Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειστε τυχεροι που δεν εφτιαξε και τον 8gen 2 , γιατι θα επεφτε πολυ κλαμα.

Ναι!

Όπως κατάλαβες και η ίδια η Samsung είχε επίγνωση της κατάστασης


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και εγω ετοιμαζω exit plan, περιμενω να δω απο κοντα τα Galaxy s23+ και το Honor Magic 5 pro. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ουσιαστικά 2 ημέρες με το s23,plus το σκαλίζω συνέχεια άντε να το φόρτισα για 10 λεπτά με γρήγορο φορτιστή και να ανέβηκε 20 τοις εκατο η μπαταρία λοιπόν καμία σχέση με το s21 fe…
ειναι λίγο πιο μεγάλο στο χέρι κάθεται καλά πιο smooth χωρίς λαγκαρισματα βασικά τέλειο!
το s21fe το έβαλα 350 ευρώ για πούλημα και μέχρι στιγμής τίποτα…
πόσο το έδωσες εάν επιτρέπεται;
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:
On 17/4/2023 at 5:51 ΜΜ, anastasiah said:
Λοιπόν ουσιαστικά 2 ημέρες με το s23,plus το σκαλίζω συνέχεια άντε να το φόρτισα για 10 λεπτά με γρήγορο φορτιστή και να ανέβηκε 20 τοις εκατο η μπαταρία λοιπόν καμία σχέση με το s21 fe…
ειναι λίγο πιο μεγάλο στο χέρι κάθεται καλά πιο smooth χωρίς λαγκαρισματα βασικά τέλειο!
το s21fe το έβαλα 350 ευρώ για πούλημα και μέχρι στιγμής τίποτα…

πόσο το έδωσες εάν επιτρέπεται;

Δεν το εχει δωσει ακομα και εχει πεσει και στα 330 ευρω.
https://www.insomnia.gr/classifieds/item/2103130-samsung-galaxy-s21-fe-5g-dual-sim-6gb128gb-graphite/

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το 8/256 Το έδωσα 300 € αλλά σε πολύ φίλο…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

off topic   πως βάζουμε μια σελίδα πχ του samsung browser στην αρχική οθόνη οπότε πατώντας το shortcut να μας πηγαίνει κατευθείαν στην σελίδα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:

off topic   πως βάζουμε μια σελίδα πχ του samsung browser στην αρχική οθόνη οπότε πατώντας το shortcut να μας πηγαίνει κατευθείαν στην σελίδα; 

Στον Chrome, 3 τελιτσες --> Add to home screen.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Konstantine73 said:

Εγώ πάντως το 8/256 Το έδωσα 300 € αλλά σε πολύ φίλο…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

To s21fe?

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ το 256 είναι εξαιρετικά καλή τιμή τόσο πωλούνται τα 128αρια για να "φεύγουν"...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ το 256 είναι εξαιρετικά καλή τιμή τόσο πωλούνται τα 128αρια για να "φεύγουν"...
Πήγε σε φίλο εξου και η καλή τιμή

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, ilka71 said:

τελικά την μπαταρία φοβόμουν την θερμοκρασία βλέπω να έχει θέμα. με κανένα κινητό δεν είχα ποτέ θέμα ακόμα και να φορτίζει ταυτόχρονα με ήλιο καλοκαίρι και να τρέχει GPS! με αυτό τριτη φορά που μου έβγαλε ειδοποίηση θερμοκρασίας ακόμα και χωρίς να το φορτίζω! είχα σε pop up το sygic και μου το έκλεισε το pop up λόγω, λέει, υψηλής θερμοκρασίας

 

19 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ο κακός 888 δυστυχώς... αυτός ευθύνεται και για τις θερμοκρασίες και για την κακή διαχείριση της μπαταρίας...

sent from my S23Ultra 12/512
 

 

19 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Σε εμενα εκλεισε η καμερα χτες λογω θερμοκρασιας. Ειχα παει σε ενα παρκο με λουλουδια και εβγαζα φωτος για καποια ωρα. 

Μολις μου κρασαρε η κάμερα ξανα. Αν μπορω να καταλάβω τι φταίει, θα ελεγα οτι φταιει η υπερβολική φωτεινότητα της οθόνης, οταν ειμαι έξω και εχει απλα ήλιο η οθόνη ειναι συνεχεια 100% με κοκκινο το σύμβολο του ηλιου. 

Για την ακρίβεια ακουγα youtube και ειχα το maps στο background για να παω εκει που θελω, μολις ανοιξα την κάμερα, μετα απο 3-5 φωτος κρασαρε το συμπαν. 

