Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, NikosDeltas said:

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πώς κλείνω το διακόπτη του volte? Ειδάλλως με το shizuku παίζει κανονικά το 5g?

Ρυθμίσεις - - > δίκτυο και διαδίκτυο - - > κάρτες sim     και μετά κλείνεις το volte. 

Το shizuku φτιάχνει το volte και το wificalling. Αν θες 5g στο pixel μέχρι στιγμής γίνεται μόνο με root. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Ρυθμίσεις - - > δίκτυο και διαδίκτυο - - > κάρτες sim     και μετά κλείνεις το volte. 

Το shizuku φτιάχνει το volte και το wificalling. Αν θες 5g στο pixel μέχρι στιγμής γίνεται μόνο με root. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NikosDeltas said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Αν η cosmote στην περιοχή σου δε πιάνει καλά, ίσως έχεις κάποιες χαμένες κλήσεις. Με κλειστό το volte εννοείται δε θα έχεις ίντερνετ την ώρα που θα μιλάς και η ποιότητα κλήσεως θα είναι χειρότερη γιατί θα κατεβαίνει η κλήση στο 2g. Ίσως σε κλήσεις άνω των 10 λεπτών να σου κάνει παράσιτα ο ήχος. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, _NikitaS_ said:

Αν η cosmote στην περιοχή σου δε πιάνει καλά, ίσως έχεις κάποιες χαμένες κλήσεις. Με κλειστό το volte εννοείται δε θα έχεις ίντερνετ την ώρα που θα μιλάς και η ποιότητα κλήσεως θα είναι χειρότερη γιατί θα κατεβαίνει η κλήση στο 2g. Ίσως σε κλήσεις άνω των 10 λεπτών να σου κάνει παράσιτα ο ήχος. 

Κοινώς... η λύση είναι στο σπίτι να βάλουν cosmote που ξέρουμε ότι πιάνει και να ενεργοποιήσω το volte

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, NikosDeltas said:

Κοινώς... η λύση είναι στο σπίτι να βάλουν cosmote που ξέρουμε ότι πιάνει και να ενεργοποιήσω το volte

Εσύ ξέρεις. Εγώ επειδή δε τη πάλεψα να έχω το άγχος μη και με καλέσει κάποιο παλιό forthnet αλλά επειδή και δε μου άρεσε να έχω χάλια ποιότητα όταν μίλαγα αναγκάστηκα να πάω αλλού. Αν με το καλό η cosmote φτιάξει το θέμα (ή η google δε ξέρω ποιος φταίει) τότε ίσως το δω να γυρίσω κοσμοτε. 

Φαντάσου έχασα πόσα λεφτά και ποσα mb που μάζευα χρόνια, αλλά από την άλλη δεν ήθελα να "χαρίσω" και την συσκευή με 500 ευρώ ενώ την είχα αγοράσει πριν (τότε που το κατάλαβα το πρόβλημα) με 830. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, NikosDeltas said:

Τώρα εσύ παίζεις χωρίς volte η με shizuku?

Εγώ έχω πάει στη nova που παίζει καλά στην περιοχή μου και αναγκαστικά έχω ενεργό volte και wifi calling με την διαδικασία του shizuku. Λειτουργεί μια χαρά και κάθε φορά που παίρνει update η συσκευή πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία. 

Έξι μήνες που ήμουν cosmote και περίμενα μη και φτιάξει το πρόβλημα με τα forthnet σταθερά, ήμουν με κλειστό το volte. Τουλάχιστον ήξερα ποιος με παίρνει τηλέφωνο. Και χαμένη κλήση να είχα, μου ερχόταν sms. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, NikosDeltas said:

Έχω κατεβάσει το shizuku. Θα προσπαθήσω να δω πως γίνεται η διαδικασία και πιστεύω να τα καταφέρω

Εδώ είναι η διαδικασία 

https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

Είναι πολύ εύκολη και μέσω wifi. 

Θέλει να κατεβάσεις και το pixel IMS. Θα το δεις στις οδηγίες. 

 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

σηνερα υποτίθεται θα λάβομουμε android 14?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, guy_fawkes said:

σηνερα υποτίθεται θα λάβομουμε android 14?

Αν όχι σήμερα που θα γίνει η ανακοίνωση του pixel 8, σίγουρα την Δευτέρα όπως κλασσικά έρχονται όλα τα updates. 

Link to comment
Share on other sites

θα την περάσετε καθαρή? εννοώ θα κάνετε εργοστασιακές ρυθμίσεις ή πάνω στην 13?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια απ ότι έχουν αναφέρει χρήστες που έχουν beta, μόνο στη vodafone θα δώσει και volte. Δεν έχουν πει τπτ άλλο για wifi calling ή 5g. Το λέω για να μη περιμένουμε κάτι. Μακάρι όμως! 

Just now, guy_fawkes said:

θα την περάσετε καθαρή? εννοώ θα κάνετε εργοστασιακές ρυθμίσεις ή πάνω στην 13?

