Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτσε να δούμε το s22 πρώτα, εκεί να δεις δράματα με την μπαταρία που έβαλαν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως θα το δω και αν κρίνω ότι δεν με καλύπτει θα χτυπήσω το S21 FE. Φοβάμαι λίγο τον 888 ρε γμτ. Θυμίζει φιάσκο 821.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ θα κοιτούσα 888 για κανένα λόγο, στα περισσότερα κινητά που τον φοράνε αναγκάστηκαν να ρίξουν ρολόγια για να κρατηθεί η μπαταρία και η υπερθέρμανση, και ο καινούργιος δεν τα πάει πολύ καλά, στο τέλος θα λέμε καλύτερα exynos. Αν στο fe έβαζαν τον εξαιρετικό 870 θα ήταν η καλύτερη αγορά του 2022.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elteo said:

Βεβαίως θα το δω και αν κρίνω ότι δεν με καλύπτει θα χτυπήσω το S21 FE. Φοβάμαι λίγο τον 888 ρε γμτ. Θυμίζει φιάσκο 821.

Το μεγάλο φιάσκο ήταν ο 810. Συμφωνώ ότι ο 870 θα ήταν ιδανική επιλογή. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας οι λοιποί να πιάσουν τον Α15 τα έχουν κάνει μαντάρα με την αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, elteo said:

Εγώ θα περιμένω λίγο για S22. Μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω θα έχουμε μια λογική τιμή να ψωνίσουμε κινητάκι S22.

Με βάση τα χαρακτηριστικά που κυκλοφόρησαν για τα καλά σήμερα, διαβάζοντας τα σε γνωστό τεχνολογικό site, πιστεύω ότι το s22+ θα είναι το επόμενο μου ( 6.6" 1750nits , 4500mAh, 50 ευρώ φτηνότερο απ'το s21 plus). Για καλοκαίρι ότι πρέπει που χρειάζομαι πολύ φωτεινή οθόνη. Κάμερες εγγυημένη απόδοση η Sammy. Τηλεφακό τύπου s21u δεν χρειάζομαι για τα θέλω μου...σε προσφορά συνήθως εκεί τον Ιούλιο ιδανική αγορά πιστεύω. Ήδη έχει βρεθεί αγοραστής για το s20 fe 5g μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το απλό s22 τρώει γκολ από τα αποδυτήρια με τη μικρή μπαταρία (3700mah).

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 2:15 ΜΜ, finisher said:

Έτσι ακριβώς το βλέπω και εγώ δεν πρέπει μόνο να βλέπουμε τα specs αλλά και τις αναβαθμίσεις, το service, το ui και άλλους παράγοντες, που αν το δεις συνολικά θεωρώ ότι τα 575 περίπου που κοστίζει η συσκευή παίρνεις ένα πολύ καλό πακέτο για τα επόμενα χρόνια. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι κάποια στιγμή να την δοκιμάσεις.

Καλησπέρα φίλε μου πρέπει να είσαι ο μοναδικός μέχρι στιγμής που έχεις πάρει την συσκευή. Μπορείς να μας πεις εντυπώσεις μέχρι στιγμής; από αυτονομία πως τα πάει, βελτιώθηκε καθόλου ;

Βλέπω την τιμή του να πέφτει συνεχώς και είναι δύσκολη η απόφαση ανάμεσα σε αυτό και το σκέτο s21... 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

O Βλαχάκης πάντως του techblog στο review τόνισε την απογοητευτική αυτονομία. Είπε χαρακτηριστικά ότι δεν βγάζει 1 μέρα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

O Βλαχάκης πάντως του techblog στο review τόνισε την απογοητευτική αυτονομία. Είπε χαρακτηριστικά ότι δεν βγάζει 1 μέρα.
Ο Βλαχάκης είπε αυτό, ο Περόγλου είπε ότι του βγάζει την ημέρα...
Δε βγάζεις άκρη. Είναι όλα υποκειμενικά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι το δυνατό του σημείο η μπαταρία.
Τα συγκεκριμένα δύο βίντεο, πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα αν τα παρακολουθήσεις. Λες και τους 'πλήρωσαν' για να μας μπερδέψουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά να σας πω για την μπαταρία του κινητού μετά το τελευταίο update η μπαταρία του βελτιώθηκε αρκετά εμένα που δεν έχω δεδομένα ανοιχτά όλη μέρα με φυσιολογική χρήση μου βγάζει 2 ημέρες άνετα φαντάζομαι ότι με τα δεδομένα ανοιχτά θα είναι στη μέρα, τώρα αν του πίνεις το αίμα σίγουρα πρέπει να ψάξεις άλλο κινητό.

όσο για τον επεξεργαστή δεν νομίζω ότι είναι κακός έχει τις καλύτερες επιδόσεις αυτήν την στιγμή που μιλάμε οπότε ειναι λογικό η αυτόνομια του να μην είναι και καλύτερη...αλλίως πας σε χειρότερο επεξεργαστή με καλύτερη αυτονομία. Είναι σαν έχεις ένα σπορ αυτοκίνητο και να λες ότι καέι πολύ....δεν γίνεται να τα έχεις όλα. 