Πως εβλεπα εξω με το παλιο Honor V20 μου και με αυτο χρειαζομαι 1100nits για να δω; 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Να πω λιγο και εγω για το volte. Ημουν μεχρι και σημερα στην vodafone. Πριν το τελευταιο update , το volte υπηρχε σαν επιλογη στις ρυθμισεις , ηταν ενεργοποιημενο , αλλα μαλλον δεν δουλευε. Μετα το update εξαφανιστηκε απο τις ρυθμισεις. Σημερα , που συνδεθηκα στην nova/wind , η επιλογη υπαρχει στις ρυθμισεις , και πανω στην μπαρα μου εβγαλε ενδειξη "volte".

Τα συμπερασματα δικα σας 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψάχνω να φτιάξω πατέντα όταν τουλάχιστον το έχω στην βεντούζα στο αμάξι και λειτουργώ το GPS να μην το βαράει ο ήλιος κατευθείαν.! δεν έχω βρει ακόμα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mphxt said:

Να πω λιγο και εγω για το volte. Ημουν μεχρι και σημερα στην vodafone. Πριν το τελευταιο update , το volte υπηρχε σαν επιλογη στις ρυθμισεις , ηταν ενεργοποιημενο , αλλα μαλλον δεν δουλευε.

Δούλευε. Απλώς στη vodafone δεν εμφανίζεται η ένδειξη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ilka71 said:

εγώ ψάχνω να φτιάξω πατέντα όταν τουλάχιστον το έχω στην βεντούζα στο αμάξι και λειτουργώ το GPS να μην το βαράει ο ήλιος κατευθείαν.! δεν έχω βρει ακόμα κάτι...

Ομπρελίτσα.....ομπρελίτσα από κοκτέιλ και πιάστο πίσω από την πλάτη του κινητού και τη βάση που το κρατάει.. και θα είσαι και cool :classic_laugh::classic_tongue:

Εγώ θα βάλω να το χτυπάνε το καλοκαίρι δύο ανεμιστήρες πάνω στο ταμπλό :classic_laugh::classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ομπρελίτσα.....ομπρελίτσα από κοκτέιλ και πιάστο πίσω από την πλάτη του κινητού και τη βάση που το κρατάει.. και θα είσαι και cool :classic_laugh::classic_tongue:
Εγώ θα βάλω να το χτυπάνε το καλοκαίρι δύο ανεμιστήρες πάνω στο ταμπλό :classic_laugh::classic_laugh:
χαχαχα καλό!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

εγώ ψάχνω να φτιάξω πατέντα όταν τουλάχιστον το έχω στην βεντούζα στο αμάξι και λειτουργώ το GPS να μην το βαράει ο ήλιος κατευθείαν.! δεν έχω βρει ακόμα κάτι...

Το χειμώνα το έχω στο παρμπρίζ και μόλις σφίγγουν οι ζεστές το βάζω στον αεραγωγό. Είναι καλό και για την μπαταρία εκτός των άλλων. Δεν πρέπει να εκτίθεται σε ακραίες θερμοκρασίες και στο παρμπρίζ που το βαράει ο ήλιος όταν κάνει ζέστη τηγανίζεις αυγά στην κυριολεξία. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

εγώ ψάχνω να φτιάξω πατέντα όταν τουλάχιστον το έχω στην βεντούζα στο αμάξι και λειτουργώ το GPS να μην το βαράει ο ήλιος κατευθείαν.! δεν έχω βρει ακόμα κάτι...

Αυτα τα δυο μοιαζουν πρακτικα 😛
https://www.amazon.com/PhoneBrella-Umbrella-Cellphones-Suction-Accessories/dp/B0B8WQTYTP/ref=sr_1_4?keywords=cell%2Bphone%2Bsun%2Bshade&qid=1682431915&sr=8-4&th=1

https://www.amazon.com/Umbrella-Anti-Glare-Sunshade-Holder,Car-Navigation/dp/B0B717JKNR/ref=sr_1_1_sspa?keywords=cell+phone+sun+shade&qid=1682431915&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyT0tKOEdXMFBZR0tKJmVuY3J5cHRlZElkPUEwODA0NDMwM1RLS0VTVzRWWUpRTyZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMzE1MDYyMzhGMlIwM0w0NkVIRiZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vastegial_74 said:

Το χειμώνα το έχω στο παρμπρίζ και μόλις σφίγγουν οι ζεστές το βάζω στον αεραγωγό. Είναι καλό και για την μπαταρία εκτός των άλλων. Δεν πρέπει να εκτίθεται σε ακραίες θερμοκρασίες και στο παρμπρίζ που το βαράει ο ήλιος όταν κάνει ζέστη τηγανίζεις αυγά στην κυριολεξία. 

