Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν με το κάτω πλήκτρο του volume το τερματίζω προς τα κάτω κάνει μια ανεπαισθητη δόνηση. εσάς;
Το κανει και στο τηλέφωνο μου (αλλο μοντέλο σαμσουνγκ), για να σου πει "μεγάλε πατάς το κουμπί κατά λάθος, και με εβαλες στο αθόρυβο"
Όταν στο κάνει, κατεβασε την κουρτινα, να δεις οτι εχει ενεργοποιηθεί το εικονίδιο με την ένδειξη του αθόρυβου.

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και στο τηλέφωνο μου (αλλο μοντέλο σαμσουνγκ), για να σου πει "μεγάλε πατάς το κουμπί κατά λάθος, και με εβαλες στο αθόρυβο"
Όταν στο κάνει, κατεβασε την κουρτινα, να δεις οτι εχει ενεργοποιηθεί το εικονίδιο με την ένδειξη του αθόρυβου.

Tapa



όχι δεν ενεργοποιειται το αθόρυβο σε μένα. είναι ο ήχος των media. όχι ο ήχος κλήσης. εσύ το έχεις αλλάξει μάλλον γιατί default νομίζω ρυθμίζει τον ήχο των media όχι τον ήχο κλήσης
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, coulis said:
Το κανει και στο τηλέφωνο μου (αλλο μοντέλο σαμσουνγκ), για να σου πει "μεγάλε πατάς το κουμπί κατά λάθος, και με εβαλες στο αθόρυβο" emoji23.png
Όταν στο κάνει, κατεβασε την κουρτινα, να δεις οτι εχει ενεργοποιηθεί το εικονίδιο με την ένδειξη του αθόρυβου.

Tapa


 

όχι δεν ενεργοποιειται το αθόρυβο σε μένα. είναι ο ήχος των media. όχι ο ήχος κλήσης. εσύ το έχεις αλλάξει μάλλον γιατί default νομίζω ρυθμίζει τον ήχο των media όχι τον ήχο κλήσης

Το ίδιο ισχύει και στον ήχο των media.

Κάνει μια μικρή δόνηση όταν το επίπεδο έντασης φτάσει στο 0% ή στο 100%. Εάν συνεχίσεις να πατάς το volume down/up, ενώ η ένταση είναι ήδη στο ελάχιστο/μέγιστο, επαναλαμβάνει τη δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

εκανα το νεο Update και σταματησε να δουλευει το google Pay.Μου βγαζει ενα μυνημα "your device doesn't meet security requirements".Τοσους μηνες λειτουργουσε μια χαρα.Εννοητε δεν ειμαι rooted ουτε εχω πειραξει τον bootloader...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, wolfgr said:

εκανα το νεο Update και σταματησε να δουλευει το google Pay.Μου βγαζει ενα μυνημα "your device doesn't meet security requirements".Τοσους μηνες λειτουργουσε μια χαρα.Εννοητε δεν ειμαι rooted ουτε εχω πειραξει τον bootloader...

Καθάρισε την cache της εφαρμογής... Κάνε αναγκαστική διακοπή και ξανατρέξτο... 

κάποια χαζομάρα θα είναι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Just now, DimitrisAndNiki said:

Καθάρισε την cache της εφαρμογής... Κάνε αναγκαστική διακοπή και ξανατρέξτο... 

κάποια χαζομάρα θα είναι...

τα εκανα ολα,clear cache/data/uninstall και unistall google services updates,clear cache,data, πολλα restart.Πηγα και recovery εκανα clear cache και εκει,ολα ειναι updated.Aυτο που ειδα ειναι οτι μετα το τελευταιο update στο googleplaystore λεει στο Play Protect certification "Device is not certified".Γυρευε τι @$λακια εκανε η Σαμυ...

Link to comment
Share on other sites

Με τα παρακάτω στη συσκευή μου, λειτουργούν όλα κανονικά. Τι εκδόσεις έχεις εσύ;

Firmware: G990B2XXS2EWC4 (update Μαρτίου)

Play Store: 35.0.15-21

Ενημέρωση συστ. Google Play: 1 Μαρτίου 2023

Google Pay: 2.181.514471878

Link to comment
Share on other sites

Σε αφήνει να βάλεις παλιότερη έκδοση Google pay? Να δείς αν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, stefan_city said:

Με τα παρακάτω στη συσκευή μου, λειτουργούν όλα κανονικά. Τι εκδόσεις έχεις εσύ;

Firmware: G990B2XXS2EWC4 (update Μαρτίου)

Play Store: 35.0.15-21

Ενημέρωση συστ. Google Play: 1 Μαρτίου 2023

Google Pay: 2.181.514471878

Tο εχω κανει SEK για να εχω ηχογραφηση κλησης,και το τελευταιο firm που πηρα ηταν το  G990B2XXU2EWC2 .Ισως φταιει αυτο...Εαν το γυρησω παλι σε EUX ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να φλασαρω την G990B2XXS2EWC4 ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

Google pay εννοείτε το google wallet;

άρα να μην την κάνω την τελευταία αναβάθμιση; b42db4d3840f856c83fee3099f312f79.jpg

 

19 minutes ago, wolfgr said:

Tο εχω κανει SEK για να εχω ηχογραφηση κλησης,και το τελευταιο firm που πηρα ηταν το  G990B2XXU2EWC2 .Ισως φταιει αυτο...Εαν το γυρησω παλι σε EUX ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να φλασαρω την G990B2XXS2EWC4 ?

