Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia!!to p990i erxete 24/7/2006!!to diabasa tora sto site ths vodafone!!

ymarton!!!den pane kala ekei sthn sony!!!adios p990i!!siga mhn perimeno ton ioulio na doso 800e giana paro mia suskeuh pou na thn exei kseperasei o antagonismos!!!malon tha pao sto nokia n80!!(an kai thn nokia den thn pao mia san eteria)

Link to comment
Share on other sites

paidia to se p990i bgenei sthn agora14/7/2006!!to diabasa sto vodafone.gr!!antios sonyericsson p990i!!areketa perimena!!ntropi sthn sony!!!mia tetia eteria kolosos kai koroideyei tosos kairo ton kosmo!!!siga mhn perimeno mexri ton ioulio gia na doso 800euro kai na paro ena modelo to opoio tha einai sugoura piso apo ton antgonismo!!!an kai den goustaro mia thn nokia san eteria kai thn theoro polu katoterh se image apo thn sony,malon tha paro to n80 pou bgenei ton aprilio!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone έγραφε 24/7/2006 Η αντιπροσωπεία γιατί μου είπε χτες που πήγα ότι δεν εχουνε ιδέα και ότι το μόνο που είχανε ακούσει είναι πρωτο τεταρτο του 2006; Μ'αυτό που λέω εννοω ότι αφου δεν υπάρχει επισημη πληροφορία ας μην πιστεύουμε αυτα που διαβάζουμε απο δω κι απο κει. Κι εγώ περσι πίστεψα τηλεοπτικό κανάλι που ανακοίνωσε ότι το πανεπιστήμιο μου θα είτανε κλειστό λόγω χιονιων και εξαιτίας αυτού έχασα ενα εξαμηνο για την απουσία που έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Ημουν Ροδο προχτες και ηθελα να ρωτησω για το 910 ποσο εχει κατεβει η τιμη. Τοτε μου ειπαν οτι τα εχουν μαζεψει ολα τα 910 γιατι ΕΡΧΕΤΑΙ ,λεει, το 990... Απο το οποιο και φυσικά δεν εχουν ουτε στοιχεια ουτε τιμες ουτε τιποτα.. ναδα.

Ομοίως εδω στη Αθηνα στη Νεα Σμυρνη για την ακρίβεια (το λέω αυτό γιατι δεν ειναι κανενα μαγαζάκι franchising αλλα από υπάγεται απευθείας στα κεντρικά, στη μαμα) και αυτοί και αν ειχαν μαυρα μεσανυχτα...

πεπλο μυστηριου...

Οσο απο τιμή περιοδικά λένε γύρω στα 750 (με ΦΠΑ λεει ταχα κανει τοσο). πολλα τα λεφτα και μεγαλη η καθυστεριση...

Καμια ιδεα τι να παρω με τα λεφτα της αναβαθμισης κανεις? Κατι που να πουλιεται ευκολα και να πιανει τα λεφτα του???? Δε θελω να φορτωθω κινητο μεχρι το 990...

Τσουνάμι εν όψη:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Κύριε

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της

Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το Sony Ericsson P990i κινητό

τηλέφωνο θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά, τον Ιούλιο με κάθε

επιφύλαξη.

 

ΑΙΣΧΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΑΡΤΙΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επιβεβαιώνω και εγώ με τη σειρα μου τους φόβους οτι ενδέχεται να βγει το καλοκαιράκι με τις παχιες τις μυγες... Στο περιοδικό Connect(ing) - τευχος μαρτιου αναφέρει συγκεκριμένα ότι θα κυκλοφορήσει σε 3 μήνες από ΤΩΡΑ. Τα νευρα μου............

 

Και σε λιγοτερο απο ενα μηνα μου ερχεται η αναβαθμιση της ΤΙΜ... ξερει κανείς ποσο καιρό μπορω να τρεναρω την ΤΙΜ ωστε να μην χάσω την αναβάθμιση?

Δεν μπορω να μπαινω σε διαδικασίες αγοραπωλησιων....

