Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω στα 64Κ. Ναι όντως είναι λογικότερη η μεγαλύτερη κάρτα. αλλά αφού ανακοινώθηκε με 64Κ... δεν το βλέπω να αλλάζει. ουτως ή άλλως και τα 64 και τα 256 ουσιαστικά δεν προσφέρουνε τιποτα σε ενα τετοιο κινητό και οι περισσότεροι θα τρεξουνε για μεγάλες κάρτες. (προσωπικά στην 2gb ή σε μεγαλύτερη αν συμφέρει η τιμή)
Link to comment
Share on other sites

makari na tou bazane kai mia live tv afou ta perisotera montela pou tha bgoun tha exoune.Auth h leitourgia ma resei poly.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

makari na tou bazane kai mia live tv afou ta perisotera montela pou tha bgoun tha exoune.Auth h leitourgia ma resei poly.

κατι τέτοια σχόλια ακούω και φρικάρω ώρες ώρες...:wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να τελειώνουμε και με αυτό:

(ότι γράφω αποτελούν προσωπικές απόψεις και τίποτα παραπάνω)

 

καταρχήν θα πρέπει κάποτε να σταματήσουν τα σχόλια του τύπου "μακάρι να είχε και αυτό,μακάρι να είχε και το άλλο..." Το κινητό έχει παρουσιαστεί εδώ και πόσους μήνες και τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει εκτός από τα περιεχόμενα του πακέτου;)

Όσο για την mobile TV αυτή είναι μια άκρως καινούργια υπηρεσία και μόνο κανα 2 μοντέλα έχουν παρουσιαστεί με αυτή την δυνατότητα και μάλλον θα αργήσουν ακόμη να βγουν στην παραγωγή;).Δεν θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα που θα την ήθελαν στο επόμενο τους κινητό καθώς ακόμη αποτελεί ένα μεγάλο ερωτηματικο στην αποδοχή που θα έχει (κυρίως στη χώρα μας) αλλά και στην λειτουργικότητά της.

 

Με άλλα λόγια:Ας βγει με το καλό το P990i,ας δοκιμαστεί η υπηρεσία και μετά όλα τα άλλα:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Eida pos ipostirizei usb mass storage.Ayto simainei pos mporo na sindeso eksoterikous sklirous meso usb thiras?

όχι!!

αυτό σημαίνει ότι συνδέεις το κινητό μέσω usb με το pc και το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Se ti voithaei ayto omos,siga.

Ίσως στο ότι μπορείς να το συνδέεις όπου θες χωρίς drivers; :rolleyes:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Se ti voithaei ayto omos,siga.To thema einai na eixe ipostiriksi gia eksoterikes siskeves usb!

 

Se eyxaristo gia tin dieykrinisi.

 

Αυτο λεγετε usb host και οχι usb mass storage(που ειναι επισεις χρησιμο). ;)

Link to comment
Share on other sites

Se ti voithaei ayto omos,siga.To thema einai na eixe ipostiriksi gia eksoterikes siskeves usb!

 

Ναι, ώστε να κουβαλάμε το μικρό μας κινητό στην τσέπη, και τον εξωτερικό 200άρη δίσκο, το joystick, τον εκτυπωτή... στην πλάτη :p

 

Ok πλάκα κάνω φυσικά - νομίζω όμως ότι πιο χρήσιμο είναι να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν USB Flash mem παρά να μπορείς να συνδέσεις εξωτερικές συσκευές πάνω του... Τώρα αν τα είχαμε και τα δύο δεν θα έλεγα όχι βέβαια !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

A PEACE OF ART:) :) :)
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Χορις να θελω να μπω σε κανενος ειδους αντιπαραθεση με κανεναν,ριχνοντας μια ματια στο link του "απο πανω" φιλου,διαβασα το εξης συμπερασμα απο το test:" Most of the P-series users won't be satisfied with the device, but those, who still hasn't got any experience in working with smartphones by Sony Ericsson will find a lot of interesting features in this handset for sure." (κατι αντιστοιχο ειχα αναφερει στο μοναδικο μου μηνυμα στο συγκεκριμενο forum πριν αρκετους μηνες και οταν ειχαν ανακοινωθει τα επισημα χαρακτηριστικα του p900).Τελος ο τυπος που εκανε το review αναφερει λιγο ποιο κατω οτι το κινητο θα διατιθεται στην αγορα στα μεσα ιουλιου(νομιζω πως ειναι αρκετα απαισιοδοξη αυτη η ημερομηνια).
Link to comment
Share on other sites

