Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Κάνει δουλίτσα η ρύθμιση που αναφέρεις αλλά δεν είναι όπως το adguard...

Αλλιώς το εν λόγω πρόγραμμα δεν θα είχε νόημα ύπαρξης, και επειδή δεν είναι και φτηνό καταλαβαίνεις ότι έχει ιδιαίτερη αντιμετώπιση

Το δουλεύω σχεδόν 10 χρόνια οπότε μπορώ να έχω άποψη εν σχέσει με συσκευές οι οποίες απλά έχουν τη ρύθμιση του DNS μέσα!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Δωσε μου σε παρακαλω δυο τρια links να τσεκαρω το δικο μου.
Γιατι και το NextDNS εχει παρα πολλες ρυθμισεις οχι απλα μια λιστα απο DNS entries. Και το βασικοτερο; Το εχω παντου, στο σπιτι το μοιραζει το router και στα κινητα το εχω manual στο private DNS. Ενα μικρο παραδειγμα:

image.thumb.png.b1fae5a2dc04d819c3bb5ab6af51a257.png

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού και εγώ εδώ και μια βδομάδα. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος αλλά έχω κολλήσει εδώ και μέρες με το εξής.

Έχω το ringtone volume στο max αλλά ο ήχος κλήσης που έχω βάλει ακούγεται αισθητά χαμηλότερα όταν με καλούν σε σχέση με το πως τον ακούω όταν πάω στα settings για να επιλέξω νέο ήχο κλήσης.

Σε youtube, ξυπνητήρι κλπ το ηχείο είναι μια χαρά και στο μαξ ακούγεται δυνατά.

Έχει συμβεί και σε άλλους γιατι κοντεύω να τρελαθώ...

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 9:38 ΜΜ, djnick2 said:

Κάτοχος του κινητού και εγώ εδώ και μια βδομάδα. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος αλλά έχω κολλήσει εδώ και μέρες με το εξής.

Έχω το ringtone volume στο max αλλά ο ήχος κλήσης που έχω βάλει ακούγεται αισθητά χαμηλότερα όταν με καλούν σε σχέση με το πως τον ακούω όταν πάω στα settings για να επιλέξω νέο ήχο κλήσης.

Σε youtube, ξυπνητήρι κλπ το ηχείο είναι μια χαρά και στο μαξ ακούγεται δυνατά.

Έχει συμβεί και σε άλλους γιατι κοντεύω να τρελαθώ...

Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού να δοκιμάσει να ακούσει το ringtone με max volume μέσα από τα settings και μετά κατά την κλήση να μου πει αν το ακούει αισθητά πιο χαμηλό κατά την κλήση?

Μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι στις 3.5 ώρες SOT. Να περιμένω κάτι καλύτερο από χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djnick2 said:

Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού να δοκιμάσει να ακούσει το ringtone με max volume μέσα από τα settings και μετά κατά την κλήση να μου πει αν το ακούει αισθητά πιο χαμηλό κατά την κλήση?

Μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι στις 3.5 ώρες SOT. Να περιμένω κάτι καλύτερο από χρόνο?

To απογευμα μπορω εγω να τσεκαρω. Τσεκαρα ηδη οτι το volume limit ειναι μονο για bluetooth και ακουστικα. 
Οι ωρες SOT για μενα πλεον δεν λενε και πολλα, και εγω καπου εκει ειμαι αλλα στο κινητο ακουω για ωρα Youtube με την οθονη κλειστη, αρα το SOT μου δεν λεει και πολλα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stamatis3133 said:

To απογευμα μπορω εγω να τσεκαρω. Τσεκαρα ηδη οτι το volume limit ειναι μονο για bluetooth και ακουστικα. 
Οι ωρες SOT για μενα πλεον δεν λενε και πολλα, και εγω καπου εκει ειμαι αλλα στο κινητο ακουω για ωρα Youtube με την οθονη κλειστη, αρα το SOT μου δεν λεει και πολλα.

@djnick2 εχεις δικιο. Ειναι πιο χαμηλα η ενταση οταν με καλουν απο οταν το δοκιμαζω στις ρυθμισεις. Δοκιμασα και στις δυο sim γιατι εχω διαφορετικους ηχους.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

@djnick2 εχεις δικιο. Ειναι πιο χαμηλα η ενταση οταν με καλουν απο οταν το δοκιμαζω στις ρυθμισεις. Δοκιμασα και στις δυο sim γιατι εχω διαφορετικους ηχους.
άρα είναι έτσι φτιαγμένο το κινητό ή κάποια ρύθμιση χαμηλώνει τον ήχο;
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ilka71 said:
29 minutes ago, stamatis3133 said:
@djnick2 εχεις δικιο. Ειναι πιο χαμηλα η ενταση οταν με καλουν απο οταν το δοκιμαζω στις ρυθμισεις. Δοκιμασα και στις δυο sim γιατι εχω διαφορετικους ηχους.

