Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσοι περάσατε Android 14 beta έχετε κάποιο πρόβλημα με οποιαδήποτε εφαρμογή;

το google wallet δουλεύει κανονικά;

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι.ολα δουλεύουν μια χαρά.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Pixeluser said:

Εγώ το πέρασα costume room όπως μου πρότειναν κάποια παιδιά και το κινητό τρέχει σε όλα τα κομμάτια του πολύ καλύτερα, από μπαταρία 🔋 μέχρι θερμοκρασία μέχρι ταχύτητα 

Ποια custom ROM έχεις περάσει φίλε μου? Υπάρχουν εδώ μέσα πληροφορίες? 

Άρα βλέπεις να κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, apolpat said:

Ποια custom ROM έχεις περάσει φίλε μου? Υπάρχουν εδώ μέσα πληροφορίες? 

Άρα βλέπεις να κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας? 

Hentai έχω περάσει. Τρέχει καλύτερα με τη διαχείριση της μπαταρίας και σίγουρα δεν θερμαίνεται το ίδιο.

Είναι ολόιδιο με το stock σε εμφάνιση και λειτουργίες και παίρνει ενημερώσεις όπως το στοκ Συν το ότι έχει volte vowifi 5g ανοιχτά και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Edited by Pixeluser
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pixeluser said:

Hentai έχω περάσει. Τρέχει καλύτερα με τη διαχείριση της μπαταρίας και σίγουρα δεν θερμαίνεται το ίδιο.

Είναι ολόιδιο με το stock σε εμφάνιση και λειτουργίες και παίρνει ενημερώσεις όπως το στοκ Συν το ότι έχει volte vowifi 5g ανοιχτά και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Ωραία θα το δω λίγο. Φαντάζομαι θέλει ρουτ αυτό έτσι? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, apolpat said:
40 minutes ago, apolpat said:

Ωραία θα το δω λίγο. Φαντάζομαι θέλει ρουτ αυτό έτσι? 

 

Ναι, αλλά πολύ εύκολη η διαδικασία υπάρχει κι οδηγός κάπου

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έρθει η 14? Γνωρίζει κάποιος?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, guy_fawkes said:

Πότε θα έρθει η 14? Γνωρίζει κάποιος?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

04/10/2023.Μαζι με την επίσημη παρουσίαση του pixel 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Το magisk 26.3 το έχει βάλει κανείς, δουλεύει οκ ?

Αν έχουμε το 26.1, απλά πατάμε update και direct install ?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikos2k5 said:

Καλημέρα
Το magisk 26.3 το έχει βάλει κανείς, δουλεύει οκ ?

Αν έχουμε το 26.1, απλά πατάμε update και direct install ?

Ναι,ετσι ακριβώς.Το έχω βάλει κάνοντας απλά update.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο, εχει αρχισει μου κολλαει πολλες φορες στις εναλλαγες εφαρμογων οταν σέρνω το δάκτυλο κάτω. Το χει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Νέο μέλος και υποψήφιος αγοραστής του 7a ή 6a. Γράφω εδώ λόγω σχετικής αδράνειας των άλλων θεμάτων. Ελπίζω κάποιος να μπορεί να με κατατοπίσει.

Είμαι ανάμεσα σε Pixel 6a ή 7a και τα Oppo (Reno 10 5G ή Find x5 5G). Κλίνω προς τα Pixel λόγω υποστήριξης λειτουργικού και κυρίως λόγω των καμερών και τιμής (τιμές Skroutz, ελπίζω σε πτώση του 7a κοντά στα 400 ευρώ με την κυκλοφορία των Pixel 8).

Προέρχομαι από Redmi Note 8 Pro. Με ενδιαφέρουν πολύ καλές κάμερες για φωτογραφίες και νύχτα-ουρανό, αξιοπρεπής μπαταρία μιας τουλάχιστον 1 ημέρας με νορμαλ χρήση (έχω μέσο όρο 5-6 ώρες Screen on Time, σόσιαλ, ελαφρά παιχνίδια 1 φορά το 3μηνο, εφαρμογές μουσικής, κάμερα...) και εννοείται το λογισμικό να είναι ενημερωμένο (έχω μείνει στο Android 11) και το κινητό να μπορεί να συμπεριφερθεί ως κινητό (κλήσεις, μηνύματα).