οχι μονο μεσα Ιουλιου αλλα και 800 με 850 $:mad: :mad: :mad:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο μεσα Ιουλιου αλλα και 800 με 850 $:mad: :mad: :mad:

 

Παιδια αρχιζει να με κουραζει η υπόθεση Ρ990....Μου θυμιζει αναμονη Ζ1010....και ολοι θυμαστε τι εγινε τοτε....βγαινει στην κυκλοφορια πολυ αργοτερα απο οτι ηταν αναμενομενο...με τιμη αρκετα υψηλη σε σχεση με τα χαρακτηριστικα του και τον παρωχημενο σχεδιασμο του....και λιγο αργοτερα...η τιμη του κυριολεκτικα κατρακυλα και κυκλοφορει ο αντικαταζτατης του....V800 κατα πολυ βελτιωμένος....:mad: ....

 

Δεν ξέρω τι να κανω πλεον....ισως περιμένω για την κυκλοφορία του Κ800....

 

 

http://www.esato.com/news/article.php/id=796

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπήρχανε ατομα που περιμένανε πως και πως για να κυκλοφορήσει το Z1010; Αυτό θα το 'περνα μόνο αν δεν είχα ξαναδει στη ζωη μου κινητό
Link to comment
Share on other sites

Και ομως υπηρχαν...και το ιδιο θα λες οταν με το καλο απο Μαιο και μετα δωσεις 800 ευρω για να παρεις το Ρ990 πληρώνοντας εσυ και γω τα ''σπασμενα'' της καθυστερησης και κατα τον Δεκέμβριο δεις την αναβάθμηση του (Ρ1000) και κλαις(ω) τα λεφτα σου...Οπως αλλωστε εγινε και με το Ρ800...πρωτοποριακο για την εποχη του...αργησε να βγει...και σε 8 μηνες ήταν ετοιμος διαδοχος...Ρ900...που ουσιαστικα αυτό αποτελούσε την πρωτη ολοκληρωμενη παρουσιαση στη σειρα ΡΧΧΧ...Εγω πάντως θα το πάρω αλλα αν είναι να βγει κατα Ιουλιο οπως λένε ειναι βεβαιο οτι Χριστουγεννα θα κυκλοφορησουν αλλο...Και πριν προλαβει καποιος να πει...''αν ειναι ετσι οσο και να περιμενεις παντοτε θα βγαινει και κατι καλυτερο'' να πω πως αυτοι που επενδυσαν στο Ρ910 βγηκαν κερδισμενοι καθως πλησιαζει να κλεισει τα 2χρονια τωρα και χωρις σημαντικη επιπτωση στην τιμη ;-)
Link to comment
Share on other sites

to kalutero pantos tha tan na agoraze kapios to w950 na dokimasei th nea UIQ kai na xei ena mp3 player sthn tseph tou. kai oste na perimenis to p1000 ta xristougena tou 2006:lol: oste na to pareis san xristougeniatiko doro gia sena h na sto kanoun:mad: kai etsi tha glutoseis xrhma kai anamonh.Kai tha xeis kati na pezeis sthn paralia:rolleyes: fusika kaneis den tha to kane auto alla leme tora
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • το w950 θα βγει μετά το Σεπτέμβριο
  • το p900 έκανε 740€ όταν βγήκε
  • και στα καταστήματα ήταν 10 μήνες ακριβώς μετά την κυκλοφορία του p800
  • για φέτος δεν θα δούμε κάποιο καλύτερο Pxxx.Άρα στην χειρότερη κάποιος θα έχει το p990i τουλάχιστον 6-7 μήνες πριν παρουσιαστεί κάτι καλύτερο(αν υποθέσουμε ότι θα βγει Ιούλιο)

