Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Κ750 παιζει και απο το ηχειο ραδιοφωνο.Για τα αλλα δεν ξερω

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Κ750 παιζει και απο το ηχειο ραδιοφωνο.Για τα αλλα δεν ξερω

με τα ακουστικά συνδεδεμένα ή όχι;;;

αυτό είναι το θέμα!αν τα ΒΤ ακουστικά είναι ΚΑΙ κεραία:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

με τα ακουστικά συνδεδεμένα ή όχι;;;

αυτό είναι το θέμα!αν τα ΒΤ ακουστικά είναι ΚΑΙ κεραία:confused:

Αυτό είναι σίγουρα κάτι που δε μπορεί να γίνει. έχεις ξαναδεί ραδιοφωνο που η κεραία του να είναι έως και 10 μέτρα μακρια απ'το ραδιοφωνο; :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρα κάτι που δε μπορεί να γίνει. έχεις ξαναδεί ραδιοφωνο που η κεραία του να είναι έως και 10 μέτρα μακρια απ'το ραδιοφωνο; :D

ωραία:D

ας μου εξηγήσει τότε κάποιος τι γίνεται...

ως γνωστόν,πάντα τα ακουστικά σε όλα τα μοντέλα ήταν και κεραία...

μήπως στο p990i θα είναι ενσωματωμένη;;αλλιώς δεν βγάζω νόημα:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία FM δεν είναι ενσωματωμένη. Σαν κεραία λειτουργούν τα ενσύρματα ακουστικά.

 

Αν θέλεις να ακούσεις ραδιόφωνο μέσω του Bluetooth hands free, μάλλον υπάρχει λύση: θα έχεις το κινητό π.χ. στην τσάντα ή στην τσέπη με τα ακουστικά συνδεμένα (χωρίς να τα έχεις στα αυτιά σου και να μπλέκεις με τα καλώδια), θα ενεργοποιείς την ανοικτή ακρόαση μουσικής, οπότε ο ήχος θα μεταβιβάζεται στο Bluetooth hands free.

 

Ολόκληρη ιστορία δηλαδή... Ok γλυτώνεις τα ακουστικά αλλά και πάλι όταν θα θέλεις να αλλάζεις σταθμό θα μπλέκεσαι με αυτά... Το ιδανικό θα ήταν να ήταν ενσωματωμένη η κεραία και να τελείωνε η υπόθεση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Paidia ypopsiazomai oti tha exei diko toy dekth fm to hands-free....

 

Ρε παιδιά είναι πολύ απλό.Για να ακούσεις ραδιόφωνο απο μια συσκευή πρέπει να υπάρχει κεραία.Κεραία ραδιοφώνου ασύρματη δεν έχω δει εώς τώρα(και από τη στιγμή που δεν θα είναι ενσωματωμένη στο "σώμα" του Ρ990),άρα από το bt handsfree θα μπορείς να ακούσεις μόνο mp3 ή άντε να σου δίνει και την δυνατότητα να ακούσεις ραδιόφωνο μόνο αν έχεις συνδεδεμένα και τα ακουστικά/κεραία.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλα πως τρελαινεστε ετσι για ενα τρανσιστορακι?

 

Παρτε 2-3 καρτουλες των 1gb και βαλτε εκαντονταδες mp3, ολοκληρες ταινιες και video clip, να εχετε να βλεπετε στον δρομο, οχι τπτ αλλο να δικαιολογησετε και τον ορο smartphone.

 

Επισεις με wifi και μια συνδεση adsl ακους οτι σταθμο γουσταρεις σε ολο τον κοσμο και φυσικα και τους Ελληνικους, επιπλεον στο εξωτερικο οι ιντερνικοι σταθμοι "εκπεμπουν" σε ποιοτητα 128Kbps stereo κατι που σημαινει πολυ καλυτερη ποιοτητα απο τα fm.

Για να μην αναφερω και την iptv που αρχιζει να γινετε της μοδας.

 

Περαστε στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Diorthwsh...epeidh douleyw se radio...ta 128kbps den exoun sxesh me radiozeyksh sta 88...108 mhz...poly anwtero (320kbps se pshfiakh analysh).Me 2,3 kartoyles....opws poly apla to les...tha mas bgei allo toso to kinhto...as fronthsoyn ayth poy theloyn an theloyn na mpoume sth nea epoxh na riksoun tis times kai na kykloforoun ta kinhta sthn wra toys :-))))
Link to comment
Share on other sites

Diorthwsh...epeidh douleyw se radio...ta 128kbps den exoun sxesh me radiozeyksh sta 88...108 mhz...poly anwtero (320kbps se pshfiakh analysh).Me 2,3 kartoyles....opws poly apla to les...tha mas bgei allo toso to kinhto...as fronthsoyn ayth poy theloyn an theloyn na mpoume sth nea epoxh na riksoun tis times kai na kykloforoun ta kinhta sthn wra toys :-))))

 