Τα Pixel φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα αλλά με απασχολούν τα παραπάνω και επιπλέον αυτά που διαβάζω στο φόρουμ εδώ σχετικά με:

  1. τα VoLTE, VoWIFI (5G δεν έχω οπότε δε μου λείπει). Βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο χρησιμοποιώ συχνά ακόμα και τώρα τα VoLTE/ VoWIFI μέσω της Vodafone που έχω ως πάροχο.
  2. Κάλυψη σήματος ή πεσμένες κλήσεις και τέτοια ζητήματα.
  3. Ανταλλακτικά και εγγύηση (μέχρι τώρα όσα κινητά έχω δεν έχει χρειαστεί να επιδιορθωθούν καθόλου, οπότε δε νομίζω ότι θα είναι η εξαίρεση).


Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που να εμποδίζει την (σχετικά) απρόσκοπτη λειτουργία τους (ακόμα και μετά από το Shizuku που διάβασα το οποίο φαίνεται αρκετά εύκολο να γίνει, για Rooting δεν ξέρω αν χρειάζεται ακόμα να κάνω με αυτά που διαβάζω); Να επιχειρήσω την αγορά ενός από τα 2 μοντέλα της Google; Προσωπικά μηνύματα ή σχόλια ευπρόσδεκτα! Ευχαριστώ!

Edited by _ZamNI_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!
Επειδή έχω καταμπερδευτεί με όλα που έχω διαβάσει και άκρη δεν έβγαλα.
Με το pixel 7 pro και με sim vodafone τι γίνεται ακριβώς;
Με το σήμα και τις κλήσεις τι παίζει ακριβώς; με shizuku όλα παίζουν κομπλέ;
Αξίζει να το πάρω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xristosetc1 said:

Καλησπέρα σε όλους!
Επειδή έχω καταμπερδευτεί με όλα που έχω διαβάσει και άκρη δεν έβγαλα.
Με το pixel 7 pro και με sim vodafone τι γίνεται ακριβώς;
Με το σήμα και τις κλήσεις τι παίζει ακριβώς; με shizuku όλα παίζουν κομπλέ;
Αξίζει να το πάρω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με οποία εταιρία κινητής και να είσαι θα υπάρχουν μικροπροβλήματα, διότι απλούστατα δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα το P7 ώστε να το υποστηρίξουν οι πάροχοι.

Προσωπικά εγώ αυτή την στιγμή το δουλεύω με Edge( πριν το 3G μετά το 2G) ώστε να μπορώ να δέχομαι κλήσεις κι από σταθερό Fortnet , τα mb μού είναι άχρηστα μιας και αργεί πάρα πολύ η σύνδεση με το Edge και μετά τα 20 λεπτά κλήσεις η φωνή χαλάει, αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει και πολύ ούτε το ίντερνετ, ούτε να μιλήσω τόσο πολύ. Απέχω .

Περίμενε να κυκλοφορήσει το P8 μπας και γίνει το θαύμα και κυκλοφορήσει μαζί και το  P7, ειδάλλως να ξες πως αν το πάρεις θα ταλαιπωρηθείς ένα διάστημα.

 

 

Edited by Pixeluser
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, xristosetc1 said:

Καλησπέρα σε όλους!
Επειδή έχω καταμπερδευτεί με όλα που έχω διαβάσει και άκρη δεν έβγαλα.
Με το pixel 7 pro και με sim vodafone τι γίνεται ακριβώς;
Με το σήμα και τις κλήσεις τι παίζει ακριβώς; με shizuku όλα παίζουν κομπλέ;
Αξίζει να το πάρω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγώ με φυσική κάρτα vodafone και μαζί με το Shizuku το κινητό λειτουργεί μια χαρά. Πλέον το έχουν φτιάξει και δεν χάνει το volte αν χάσει το σήμα του πχ σε ένα υπόγειο. Το σκαλωμα με κάποιες κλήσεις (παλιά forthnet) τις τρώει με cosmote. Όχι με vodafone. Προσωπικά θα γυρίσω πίσω cosmote γιατί η vodafone ενώ λειτουργεί σωστά με την συσκευή, δεν έχει καλό σήμα. Πιάνει ελάχιστα. Στην cosmote απλά το αφήνω στο αυτόματο με κλειστό το volte, άρα αν έχω κλήση, αργεί λίγο να βγει μέχρι να πέσει σε 2g και εννοείται η ποιότητα είναι πολύ χειρότερη. Τα mb εννοείται παίζουν σε ταχύτητα 4g. Απλά δε μπορείς να έχεις τηλέφωνο και ίντερνετ μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να προσφέρω κάτι παραπάνω στη συζήτηση σε σχέση με ό,τι έχει ήδη γραφτεί, απλά επιβεβαιώνω ότι με Shizuku + IMS σε Vodafone όλα λειτουργούν άψογα (απλά 4G+ αντί για 5G). Και η ποιότητα ήχου στις κλήσεις νομίζω ότι είναι πολύ καλή (και εννοείται ότι λειτουργεί παράλληλα το ίντερνετ).