 

Αν λειτουργεί κατά τον ίδιο τρόπο με την Cosmote (μάλλον έτσι θα είναι) μπορείς να το τρενάρεις όσο θέλεις και να πάρεις την επιδότηση όταν εσύ το θες. Εφόσον περάσει το ένα έτος από την προηγούμενη επιδότηση, σου δίνουν την καινούργια, αλλάμέχρι να τη χρησιμοποιήσεις δεν είσαι δεσμευμένος σε αναγκαστικό συμβόλαιο μαζί τους.

 

Εν ολίγοις, εσύ "κάνεις χάρη" στην εταιρεία που χρησιμοποιείς την επιδότηση μιας και παραμένεις πελάτης της αναγκαστικά για ένα ακόμα έτος...

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν λειτουργεί κατά τον ίδιο τρόπο με την Cosmote (μάλλον έτσι θα είναι) μπορείς να το τρενάρεις όσο θέλεις και να πάρεις την επιδότηση όταν εσύ το θες. Εφόσον περάσει το ένα έτος από την προηγούμενη επιδότηση, σου δίνουν την καινούργια, αλλάμέχρι να τη χρησιμοποιήσεις δεν είσαι δεσμευμένος σε αναγκαστικό συμβόλαιο μαζί τους.

 

Εν ολίγοις, εσύ "κάνεις χάρη" στην εταιρεία που χρησιμοποιείς την επιδότηση μιας και παραμένεις πελάτης της αναγκαστικά για ένα ακόμα έτος...

 

;)

ωραια... Θα ρωτησω να δω τον τροπο λειτουργιας τους, αν και απ οτι γνωριζω το ποσο της επιδοτησης μειωνεται μετα απο ενα χρονικο διαστημα (περι των 10 ημερων νομιζω) μεχρι που εξαφανίζεται εντελώς μετα... θα ρωτησω... Ευχαριστώ πολύ!

Τσουνάμι εν όψη:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ντις παραπάνω πρέπει να προσφέρουν αλλοίμονο, εμείς περιμένομε εδώ και τόσους μήνες και μας κοροϊδεύουν …

Πάντως πιστεύω ότι τελικά θα κάνουν κάποια κίνηση έκπληξη διότι αλλιώς θα χάσουν πολλούς από τους υποψήφιους αγοραστές .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε καταλάβει τίποτα, το τηλέφωνο δεν είναι έτοιμο, έχει πολλά προβλήματα, το symbian δεν λειτουργεί σωστά, έχουν ανακοινώση ένα σορώ καινοτομίες, επίσης προσπαθούν να συγκρατήσουν τον κόσμο απο τα να καταφύγει σε άλλες εταιρείες και το κόστος όταν είναι έτοιμο θα είναι πάρα πολύ υψηλό πάνω απο 1000€.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε καταλάβει τίποτα, το τηλέφωνο δεν είναι έτοιμο, έχει πολλά προβλήματα, το symbian δεν λειτουργεί σωστά, έχουν ανακοινώση ένα σορώ καινοτομίες, επίσης προσπαθούν να συγκρατήσουν τον κόσμο απο τα να καταφύγει σε άλλες εταιρείες και το κόστος όταν είναι έτοιμο θα είναι πάρα πολύ υψηλό πάνω απο 1000€.

 

Αυτό ξαναπέστο. Παρακολουθώ και το P990 αλλά και το N80 που είναι και τα 2 symbian9 και κοντά στις δυνατότητες (wi fi klp klp.)

Και στα 2 τα ιδια γίνεται. Για να μην χάσουν τον κόσμο λένε σε λίγο θα βγεί και λες θα περιμένω. Οταν πλησιάζει ο καιρός ξαναδίνουν ένα μικρό διάστημα λόγω "κάποιον προβλημάτων" οπότε λες τόσο καιρό περίμενα να μην περιμένω λίγο ακόμα? και πάει λέγοντας.