άρα είναι έτσι φτιαγμένο το κινητό ή κάποια ρύθμιση χαμηλώνει τον ήχο;

Δεν εδω ιδεα. Δεν εχει και πολλες ρυθμισεις. Πιο παλια θυμαμαι απο αλλα κινητα να εχω την επιλογη ο ηχος κλησης να δυναμωνει σταδιακα, τωρα αυτο δεν το βλεπω καπου.  

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Δεν εδω ιδεα. Δεν εχει και πολλες ρυθμισεις. Πιο παλια θυμαμαι απο αλλα κινητα να εχω την επιλογη ο ηχος κλησης να δυναμωνει σταδιακα, τωρα αυτο δεν το βλεπω καπου.  

Σε ευχαριστώ πολύ για το τεσταρισμα. Τουλάχιστον να σταματήσω να κάνω factory reset κλπ και να δοκιμάζω διάφορα.

Σίγουρα δεν φταίει κάποιο app ή κάποια ρύθμιση, τα δοκίμασα όλα ξανά μετά από factory reset. Όσο για τη ρύθμιση να δυναμώνει σταδιακά και εγώ το θυμάμαι σε παλιότερα κινητά αλλά ναι τώρα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ilka71 said:

η εφαρμογή camera assistant δεν είναι διαθέσιμη για το κινητό μας;

Όχι. Ελπίζω με την επόμενη ενημέρωση να γίνει, αν και δεν το βλέπω. Κάπου διάβασα πως θα γίνει διαθέσιμο μετά την επόμενη ενημέρωση ασφαλείας για τη σειρά s21. Δεν ξέρω αν θα πιάσει και εμάς. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vastegial_74 said:

Όχι. Ελπίζω με την επόμενη ενημέρωση να γίνει, αν και δεν το βλέπω. Κάπου διάβασα πως θα γίνει διαθέσιμο μετά την επόμενη ενημέρωση ασφαλείας για τη σειρά s21. Δεν ξέρω αν θα πιάσει και εμάς. 

Νομίζω ότι βγάζει για την σειρά s21 πιάνει και εμάς!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βγάζει για την σειρά s21 πιάνει και εμάς!!
Δεν νομίζω....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό?
εντάξει τίποτα το εντυπωσιακό αλλά εγώ ήθελα να δοκιμάσω το πιο γρήγορο κλείστρο που λέει. δεν ξέρω εάν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

2o update με patch Απριλίου. 83d2e64e1623a5214e717d0eb4580f17.jpg

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πήρα αυτόν τον φορτιστή και όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν δουλεύει σωστά η αφή! το είχα ξαναδεί αυτό πιο παλιά εάν θυμάμαι καλά με άλλο κινητό και άλλο φορτιστή. άλλαξα καλώδιο αλλά τα ίδια. να τον πάω πίσω η τυχαίνει;

bad620163c5c56e150b42a6f75aee4e9.jpg5e1b9e0f620a181994762ab85867214b.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnyman25 said:

2o update με patch Απριλίου. 83d2e64e1623a5214e717d0eb4580f17.jpg

My S21 FE is Awesome!!!
 

Καλημερα καλη εβδομαδα μολις το κατεβασα λες να μας ξαναβαλαν την επιλογη του volte...μιας και τωρα δεν την εχουμε

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, MAFAdo said:

Καλημερα καλη εβδομαδα μολις το κατεβασα λες να μας ξαναβαλαν την επιλογη του volte...μιας και τωρα δεν την εχουμε

Πολυ αμφιβάλω, το 2g και 3g πανε προς καταργηση οποτε του VoLTE δεν εχει πλεον νοημα μιας και θα ειναι ο default τρόπος κλησης.

1 hour ago, ilka71 said:

ρε παιδιά πήρα αυτόν τον φορτιστή και όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν δουλεύει σωστά η αφή! το είχα ξαναδεί αυτό πιο παλιά εάν θυμάμαι καλά με άλλο κινητό και άλλο φορτιστή. άλλαξα καλώδιο αλλά τα ίδια. να τον πάω πίσω η τυχαίνει;

bad620163c5c56e150b42a6f75aee4e9.jpg5e1b9e0f620a181994762ab85867214b.jpg

Εμενα έχει χρονια να μου τύχει κατι τετοιο. Ισως ειναι το καλωδιο; 

Η Samsung αναφέρει τον ελαττωματικό φορτιστή σαν μια απο τις αιτιες αλλα ταυτόχρονα λεει "αν θελετε μην ακουμπάτε την οθονη οταν φορτιζει το κινητό" 😂

https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01213974/#:~:text=Check your charger.,charger to prevent this issue.

 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμενα έχει χρονια να μου τύχει κατι τετοιο. Ισως ειναι το καλωδιο; 
Η Samsung αναφέρει τον ελαττωματικό φορτιστή σαν μια απο τις αιτιες αλλα ταυτόχρονα λεει "αν θελετε μην ακουμπάτε την οθονη οταν φορτιζει το κινητό"
https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01213974/#:~:text=Check your charger.,charger to prevent this issue.
 