Οχι κανεις λαθος τα 128kbps mp3 ειναι ποιοτητα cd και πολυ ανωτερη απο τον ηχο των fm, ακομα και με κορυφαιο fm δεκτη, (που δεν εχουν τα κινητα). :)

 

Ισως τα ραδιοφωνα να εχουν τα τραγουδια τους σε mp3 320kbps ή να παιζουν απευθειας απο cd, αλλα στον δρομο χανοντε πολλα. ;)

 

Τελος αν ειναι να σκασεις 750ε, δεν πιστευω να ειναι πολλα αλλα 100ε για εστω 1gb, μετα θα πεσουν οι τιμες και αλλο και θα χτυπησεις και αλλα 2gb ή και 4gb. :)

 

To να παρει κανεις p990 ή pocketpc και να του βαλει 128Mb μνημη(και αυτο ειναι ολο) ειναι σαν να πεταει τα λεφτα του. :(

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι φοβαμαι....να την κάνω την επένδυση(γιατι επενδυση ειναι με τοσα λεφτα) αλλα αν μετα απο ενα χρονο και κατι(το πολυ )που θα βγει αντικαταστατης που θα υποστηρίζει μ2 μνημη τι θα την κανω το msd???????
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν εγγυάται πως το P990 θα μπορεί να αναπαράγει τραγούδια από internet radio stations (real audio support δλδ)
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι φοβαμαι....να την κάνω την επένδυση(γιατι επενδυση ειναι με τοσα λεφτα) αλλα αν μετα απο ενα χρονο και κατι(το πολυ )που θα βγει αντικαταστατης που θα υποστηρίζει μ2 μνημη τι θα την κανω το msd???????

 

Οποτε λεω μην παρεις το p990 παρε κατι αλλο ή παρε το επομενο pxxx, αλλα αυτο δεν ειναι λογικη, γιατι αν κατσουμε να περιμενουμε την καλυτερη συσκευη που θα βγει ποτε, θα περιμενουμε πολυ, παρα πολυ. ;)

Link to comment
Share on other sites

razor333 ta 128 den einai cd quality

 

256 studio quality, 192 cd quality,128 tape quality, kai ta 96 einai fm quality.

ektos thema alla na kseroume ta swsta!

 

Περιεργο ολα τα mp3 ripping προγραμματα τα 128kbps τα βγαζουν ως cd quality και τα 56(και λιγοτερο) ως fm quality, δεν αναφερω και την χρηση mp3pro, που ειναι πιο ισχυρος αλγοριθμος, επισεις και την χρηση vbr κτλ.

 

Τελος παντων, εχω βρει ιντερνικους σταθμους που παιζουν απο 32κ εως και 192κ. Απο 96κ και πανω η ποιοτητα ειναι καλυτερη απο καθε fm σταθμο. :)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λεω μην παρεις το p990 παρε κατι αλλο ή παρε το επομενο pxxx, αλλα αυτο δεν ειναι λογικη, γιατι αν κατσουμε να περιμενουμε την καλυτερη συσκευη που θα βγει ποτε, θα περιμενουμε πολυ, παρα πολυ. ;)
kala katse na bgei to p1000 me sklhro disko kai ooooooooooooooooloi tha kleteta lefta sas.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

kala katse na bgei to p1000 me sklhro disko kai ooooooooooooooooloi tha kleteta lefta sas.

 

Δεν είναι λογική αυτή... Όταν βγει το Ρ1000 θα περιμένουμε το Ρ1100 που θα ψήνει καφέ, όταν βγει αυτό θα περιμένουμε το Ρ1200 που θα κάνει τα ψώνια του σπιτιού μόνο του κι όταν βγει αυτό θα περιμένουμε το Ρ1300 που θα πηγαίνει έξω με τη γκόμενα για να μένουμε εμείς μέσα να βλέπουμε μπάλα; Αν είναι έτσι να μην πάρουμε ποτέ κινητό γιατι μπορεί να βγει καλύτερο μοντέλο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

kala katse na bgei to p1000 me sklhro disko kai ooooooooooooooooloi tha kleteta lefta sas.

 

Και τι θα κανουν, θα βαλουν 4gb δισκο και θα κοψουν την επεκταση μνημης?

Μεχρι να βγει το p1000(αν το λενε και ετσι) οι flash memory θα εχουν πιασει πατο, σε ενα χρονο απο τωρα το 1gb θα κυκλοφορει σαν 128Mb σημερα.

Στα 120ε θα παιζουν 4gb.

 

Πριν ενα χρονο πηρα sd 512Mb με 60ε, τωρα μετα ιδια λεφτα παιρνω 1gb, συντομα 2gb.......

Αν και δεν παρακολουθω, αναλογη εξελιξη θα γινετε και με τις MS duo?

Link to comment
Share on other sites

kala katse na bgei to p1000 me sklhro disko kai ooooooooooooooooloi tha kleteta lefta sas.