@ilka71 Έκανα και την τελευταία αναβάθμιση σήμερα το πρωί, όλα λειτουργούν κανονικά.

 

@wolfgr Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και δεν γνωρίζω. Αν γυρίσεις σε EUX δεν θα σου έρθει OTA το αντίστοιχο update;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan_city said:

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και δεν γνωρίζω. Αν γυρίσεις σε EUX δεν θα σου έρθει OTA το αντίστοιχο update;

Oχι μου λεει πως ειμαι up to date με το υπαρχων...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το θεμα του Google Wallet/Pay.

Εχω κατι παραπανω απο μια εντύπωση οτι το ONE UI εχει ενα θεμα με την καταναλωση σε αναμονη οταν εχεις αδιαβαστες ειδοποιήσεις.

Παράδειγμα; Ειχα ενα voice mail δυο μερες αδιαβαστο (το οποιο εχει μια συνεχη ειδοποιηση), ε το κινητό σε αναμονη εχανε 1% καθε 20-25 λεπτά. Το ανοιξα το voice mail και αμέσως βλέπω τη διαφορά.

Μου εχει ξανατυχει να αφηνω ειδοποιήσεις αδιαβαστες και παλι το ίδιο ειχα παρατηρήσει.

 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το θεμα του Google Wallet/Pay.
Εχω κατι παραπανω απο μια εντύπωση οτι το ONE UI εχει ενα θεμα με την καταναλωση σε αναμονη οταν εχεις αδιαβαστες ειδοποιήσεις.
Παράδειγμα; Ειχα ενα voice mail δυο μερες αδιαβαστο (το οποιο εχει μια συνεχη ειδοποιηση), ε το κινητό σε αναμονη εχανε 1% καθε 20-25 λεπτά. Το ανοιξα το voice mail και αμέσως βλέπω τη διαφορά.
Μου εχει ξανατυχει να αφηνω ειδοποιήσεις αδιαβαστες και παλι το ίδιο ειχα παρατηρήσει.
 
Εμένα εχανε 1% και μόνο που το κοιτούσα

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία του πάντως είναι στα καλύτερά της update με update όλο και βελτιώνεται, ειδικότερα με τα δύο τελευταία και του Μαρτίου είναι εξαιρετική σε χρήση αλλά και σε αναμονή...σε 15 μέρες περίπου κλείνω χρόνο, δεν το πιστεύω όλο και βελτιώνεται παρά να πέφτει 👍😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, konakis said:

H μπαταρία του πάντως είναι στα καλύτερά της update με update όλο και βελτιώνεται, ειδικότερα με τα δύο τελευταία και του Μαρτίου είναι εξαιρετική σε χρήση αλλά και σε αναμονή...σε 15 μέρες περίπου κλείνω χρόνο, δεν το πιστεύω όλο και βελτιώνεται παρά να πέφτει 👍😎

Με τις 2 τελευταίες ενημερώσεις έχω ελαφρώς χειρότερη μπαταρία με την ίδια χρήση με πριν. Τη βγάζω τη μέρα αλλά πριν ήμουν ακόμη πιο άνετος.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στο Google Wallet μπορείτε να προσθέσετε κάρτες «αφοσίωσης» με τη χρήση κάμερας;

Εμένα βγάζει μια μαύρη οθόνη, σαν να μην ανοίγει η κάμερα για σκανάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, stefan_city said:

Καλημέρα!

Στο Google Wallet μπορείτε να προσθέσετε κάρτες «αφοσίωσης» με τη χρήση κάμερας;

Εμένα βγάζει μια μαύρη οθόνη, σαν να μην ανοίγει η κάμερα για σκανάρισμα.

Δουλευει κανονικα. Εκανες το τελευταιο updade; Χθες ή προχθες νομιζω βγηκε. Εκανες ενα καθαρισμο στην cache του wallet;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ilka71 said:

πως προσθέτουμε κάρτες πχ pet City; αυτές λέτε;

Πας loyalty και στην αναζήτηση γράφεις pet City πχ. και μετά επιλέγεις χειροκίνητα ή σκαναρεις το barcode 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gxyp said:

Έχει δουλέψει κανείς usb-otg με την συσκευή;

Εχω βαλει usb c sticks και usb c yubikeys και δουλευουν. Θες να δοκιμασω και κατι αλλο;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...