παίζει στην Εθνική όπως παίζει στον Παναθηναϊκό, τότε θα γίνει βασικός και αναντικατάστατος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανος ο Ρεχάγκελ! Μου καλεί τον Μάτζιο που έχει παίξει ένα δύο ματς! Καθαρή συμπάθια στον ΠΑΟ!!!!!!! :rolleyes: όταν έπαιζε στον πανιώνιο γιατί δεν τον καλούσε; :confused:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανος ο Ρεχάγκελ! Μου καλεί τον Μάτζιο που έχει παίξει ένα δύο ματς! Καθαρή συμπάθεια στον ΠΑΟ!!!!!!! :rolleyes: όταν έπαιζε στον πανιώνιο γιατί δεν τον καλούσε; :confused:

 

Καμία σχέση φίλε μου, απλά έχει συμπάθεια στις μεγάλες ομάδες. Όσο ήταν στον Πανιώνιο η μόνη Εθνική που θα έβλεπε θα ήταν του Αποσπόρη, μόλις ήρθε στον Παναθηναϊκό (είτε Ολυμπιακό, είτε ΑΕΚ), πήρε την πρόσκληση. Φυσικά σε αυτό συντέλεσαν και τα δύο γκολ σε δύο αγώνες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν βάζει δύο γκολ και πάει εθνική Ελλάδος ε τότε τι να πω! Να πάω και εγώ! ΕΛΕΟΣ ! Το ίδιο και με τον Γκέκα που φέτος δεν μπορεί να σταυρώσει γκολ!
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...