Εγώ όχι. Θα την βάλω από πάνω ota όταν έρθει. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, guy_fawkes said:

θα την περάσετε καθαρή? εννοώ θα κάνετε εργοστασιακές ρυθμίσεις ή πάνω στην 13?

Καλησπέρα! Τι εννοείς θα την βάλετε πάνω στην 13; Σε ο,τι κινητό είχα, έκανα απευθείας update σε καινούργιο λογισμικό. Τί διαφορά έχει το ένα από το άλλο;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _ZamNI_ said:

Καλησπέρα! Τι εννοείς θα την βάλετε πάνω στην 13; Σε ο,τι κινητό είχα, έκανα απευθείας update σε καινούργιο λογισμικό. Τί διαφορά έχει το ένα από το άλλο;

λένε αν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά περάσεις την νέα έκδοση θα είναι καλύτερα διότι αποφεύγεις τυχόν bugs που μπορεί να προκύψουν.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, guy_fawkes said:

λένε αν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά περάσεις την νέα έκδοση θα είναι καλύτερα διότι αποφεύγεις τυχόν bugs που μπορεί να προκύψουν.

Περίμενε σήμερα βγαίνει η 14.Κανεις το πατς μετά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

λένε αν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά περάσεις την νέα έκδοση θα είναι καλύτερα διότι αποφεύγεις τυχόν bugs που μπορεί να προκύψουν.

Υποθέτω τότε θέλεις να έχεις κανει και backup;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει η vf volte αυτο σημαινει οτι δεν θα υπαρχει θεμα τουλαχιστον στις κλησεις; (χαμενες κλησεις κτλ) και μονο για 5G θα θελει ρουτ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, doganos said:

Αν εχει η vf volte αυτο σημαινει οτι δεν θα υπαρχει θεμα τουλαχιστον στις κλησεις; (χαμενες κλησεις κτλ) και μονο για 5G θα θελει ρουτ;

Μόνο για 5g και τώρα θέλει ρουτ. Το θέλω volte και wifi calling έχει λυθεί με το Shizuku. 

Το θέμα είναι να υλοποιήσουν σωστά το volte γιατί και η cosmote έχει volte αλλά έχει θέματα με μη ολοκληρωμένες κλήσεις από forthnet. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, doganos said:

απο οσο ξερω μονο η vodafone εχει επισημο volte. 

Όπως σε χειμωνιάτικο update μιας beta έκδοσης ξημέρωσε volte στην cosmote έτσι έχει γίνει και στην vodafone. Η cosmote πάντως δε παραδέχεται ότι υποστηρίζει τη συσκευή. Και λογικά δε το κάνει. Εξου και τα προβλήματα στις κλήσεις forthnet. Ελπίζω η vodafone να το κάνει επίσημα. Όταν κάποιος την πάρει την αναβάθμιση θα μας πει αν η vodafone λειτουργεί σωστά το volte της. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, _NikitaS_ said:

Όπως σε χειμωνιάτικο update μιας beta έκδοσης ξημέρωσε volte στην cosmote έτσι έχει γίνει και στην vodafone. Η cosmote πάντως δε παραδέχεται ότι υποστηρίζει τη συσκευή. Και λογικά δε το κάνει. Εξου και τα προβλήματα στις κλήσεις forthnet. Ελπίζω η vodafone να το κάνει επίσημα. Όταν κάποιος την πάρει την αναβάθμιση θα μας πει αν η vodafone λειτουργεί σωστά το volte της. 

Έχει volte η Vodafone;Πριν ένα μήνα δεν είχε και άλλαξα σε cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχει volte η Vodafone;Πριν ένα μήνα δεν είχε και άλλαξα σε cosmote.
Πως δεν έχει, έναν χρόνο που έχω κινητό με volte παίζει κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chios said:
2 ώρες πριν, spyridon70 said:
Έχει volte η Vodafone;Πριν ένα μήνα δεν είχε και άλλαξα σε cosmote.

Πως δεν έχει, έναν χρόνο που έχω κινητό με volte παίζει κανονικά.

Σε Vodafone μόνο με Shizuku και Pixel IMS,χωρίς αυτά δεν έχει ...

Το βλέπεις έτσι και αλλιώς από τις ρυθμίσεις -δικτυο και διαδικτθο-καρτες Sim δεν υπάρχει πουθενά το VOLTE σαν επιλογή...

1 ώρα πριν, chios said:
2 ώρες πριν, spyridon70 said:
Έχει volte η Vodafone;Πριν ένα μήνα δεν είχε και άλλαξα σε cosmote.

Πως δεν έχει, έναν χρόνο που έχω κινητό με volte παίζει κανονικά.

Σε Vodafone μόνο με Shizuku/Pixel IMS...Το βλέπεις έτσι και αλλιώς,από ρυθμίσεις/δίκτυο και διαδίκτυο/κάρτες Sim δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή VOLTE...

Χωρίς ρουτ και Shizuku/Pixel IMS...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...