Βασικά και εγώ είχα μια μικρή απογοήτευση διαβάζοντας το part4:( και το κ800i δεν μ'άρεσε εμφανισιακά.Άρα μάλλον θα πάρω κάποιο Μ600(οικονομικοί λόγοι) και του χρόνου κάποιο "P1000i".:ninja:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Και ομως υπηρχαν...και το ιδιο θα λες οταν με το καλο απο Μαιο και μετα δωσεις 800 ευρω για να παρεις το Ρ990 πληρώνοντας εσυ και γω τα ''σπασμενα'' της καθυστερησης και κατα τον Δεκέμβριο δεις την αναβάθμηση του (Ρ1000) και κλαις(ω) τα λεφτα σου...Οπως αλλωστε εγινε και με το Ρ800...πρωτοποριακο για την εποχη του...αργησε να βγει...και σε 8 μηνες ήταν ετοιμος διαδοχος...Ρ900...που ουσιαστικα αυτό αποτελούσε την πρωτη ολοκληρωμενη παρουσιαση στη σειρα ΡΧΧΧ...Εγω πάντως θα το πάρω αλλα αν είναι να βγει κατα Ιουλιο οπως λένε ειναι βεβαιο οτι Χριστουγεννα θα κυκλοφορησουν αλλο...Και πριν προλαβει καποιος να πει...''αν ειναι ετσι οσο και να περιμενεις παντοτε θα βγαινει και κατι καλυτερο'' να πω πως αυτοι που επενδυσαν στο Ρ910 βγηκαν κερδισμενοι καθως πλησιαζει να κλεισει τα 2χρονια τωρα και χωρις σημαντικη επιπτωση στην τιμη ;-)

 

Κατ'αρχη μιλάω περισσότερο για εμφάνιση. Προσωπική μου άποψη βέβαια είναι ότι το Ζ1010 ειναι πολύ άσχημο. και το δεύτερο σημείο δεν είναι ότι θα μετανιώσεις που πήρες ενα κινητό για την τιμή του αργότερα, ούτε για τον αντικαταστάτη του. Πήρα το P900 πριν 2 χρόνια, ακριβά μεν αλλά δεν το μετάνιωσα καθόλου. ούτε για την τιμή που αργότερα έπεσε αλλά ούτε μετά από ένα χρόνο που κυκλοφόρησε το 910 (και σε χαμηλότερη τιμή). Και αν θες τη γνώμη μου δε με χαλάει ούτε η σχέση του με το P990. Το 990 θα το πάρω όχι γιατι μετανιωσα που πήρα το 900 αλλά γιατί το γουστάρω πράγμα που δεν ισχύει για το Ζ1010 γιατί και 100 ευρώ να είχε δεν θα το έπερνα. (φυσικά αυτό είναι προσωπικό γούστο του καθενός)

Οταν θα αγόραζα ψηφιακή ήμουνα μεταξυ 2 μοντέλων. μια στα 7 MP και μια στα 8 MP με περισσότερες δυνατότητες. Η τιμή δεν με απασχολούσε και είχε διαφορά 150 ευρώ. πήρα όμως την 7mp γιατί την γούσταρα εμφανησιακά περισσότερο απ'την άλλη. δεν θα μπορούσα να βλέπω την 8mp στα χερια μου κι ας είχε κατι παραπανω να προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

[*]το p900 έκανε 740€ όταν βγήκε

 

δεν ξερω αν αυτό που είπες απευθύνεται στο ποστ που έκανα προηγουμένως περι 850 ευρω αλλά όταν έψαξα εγώ για να το αγοράσω 2 μήνες αφότου βγήκε στην ελληνική αγορά είχε απο 840 ευρώ και άνω σε γερμανό, multirama, vodafone, telestet κλπ. το είδα μέχρι 900 ευρω τερμα εγνατίας. και το πιο φτηνό κατάστημα που το βρήκα ήτανε το πλαίσιο με 760 απ'όπου και το πήρα.

Φυσικά η τιμή που λες εσύ μπορεί να ήτανε σε καποιο e-shop. εγώ μιλάω για κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν αυτό που είπες απευθύνεται στο ποστ που έκανα προηγουμένως περι 850 ευρω αλλά όταν έψαξα εγώ για να το αγοράσω 2 μήνες αφότου βγήκε στην ελληνική αγορά είχε απο 840 ευρώ και άνω σε γερμανό, multirama, vodafone, telestet κλπ. το είδα μέχρι 900 ευρω τερμα εγνατίας. και το πιο φτηνό κατάστημα που το βρήκα ήτανε το πλαίσιο με 760 απ'όπου και το πήρα.

Φυσικά η τιμή που λες εσύ μπορεί να ήτανε σε καποιο e-shop. εγώ μιλάω για κατάστημα.

εγώ το πήρα 29 Δεκεμβρίου 2003 από το ΤΙΜ center τσιμισκη με παυλου μελά γωνία 760€.στο πλαίσιο είχε742€ και στο γερμανό 799€;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...