ναι αλλα δεν παιρνει υγρασια απο τον κρυο αερα του κλιματιστικου?

4 minutes ago, stamatis3133 said:

γαματα!παραγγελνω!δεν υπαρχουν λεει γμτ

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ilka71 said:

ναι αλλα δεν παιρνει υγρασια απο τον κρυο αερα του κλιματιστικου?

γαματα!παραγγελνω!δεν υπαρχουν λεει γμτ

Βάζω τον αέρα να βγαίνει μπροστά στο παρμπρίζ και στα πόδια μαζί με ανακύκλωση, όχι από το ταμπλό. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έχω πάρει βάση αυτοκινήτου για cd player, έχω βρει την ηρεμία μου .. αρκεί να μην ακούτε cd (ποιος ακούει cd το 2023;; )

Είναι στο ιδανικό ύψος χωρίς να κλείνει οπτικό πεδίο και να "καίει" τη συσκευή στο ταμπλό, χωρίς να έχει τη (σοβαρή) πιθανότητα να σπάσει τις γρίλιες του αεραγωγού, με σαφώς μεγαλύτερη σταθερότητα από τον αεραγωγό και φυσικά κλιματίζεται επαρκώς.

Φυσικά παίζει ρόλο και η θέση του cd player στο κάθε αυτοκίνητο.

Κάποια βάση δηλαδή σαν τη παρακάτω:

https://www.amazon.com/iOttie-Holder-iPhone-Samsung-Smartphones/dp/B088GJBLLY/ref=mp_s_a_1_3?crid=TKNKRD8X4FB3&keywords=phone+holder+car+radio+cd&qid=1682435551&sprefix=phone+honder+car+radio+cd%2Caps%2C373&sr=8-3

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stamatis3133 said:

 

 

Μολις μου κρασαρε η κάμερα ξανα. Αν μπορω να καταλάβω τι φταίει, θα ελεγα οτι φταιει η υπερβολική φωτεινότητα της οθόνης, οταν ειμαι έξω και εχει απλα ήλιο η οθόνη ειναι συνεχεια 100% με κοκκινο το σύμβολο του ηλιου. 

Για την ακρίβεια ακουγα youtube και ειχα το maps στο background για να παω εκει που θελω, μολις ανοιξα την κάμερα, μετα απο 3-5 φωτος κρασαρε το συμπαν. 

Πως εβλεπα εξω με το παλιο Honor V20 μου και με αυτο χρειαζομαι 1100nits για να δω; 

 Απενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα και ρύθμισέ την χειροκίνητα στο σημείο που επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψάχνω να φτιάξω πατέντα όταν τουλάχιστον το έχω στην βεντούζα στο αμάξι και λειτουργώ το GPS να μην το βαράει ο ήλιος κατευθείαν.! δεν έχω βρει ακόμα κάτι...
Αν τσαλακώσεις χαρτονάκι? Στην πλάτη κ στο πανω μέρος θα κανει "Γ" για σκιά.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε έμμεσα να κάνετε την οθόνη σαν να έχει προσαρμόσιμο ρυθμό ανανέωσης, μπορείτε να ρυθμίσετε την «ομαλή κίνηση» στην επιλογή «βασικός» (Ρυθμίσεις -› Οθόνη), και στη συνέχεια να φτιάξετε την παρακάτω ρουτίνα:

Αν

«Η εφαρμογή άνοιξε» (Προσωπικά έχω επιλέξει το Chrome, Samsung internet, Viber, Instagram, Gmail, Tapatalk)

Τότε

«Ομαλή κίνηση» -› Υψηλός.

Ανοίγοντας τις εφαρμογές που συνηθίζετε να κάνετε αρκετό σκρολάρισμα η οθόνη θα γυρίζει στα 120Hz, ενώ βγαίνοντας από αυτές θα επιστρέφει αυτόματα στα 60Hz.

Επίσης, μπορεί να γίνει το ακριβώς αντίθετο. Να ρυθμιστεί η οθόνη μόνιμα στα 120Hz και μέσω ρουτίνας να επιλέξετε τις εφαρμογές που θέλετε να γυρίζει στα 60Hz.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...