Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες αύριο τελειώνει της μητέρας μου με την μεταφορά της μπάρας 22 του μηνός. Λόγω ότι κόβουν το liquid έτσι και αλλιώς έχει μέσα χρήματα περίπου 18€ μπορώ να βγω να γίνω cu και να της βάλω πακέτο με αυτά τα χρήματα; Αν ναι πως....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tolisfar said:

Παίδες αύριο τελειώνει της μητέρας μου με την μεταφορά της μπάρας 22 του μηνός. Λόγω ότι κόβουν το liquid έτσι και αλλιώς έχει μέσα χρήματα περίπου 18€ μπορώ να βγω να γίνω cu και να της βάλω πακέτο με αυτά τα χρήματα; Αν ναι πως....

Εαν αυτά τα λεφτά είναι απο χρεωση κανονικη (και οχι από το δώρο του 1ου μήνα) θα ισχύουν κανονικα μεχρι την ημερομηνία ληξης τους. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, tolisfar said:

Παίδες αύριο τελειώνει της μητέρας μου με την μεταφορά της μπάρας 22 του μηνός. Λόγω ότι κόβουν το liquid έτσι και αλλιώς έχει μέσα χρήματα περίπου 18€ μπορώ να βγω να γίνω cu και να της βάλω πακέτο με αυτά τα χρήματα; Αν ναι πως....

 

8 minutes ago, tolisfar said:

Δεν είναι από τον πρώτο μήνα αλλά αύριο αν δεν ανανεωσω δεν θα χαθουν;

Επειδή η παραπάνω πρόταση σου δεν είναι εύκολα κατανοητή, αν τυχόν λήγουν τα χρήματα σου αύριο, τότε πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας μέχρι και αύριο ώστε να μην χαθούν. Είτε μέσα από το Liquid, είτε μέσα από το CU.

Μετά μπορείς να κάνεις ότι θέλεις... και πακέτο να αγοράσεις, και σουβλάκια να φας μέσα από κουπόνι του efood, και να τα μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό (υπό προϋποθέσεις)...... 

Πολλές οι επιλογές....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tolisfar said:

Λήγουν ναι. Πίστευα μηπως αν βγω από liquid βγάλει ένα μήνα ακόμη με πακέτο για cu

Σωστά! Δεν σε πειράζει να λήξει το υπόλοιπο. Το πακέτο θα ισχύσει κανονικά για έναν μήνα.

Edited by Staccato
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tolisfar said:

Λήγουν ναι. Πίστευα μηπως αν βγω από liquid βγάλει ένα μήνα ακόμη με πακέτο για cu

Πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε ανανέωση για να μη χαθούν τα χρήματα. Αλλά δεν βλέπω τον λόγο να βγεις από το Liquid τη στιγμή που μπορείς να κάνεις την αυτόματη ανανέωση εντός Liquid, να πάρεις έτσι τον μήνα (δωρεάν αν είναι ο πρώτος) με την απεριόριστη ομιλία μέχρι 21/5/24 (και να κάνεις και τότε το ίδιο) και να σου μείνουν και τα χρήματα ώστε αν και όταν αποφασίσεις να πας CU (24/6/24 το αργότερο σύμφωνα με την ανακοίνωση) να μπορείς να πάρεις όποιο πακέτο θέλεις.

14 minutes ago, Staccato said:

Σωστά! Δεν σε πειράζει να λήξει το υπόλοιπο. Το πακέτο θα ισχύσει κανονικά για έναν μήνα.

18€ υπόλοιπο και να μην πειράξει που θα λήξει?

Μάλλον δεν το θέλει αυτό....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kokalo said:

18€ υπόλοιπο και να μην πειράξει που θα λήξει?

Μάλλον δεν το θέλει αυτό....

Πρώτον υπάρχει πακέτο 15€ οπότε θα λήξουν μόνο 3€. Δεύτερον απ'ότι καταλαβαίνω τον ενδιαφέρει να βγάλει άλλον ένα μήνα με πακέτο και όχι το αν θα λήξει το υπόλοιπο.

Αλλά γιατί κάνουμε εικασίες και δεν περιμένουμε να μας πει ο ίδιος τι θέλει και τι εννοεί;

Edited by Staccato
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να βγω σήμερα από το liquid και με αυτό το ποσό να ενεργοποιηθεί ένα πακετο ομιλιας cu. Είναι καιρό liquid.....

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tolisfar said:

Εννοώ να βγω σήμερα από το liquid και με αυτό το ποσό να ενεργοποιηθεί ένα πακετο ομιλιας cu. Είναι καιρό liquid.....

Ωραία.. βγες και ενεργοποίησε το πακέτο. Ό,τι μείνει από υπόλοιπο λήγει αλλά το πακέτο θα διαρκέσει κανονικά για έναν μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εως το πρωί είχε την επιλογή "Γίνε liquid" στο app cu.
προσπάθησα να κάνω μια κάρτα που μου είχαν δώσει δώρο αλλά ενώ έκανε τη χρέωση 0,01€ μετά δεν προχώραγε στην ενεργοποίηση.
Τώρα βλέπω ότι αφαιρέθηκε τελείως από το app η επιλογή "Γίνε liquid"

Έχουν πιάσει δουλειά αξημέρωτα εκεί στη Vod.

Συνεπώς όποιος θέλει να μείνει στο ρευστό για 2 μήνες τέλος το μπες-βγες.
Άμα βγεις δεν ξαναμπαίνεις.
Που είσαι βρε blizard να μας τα εξηγήσεις ... ?
Αντιγράφω από την 1η σου δημοσίευση, όταν άνοιξες αυτό το θέμα, την ανακοίνωση της Vod...
Το CU Liquid έρχεται να αλλάξει για πάντα την καρτοκινητή στην Ελλάδα
(23 Νοεμβρίου 2022)

Αυτό το ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ μου θυμίζει ένα άλλο ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ της WIND.