δοκίμασα και άλλο καλώδιο αλλά τα ίδια. αυτό μου το έκαναν κινέζικοι φορτιστές. αλλά αυτός είναι original. έστειλα και φώτο στην samsung μου απάντησαν αμέσως με email ότι όντως είναι δικός τους. περιμένω να δω τι θα μου πουν. εάν να το πάω πίσω στο μαγαζί που το πήρα η σε αυτούς;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

ρε παιδιά πήρα αυτόν τον φορτιστή και όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν δουλεύει σωστά η αφή! το είχα ξαναδεί αυτό πιο παλιά εάν θυμάμαι καλά με άλλο κινητό και άλλο φορτιστή. άλλαξα καλώδιο αλλά τα ίδια. να τον πάω πίσω η τυχαίνει;

bad620163c5c56e150b42a6f75aee4e9.jpg5e1b9e0f620a181994762ab85867214b.jpg

Αν η αγορά δεν έγινε από επίσημο μεταπωλητή, μπορεί να έχεις πέσει και σε μη γνήσιο προϊόν.

Έχω τον ίδιο και το καλώδιο δεν έχει τόσο μακρύ πιάσιμο στο βύσμα, ούτε αναφέρει 5Α. Επίσης, το κείμενο δεν αναφέρει ακριβώς τα ίδια, ενώ διαφέρουν και τα σχήματα στο πόσο έντονα είναι.

Ενδεικτικά οι φωτογραφίες.

20230508_181910.jpg

20230508_182049.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορά δεν έγινε από επίσημο μεταπωλητή, μπορεί να έχεις πέσει και σε μη γνήσιο προϊόν.
Έχω τον ίδιο και το καλώδιο δεν έχει τόσο μακρύ πιάσιμο στο βύσμα, ούτε αναφέρει 5Α. Επίσης, το κείμενο δεν αναφέρει ακριβώς τα ίδια, ενώ διαφέρουν και τα σχήματα στο πόσο έντονα είναι.
Ενδεικτικά οι φωτογραφίες.
20230508_181910.thumb.jpg.ecad6ec67c95e02cb55d855f2253d887.jpg
20230508_182049.thumb.jpg.1ce5e5e76d8a2724b1aebb8acf3da2a4.jpg
το καλώδιο είναι από τον original φορτιστή της Samsung για το αμάξι! μαζί τους πήρα! τώρα απενεργοποιησα την ευαισθησία οθόνης και πάει λίγο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ilka71 said:
10 minutes ago, stefan_city said:
Αν η αγορά δεν έγινε από επίσημο μεταπωλητή, μπορεί να έχεις πέσει και σε μη γνήσιο προϊόν.
Έχω τον ίδιο και το καλώδιο δεν έχει τόσο μακρύ πιάσιμο στο βύσμα, ούτε αναφέρει 5Α. Επίσης, το κείμενο δεν αναφέρει ακριβώς τα ίδια, ενώ διαφέρουν και τα σχήματα στο πόσο έντονα είναι.
Ενδεικτικά οι φωτογραφίες.
20230508_181910.thumb.jpg.ecad6ec67c95e02cb55d855f2253d887.jpg
20230508_182049.thumb.jpg.1ce5e5e76d8a2724b1aebb8acf3da2a4.jpg

το καλώδιο είναι από τον original φορτιστή της Samsung για το αμάξι! μαζί τους πήρα! τώρα απενεργοποιησα την ευαισθησία οθόνης και πάει λίγο καλύτερα.

Τότε μια χαρά. Είδα ότι επικοινώνησες και με τη Samsung και σου είπαν ότι είναι γνήσιος, οπότε αγνόησε το μήνυμά μου.

Προσωπικά, πάντως, με την ευαισθησία οθόνης ενεργή, δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα κατά τη φόρτιση με τον ίδιο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο είναι από τον original φορτιστή της Samsung για το αμάξι! μαζί τους πήρα! τώρα απενεργοποιησα την ευαισθησία οθόνης και πάει λίγο καλύτερα.
Ζήτα από το κατάστημα αντικατάσταση.Εκτός κι αν τον έχεις αρκετό καιρό.Δεν πρέπει να σου κάνει κανένα θέμα όταν φορτίζει.Το είχε κι άλλος εδώ το συγκεκριμένο πρόβλημα κι άλλαξε φορτιστή και σταμάτησε το πρόβλημα.Δεν είναι θέμα του τηλεφώνου.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, karajim80 said:

Ζήτα από το κατάστημα αντικατάσταση.Εκτός κι αν τον έχεις αρκετό καιρό.Δεν πρέπει να σου κάνει κανένα θέμα όταν φορτίζει.Το είχε κι άλλος εδώ το συγκεκριμένο πρόβλημα κι άλλαξε φορτιστή και σταμάτησε το πρόβλημα.Δεν είναι θέμα του τηλεφώνου.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σημερα τον πηρα αυριο θα τον παω πισω απλα περιμενω αυριο την απαντηση και της samsung

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα μας ηρθε αυτη τη φορα ενημερωση. Μια μερα μετα το 23 ultra και μια μερα πριν  το 22 ultra.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...