Επίσης, πρέπει να είμαι ο μόνος ικανοποιημένος από το σήμα της Vodafone 😆 (υποθέτω έχει να κάνει με τις περιοχές που πρωτίστως κινούμαι). 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NickNT said:

Δεν έχω να προσφέρω κάτι παραπάνω στη συζήτηση σε σχέση με ό,τι έχει ήδη γραφτεί, απλά επιβεβαιώνω ότι με Shizuku + IMS σε Vodafone όλα λειτουργούν άψογα (απλά 4G+ αντί για 5G). Και η ποιότητα ήχου στις κλήσεις νομίζω ότι είναι πολύ καλή (και εννοείται ότι λειτουργεί παράλληλα το ίντερνετ).

Επίσης, πρέπει να είμαι ο μόνος ικανοποιημένος από το σήμα της Vodafone 😆 (υποθέτω έχει να κάνει με τις περιοχές που πρωτίστως κινούμαι). 

Θεωρω και εγώ για Αθήνα είναι καλά, τώρα σε διακοπές είναι και τώρα κάπως περίεργο το σήμα ακόμα και τώρα στα εξοχικά μας.

 

Σε ευχαριστώ! Θα επανέλθω για πληροφορίες σχετικά με πέρασμα Shizuku, μήπως και μπορείς να με κατατοπίσεις!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, _ZamNI_ said:

Θεωρω και εγώ για Αθήνα είναι καλά, τώρα σε διακοπές είναι και τώρα κάπως περίεργο το σήμα ακόμα και τώρα στα εξοχικά μας.

 

Σε ευχαριστώ! Θα επανέλθω για πληροφορίες σχετικά με πέρασμα Shizuku, μήπως και μπορείς να με κατατοπίσεις!

Εννοείται, ό,τι / όποτε θέλεις,

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας.
Παρολα αυτά σκεφτομαί τελικά να πάω σε mate 50 pro γιατί μου φαίνεται λίγο ρίσκο το pixel.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας.
Παρολα αυτά σκεφτομαί τελικά να πάω σε mate 50 pro γιατί μου φαίνεται λίγο ρίσκο το pixel.
Χωρίς Google services?
Αυτό κι αν είναι ρίσκο!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το pixel είναι ρίσκο χωρίς Google είναι αυτοκτονία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το Pixel 7 pro είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.
Στην Ελλάδα λόγω μη πλήρους υποστήριξης έχει αυτά τα θέματα που έχουν αναφερθεί, αλλά με root ξεπερνιούνται.
Και με το root βάζεις και τα modules που σου γλυτώνουν τους διαφημίσεις στο YouTube και στις ιστοσελίδες κλπ
Και τελικά τα έχεις όλα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos2k5 said:

Το Pixel 7 pro είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.
Στην Ελλάδα λόγω μη πλήρους υποστήριξης έχει αυτά τα θέματα που έχουν αναφερθεί, αλλά με root ξεπερνιούνται.
Και με το root βάζεις και τα modules που σου γλυτώνουν τους διαφημίσεις στο YouTube και στις ιστοσελίδες κλπ
Και τελικά τα έχεις όλα

Συγνώμη μπορείς να με κατατοπίσεις που είναι ο οδηγός για root? Εννοούσες εδώ ή στο xds? 

Επίσης συμφωνώ με τον προλαλήσαντα το έχω μόνο βδομάδα αλλά είναι ίσως το πιο πλήρες κινητό που είχα ποτέ. Δεν έχω δοκιμάσει Apple μόνο. Το έχω με Ims+ shizuku και έχω vote vowifi κανονικά. Οκ 5g δε χρησιμοποιούσα ούτε στο realme gtneo 2 που είχα. Απολαμβάνω την κάμερα του το μόνο που με έχει χαλάσει λίγο είναι ότι τα raw αρχεία δεν είναι πραγματικά raw γιατί υπόκεινται σε μια επεξεργασία αλλά αυτό κάνει και η Apple. Τα jpg του είναι τόσο καλά στη διαχείριση χρωμάτων όμως που χαζεύεις κάποιες φορές. Ευχαριστώ όλους εδώ για την άψογη πληροφόρηση που βρήκα.

Άλλη μια ερώτηση έχει κανείς βάλει το module του magisk για unlimited backup στο google one? Και ουσιαστικά νομίζω σε φουλ ανάλυση. Πριφανεστατα θέλει root έτσι? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...