Δηλώσεις που μείνανε δηλώσεις   που τραγούδαγε η Ρίτα.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Staccato said:

Ωραία.. βγες και ενεργοποίησε το πακέτο. Ό,τι μείνει από υπόλοιπο λήγει αλλά το πακέτο θα διαρκέσει κανονικά για έναν μήνα.

 

1 ώρα πριν, tolisfar said:

Σε ευχαριστώ πολύ 

To πακέτο θα διαρκεί ένα μήνα αλλά μπορεί επειδή έχει μηδενικό υπόλοιπο να μην αφήνει την χρήση δεδομένων. Στην nova γίνεται σίγουρα αυτό, εδώ δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Σε κάθε περίπτωση αν συμβεί κάτι τέτοιο μπορείς να κάνεις cashback έτσι ώστε να σου μπούν κάποια χρήματα στο υπόλοιπο χωρίς κανονική ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, spoukos said:

 

To πακέτο θα διαρκεί ένα μήνα αλλά μπορεί επειδή έχει μηδενικό υπόλοιπο να μην αφήνει την χρήση δεδομένων. Στην nova γίνεται σίγουρα αυτό, εδώ δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Σε κάθε περίπτωση αν συμβεί κάτι τέτοιο μπορείς να κάνεις cashback έτσι ώστε να σου μπούν κάποια χρήματα στο υπόλοιπο χωρίς κανονική ανανέωση

Αυτή τη στιγμή έχω πακέτο με ληγμένο υπόλοιπο και λειτουργούν όλα κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, balkos said:

Τώρα βλέπω ότι αφαιρέθηκε τελείως από το app η επιλογή "Γίνε liquid"

Τράτζικ!

 

28 minutes ago, balkos said:

Που είσαι βρε blizard να μας τα εξηγήσεις ... ?

Τον έφαγαν τον δάσκαλο!

 

28 minutes ago, balkos said:

Δηλώσεις που μείνανε δηλώσεις   που τραγούδαγε η Ρίτα.

😥

30 minutes ago, balkos said:

Το CU Liquid έρχεται να αλλάξει για πάντα την καρτοκινητή στην Ελλάδα

Θα βρούμε άλλη άκρη, τι να κάνουμε 😀

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

😥

 

Θα βρούμε άλλη άκρη, τι να κάνουμε 😀

Εάν την βρεις, πες μας και σε εμάς εδώ 😉 εγώ μόνο το cu meapola βλέπω αλλά δεν είναι πλήρες (δεν έχει, π.χ. 10 sms) και έρχεται στα 10ευρω το μήνα. Για μέτρια χρήση, 3ιναι και δεν είναι οκ. Εγώ κάπου στα 6 θα ήθελα να δίνω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spoukos said:

 

To πακέτο θα διαρκεί ένα μήνα αλλά μπορεί επειδή έχει μηδενικό υπόλοιπο να μην αφήνει την χρήση δεδομένων. Στην nova γίνεται σίγουρα αυτό, εδώ δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Σε κάθε περίπτωση αν συμβεί κάτι τέτοιο μπορείς να κάνεις cashback έτσι ώστε να σου μπούν κάποια χρήματα στο υπόλοιπο χωρίς κανονική ανανέωση

Δεν χρησιμοποιεί ίντερνετ.  Αυτό με τα 11.8€ έβαλα.  Αν βάλεις 13€ κάρτα φτάνει να ενεργοποιηθεί ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tolisfar said:

Δεν χρησιμοποιεί ίντερνετ.  Αυτό με τα 11.8€ έβαλα.  Αν βάλεις 13€ κάρτα φτάνει να ενεργοποιηθεί ;

Ναι φτάνει. Σου δίνει περίπου 11,81€ καθαρά

7 minutes ago, nickolasemp said:

Εάν την βρεις, πες μας και σε εμάς εδώ 😉 εγώ μόνο το cu meapola βλέπω αλλά δεν είναι πλήρες (δεν έχει, π.χ. 10 sms) και έρχεται στα 10ευρω το μήνα. Για μέτρια χρήση, 3ιναι και δεν είναι οκ. Εγώ κάπου στα 6 θα ήθελα να δίνω.

Αυτό νομίζω καταργηθεί, όχι;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Staccato said:

Έχει με 5,4€ αλλά είναι για 15 μέρες.

Ναι αλλά θα αλλάξει κι αυτό

Screenshot_2024-04-21-16-10-52-63_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Staccato said:

Δεν το είχα συγκρατήσει!! Τέλεια!!

Τέλεια δεν λες τίποτα. Θα την φάμε την μαμαλίγκα στο τέλος 😀🤣

Έρευνα αγοράς πάλι

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sou_d said:

Τέλεια δεν λες τίποτα. Θα την φάμε την μαμαλίγκα στο τέλος 😀🤣

Έρευνα αγοράς πάλι

Παρομοιο του λικουιντ δεν υπαρχει στον ανταγωνισμό. Αναγκαστικα θα βαλουμε πιο βαθια το χερι στην τσέπη, απλά όσοι μείνουν στην βονταφον θα ειναι σαν να της λένε "συνεχισε ετσι, ευχαριστούμε".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Παρομοιο του λικουιντ δεν υπαρχει στον ανταγωνισμό. Αναγκαστικα θα βαλουμε πιο βαθια το χερι στην τσέπη, απλά όσοι μείνουν στην βονταφον θα ειναι σαν να της λένε "συνεχισε ετσι, ευχαριστούμε".

Σαν το liquid δεν έχει, αλλά είναι γεγονός ότι το cu στα σημεία υπερτερεί των άλλων δύο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...