Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ισχύει αυτό που γράφουν σε ομάδα στο facebook ότι με το χτεσινό update του beta που έβαλα πάλι χάλασαν τις κλήσεις από σταθερά forthnet; 

Edit:

Επειδή βλέπω ότι ισχύει και χάλασαν τις κλήσεις της cosmote με volte από forthnet, Υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσουμε στην παλιά beta έκδοση που λειτουργούσε και το 5g και το volte με την forthnet; Γιατί η νέα beta έκδοση χάλασε τις κλήσεις από forthnet στην cosmote. Υπάρχει εύκολος τρόπος βήμα βήμα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Παιδιά ισχύει αυτό που γράφουν σε ομάδα στο facebook ότι με το χτεσινό update του beta που έβαλα πάλι χάλασαν τις κλήσεις από σταθερά forthnet; 

Edit:

Επειδή βλέπω ότι ισχύει και χάλασαν τις κλήσεις της cosmote με volte από forthnet, Υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσουμε στην παλιά beta έκδοση που λειτουργούσε και το 5g και το volte με την forthnet; Γιατί η νέα beta έκδοση χάλασε τις κλήσεις από forthnet στην cosmote. Υπάρχει εύκολος τρόπος βήμα βήμα; Ευχαριστώ!

Είναι σίγουρο ότι χάλασαν; Πως έγινε αυτό; Αφού έφτιαξαν πριν

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Παιδιά ισχύει αυτό που γράφουν σε ομάδα στο facebook ότι με το χτεσινό update του beta που έβαλα πάλι χάλασαν τις κλήσεις από σταθερά forthnet; 

Edit:

Επειδή βλέπω ότι ισχύει και χάλασαν τις κλήσεις της cosmote με volte από forthnet, Υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσουμε στην παλιά beta έκδοση που λειτουργούσε και το 5g και το volte με την forthnet; Γιατί η νέα beta έκδοση χάλασε τις κλήσεις από forthnet στην cosmote. Υπάρχει εύκολος τρόπος βήμα βήμα; Ευχαριστώ!

Καλο ειναι να το κανεις κ report στη google, γι αυτο υπάρχουν οι beta

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sm4rt said:

Καλο ειναι να το κανεις κ report στη google, γι αυτο υπάρχουν οι beta

Το feedback που έχει στην έναρξη της συσκευής δε μου λειτουργεί (ή τουλάχιστον δε ξέρω) έτσι τους έγραψα από το συμβουλές και υποστήριξη από τις ρυθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

5g δουλευει ? ή χαλασε και αυτο?

εγω δεν εχω κανει το update της νεας εκδοσης γι αυτο ρωτω

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nikolasn80 said:

5g δουλευει ? ή χαλασε και αυτο?

εγω δεν εχω κανει το update της νεας εκδοσης γι αυτο ρωτω

Το 5g λειτουργεί.Σε αυτό δεν έχει θέμα.

Οι κλήσεις, μόλις επιβεβαίωσα, με cosmote και forthnet πάλι χάλασαν. 

Το βράδυ δε μπορούσα να κάνω δοκιμή με τους δικούς μου. Κρίμα.

 

Θα δείξει έως το άλλο update, εκτός και κάποιος που είναι γνώστης έχει όρεξη να μου πει βήμα βήμα πως μπορώ να βάλω την προηγούμενη έκδοση beta που λειτουργούσαν. 

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote έδωσαν πάλι VoLTE; Στην προηγούμενη beta νομίζω δεν είχε οπότε η με shizuku το είχες η με module αν ήσουν root. Γι αυτό και δεν δουλεύει υποθέτω.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, baiosss said:

Στην Cosmote έδωσαν πάλι VoLTE; Στην προηγούμενη beta νομίζω δεν είχε οπότε η με shizuku το είχες η με module αν ήσουν root. Γι αυτό και δεν δουλεύει υποθέτω.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk
 

Η cosmote από το Μάρτιο έχει volte είτε σε beta είτε σε stable. Απλά με την προηγούμενη beta δεν είχε θέμα με καμία κλήση και με αυτή τη beta έχει πάλι θέμα με την forthnet που γκρινιάζω και γίνομαι κουραστικός τόσους μήνες. 