 

Ολα θέμα marketing :mad:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

σημερα παντως ειδα και καταχωρηση σε καποιο απο τα ενθετα του Εθνους που ελεγε για το εν λογω κινητο.... Κεντρικη διαθεση Sony Hellas τηλεφωνα κλπ.... Αρχισα να βαριεμαι..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

αν και κατοχος ρ900 μπορω να πω οτι κανενα κινητο δεν αξιζει τετοια αναμονη και τετοιο δουλεμα! στην αρχη το περιμεναμε σεπτεμβριο, μετα χριστουγεννα μετα πασχα μετα καλοκαιρι και μετα καλα κραασιααα! οσο ειχα ενθουσιαστει στην αρχη τοσο εχω ξενερωσει τωρα που θεωρω οτι παιζουν με την νοημοσυνη και τα νευρα μας. ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το ρ900 μου αλλα αυτο δεν θα αποτελεσει μονοδρομο για μενα και παρωπιδες γιαυτο κανοντας μια ερευνα αγορας βλεπεις τοσα τηλεφωνα με αναλογα προσοντα και σκεφτεσαι δικαιως γιατι οχι καποιο αλλο τηλεφωνο, παλμτοπ κτλ γιατι πρεπει ετσι δουλικα να περιμενουμε καθε φορα την καθε se για κατι που και η ιδια δεν ξερει? τι εχει να ζηλεψει πχ το hp 6515 νομιζω που εχει ενσωματομενο gps, wifi,επεξεργαστη γυρω στα 600 mhz και τοσα αλλα καλουδια? και τιμη μπορει και μικροτερη αυτου του πολυαναμενομενου ρ990?

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ego tha perimena mono na to apokthso epidi xero kai oti kai auto tha xei pampoles ef sto melon.LOgo neas UIQ pou auto shmainei kati.H anamonh pisteuo tha bgei se kalo kai oxi se kako.Exalou ti einai 3 mhnes akoma?Den katalava biazomaste na xoume ena pda???:rolleyes:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το φορουμ αυτο αρκετο καιρο τωρα... Και μου πραγματικα εχει ξεφουσκώσει όλη αυτή η προσμονή για αυτό το νέο "θαυματουργό" προϊόν που κάνει τα πάντα και μονο τα παιδιά δεν παει σχολείο...

 

Από την άλλη (έμπιστες πηγές (μιλάω για πολύ έμπιστες))) με διαβεβαιώνουν ότι δεν αξίζει αυτό το μοντέλο αλλά το μετά από αυτό. Οπότε και εγώ χάνοντας, τόσο από την ανομονή όσο και από τα λεγόμενα της πηγής, δεν έχω αλλη επιλογή παρα να κοιτάξω αλλού.

 

Εκεί όμως ερχεται και το εξής ερώτημα. Αξίζει να πάρεις Symbian κινητό ,και ακόμη χειρότερα πλατφόρμας 60, ενώ ξέρεις ότι σε 3 μήνες από τωρα αλλάζουν όλα, και δε μιλάω μόνο για την SE αλλά για το σύνολο των εταιριών.

 

Και αυτή πάλι η Microsoft τι θέλει? Τα έχω τα παραθύρια στον υπολογιστή και τα βρίζω κάθε μέρα. Να τα βάλω και στο κουνητό μου? Να μου έδινε την επιλογή να φτιάξω εφαρμογές, όπως μπορώ να κάνω και στο Symbian να το δεχτώ. Αλλά να μου βάλει και εκεί πατέντες. Δε λέει.

Τέτοιες ώρες τι μπορείς να κάνεις αφού και το Persil Express δεν πλένει καλά τους λεκέδες που αφήνουν SE και Microsoft μαζί...

Τσουνάμι εν όψη:ninja:
Link to comment
Share on other sites

re paidia 3erete an to p990 exei kykloforhsh sto e3wteriko?? mporeis na to breis meso kana site?? sto ebay exw brei kapious pou to poulane,einai moufa lete kai na mh to riskarw??? giati opos oloi lete paei gia iouliou ennw kapote mou eixan pei gia 10 martiou kai perimena kai egw opos oloi...3erete a3izei na to psa3w meso ebay h den exei kyklofoshsh kai e3w opote 8a einai psema auta pou 8a brw???
Link to comment
Share on other sites

