Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, kokalo said:

 

Άρα να υποθέσω και ότι η οποιαδήποτε απλή χρέωση Liquid (ομιλία, SMS ή Data) θα τραβάει από αυτά τα 5€....?

 

Σωστά. Και για πακέτα Big Bang. Πρώτα θα εξαντληθούν αυτά.

6 ώρες πριν, bizbiki said:

μα, αμα ειναι παντα κλειδωμενη πως θα βαζω χρηματα οποτε θελω, καθε 2 μηνες συγκεκριμενα?

Εγώ χρησιμοποιώ virtual revolut, στην οποία έχω θέσει μηνιαίο όριο 1€. 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά θα το ρωτήσω γιατί από τα πολλά μηνύματα και πληροφορίες εγώ που και που χάνω τη μπάλα.
Για να κάνω cashback πρέπει να βγω εκτός liquid;
Και αν ναι πόσο σύντομα μπορώ να ξαναμπω;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, opmgls said:

Μάλλον έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά θα το ρωτήσω γιατί από τα πολλά μηνύματα και πληροφορίες εγώ που και που χάνω τη μπάλα.
Για να κάνω cashback πρέπει να βγω εκτός liquid;
Και αν ναι πόσο σύντομα μπορώ να ξαναμπω;

Ναι πρέπει να βγεις..

Άμεσα μπορείς να ξαναμπείς δεν είναι κάτι..

Ουσιαστικά αν θες να το κάνεις συστηματικα, θα φορτώνεις πχ σήμερα την απόδειξη, σε ένα μήνα θα εξαργυρώσεις και ταυτόχρονα να φορτώνεις την επόμενη απόδειξη κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εμείς που βάζουμε κάρτα κάθε 2 μήνες μετακινώντας τη μπάρα, μπορούμε με κάποιον τρόπο να παίρνουμε και τα οφέλη του shake it..?

Edited by maller
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, maller said:

Καλησπέρα.

Εμείς που βάζουμε κάρτα κάθε 2 μήνες μετακινώντας τη μπάρα, μπορούμε με κάποιον τρόπο να παίρνουμε και τα οφέλη του shake it..?

Πρέπει να βγεις και να βάλεις κάρτα ως απλό CU για να πάρεις shake it..

Αν βάζεις 13€ οκ, αν βάζεις 15+ όμως θα χάνεις την απεριόριστη ομιλία που παίρνεις όταν ανανεώνεις μέσω liquid.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχαμε καρτοκινητό NOVA και με 8 ευρώ το μήνα μας έδινε 800 λεπτά, 800ΜΒ και 80SMS,  αλλά τώρα ξαφνικά έκαναν εντελώς αναίτια αύξηση 62% και ζητάνε 13 ευρώ, που δε συμφέρει καθόλου.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική στη Vodafone αν κάνουμε φορτητόητα?

Και με 60 (έστω) λεπτά ομιλίας το μήνα μας καλύπτουν γενικά, αν γίνεται ανανέωση μέχρι 8 ευρώ ή και λιγότερο σε κάποιο πρόγραμμα καρτοκινητής.....

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, johndouk said:

Εγώ χρησιμοποιώ virtual revolut, στην οποία έχω θέσει μηνιαίο όριο 1€. 😎

να σε ρωτησω που εχεις ρεβολουτ.. τι προμηθεια κραταει καθε φορα που βαζεις χρηματα? πως παει η χρεωση με τις προμηθειες, γνωριζεις?

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bizbiki said:

να σε ρωτησω που εχεις ρεβολουτ.. τι προμηθεια κραταει καθε φορα που βαζεις χρηματα? πως παει η χρεωση με τις προμηθειες, γνωριζεις?

Δεν κρατάει ούτε προμήθεια ούτε έξοδα μετατροπής για πληρωμές σε άλλα νομίσματα (δολάρια)!! 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οι χρεωσεις ισχυουν για ΕΕ η εχουμε καπελο;
Επισης για να λειτουργησει στην ΕΕ πρεπει να επικοινωνησουμε μαζι τους πρωτα η ειναι ηδη ανοιχτο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την συνδρομή των 30€ με τον 1ο μήνα δωρεάν. Υποτίθεται ότι έχω απεριόριστα λεπτά αλλά παρατηρώ ότι όταν μιλάω αφαιρεί κανονικά από το υπόλοιπο μου. Τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gpapas640 said:

Έχω βάλει την συνδρομή των 30€ με τον 1ο μήνα δωρεάν. Υποτίθεται ότι έχω απεριόριστα λεπτά αλλά παρατηρώ ότι όταν μιλάω αφαιρεί κανονικά από το υπόλοιπο μου. Τι φάση;

Μίλα με εξυπηρέτηση. Δεν υπάρχει εξήγηση.