Τελευταίες ρυθμίσεις δικτύου πάντως είναι 

telekom_gr-52000000006.17

2023-09-27

Αυτές τις ρυθμίσεις είχε και η παλαιότερη beta. Γι αυτό σε ξέρω τι παίχτηκε. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, _NikitaS_ said:

Η cosmote από το Μάρτιο έχει volte είτε σε beta είτε σε stable. Απλά με την προηγούμενη beta δεν είχε θέμα με καμία κλήση και με αυτή τη beta έχει πάλι θέμα με την forthnet που γκρινιάζω και γίνομαι κουραστικός τόσους μήνες. 

Τελευταίες ρυθμίσεις δικτύου πάντως είναι 

telekom_gr-52000000006.17

2023-09-27

Αυτές τις ρυθμίσεις είχε και η παλαιότερη beta. Γι αυτό σε ξέρω τι παίχτηκε. 

με τις ιδιες ρυθμισεις δικτυου και χαλασε το θεμα με τις κλησεις απο forthnet σε cosmote?τι παιζεται ρε με  αυτην την γοογλε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nikolasn80 said:

με τις ιδιες ρυθμισεις δικτυου και χαλασε το θεμα με τις κλησεις απο forthnet σε cosmote?τι παιζεται ρε με  αυτην την γοογλε

Δε ξέρω. Και βαριέμαι να το πειράξω να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις μη και κάτι σκάλωσε γιατί βαριέμαι να στήνω πάλι την συσκευή. Άμα το κάνω θα το κάνω για να γυρίσω σε σταθερή έκδοση. 

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote από το Μάρτιο έχει volte είτε σε beta είτε σε stable. Απλά με την προηγούμενη beta δεν είχε θέμα με καμία κλήση και με αυτή τη beta έχει πάλι θέμα με την forthnet που γκρινιάζω και γίνομαι κουραστικός τόσους μήνες. 
Τελευταίες ρυθμίσεις δικτύου πάντως είναι 
telekom_gr-52000000006.17
2023-09-27
Αυτές τις ρυθμίσεις είχε και η παλαιότερη beta. Γι αυτό σε ξέρω τι παίχτηκε. 
Εγώ γιατί θυμάμαι ότι στην beta 2.2 η Cosmote δεν είχε VoLTE εργοστασισκα, παρά μόνο η Vodafone κι η Nova;

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, baiosss said:

Εγώ γιατί θυμάμαι ότι στην beta 2.2 η Cosmote δεν είχε VoLTE εργοστασισκα, παρά μόνο η Vodafone κι η Nova;

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk
 

Η cosmote έχει από τον Μάρτιο, με το γνωστό θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote έχει από τον Μάρτιο, με το γνωστό θέμα. 
H Cosmote είχε στην stable και beta εργοστασιακά VoLTE από τον Μάιο. Στην προτελευταία beta(2.2) όμως , το είχαν αφαιρεσει. 5G πρόσθεσαν στις beta μόνο. VoLTE και 5G επίσης έδωσαν στην Vodafone. Οπότε έπρεπε να παίζεις με shizuku η root στην Cosmote με τις τελευταίες beta.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ. Δε παίρνω και όρκο. 

Τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω κάνει το beta update 14 (AP11.231020.013.A1)

Αν απεγγραφω ώστε να γυρίσω σε σταθερή έκδοση δε μου βγάζει ΟΤΑ update. Έχω κάνει και επανεκκίνηση την συσκευή αλλά τίποτα. Ξέρετε τι παίζει; Αν απεγγραφω τώρα, σε μελλοντικό update θα μου σβήσει τη συσκευή; Εγώ έλεγα να το κάνω σήμερα που έχω χρόνο. Δε θα το ήθελα στο μέλλον στο ξεκάρφωτο. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, baiosss said:

H Cosmote είχε στην stable και beta εργοστασιακά VoLTE από τον Μάιο. Στην προτελευταία beta(2.2) όμως , το είχαν αφαιρεσει. 5G πρόσθεσαν στις beta μόνο. VoLTE και 5G επίσης έδωσαν στην Vodafone. Οπότε έπρεπε να παίζεις με shizuku η root στην Cosmote με τις τελευταίες beta.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

 

Γι' αυτό προφανώς δούλευαν οι κλήσεις από forthnet σε COSMOTE. Επειδή είχαν βγάλει το VoLTE. Δεν το είχαν φτιάξει. Έτσι νομίσαμε γιατί είχαν απενεργοποιήσει το εργοστασιακό VoLTE. Τζάμπα χαρήκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Στην προτελευταία βέτο στην  Κοσμοτε έχουμε 5g volte,ενώ σε stable είχαμε μόνο volte στην Κοσμοτε  

