Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Χωρίς Google services?
Αυτό κι αν είναι ρίσκο!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιατί; είδα ότι παίζουν όλα κανονικά πλέον...δεν ισχύει;

Αν μπορούσες να μου πεις πιο αναλυτικά θα με βοηθούσες

Αν βγαίνω εκτός θέματος γιατί το φόρουμ είναι για το pixel ας το προσπεράσουμε.

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα gservices μπαίνουν με μοντιφιά και αυτό απο εμένα και απο άλλους απο όσο διαβάζω, είναι ρίσκο!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω από αρκετούς εδώ ότι ΔΕΝ έχουν ενεργοποιήσει 5g στο pixel,η διαδικασία είναι απλή και είναι η εξής: 

Κατεβάστε το

Network signal guru και πηγαίνετε στο Forcing Control -> SIM1 ->NR MODE SETTING και επιλέξτε το SA+NSA.

Κάνετε μια επανεκκίνηση, αυτό ήταν!

Edited by mavrovelos
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mavrovelos said:

Επειδή διαβάζω από αρκετούς εδώ ότι ΔΕΝ έχουν ενεργοποιήσει 5g στο pixel,η διαδικασία είναι απλή και είναι η εξής: 

Κατεβάστε το

Network signal guru και πηγαίνετε στο Forcing Control -> SIM1 ->NR MODE SETTING και επιλέξτε το SA+NSA.

Κάνετε μια επανεκκίνηση, αυτό ήταν!

Αυτό η εφαρμογή είναι ρουτ για το κινητό;Αν το ενεργοποιήσω θα παίρνω τις ενημερώσεις από την Google κατευθείαν ή θα πρέπει να τις περνάω manual μέσο υπολογιστή;

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spyridon70 said:

Αυτό η εφαρμογή είναι ρουτ για το κινητό;Αν το ενεργοποιήσω θα παίρνω τις ενημερώσεις από την Google κατευθείαν ή θα πρέπει να τις περνάω manual μέσο υπολογιστή;

Η εφαρμογή θέλει root για να λειτουργήσει. Για αναβάθμιση της εφαρμογής θα την πάρεις από το google play. Για αναβάθμιση της συσκευής θα την κάνεις από τον υπολογιστή. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2023 at 9:44 ΜΜ, apolpat said:

Συγνώμη μπορείς να με κατατοπίσεις που είναι ο οδηγός για root? Εννοούσες εδώ ή στο xds? 

Επίσης συμφωνώ με τον προλαλήσαντα το έχω μόνο βδομάδα αλλά είναι ίσως το πιο πλήρες κινητό που είχα ποτέ. Δεν έχω δοκιμάσει Apple μόνο. Το έχω με Ims+ shizuku και έχω vote vowifi κανονικά. Οκ 5g δε χρησιμοποιούσα ούτε στο realme gtneo 2 που είχα. Απολαμβάνω την κάμερα του το μόνο που με έχει χαλάσει λίγο είναι ότι τα raw αρχεία δεν είναι πραγματικά raw γιατί υπόκεινται σε μια επεξεργασία αλλά αυτό κάνει και η Apple. Τα jpg του είναι τόσο καλά στη διαχείριση χρωμάτων όμως που χαζεύεις κάποιες φορές. Ευχαριστώ όλους εδώ για την άψογη πληροφόρηση που βρήκα.

Άλλη μια ερώτηση έχει κανείς βάλει το module του magisk για unlimited backup στο google one? Και ουσιαστικά νομίζω σε φουλ ανάλυση. Πριφανεστατα θέλει root έτσι?

 

Εδώ είναι ένας οδηγός για ρουτ:

https://forum.xda-developers.com/t/guide-root-pixel-7-pro-with-magisk-unlock-bootloader-pass-safetynet-more.4505353/

Εν συντομία, αυτό που κάνεις είναι ότι φλασάρεις ένα πατσαρισμένο (από το Magisk) init_boot.img .
Το πατσάρισμα γίνεται στο κινητό σου από το Magisk. Άρα πρέπει να κατεβάσεις το zip του firmware από την google στο PC, να εξάγεις το init_boot.img, να το μεταφέρεις στο κινητό, να το πατσάρεις με το Magisk, να το μεταφέρεις πίσω στο PC, να κάνεις το update του firmware (προσεκτικά, χωρίς να σβήσεις το data partition), και να φλασάρεις το πατσαρισμένο init_boot.img.

Κάνε όλα τα κατάλληλα backups πριν ξεκινήσεις την διαδικασία. Αν κολλήσεις κάπου, ρώτα εδώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε κατεβάσει, υπάρχει κάποιο θέμα με το Google wallet ?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το wallet, η μπαταρια εχει αρχισει κ πεφτει πολυ ευκολα τελευταία. Το χει αλλος αυτο?
Εγώ εδώ καί κανένα μήνα

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Εγώ εδώ καί κανένα μήνα

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι κ μενα κανα μηνα τωρα, ας ελπισουμε να λυθει με το νεο patch

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντος αγόρασα και ένα iPhone 13, να το έχω ταυτόχρονα με το Pixel.