Εκτός κι αν ήταν τηλέφωνο σε εταιρείες με περίεργα νούμερα όπως η "φυσικό αέριο". Εκεί χρεώνει και μάλιστα αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ γίνεται η χρέωση για ανανέωση? Το είχα εχθές αλλά δεν έγινε καμία χρέωση και ανανέωση. Το έβαλα για σήμερα αλλά πάλι μέχρι στιγμής δεν έγινε προσπάθεια χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Μίλα με εξυπηρέτηση. Δεν υπάρχει εξήγηση.

Εκτός κι αν ήταν τηλέφωνο σε εταιρείες με περίεργα νούμερα όπως η "φυσικό αέριο". Εκεί χρεώνει και μάλιστα αρκετά.

Δεν ηταν αυξημένης χρέωσης οι αριθμοί. Άλλωστε μερικά λεπτά του ευρώ μου έφαγε.

Η εξυπηρέτηση μου είπε ότι για τον 1ο δωρεάν μήνα δεν αποδίδονται τα απεριόριστα λεπτά. Αυτό θα συμβεί μόνο όταν γίνει κανονική ανανέωση της συνδρομής.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, gpapas640 said:

Δεν ηταν αυξημένης χρέωσης οι αριθμοί. Άλλωστε μερικά λεπτά του ευρώ μου έφαγε.

Η εξυπηρέτηση μου είπε ότι για τον 1ο δωρεάν μήνα δεν αποδίδονται τα απεριόριστα λεπτά. Αυτό θα συμβεί μόνο όταν γίνει κανονική ανανέωση της συνδρομής.

καλα σου ειπαν, στην δωρεαν ανανενωση εχει μονο δωρεαν ευρω οχι απεριοστα λεπτα

για αυτο βαζουμε το μεγιστο (30 ευρω) και κουμπονουμε κανενα πακετα big bang στην ληξη για να αυξησουμε τον χρονο που μιλαμε τζαμπα

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 8:25 ΜΜ, DxL said:

Καλησπέρα παιδιά, είχαμε καρτοκινητό NOVA και με 8 ευρώ το μήνα μας έδινε 800 λεπτά, 800ΜΒ και 80SMS,  αλλά τώρα ξαφνικά έκαναν εντελώς αναίτια αύξηση 62% και ζητάνε 13 ευρώ, που δε συμφέρει καθόλου.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική στη Vodafone αν κάνουμε φορτητόητα?

Και με 60 (έστω) λεπτά ομιλίας το μήνα μας καλύπτουν γενικά, αν γίνεται ανανέωση μέχρι 8 ευρώ ή και λιγότερο σε κάποιο πρόγραμμα καρτοκινητής.....

Καλησπέρα,
Το national pack της frog (θυγατρική της cosmote) δίνει 60 λεπτά το μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κόστος 3,02€ αν θυμάμαι καλά. Ανανέωση χρόνου από 8€ αλλά μόνο από κατάστημα Γερμανός (και ίσως και cosmote), αλλιώς ηλεκτρονικά από 13€.

Link to comment
Share on other sites

πώς κάνουμε cash back vipdriver , για να μην βάζουμε 13 ευρώ κάθε δύο μήνες σε μια κάρτα που έχει χρήματα; αν έχω cashback 0.05 λεπτά δεν χρειάζεται 13 ευρώ ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, potapios said:

πώς κάνουμε cash back vipdriver , για να μην βάζουμε 13 ευρώ κάθε δύο μήνες σε μια κάρτα που έχει χρήματα; αν έχω cashback 0.05 λεπτά δεν χρειάζεται 13 ευρώ ανανέωση;

Το λινκ του συγκεκριμένου τοπικ στο εδωσα για να διαβάσεις και να λύσεις τις απορίες σου. Εάν και μετά το διάβασμα έχεις πάλι απορίες, καλύτερα να μην το δοκιμάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Το λινκ του συγκεκριμένου τοπικ στο εδωσα για να διαβάσεις και να λύσεις τις απορίες σου. Εάν και μετά το διάβασμα έχεις πάλι απορίες, καλύτερα να μην το δοκιμάσεις. 