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ γιατί μπερδεύτηκα λίγο.Εφυγα από  Vodafone γιατί δεν είχε Volte και πήγα σε cosmote που υπάρχει το Volte.Το πρόβλημα είναι ότι εδώ που είμαι η cosmote δεν έχει καλό σήμα,ενώ η Vodafone τέλειο.Στην τελευταία beta του QPR1 έχουμε Volte και 5G στην Vodafone;Θέλω να πάω ξανά στην Vodafone για το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, spyridon70 said:

Σόρρυ γιατί μπερδεύτηκα λίγο.Εφυγα από  Vodafone γιατί δεν είχε Volte και πήγα σε cosmote που υπάρχει το Volte.Το πρόβλημα είναι ότι εδώ που είμαι η cosmote δεν έχει καλό σήμα,ενώ η Vodafone τέλειο.Στην τελευταία beta του QPR1 έχουμε Volte και 5G στην Vodafone;Θέλω να πάω ξανά στην Vodafone για το σήμα.

Ναι έχει η vodafone. 

 

Εγώ γύρισα σε σταθερή έκδοση. Βαρέθηκα να παίζω. Έκλεισα και τους διακόπτες του volte και ας μιλάω με 2g. Μακάρι να το φτιάξουν... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _NikitaS_ said:

Ναι έχει η vodafone. 

 

Εγώ γύρισα σε σταθερή έκδοση. Βαρέθηκα να παίζω. Έκλεισα και τους διακόπτες του volte και ας μιλάω με 2g. Μακάρι να το φτιάξουν... 

Οκ.τοτε περιμένουμε το update του Δεκεμβρίου που έχει Volte και 5g.Εσυ θα είσαι κομπλέ,εγώ γυρίζω σε Vodafone απο κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: δεν έχετε βαρεθεί με όλο αυτό το ατέρμονο κυνήγι της Google να ανακαλύψει πως η συσκευή είναι root, και να ψάχνουμε διαρκώς για καινούργιες λύσεις;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, mavrovelos said:

Ερώτηση: δεν έχετε βαρεθεί με όλο αυτό το ατέρμονο κυνήγι της Google να ανακαλύψει πως η συσκευή είναι root, και να ψάχνουμε διαρκώς για καινούργιες λύσεις;

Εγώ έχω βαρεθεί πλήρως με το pixel. Δεν έχω κλείσει ούτε χρόνο και δυστυχώς μόνο πίκρα και άγχος μου έχει προσφέρει. Αντί σαν αντικείμενο να με υπηρετεί, το υπηρετώ εγώ και κάθε μήνα άγνωστο τι αλλαγές θα έχουμε. Είχα καλομάθει με τη σταθερότητα της huawei... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εγώ έχω βαρεθεί πλήρως με το pixel. Δεν έχω κλείσει ούτε χρόνο και δυστυχώς μόνο πίκρα και άγχος μου έχει προσφέρει. Αντί σαν αντικείμενο να με υπηρετεί, το υπηρετώ εγώ και κάθε μήνα άγνωστο τι αλλαγές θα έχουμε. Είχα καλομάθει με τη σταθερότητα της huawei... 

και γιατί δεν το δίνεις? Είναι τόσο απλό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, guy_fawkes said:

και γιατί δεν το δίνεις? Είναι τόσο απλό!

Γιατί θα το δώσω το πολύ 500 ευρώ (όπως βλέπω στις αγγελίες) και ακόμα το χρωστάω. Άρα δε θέλω να βάλω έξτρα από αυτά που θα πάρω. Και με 500 δε μου αρέσει κανένα από αυτά που βρίσκω. Αν δε το χρωσταγα ή αν ήταν αλλιώς τα πράγματα όπως παλιά χωρίς να έχω όπως τώρα οικογένεια, θα είχε φύγει το πρώτο μήνα. Αν πετυχενα καμία καλή ανταλλαγή σίγουρα θα την είχα κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βαρεθεί πλήρως με το pixel. Δεν έχω κλείσει ούτε χρόνο και δυστυχώς μόνο πίκρα και άγχος μου έχει προσφέρει. Αντί σαν αντικείμενο να με υπηρετεί, το υπηρετώ εγώ και κάθε μήνα άγνωστο τι αλλαγές θα έχουμε. Είχα καλομάθει με τη σταθερότητα της huawei... 
Σε τι ακριβώς δεν είναι σταθερό το pixel?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vasilisN900 said:

Σε τι ακριβώς δεν είναι σταθερό το pixel?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

εχει θέματα ο άνθρωπος με κλήσεις απο παλιές γραμμές forthnet.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...