αρε καταραμενε bil gates βγαλε ενα pocet pc που να εχει 3,2 mp camera , βαλτου ενα ραδιοφωνακι, βαλε στερεοφωνικα ηχεια , το κοστος ειναι το πολυ 120 ευρωπουλακια και πουλατο 850 ευρω και ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ θα εχουν ενα ppc !!!!!! (αρκει να σκεφτει κανεις ότι το κοστος μιας οθονης ppc σαν το 9000 κοστιζει ανα 1000 , 5 ευρω , ποσα ????????????) :lol: :lol: :D :rolleyes:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ''κατι παραπάνω'' μεταφραζεται μεχρι στιγμης σε μια λειτουργία αποστολής μηνυματος σε αυτους που σε καλούν αν δεν απαντήσεις στην κλήση......
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς οι ανυπόμονοι για απαντήστε μου στο εξής: Αν το κινητό είχε κυκλοφορήσει ήδη και είχε τόσα προβλήματα που τρέχατε συνεχώς στο service, δε θα κατηγορούσατε τη SE γιατί σας έκανε beta testers; Δε θα λέγατε ότι κακώς το κυκλοφόρησε και το έκανε μόνο για να μη χάσει πελάτες που θα κοιτούσαν αλλού; Δε θα νιώθατε κορόϊδα; Ε, λοιπόν, αποφασίστε τι θέλετε επιτέλους! Βιάζεστε, λες και έχουν βγει οι εκατοντάδες εφαρμογές για το καινούριο λειτουργικό, τις έχετε ήδη στα χέρια σας και δε έχετε τη συσκευή για να τις περάσετε! Έλεος, ο Έλληνας δε θα είναι ποτέ (μα ποτέ) ευχαριστημένος...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Που είναι όλοι αυτοί που έλεγαν ότι παραπληροφορώ όταν έλεγα ότι θα βγεί Ιούλιο.

Τέλος πάντων πρέπει εμείς να μάθουμε να χτυπάμε τα όργανα και οι εταιρείες να χορεύουν στο ρυθμό που θέλουμε εμείς, και όχι το αντίθετο.

Γι' αυτό θέλει και γνώμη και κρίση !!

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

...τι εχει να ζηλεψει πχ το hp 6515 νομιζω που εχει ενσωματομενο gps, wifi,επεξεργαστη γυρω στα 600 mhz και τοσα αλλα καλουδια?...

 

Μια πρώτη απάντηση στην ερώτησή σου είναι ότι έχει να ζηλέψει το 3g

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη απάντηση στην ερώτησή σου είναι ότι έχει να ζηλέψει το 3g

ειναι καθαρα προσωπικο το τι θελει ο καθενας μας απο ενα τηλεφωνο οποτε εκφραζοντας την δικη μου γνωμη λεω απλα οτι δεν με απασχολει σε τουτη τουλαχιστον την φαση το 3g διοτι ειναι πανακριβο και οσοι αυτη την στιγμη εχουν αναλογες συσκευες δεν νομιζω να εκμεταλλευονται αυτη την δυνατοτητα, κανω λαθος?

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αρχίσει να γκρινιάζουμε και να τσακωνόμαστε χώρις λόγο(βέβαια έχει κι αυτό το χαβαλέ του δεν λέω και βοηθάει και στο να μείνει αυτό το thread ζωντανό).

Και λέω "χωρίς λόγο" γιατί μπορεί όντως η SE να έχει καθυστερήσει το Ρ990 αλλά ακόμη δεν βλέπω να έχουν κυκλοφορήσει στην αγορά και πολλές αντίστοιχες συσκευές(εκτός του qtek 9000 του οποίου τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα τα έχουμε αναφέρει όλοι μας σε προηγούμενα posts,μην ξαναρχίζουμε τα ίδια).

Αρα να είστε υπομονετικοί και να μην τρελαίνεστε.Και αν βγει κάποια εξίσου καλή πρόταση πιο νωρίς από το Ρ990 πάλι κερδισμένοι θα είμαστε αφού δεν θα έχουμε πετάξει τα λεφτουδάκια μας αλλού.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...