δίκιο έχεις αλλά είπα να μην διαβάσω τους τόμους όλους για να βγάλω άκρη ,εδώ μερικοί έχουν ντοκτορά στο liquid ,δεν πειράζει ζήτησα μια απάντηση περιεκτικα

Link to comment
Share on other sites

Τοσο το καλυτερο οσο λιγοτεροι το χρησιμοποιουν, αμεσα αναλογο με το ποσοι % ΔΥΝΑΝΤΑΙ να κατανοησουν.

Παρεπιμπτοντως, μετα την αναμενομενη αποτροπη απο μια υπαλληλο οτι "Ουτε το ασπρο μηχανημα αφηνει 8Ε" και την επιστροφη μου μετα απο 20' στο ιδιο καταστημα που οντως πηρα την παρακατω προσφορα,

Το μονο που αξιζει στις καταλληλης εμφανισης υπαλληλους (αναλογου αποπνεομενου ψυχολογισμου προκειμενου οι εργοδοτες τους να επιτυχουν το επιδιωκομενο), ο,τι ειπα φευγοντας απο το καταστημα:

"Ετσιιι, να μαθαινετε να κοροιδευετε. Συγχαρητηρια. Και εις ανωτερα". Οι καταλληλες υπαλληλοι στις καταλληλες θεσεις, βεβαιως, βεβαιως.

Και το πηρα στο liquid μου:

 

Screenshot_20240307_160019_Viber.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω νόμιζα ότι το 5% που δυναται να κατανοεί,δεν βάζει ποτέ κάρτα. Πάει,χάλασες κι εσύ...

😁

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pppe said:

Τοσο το καλυτερο οσο λιγοτεροι το χρησιμοποιουν, αμεσα αναλογο με το ποσοι % ΔΥΝΑΝΤΑΙ να κατανοησουν.

Παρεπιμπτοντως, μετα την αναμενομενη αποτροπη απο μια υπαλληλο οτι "Ουτε το ασπρο μηχανημα αφηνει 8Ε" και την επιστροφη μου μετα απο 20' στο ιδιο καταστημα που οντως πηρα την παρακατω προσφορα,

Το μονο που αξιζει στις καταλληλης εμφανισης υπαλληλους (αναλογου αποπνεομενου ψυχολογισμου προκειμενου οι εργοδοτες τους να επιτυχουν το επιδιωκομενο), ο,τι ειπα φευγοντας απο το καταστημα:

"Ετσιιι, να μαθαινετε να κοροιδευετε. Συγχαρητηρια. Και εις ανωτερα". Οι καταλληλες υπαλληλοι στις καταλληλες θεσεις, βεβαιως, βεβαιως.

Και το πηρα στο liquid μου:

 

Screenshot_20240307_160019_Viber.jpg

Τους έδειξες την προσφορά που λεει απο 8 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

1. Ο,τι ΔΥΝΑΝΤΑΙ κατανοει καθεις.

2. Ειναι απλο στην εποχη μας: Ουτε τα ΔΙΑΡΚΗ παθηματα/Καταστασεις τροποποιουν τη συμπεριφορα (πχ υπαλληλων η συμφορουμιτων). Μονο το ολο πλαισιο , εαν και εφοσον καταρρευσει, ΔΥΝΑΤΑΙ να εξαναγκασει. Σε >95% αναμεταξυ μας , το <5% μπορει να αγνοηθει, οσο δικιο κι εαν εχει. Ετσι ειναι η εποχη μας. Τι να της δειχνω? Κουβεντα θα πιασω?

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ και μονο, δειχνει: Κι ας ειναι μετα απο 50 χρονια. Εδω εγραφα ξανα και ξανα προεκλογικα το τι ακολουθει και παλι μετεκλογικα τα επακριβως ιδια.

Κουβεντα θα πιανω? Οπως επιθυμει (και ο,τι κατανοει) καθεις, αναλογως και.......

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Σού ήρθε και ως sms η προσφορά;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο Pppe πήγε στο κατάστημα και συνέθλιψε το σύστημα πετυχαίνοντας θρίαμβο του <5%;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, potapios said:

δίκιο έχεις αλλά είπα να μην διαβάσω τους τόμους όλους για να βγάλω άκρη ,εδώ μερικοί έχουν ντοκτορά στο liquid ,δεν πειράζει ζήτησα μια απάντηση περιεκτικα

Αν κοιτάξεις τις 3 τελευταίες σελίδες, πρέπει να είσαι ο 3ος που ζητάς διευκρινίσεις, για το ίδιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...