Ωραία τα Pixel,τα γουστάρω πολύ,έχω από το 17 αλλά μια οι ελειψεις,μια κάθε μήνα να βάζουμε εφαρμογές για βασικές λειτουργίες,μια που με άφησε το δεύτερο τηλέφωνο που έχω ένα 4 XL από μπαταρία,είπα να πάρω και ένα μήλο...Καλά κάμερα δεν το συζητάω θα είναι πολύ πίσω,και γι'αυτό κρατάω και το Pro,γιατί η κάμερα είναι σημαντική για μένα...

Αλλά περιμένουμε από Vodafone να το φέρει,πάει από χρόνο σε χρόνο,καπου βαριέσαι να είσαι συνέχεια beta tester...

Και μιλάω εγώ που ακόμα κ;ι τώρα για Android μόνο Pixel...

Αλλά....

Ελπίζω να την παλέψω,γιατί άφησα τα iPhone πριν καμιά 10αεια.χρομια...

Link to comment
Share on other sites

Στο Google play store μου δείχνει " τελευταία ενημέρωση πριν 6 ημέρες" ενώ κάθε ημέρα ενημερώνονται εφαρμογές.
Τι έχει πάει λάθος?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

Στο Google play store μου δείχνει " τελευταία ενημέρωση πριν 6 ημέρες" ενώ κάθε ημέρα ενημερώνονται εφαρμογές.
Τι έχει πάει λάθος?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω την αίσθηση ότι το γράφει και σε εμένα παρόλο που δεν έχω Pixel, ενώ έχω ενημερώσει εκείνη την εβδομάδα την εφαρμογή (π.χ. τηλέφωνο Google).

Link to comment
Share on other sites

Παρασύρθηκα με τις Beta και κατά λάθος ή όχι έβαλα και την Android 14 QPR1 beta.

Δυστυχώς πάλι δεν βλέπω ούτε 5G ούτε WiFi calling με Cosmote

Screenshot_20230922-184159.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gi_viper said:

Παρασύρθηκα με τις Beta και κατά λάθος ή όχι έβαλα και την Android 14 QPR1 beta.

Δυστυχώς πάλι δεν βλέπω ούτε 5G ούτε WiFi calling με Cosmote

Screenshot_20230922-184159.png

Κρίμα.Και είχα μια ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι το γράφει και σε εμένα παρόλο που δεν έχω Pixel, ενώ έχω ενημερώσει εκείνη την εβδομάδα την εφαρμογή (π.χ. τηλέφωνο Google).
Έφτιαξε σήμερα έτσι ξαφνικά

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κάποιος που έχει βάλει την 14 beta αν υπάρχει πια η δυνατότητα να βάλουμε ξεχωριστό ήχο κλήσης για κάθε μία από τις 2 κάρτες (sim +e sim);

Link to comment
Share on other sites

Αν φέρουν 8 όπως ακούγεται επίσημα στην Ελλάδα,θα λυθούν και τα θέματα του 7?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bardull said:

Αν φέρουν 8 όπως ακούγεται επίσημα στην Ελλάδα,θα λυθούν και τα θέματα του 7?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο για το 8.Ουτε καν φήμη μέχρι στιγμής.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν φέρουν 8 όπως ακούγεται επίσημα στην Ελλάδα,θα λυθούν και τα θέματα του 7?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μόνο αν έρθει επίσημα από την Google. Δεν έχει ειπωθεί κάτι μέχρι στιγμής.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω αποκτήσει πρόσφατα κινητό google pixel pro 7 και δεν δέχεται κλήσεις από.nova. έχει κάνεις το ίδιο θέμα και τι με συμβουλεύεται?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, NikosDeltas said:

Καλημέρα σας. Έχω αποκτήσει πρόσφατα κινητό google pixel pro 7 και δεν δέχεται κλήσεις από.nova. έχει κάνεις το ίδιο θέμα και τι με συμβουλεύεται?

Λογικά έχεις και cosmote. Αν θες να δέχεται κλήσεις από σταθερό forthnet (από άλλα nova δέχεσαι κανονικά) πρέπει να κλείσεις το διακόπτη του volte σου. 

Αλλιώς πας με φορητοτητα σε άλλο δίκτυο. Η vodafone στην beta 14 έχει ενεργό το volte. Η nova κάνεις μια απλή διαδικασία με το Shizuku. Και στην vodafone έως τώρα έτσι γίνεται. 

Προσωπικά άλλαξα από cosmote πήγα vodafone αλλά δεν έπιανε καλά στην περιοχή μου και τελικά κατέληξα στη nova που με το Shizuku λειτουργεί σωστά και volte και wifi calling. Μόνο 5g δεν έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...