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάζεις συσκευή όπως εγώ κάθε 3 χρόνια προτιμάς να επενδύσεις σε έναν καλό cpu του 2022. Μην εθελοτυφλούμε. Ο 888 είχε και έχει θέματα throttling από υψηλές θερμοκρασίες και επηρεάζει πολύ την αυτονομία όποια συσκευή τον φοράει.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, elteo said:

Εάν αλλάζεις συσκευή όπως εγώ κάθε 3 χρόνια προτιμάς να επενδύσεις σε έναν καλό cpu του 2022. Μην εθελοτυφλούμε. Ο 888 είχε και έχει θέματα throttling από υψηλές θερμοκρασίες και επηρεάζει πολύ την αυτονομία όποια συσκευή τον φοράει.

αν το κόστος της επένδυσης δεν είναι θέμα τότε συμφωνώ είναι καλή επιλογή για μια φορά στα 3 χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάζεις συσκευή όπως εγώ κάθε 3 χρόνια προτιμάς να επενδύσεις σε έναν καλό cpu του 2022. Μην εθελοτυφλούμε. Ο 888 είχε και έχει θέματα throttling από υψηλές θερμοκρασίες και επηρεάζει πολύ την αυτονομία όποια συσκευή τον φοράει.
Συμφωνώ έτσι όπως το θέτεις αλλά κάτσε να δούμε τι ψάρια πιάνει και ο 2200. Που να δεις τι throttling έχει ο 8 gen, ακόμα χειρότερος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς είδα ότι ο 8g1 είναι τα ίδια χάλια με 888. Κοίτα να δεις που θα τρέχουμε όλοι στους Exynos που κάποτε τους βρίζαμε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς είδα ότι ο 8g1 είναι τα ίδια χάλια με 888. Κοίτα να δεις που θα τρέχουμε όλοι στους Exynos που κάποτε τους βρίζαμε.
Εγώ γιατί είμαι και εκεί πολύ επιφυλακτικός;;; Τραγικό πάντως να γράφουμε για throttling στα κινητά. Τέτοιες συζητήσεις κάνουμε για τους υπολογιστές. Κάτσε μήπως αλλάξουμε και λειτουργικό έτσι όπως πάει και πάμε προς ios. Στο θέμα αυτονομίας η Apple τους ξεβράκωσε.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το s21u με τον exynos φυσικά, που είχα για καμιά 20αρια μέρες μαζί με το s20 fe 5g ήταν απροβλημάτιστο όσον αφορά τις θερμοκρασίες και δεν έριχνε την φωτεινότητα σε αντίθεση με το Fe 5g το οποίο είναι επίσης εξαιρετικό κινητό έκοβε όμως σχετικά νωρίς την maximum φωτεινότητα στο peak του auto mode βέβαια σε ζεστές μέρες με θερμοκρασίες 37 βαθμών κελσίου. Το s21u ήταν εξαιρετικά φωτεινό, όμως το μεγάλο μέγεθος και βάρος του και το ότι δεν κατάφερα να βρω και να του περάσω γυαλί που να συνεργάζεται σωστά με το δαχτυλικο αποτύπωμα το έδωσα μιας και ερχόταν φθινόπωρο και δεν με ένοιαζε πια η υπέρ φωτεινή οθόνη του. Η μπαταρία του ήταν καλή επίσης. Μόνο κάποια σπασιματάκια λόγω μεταβαλλόμενων hz (0-120 ) LTPO οθόνης του υποθέτω, με παραξένεψαν ορισμένες φορες.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, left_ace said:
33 minutes ago, elteo said:
Ναι δυστυχώς είδα ότι ο 8g1 είναι τα ίδια χάλια με 888. Κοίτα να δεις που θα τρέχουμε όλοι στους Exynos που κάποτε τους βρίζαμε.

Εγώ γιατί είμαι και εκεί πολύ επιφυλακτικός;;; Τραγικό πάντως να γράφουμε για throttling στα κινητά. Τέτοιες συζητήσεις κάνουμε για τους υπολογιστές. Κάτσε μήπως αλλάξουμε και λειτουργικό έτσι όπως πάει και πάμε προς ios. Στο θέμα αυτονομίας η Apple τους ξεβράκωσε.

Εγώ δεν μπορώ να αφήσω το google οικοσύστημα για κανένα λόγο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με 530 στο best price συντομα θα πεσει σε τιμη που θα ειναι δελεαστικη για πολλους....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.
H τιμή του κινητού πέφτει πολύ γρήγορα. σε πολύ λίγο καιρό θα σταθεροποιηθει στα 600 ευρω για την 8/256.
Το οποίο θεωρώ πως είναι καλή αγορά σε σχέση με τα αντίστοιχα s21 και s21 plus.
Tι λέτε και εσείς?

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...