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με τον σκληρό δίσκο. Ο οποίος, εκτός του ότι ίσως ακούγεται πολύ εντυπωσιακός ("εμένα το κινητό μου έχει σκληρό δίσκο" - wow !), δεν βλέπω ποιά η διαφορά έναντι μιας αντιστοίχου χωρητικότητας γρήγορης flash memory / memory stick (ή SD, κλπ). Ίσα ίσα, βλέπω μειονεκτήματα. Το πιο εμφανές : σκληρός δίσκος = κινητά μέρη + κεφαλή ανάγνωσης = στο πρώτο πέσιμο μεγάλη πιθανότητα για δίσκος = πάπαλα.

 

Δηλαδή αν βγει κάποιο μοντέλο με 4GB flash mem (όπως το καινούριο walkman phone) δεν θα είναι αρκετά καλό γιατί "εεεεε, δεν έχει σκληρό δίσκο..." ;

 

Εγώ πάντως δεν θα ένιωθα πολύ άνετα με σκληρό δίσκο στο κινητό, και στο παραμικρό "ντουκ" θα έλεγχα μανιωδώς το file system να σιγουρευτώ ότι δεν χτύπησε τίποτα ! :p

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με τον σκληρό δίσκο. Ο οποίος, εκτός του ότι ίσως ακούγεται πολύ εντυπωσιακός ("εμένα το κινητό μου έχει σκληρό δίσκο" - wow !), δεν βλέπω ποιά η διαφορά έναντι μιας αντιστοίχου χωρητικότητας γρήγορης flash memory / memory stick (ή SD, κλπ). Ίσα ίσα, βλέπω μειονεκτήματα. Το πιο εμφανές : σκληρός δίσκος = κινητά μέρη + κεφαλή ανάγνωσης = στο πρώτο πέσιμο μεγάλη πιθανότητα για δίσκος = πάπαλα.

 

Δηλαδή αν βγει κάποιο μοντέλο με 4GB flash mem (όπως το καινούριο walkman phone) δεν θα είναι αρκετά καλό γιατί "εεεεε, δεν έχει σκληρό δίσκο..." ;

 

Εγώ πάντως δεν θα ένιωθα πολύ άνετα με σκληρό δίσκο στο κινητό, και στο παραμικρό "ντουκ" θα έλεγχα μανιωδώς το file system να σιγουρευτώ ότι δεν χτύπησε τίποτα ! :p

 

nixx

H shmantikoterh diafora einai oti bazeis tou kolou ta tragoudia mesa kai videos xoris na xreiasteis na doseis 400 euros parapano gia ena kalo ipod.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έδωσα 300 και πήρα creative Zen με 40GB σκληρό και όπως ξαναείπα είναι μ@λ@κια να ακούς mp3 απ'το κινητό. το zen κραταει 24 ωρες συνεχούς χρήσης μέχρι να χρειαστεί φόρτηση. το κινητό 3 ώρες.

Απ'την άλλη όπως ήδη έχει πεί ο nixx Ναι! προσέχω πως και πως να μη μου πέσει κάτω. Αυτό είναι το μόνο μειονέκτημα. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι το ότι έχω χώσει μεσα προς το παρόν 9000 mp3 στα 128kb

Link to comment
Share on other sites

ωραία:D

ας μου εξηγήσει τότε κάποιος τι γίνεται...

ως γνωστόν,πάντα τα ακουστικά σε όλα τα μοντέλα ήταν και κεραία...

μήπως στο p990i θα είναι ενσωματωμένη;;αλλιώς δεν βγάζω νόημα:confused:

 

Ας μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια. ;) Η κεραία του ραδιοφώνου δεν είναι ενσωματωμένη (εξάλλου δεν είναι δυνατόν να μπει εσωτερική ραδιοφωνική κεραία σε τόσο μικρή συσκευή). Σαν κεραία λειτουργούν τα ακουστικά, τα οποία πρέπει να τα έχεις συνδεμένα ακόμη κι όταν ακούς ραδιόφωνο με ανοικτή ακρόαση.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Ας μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια. ;) Η κεραία του ραδιοφώνου δεν είναι ενσωματωμένη (εξάλλου δεν είναι δυνατόν να μπει εσωτερική ραδιοφωνική κεραία σε τόσο μικρή συσκευή). Σαν κεραία λειτουργούν τα ακουστικά, τα οποία πρέπει να τα έχεις συνδεμένα ακόμη κι όταν ακούς ραδιόφωνο με ανοικτή ακρόαση.

βρε καλέ μου άνθρωπε το ξέρω αυτό!!:)

με τα bt ακουστικά τι γίνεται;;;

λειτουργούν σαν κεραία,λαμβάνουν το σήμα,μετά αυτό παέι στη συσκευή και μετά ξανά στα ακουστικά;;;:wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

H shmantikoterh diafora einai oti bazeis tou kolou ta tragoudia mesa kai videos xoris na xreiasteis na doseis 400 euros parapano gia ena kalo ipod.

 

Και ποια η διαφορά με το να έχεις την ίδια χωρητικότητα ενσωματωμένη σαν flash mem ?

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...